PDA

View Full Version : Английски език



anonimna:D
06-22-2014, 18:14
Здравейте, искам да науча английския език, проблема ми е че граматиката я знам горе долу но не знам много думи. Та въпросът ми е от къде в интернет мога да си намеря английски речник, който да не е като google translate за да си седна на задника и да го науча най-сетне.

DisappointedDreamer
06-23-2014, 07:34
Искаш да научиш речници? Почни да четеш книги. Другото е малоумно.

Lilanda
06-23-2014, 07:41
Речниците няма да ти показват фразеологизми въобще, особено тези онлайн. Все пак eurodict.com е много добър, но не ти препоръчвам да учиш думи от речник. Както каза Маги-чети книги.

DisappointedDreamer
06-23-2014, 07:46
Едно на ръка, че с речника много бързо ще се оттегчиш, пък и книгите ще ти помогнат да видиш думите в контекста им, което ще улесни запомнянето им.

MsMiracle
06-23-2014, 12:25
Така лесно няма да стане. Не те знам на какво ниво си по английски, но този език въобще не е толкова ясен и лесен, колкото изглежда. Визирам лексиката най-вече.

Освен на книги, ако имаш възможността /време и пари/, се запиши на един курс. Има места, на които ти определят нивото и оттам нататък започваш да надграждаш.

Не каза на колко си години и за какво ти е езика? Искаш да учиш в чужбина или просто ти е мерак?

Devilsplaymate
06-23-2014, 12:31
Книги и повече британско кино. Мислех, че знаех английски на едно доста добро ниво (поне говоримо), изгледах един британски сериал за времето около Първата световна война и нещо нещата се промениха :D

SHPAIdURmeN
06-23-2014, 13:13
Книги и повече британско кино. Мислех, че знаех английски на едно доста добро ниво (поне говоримо), изгледах един британски сериал за времето около Първата световна война и нещо нещата се промениха :D

Мда, като се подчертава Британско :D, не австралийско и недей американско, че там английският e зле :D