PDA

View Full Version : Болки около ануса



nikolovdb
06-22-2014, 18:34
Преди седмица получих някаква болка около ануса и си мислех, че е някво претъркване от многото ходене което правя на ден.Болката се получаваше към края на работния ден и ми минаваше до вечерта.. обаче от два дни не ми минава и е много дразнеща.. трудно сядам, трудно ходя.. абе ужас.Мястото е зачервено и леко подуто. Какво да направя да ми мине? За лекар не знам понеже съм в Англия

DeHu
06-22-2014, 20:02
Звучи ми като хемороиди,ама няма как да знае някой тук.Гледай да разбереш за лекар,да не стане по-сериозно.

Red_Hair
06-23-2014, 10:50
Ами да, наистина звучи като хемороид.Трябва да отидеш на лекар, за да измисли човека решение на проблема, защото са си мъка тея хемороиди.

Overkill_Teen
06-23-2014, 13:04
Най-вероятно е външен хемороид.
Може да пробваш с някое кремче за хемороиди, също така избягвай пикантни храни и пий повече течности.
По принцип за около седмица подутината спада ако се спазва добра хигиена и се мажеш с някакво мазило и болката изчезва.
Но щом ти се е появило трябва да имаш едно наум. ;)

nikolovdb
06-23-2014, 14:57
Ами прегледах няколко форума и взех някакъв крем който уж помагал.. а пържено добре ли е да ям защото по принцип рядко готвя нещо различно??

Overkill_Teen
06-23-2014, 16:05
Пърженото също не е препоръчително...но лютивото най-много дразни.
Пий повече сокове, яж плодове и зеленчуци и по-меки храни, ей такива работи.
Аз бях прекалил с лютивото като ми излезе такова нещо, а и не се движех, болеше ужасно, не можех да седна, веднага си взех крем Пайлекс и още на третият ден след като почнах да се мажа имаше ефект.
Случва се понякога пак да се подуе леко (веднъж или два пъти годишно), но веднага намазвам с крем и минава. А и сега се храня малко по-здравословно от преди.
Неприятно е, но по принцип операция се прави в доста по-тежък стадий. А и да се оперира, на много хора им се появява пак.