PDA

View Full Version : "Живото същество се ражда преди човека"



Adorable Sunshine
06-23-2014, 10:50
Добър ден, напоследък доста се замислих над тази тема "Живото същество се ражда преди Човека" (Може да си го обясните и по следния начин - "Виждам хора, но не и човечност". Би ми било много интересно да видя мнения по въпроса. :)

DarkTemplar
06-23-2014, 15:45
Звучи ми като тема за философско есе.

Fisherman
06-24-2014, 11:21
Човещината е смешно понятие,защото не означава добродетелство,ами точно обратното.В природата на хората е да рушат.

Така,че "Виждам хора ,но не и човечност" си е на мястото.

defender
06-24-2014, 14:06
Човещината е смешно понятие,защото не означава добродетелство,ами точно обратното.В природата на хората е да рушат.

Така,че "Виждам хора ,но не и човечност" си е на мястото.

Така ли мислиш, значи хората като се събират и раждат деца, това е дело на рушене, а не е дело на градене на нов живот на основата на любовта - пак си помисли кое е вроденото и кое придобитото.

Mary_Jane_69
06-24-2014, 17:45
Така ли мислиш, значи хората като се събират и раждат деца, това е дело на рушене, а не е дело на градене на нов живот на основата на любовта - пак си помисли кое е вроденото и кое придобитото.

Рушене е, да, защото 2-ма човека унищожават толкова и толкова, но добавим ли трети, и той е с работоспособност еквивалентна, че дори се очаква ПО-голяма от предходните два индивида, нещата стават в полза на едно, и в минус на друго.

Пък и любовта е просто понятие, от химикали и осмисляне на информация, чрез прекрасния човешки орган - Мозък. Може да се развие към всеки, стига да ѝ отвориш вратичка, както и за раждаемостта, стига да има "+" и "-" а не един знак х2.

Новия "живот" не означава само - човеци, преди еволюцията като главните ни предшественици са били маймуни, това не е ли градене на нов живот, също вероятно от ЛЮБОВ, както и отново рушене, защото се разваля, да речем повърхността на планетата от външен фактор СЪС собствен интелект. (т.е. не е природно бедствие ор стх);

Дори малкото хвърляне на камъче е един вид "рушене", защото се разваля приетата един вид "цялост", и защото е направена инстинктивно - от живо същество.

Mary_Jane_69
06-24-2014, 17:47
А и към ОП-то, става въпрос дали вярваш във понятието душа.

anonymous908491
06-24-2014, 19:39
Това трябва да е тема по журналистика, при тях липсва всякъв смисъл, важно е да има нещо написано, не им пука, че само написалият го, ще го разбере, което също не винаги е сигурно.

Getyourfreakon
06-24-2014, 20:27
Това трябва да е тема по журналистика, при тях липсва всякъв смисъл, важно е да има нещо написано, не им пука, че само написалият го, ще го разбере, което също не винаги е сигурно.

Темата си е доста хубава даже, има какво да се пише

anonymous908491
06-24-2014, 20:32
Не казвам, че няма за писане, а че написаното ще е лишено от смисъл.

Fisherman
06-25-2014, 15:40
Така ли мислиш, значи хората като се събират и раждат деца, това е дело на рушене, а не е дело на градене на нов живот на основата на любовта - пак си помисли кое е вроденото и кое придобитото.

Покажи ми тия,които правят деца и се обичат,че нещо не ги виждам,сигурно са 1000 на 1 000 000 сбъркани развратници.Хората са извратени и бездушни и само ще се затрият.

Освен тва,християнин си знаеш,какво пише в библията,там се твърди,че край ще има,което означава,че нещо не е в ред.

Mary_Jane_69
06-25-2014, 16:47
Евентуално всичко ще започва и приключва, защото съвършеността не съществува.

defender
06-25-2014, 16:50
,че край ще има,което означава,че нещо не е в ред.

не е наред това, че в природата на човека е да се стреми към добро, но лошото е, че се е объркал и е започнал да търси да получи доброто, което търси като върши зло. Просто човека вместо да търси доброто в любовта, е започнал да го търси в егоцентризма.

Mary_Jane_69
06-25-2014, 17:42
Толкова дълбоко завъртяно, че нищо да не схване човек :lol:
Дифендър, понеже темата е главно за Душата - вярваш ли в нея?

golemiq_korab_minava
06-25-2014, 19:30
2000 хиляди години след христаа.. още не разбраха дефиницията на любовтааа :Д

Fisherman
06-25-2014, 19:37
Евентуално всичко ще започва и приключва, защото съвършеността не съществува.

да,не съществува,поне в тази вселена

socareless
06-26-2014, 17:11
Морал, добро, зло, все абстрактни и относителни понятия, плод единствено на общественото съзнание. Всеки си ги интерпретира по собствен начин. Дали на Вселената или на Млечния път им пука особено за отношенията между, хората, любовта или благоденствието, хармонията и дори съществуването на Земята, отговора е - не . Точна дефиниция на това кое е добро и зло няма, тъй като тези понятия не са реално съществуващи явления. Тоя морал дето четете, можете да си го запазите за себе си. Или за часовете по вероучение.

golemiq_korab_minava
06-26-2014, 19:16
Морал, добро, зло, все абстрактни и относителни понятия, плод единствено на общественото съзнание. Всеки си ги интерпретира по собствен начин. Дали на Вселената или на Млечния път им пука особено за отношенията между, хората, любовта или благоденствието, хармонията и дори съществуването на Земята, отговора е - не . Точна дефиниция на това кое е добро и зло няма, тъй като тези понятия не са реално съществуващи явления. Тоя морал дето четете, можете да си го запазите за себе си. Или за часовете по вероучение.
Aко нямаше ,,измислен'' морал и любов при хората - щеше да отдавна да сме се заличили. Никой не иска гадно държание с него, никой не иска да бъде ощетаван от хора без морал.

socareless
06-26-2014, 19:34
къде казах, че не трябва да го има?
казвам само да не ми го натрапват и да не се парадира на ляво и дясно с тва
най-малкото е лицемерно, всеки си знае за себе си

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 11:25
къде казах, че не трябва да го има?
казвам само да не ми го натрапват и да не се парадира на ляво и дясно с тва
най-малкото е лицемерно, всеки си знае за себе си

ама не е така. ако за всеки беше позволено да прави каквото си иска, да краде, убива и тнт, все хора с власт и можещи да го правят, избягвайки закона - те имал ли морал? Какво като го чувстват по по-различен начин? В природата животните измъчват ли за кеф?

Fisherman
06-27-2014, 12:46
Морал, добро, зло, все абстрактни и относителни понятия, плод единствено на общественото съзнание. Всеки си ги интерпретира по собствен начин. Дали на Вселената или на Млечния път им пука особено за отношенията между, хората, любовта или благоденствието, хармонията и дори съществуването на Земята, отговора е - не . Точна дефиниция на това кое е добро и зло няма, тъй като тези понятия не са реално съществуващи явления. Тоя морал дето четете, можете да си го запазите за себе си. Или за часовете по вероучение.

нещо си афектиран от моралисти,ти пък можеш да си запазиш разюздения свински живот за себе си

колкото и да се иска на аморалните лайна,всичко да е абстрактно,еми не е,в тая вселена има правила,които важат за всички,независимо дали живеят на земята или пандора

Mary_Jane_69
06-27-2014, 12:58
Какви са тия правила, кой ги е създал?

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 13:09
Какви са тия правила, кой ги е създал?

Вселената.

Mary_Jane_69
06-27-2014, 13:43
Въпросът нарочно беше за моето приятелче,
и я ми разяснете какви са тия закони по-точно... Като например, каквото се повикало, такова се обадило, или?
Тази тема е за взаимоотношения, а не за физика. Не съм много сигурна кое колко общо има. Може би е просто допирателност спрямо това да сме свикнали ние, какво трябва и какво не, според морални ценности. За мен религията е една секта, не мога да си го обясня по друг начин. Помислете маааалко по абстрактно.

Вие живеете на средно-голям остров, нямате представа за времето, всичко, което сте свикнали да имате и да използвате тук - го няма. Тоест примитивен начин на живот, имате хора, кокосови орехи, пръчки, дървета, пясък - естествени неща. Разбира се еволюцията напредва, и групата започва да си разказва истории за лека нощ. Научават се как да си правят глинени плочици за писане, хората след тези също владеят този език, той се развива, хората също и това е. С каква цел? Могат да са много, като цяло религията за мен е просто начин да живееш сред общност и да не забравяш, че ИМА закони. Като например, че не можеш да спреш природата, но кой е доказал колко физиката има общо с човешките взаимоотношения? Това са догадки.

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 14:25
Обяснявам си го с еволюцията и човешката интелигентност, която с течение на времето се откъсва от природата.
Представям си един много голям остров, населен с хора, които обаче започват да се разделят, бият, мачкат, та с течение на времето се разбира, че не бива да продължава по този начин. Измислят се правила, морал, който да е в полза за всички, за взаимно разбирателство. Исус се е борил срещу точно тези несправедливости. И не само религията. Много хора и учения действат по този път. Докато накрая се стига до извода, че само с доброто ще съществуваме. Как са го ,,измислили'' и кой, не мога да ти кажа и не знам, но е факт, че именно защото не се спазва - са всичките войни. Не сме еволюирали и няма да стигнем до там, че всички да се превърнем в толкова висши същества... или поне аз така си мисля, щом за толкова хиляди години сме си все същите останали.

И да, как влияят звездите върху нас, не знам, но човечеството с неговата накула още и до зародиш не е стигнало. А в същото време има толкова много случващи се неща, които не можем да си ги обясним.

Да, някой ще каже, че всичко е глупост. Ще се пита как може нещо невидимо и на толкова далеч да се меси в нашите сметки. Ще се пита защо се случва толкова мизерия и винаги ще си мисли, че няма нищо, всичко си се случва ей така, по някаква логика, дето ако питаш и тя е абстрактно и измисленно от нас нещо.

Та Земята се върти около Слънцето благодарение на магнитни полета, които успяват да ни движат всички нас. Еми що пък други сили в Космоса да не могат да оказват косвен ефект върху нас, живите организми, да са толкова преплетени връзките, и защото нашия живот е толкова кратък и незабележим, времето също е толкова относително и в краяна сметка всички сме съставени от звезден прах, от химични елементи, дето ги има и на марс.

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 14:36
Има баланс между добри и зли сили...... Има хора, които се борят за едно, други, които не ги интересува. Ако първите изчезнат - вторите ще се избият за 1 ден.

npp
06-27-2014, 14:52
по принцип Бог е създал човека да се ражда праведен, но положението под греха в света правеше много хора лоши - а именно дейността/системата на духовното беззаконие, понеже и Бог се намираше в състояние на полусън, но затова и вярата (б)е дадена като път на спасение от злото

"Тогава доведоха при Него дечица, за да се докосне до тях; а учениците ги смъмриха, Но Исус като видя това, възнегодува и рече им: Оставете дечицата да дойдат при Мене; не ги възпирайте, защото на такива е Божието царство. Истина ви казвам: Който не приеме Божието царство като детенце, той никак няма да влезе в него. Прегърна ги и ги благослови като положи ръцете Си на тях." Марк 10: 13-16,

"В същото време учениците дойдоха при Исуса и казаха: Кой е по-голям в небесното царство? А Той повика едно детенце, постави го посред тях, и рече: Истина ви казвам; ако се не обърнете като дечицата, никак няма да влезете в небесното царство. И тъй, който смири себе си като това детенце, той е по-голям в небесното царство. И който приеме едно такова детенце в Мое име, Мене приема." Матей 18: 1-5,

"И когато заминаваше, видя един сляпороден човек. И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп? Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но за да се явят в него Божиите дела. Ние трябва да вършим делата на Този, Който Ме е пратил, докле е ден; иде нощ, когато никой не може да работи. Когато съм в света, светлина съм на света. Като рече това, плюна на земята, направи кал с плюнката и намаза с калта очите му; и рече му: Иди, умий се в къпалнята Силоам (което значи Пратен). И тъй, той отиде, уми се, и дойде прогледал." Йоан 9: 1-7,

"Жена, когато ражда, е в скръб, защото е дошъл часът й; а кога роди детенцето, не помни вече тъгата си поради радостта, че се е родил човек на света." Йоан 16: 21

Mary_Jane_69
06-27-2014, 15:13
Разбира се, дойде да разкажеш няколко християнски приказки, които никой няма да прочете.

socareless
06-27-2014, 15:19
korab, наистина ли ти е толкова трудно да разбереш или само се чудиш за кво да спориш, + че аз говоря попринцип ти ми говориш за някви общества...
никъде не съм казал, че не трябва да има морал, правила или там квото щеш, напротив
казвам само да не ми се правите на моралисти щото никой не е света вода ненапита....

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 15:22
по принцип Бог е създал човека да се ражда праведен, но положението под греха в света правеше много хора лоши - а именно дейността/системата на духовното беззаконие, понеже и Бог се намираше в състояние на полусън, но затова и вярата (б)е дадена като път на спасение от злото

"Тогава доведоха при Него дечица, за да се докосне до тях; а учениците ги смъмриха, Но Исус като видя това, възнегодува и рече им: Оставете дечицата да дойдат при Мене; не ги възпирайте, защото на такива е Божието царство. Истина ви казвам: Който не приеме Божието царство като детенце, той никак няма да влезе в него. Прегърна ги и ги благослови като положи ръцете Си на тях." Марк 10: 13-16,

"В същото време учениците дойдоха при Исуса и казаха: Кой е по-голям в небесното царство? А Той повика едно детенце, постави го посред тях, и рече: Истина ви казвам; ако се не обърнете като дечицата, никак няма да влезете в небесното царство. И тъй, който смири себе си като това детенце, той е по-голям в небесното царство. И който приеме едно такова детенце в Мое име, Мене приема." Матей 18: 1-5,

"И когато заминаваше, видя един сляпороден човек. И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп? Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но за да се явят в него Божиите дела. Ние трябва да вършим делата на Този, Който Ме е пратил, докле е ден; иде нощ, когато никой не може да работи. Когато съм в света, светлина съм на света. Като рече това, плюна на земята, направи кал с плюнката и намаза с калта очите му; и рече му: Иди, умий се в къпалнята Силоам (което значи Пратен). И тъй, той отиде, уми се, и дойде прогледал." Йоан 9: 1-7,

"Жена, когато ражда, е в скръб, защото е дошъл часът й; а кога роди детенцето, не помни вече тъгата си поради радостта, че се е родил човек на света." Йоан 16: 21
Еми да, средата ни прави такива, самото общество.
Май живота ни е само едно изпитание, дали можем да продължим на пред..

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 15:25
korab, наистина ли ти е толкова трудно да разбереш или само се чудиш за кво да спориш
никъде не съм казал, че не трябва да има морал, правила или там квото щеш, напротив
казвам само да не ми се правите на моралисти щото никой не е света вода ненапита....

всеки има грехове мн ясно.. трябва ли тогава всички под един знаменател да се слагаме?

И да... щом първите години от въспитанието са важните, после защо човека трябва да е виновен, че е тъп?? - това към npp

Fisherman
06-27-2014, 15:44
Какви са тия правила, кой ги е създал?

това са закони на природата,вселенски закони или за мен Божии,идеята е че трябва да има някакви закони по които да се ръководи вселената,иначе нищо нямаше да съществува

законите на термодинамиката са най-близкото нещо свързано с вселенските закони,до което човек може да се докосне

учила си математика,знаеш как там всичко е стриктно,така стоят нещата и с живата природа

Mary_Jane_69
06-27-2014, 16:15
Казах за физиката-добре, но за психологията има ли закони? По-скоро не, размиват се.

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 16:45
Казах за физиката-добре, но за психологията има ли закони? По-скоро не, размиват се.

що да нема :д

socareless
06-27-2014, 17:48
това са закони на природата,вселенски закони или за мен Божии,идеята е че трябва да има някакви закони по които да се ръководи вселената,иначе нищо нямаше да съществува

законите на термодинамиката са най-близкото нещо свързано с вселенските закони,до което човек може да се докосне

учила си математика,знаеш как там всичко е стриктно,така стоят нещата и с живата природа

противоречиш си...уж Божии закони, пък и термодинамика (клон на физиката(наука)), за която не знам да се споменава в Библията
религията като цяло отрича науката, много е удобно да отсяваш и от 2те някви неща

Mary_Jane_69
06-27-2014, 18:24
що да нема :д

Защото няма. Трябва да си голяма шматка да го мислиш, няма в човешките взаимоотношения от А до Б, нещата са с много по-голяма избирателност и реакция.

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 18:27
религията като цяло отрича науката, много е удобно да отсяваш и от 2те някви неща

хаха, християнството подкрепя науката

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 18:34
Защото няма. Трябва да си голяма шматка да го мислиш, няма в човешките взаимоотношения от А до Б, нещата са с много по-голяма избирателност и реакция.

има , има.. точно, защото нешата са много повече от от А до Б.. ;) Можем ли да мислим като маймуни? Аз мисля, че всичко е обвързано - физика, химия, психология... И нашия мозък не може да побере цялата информация, да я разкодира и да разбере как стои положенението.. За нас изглежда анархия света, такъв е в нашата представа, илюзия, но всяко действие си има противодействие :д Ние дори не можем да го проумим, да го установим, да го запомним дори.
Има избирателност, съгласен съм... но тя не е без последсвия.

npp
06-27-2014, 18:41
И да... щом първите години от въспитанието са важните, после защо човека трябва да е виновен, че е тъп?? - това към npp

важно е да не се върши неправда във вярата, а също и физически престъпления/злодеяния - тъй като зло може да се върши както духом, така и тялом, обаче едно е да си глупав без да причиняваш зло никому, а друго е да си злодей, понеже Бог ще съди причинителите на зло, а не онези, които не причиняват зло на друг

"по-добре да страдате, като вършите добро, ако е такава Божията воля, а не като вършите зло." 1 Петрово 3: 17

Mary_Jane_69
06-27-2014, 18:49
...


Имах предвид.....................нещо друго.
Имах предвид, че ако приемем че Пешо и Гина са скъсали и знаем основните 3 причини, можем да разберем по-детайлно и обстойно детайлите и всяко едно нещо как е въздействало в дадена ситуация. ПРИМЕРНО.
Също така хората не са формули, ако ти се случи нещо, можеш да реагираш с МИЛИАРДИ начини, а не с едно решение. И това е смеска между избор и инстинкт. Ето ТОВА няма нищо общо с точните науки. Мозъкът е невероятен, съдържа всичко, но просто не всичко е открито. Знаеш че е там, но не знаеш какво е.

socareless
06-27-2014, 19:00
хаха, християнството подкрепя науката
good joke
това е така през последните 100тина години някъде и то само привидно
ако религията не признава науката, рискува да бъде тотално компроментирана, каквото според мене е в днешно време, но не всички го осъзнават
науката за разлика от религията си служи с доказателства,емпирика,мет одология и прочие и дава много по-надеждни,точни,ясни и аргументирани обяснения на явленията (доколкото могат да се нарекат "обяснения" твърденията на религията и доколкото въобще са аргументирани).

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 19:02
важно е да не се върши неправда във вярата, а също и физически престъпления/злодеяния - тъй като зло може да се върши както духом, така и тялом, обаче едно е да си глупав без да причиняваш зло никому, а друго е да си злодей, понеже Бог ще съди причинителите на зло, а не онези, които не причиняват зло на друг

"по-добре да страдате, като вършите добро, ако е такава Божията воля, а не като вършите зло." 1 Петрово 3: 17

Друго питах... Например, ако едно дете се научи от малко на зло, на неправилно, придобие грешни представи за доброто и не усеща например, че като тормози някой друг - това е лошо - такъв човек какво трябва да се прави? Хората, които са с изтрит морал от съзнанието им и не вярват в доброто? Има пък и безнадежни случаи, затворници, убийци, които при научно изследване е доказано, че мозъка им е пововреден. Такива хора не разбират кое е правилно и кое не, убиват и цял живот лежат по затворите без да знаят защо. Те какво са виновни? Защо въобще трябва да вършиш добро, ако получаваш само зло? Защо самоубийството се смята за грях, щом понякога то е неизбежно, за да се отървеш от мъките и все пак, живота е твой. Може да е бил подарен, ама ти си в това тяло, ти чувстваш, ти се мъчиш, не някой друг?

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 19:07
Имах предвид.....................нещо друго.
Имах предвид, че ако приемем че Пешо и Гина са скъсали и знаем основните 3 причини, можем да разберем по-детайлно и обстойно детайлите и всяко едно нещо как е въздействало в дадена ситуация. ПРИМЕРНО.
Също така хората не са формули, ако ти се случи нещо, можеш да реагираш с МИЛИАРДИ начини, а не с едно решение. И това е смеска между избор и инстинкт. Ето ТОВА няма нищо общо с точните науки. Мозъкът е невероятен, съдържа всичко, но просто не всичко е открито. Знаеш че е там, но не знаеш какво е.

Е, да.. Но въпросът е по-кой път да поемеш, имаш избор, ти решаваш и от теб зависи, дали ще правилното решение. Но то, ако бъде по злия път, по-път вредящ на другико - самото действие, което ще извършиш - е физика. Друго е, че всеки излъчва енергия, която също въздейства на отсрещния човек по определен начин.

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 19:13
good joke
това е така през последните 100тина години някъде и то само привидно
ако религията не признава науката, рискува да бъде тотално компроментирана, каквото според мене е в днешно време, но не всички го осъзнават
науката за разлика от религията си служи с доказателства,емпирика,мет одология и прочие и дава много по-надеждни,точни,ясни и аргументирани обяснения на явленията (доколкото могат да се нарекат "обяснения" твърденията на религията и доколкото въобще са аргументирани).

а религията ни връща от съмото създаване на цивилицията, където науката не дава никакви отговори... за основните неща, науката няма отговори, ами само теории - много теории, които постоянно се променят.... Понякога религията противоречи на науката, защото науката е измислена от хора, които грешат, но си налагат изводите пред света... създава ядрени оръжия и тнт, отдалечава се от ценностното и доброто.. С опитите си придизвиква непоправими щети.

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 19:20
Е, да.. Но въпросът е по-кой път да поемеш, имаш избор, ти решаваш и от теб зависи, дали ще правилното решение. Но то, ако бъде по злия път, по-път вредящ на другико - самото действие, което ще извършиш - е физика. Друго е, че всеки излъчва енергия, която също въздейства на отсрещния човек по определен начин.

И как по някога хороскопа излиза прав? Защо има ясновидци, които предсказват еди кой си какво ще каже? Как Баба Ванка е определяла съдбата на всеки?

socareless
06-27-2014, 19:28
а религията ни връща от съмото създаване на цивилицията, където науката не дава никакви отговори... за основните неща, науката няма отговори, ами само теории - много теории, които постоянно се променят.....

именно, религията е създадена за различен етап от човешкото развитие, който отдавна е преминал, тя е свършила своята работа
отговорите, които дава религията не са никви отговори... това са твърдения, по такъв начин оформени, че да служат на самата религия,а не на човечеството
отговорите, които науката дава отговарят на непосредствената действителността, в която всички ние живеем, как да разберем, че отговорите на религията имат квото и да било общо с реалността? с вяра сигурно

socareless
06-27-2014, 19:28
дабълпоста

Fisherman
06-27-2014, 19:31
противоречиш си...уж Божии закони, пък и термодинамика (клон на физиката(наука)), за която не знам да се споменава в Библията
религията като цяло отрича науката, много е удобно да отсяваш и от 2те някви неща

къде религията отрича науката,или тва си го повтаряш наизуст,двете неща винаги са вървели ръка за ръка,много именити учени са вярващи,един от които е Майкъл Фарадей,който има институт ,чието име искам хубаво да прочетеш:

"The Faraday Institute for Science and Religion"

npp
06-27-2014, 19:32
Друго питах... Например, ако едно дете се научи от малко на зло, на неправилно, придобие грешни представи за доброто и не усеща например, че като тормози някой друг - това е лошо - такъв човек какво трябва да се прави? Хората, които са с изтрит морал от съзнанието им и не вярват в доброто? Има пък и безнадежни случаи, затворници, убийци, които при научно изследване е доказано, че мозъка им е пововреден. Такива хора не разбират кое е правилно и кое не, убиват и цял живот лежат по затворите без да знаят защо. Те какво са виновни? Защо въобще трябва да вършиш добро, ако получаваш само зло? Защо самоубийството се смята за грях, щом понякога то е неизбежно, за да се отървеш от мъките и все пак, живота е твой. Може да е бил подарен, ама ти си в това тяло, ти чувстваш, ти се мъчиш, не някой друг?

пичаго, те и жертвите на психопатите не са виновни, че да бъдат убивани така брутално от тях, не казвам, че вината е само на хората, които ти посочваш тук, понеже най-виновни бяха онези, които вършиха духовно беззаконие, обаче и другите злотворци са постъпвали извергски, така че злодеите няма как да бъдат оправдани напълно за причиняваното зло другиму, например ти как би възприел някакъв лигльо, който малтретира детето ти за удоволствие(от злорадство)?!, например ако синът ти се върне вкъщи със счупен нос, насинено око, изпокъсани и съдрани дрехи, драскотини по тялото, изкалян, кървящ, особено ако е с прорезни рани?!, на някои хора им е идвало такива лигльовци да ги сритат дори само докато ги гледат как се лигавят, какво остава за останалото?!, обаче според учението на Христос наистина не трябва да се причинява зло на другиго

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 19:40
именно, религията е създадена за различен етап от човешкото развитие, който отдавна е преминал, тя е свършила своята работа
отговорите, които дава религията не са никви отговори... това са твърдения, по такъв начин оформени, че да служат на самата религия,а не на човечеството
отговорите, които науката дава отговарят на непосредствената действителността, в която всички ние живеем, как да разберем, че отговорите на религията имат квото и да било общо с реалността? с вяра сигурно
Ами да. Религията ни връща в основите на човечестото в историята, а науката само предполага. Никой не е казал, че не трябва да се вярва на науката, но науката не се е развила до там, че да ни дава ясни поводи, за да й вярваме. От друга страна науката по много отношения подкрепя религията и е доказала, че за много неща религията е права. Религията не дава научни отговори, това е работа на науката. Като това, че трябва да правиш добро , за да живеем в правово общество, че човека има душа, че сме зависими от процесите в Космоса... все доказани от науката религиозни ценности.

Mary_Jane_69
06-27-2014, 19:40
Е, да.. Но въпросът е по-кой път да поемеш, имаш избор, ти решаваш и от теб зависи, дали ще правилното решение. Но то, ако бъде по злия път, по-път вредящ на другико - самото действие, което ще извършиш - е физика. Друго е, че всеки излъчва енергия, която също въздейства на отсрещния човек по определен начин.

Леко смахнат ми изглеждаш. Няма добро и зло. Това са гледни точки с поставен етикет от самия теб. Същата работа върши да ги кръстиш пипало от октопод и поничка с желе и да си напълно неутрален към тях. Нещо не мога да те разбера като цяло.

socareless
06-27-2014, 19:42
къде религията отрича науката,или тва си го повтаряш наизуст,двете неща винаги са вървели ръка за ръка,много именити учени са вярващи,един от които е Майкъл Фарадей,който има институт ,чието име искам хубаво да прочетеш:

"The Faraday Institute for Science and Religion"

ти говориш наизуст явно и явно не си много добре запознат с историята на християнството
повечето науки са били смятани за ерес, а хората, изповядващи ги били преследвани... нормално, двете дават коренно различни обяснения на едни и същи неща

npp
06-27-2014, 19:44
понеже гледам, че някои по-горе говорят за (взаимо)свързаност между религията и науката, обаче наистина законите на Бог представени в Библията са различни от научните закони на физиката/термодинамиката/механиката, би било супер безумно ако Бог направи всяко действие на човеците винаги да се отразява неминуемо подобно на механичния закон за действие и противодействие, понеже тогава човеците биха измрели за много кратко време

socareless
06-27-2014, 19:44
Ами да. Религията ни връща в основите на човечестото в историята, а науката само предполага. Никой не е казал, че не трябва да се вярва на науката, но науката не се е развила до там, че да ни дава ясни поводи, за да й вярваме. От друга страна науката по много отношения подкрепя религията и е доказала, че за много неща религията е права. Религията не дава научни отговори, това е работа на науката. Като това, че трябва да правиш добро , за да живеем в правово общество, че човека има душа, че сме зависими от процесите в Космоса... все доказани от науката религиозни ценности.


Нещо не мога да те разбера като цяло.

до тука съм аз, няма смисъл

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 19:46
пичаго, те и жертвите на психопатите не са виновни, че да бъдат убивани така брутално от тях, не казвам, че вината е само на хората, които ти посочваш тук, понеже най-виновни бяха онези, които вършиха духовно беззаконие, обаче и другите злотворци са постъпвали извергски, така че злодеите няма как да бъдат оправдани напълно за причиняваното зло другиму, например ти как би възприел някакъв лигльо, който малтретира детето ти за удоволствие(от злорадство)?!, например ако синът ти се върне вкъщи със счупен нос, насинено око, изпокъсани и съдрани дрехи, драскотини по тялото, изкалян, кървящ, особено ако е с прорезни рани?!, на някои хора им е идвало такива лигльовци да ги сритат дори само докато ги гледат как се лигавят, какво остава за останалото?!, обаче според учението на Христос наистина не трябва да се причинява зло на другиго
Жертвите на са виновни, но защо съдбата им е придоставила такива мъчения? И щом не зависи от нас, ние какво можем да направим? Такъв лигльо, не трябва да се толерира, но той с какво е виновен, че е обучен в такава среда и когато го пратиш в затвора - се озверява още повече, а на вънка не възпитрима от добро? Кой е виновен? Зли сили на отвъдното? Ами много неща може да са виновни. Но на мен също ми изглежда извратено примерно, ако в предишния живот си бил лош - сега да го отнасяш, при положение, че не помниш нищо. ;)

socareless
06-27-2014, 19:49
науката само предполаг, dafuq
искаш да ми кажеш, че 2+2 = 4 е просто предположение?

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 19:54
Леко смахнат ми изглеждаш. Няма добро и зло. Това са гледни точки с поставен етикет от самия теб. Същата работа върши да ги кръстиш пипало от октопод и поничка с желе и да си напълно неутрален към тях. Нещо не мога да те разбера като цяло.
Е добре, наистина ли не вярваш в енергия, която направлява обектите? Какво като сме организми? Как в един кошер пчелите се контролират от майката с изпускане на специални ензими и хормони ? Както и при животните ,когато вслизат в брачен период - това е вид любов, не е само инстинкт. Животните също чувстват и някой видове също могат да се влюбват. Любовта е химия, нали? Ами като си влюбиш, не те ли направлява тя, или отсрещния обект?

Как си представяш обществото без добро и зло?

npp
06-27-2014, 19:56
Жертвите на са виновни, но защо съдбата им е придоставила такива мъчения? И щом не зависи от нас, ние какво можем да направим? Такъв лигльо, не трябва да се толерира, но той с какво е виновен, че е обучен в такава среда и когато го пратиш в затвора - се озверява още повече, а на вънка не възпитрима от добро? Кой е виновен? Зли сили на отвъдното? Ами много неща може да са виновни. Но на мен също ми изглежда извратено примерно, ако в предишния живот си бил лош - сега да го отнасяш, при положение, че не помниш нищо. ;)

пророк Соломон е казал: "Ако видиш, че сиромахът се угнетява, И че правосъдието и правдата в държавата се изнасилват, Да се не почудиш на това нещо; Защото над високия надзирава по-висок, И над тях има по-високи."(Еклесиаст 5:8 ), понеже именно духовните беззаконници са на върха на причината за съществуването на злото, докато беззаконстващите политици и останалите зли невярващи/неокултисти са втори в същото отношение, а над всички тях е дяволът, който се възползва от това че Бог се намира в състояние на полусън, така че наистина невидими сили са в основата на явлението на злото, обаче това не означава, че някакви невярващи/неокултисти имат право да причиняват зло на ближния (си)

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 19:56
понеже гледам, че някои по-горе говорят за (взаимо)свързаност между религията и науката, обаче наистина законите на Бог представени в Библията са различни от научните закони на физиката/термодинамиката/механиката, би било супер безумно ако Бог направи всяко действие на човеците винаги да се отразява неминуемо подобно на механичния закон за действие и противодействие, понеже тогава човеците биха измрели за много кратко време

ами, аз не разбирам. Уж вярвате, че лошите хора отиват в ада и биват наказвани.. това нали е пак вследствие действие и противодействие.

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 19:59
науката само предполаг, dafuq
искаш да ми кажеш, че 2+2 = 4 е просто предположение?

то пък математиката е най-измислената нереална наука - геометрията...

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 20:02
пророк Соломон е казал: "Ако видиш, че сиромахът се угнетява, И че правосъдието и правдата в държавата се изнасилват, Да се не почудиш на това нещо; Защото над високия надзирава по-висок, И над тях има по-високи."(Еклесиаст 5:8 ), понеже именно духовните беззаконници са на върха на причината за съществуването на злото, докато беззаконстващите политици и останалите зли невярващи/неокултисти са втори в същото отношение, а над всички тях е дяволът, който се възползва от това че Бог се намира в състояние на полусън, така че наистина невидими сили са в основата на явлението на злото, обаче това не означава, че някакви невярващи/неокултисти имат право да причиняват зло на ближния (си)

еее дано някой ден науката го обясни, защото така написано - как да вярвам точно в това?

socareless
06-27-2014, 20:03
и кое й е измисленото? във всичко съществуващо и всичко метафизично има математика (числа, пропорции, ФОРМА етц.)
освен ако под "измислена" нямаш предвид, че е абстракция

Fisherman
06-27-2014, 20:04
ти говориш наизуст явно и явно не си много добре запознат с историята на християнството
повечето науки са били смятани за ерес, а хората, изповядващи ги били преследвани... нормално, двете дават коренно различни обяснения на едни и същи неща

това са го правили хора,не религията,не можеш ли да мислиш

npp
06-27-2014, 20:04
ами, аз не разбирам. Уж вярвате, че лошите хора отиват в ада и биват наказвани.. това нали е пак вследствие действие и противодействие.

ставаше въпрос за това че няма как Бог да направи същият механичен закон за действие и противодействие да действува на духовно ниво, иначе хората биха измрели от скоротечните последствия, например представи си какво би станало ако наистина всяко породено действие на умовете на човеците оставаше инертно без те да могат да го спрат?!, сиреч говорим за измислицата наречена "метафизика"

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 20:08
и кое й е измисленото? във всичко съществуващо и всичко метафизично има математика (числа, пропорции, ФОРМА етц.)
освен ако под "измислена" нямаш предвид, че е абстракция

триъгълници и точки в пространството... рисунки.. дето не съществуват.
Добре, кажи ми как науката отхвърля моралът, доброто и злото в обществото?

socareless
06-27-2014, 20:10
това са го правили хора,не религията,не можеш ли да мислиш
ето тука ти е най-голямата грешка,не правиш разлика между религия и бог....
религията е направена от хора, това дори и самата тя не го отрича...не само е измислена от хора, но и се ръководи от такива
религия и вяра в бог са коренно различни неща

socareless
06-27-2014, 20:13
триъгълници и точки в пространството... рисунки.. дето не съществуват.
Добре, кажи ми как науката отхвърля моралът, доброто и злото в обществото?


не,че нещо ама ти сам си спориш...всеки път изтъкваш някви твърдения, за които по никакъв начин дори не съм намекнал;d
математиката,че е абстракна, такава е, но това не значи, че не присъства като проекция във всяка една материя и явление...
никъде не съм казал, че науката отрича религията, а обратното и моралът като цяло не е изобретение на религията, просто там е по някакъв начин категоризиран и систематизиран под формата на някаква доктрина

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 20:16
ставаше въпрос за това че няма как Бог да направи същият механичен закон за действие и противодействие да действува на духовно ниво, иначе хората биха измрели от скоротечните последствия, например представи си какво би станало ако наистина всяко породено действие на умовете на човеците оставаше инертно без те да могат да го спрат?!, сиреч говорим за измислицата наречена "метафизика"

ами то може да не е механичен закон, така както си го предстяме, ами някак косвено... например правиш зло действие и то отеква във един безкраен лабиринт, във вечността, в една матрица от логаритми, но рано или късно - се връща върху първоначалната точка, или предизвиква друго действие, което да прехвръли отрицатела енергия... та нищо не е доказано и вероятно няма да бъде разбрано. Така че, аз вярвам, че има нещо, но в такива подробности - не ми се вярва. Няма как да очакваш хората да ти повярват точно в тези теории религиозни, като нямаш безусловни доказателства, а и всичко друго може да бъде... Но важно е да се вярва.. и да... в доброто.
И последно да те питам какво си представяш под понятието Бог? Човешка фигура, енергия, Исус?

Fisherman
06-27-2014, 20:21
ето тука ти е най-голямата грешка,не правиш разлика между религия и бог....
религията е направена от хора, това дори и самата тя не го отрича...не само е измислена от хора, но и се ръководи от такива
религия и вяра в бог са коренно различни неща

добре

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 20:22
добре

ами, ако я нямаше религиятата, в какво щеше да вярват в повечто хора? В дявола? В злото? Нали религията призовава за вярва в Бог и в доброто... :/

Mary_Jane_69
06-27-2014, 20:25
Е добре, наистина ли не вярваш в енергия, която направлява обектите? Какво като сме организми? Как в един кошер пчелите се контролират от майката с изпускане на специални ензими и хормони ? Както и при животните ,когато вслизат в брачен период - това е вид любов, не е само инстинкт. Животните също чувстват и някой видове също могат да се влюбват. Любовта е химия, нали? Ами като си влюбиш, не те ли направлява тя, или отсрещния обект?

Как си представяш обществото без добро и зло?

Оле сериозно, на какви наркотици си?!?!?!!?
Знаеш ли какво е любовта? - Химия! Можеш да я развиеш към всичко, ако стимулираш определени части от мозъка си, вече го споменах. Казах ти НЯМА добро и зло, има гледни точки, разбираш ли? Обясних ти го, цветно даже, че това са 2 цвята, които виждаш така, защото ти е казано да ги виждаш по този начин. Разграничаваш ги, защото си научен да го правиш. Но щом нещата за теб са във версия А, има и версия Б за някого - и нещата са различни. Тогава доброто и злото се обръщат и става един голям парадокс на твоята теза. Тоест те не съществуват - защото са много и различни вариации.

И да, както химия, е и инстинкт. Знаеш ли, научно доказано е, мозъкът ти те кара да се влюбваш в образи, приличащи на твоя, приличащи на майка ти, семейството ти. От генетика е. Без значение цвета, могат да бъдат детайлни, абстрактни и дори да, цветови предпочитания.
Как може да ме направлява нещо ... което не е... не знам, изобщо според теб тая любов материална ли е? Ако и отново е доказано за мисълта, че е материална, съответно любовта става материална. Защо ти е тоя мозък, щом не можеш да го използваш, за да съставяш света? Всичката тая връзка между невроните - това е уникално! И го знаем, защото е доказано! Не знам защо се уповаваш на неща, които не си видял, а само си усещал и чувал? Не съм сигурна дори какво да ти кажа, просто не знам...

I'm done.

Mary_Jane_69
06-27-2014, 20:28
ами, ако я нямаше религиятата, в какво щеше да вярват в повечто хора? В дявола? В злото? Нали религията призовава за вярва в Бог и в доброто... :/

Досега ми обясняваше за свръх сила. Ти си религията, ти и хората, които измисляте историята зад тази свръхсила, за която разказваш. Това е разликата.

Auriss
06-27-2014, 20:32
то пък математиката е най-измислената нереална наука - геометрията...

Ахахахахахахаххахахаха

АХУАХАУХАУХАУХУАХАУХУАХУХ УАХ


ХАХАХАХАААААААААХАХХААААА ААААААААААААААААААААААААА ААААААААААААААААААААААААА А


НЕ

НЕ МОГА ПРОСТО


ХАХАХУАХУХАУХА


:lol:: lol:


Разбрахме кой е минал с 3ка по математика поне

ahauauhuah

prosto si nerealno prost

npp
06-27-2014, 20:34
ами то може да не е механичен закон, така както си го предстяме, ами някак косвено... например правиш зло действие и то отеква във един безкраен лабиринт, във вечността, в една матрица от логаритми, но рано или късно - се връща върху първоначалната точка, или предизвиква друго действие, което да прехвръли отрицатела енергия... та нищо не е доказано и вероятно няма да бъде разбрано. Така че, аз вярвам, че има нещо, но в такива подробности - не ми се вярва. Няма как да очакваш хората да ти повярват точно в тези теории религиозни, като нямаш безусловни доказателства, а и всичко друго може да бъде... Но важно е да се вярва.. и да... в доброто.
И последно да те питам какво си представяш под понятието Бог? Човешка фигура, енергия, Исус?

ти би ли допуснал децата ти да бъдат като пинг-понг топчета рикоширащи между стените(крайностите) на някаква джунгла на произволни ментални импулси?!, колко повече Живият Бог не би допуснал такова нещо, особено след като превъзхожда човеците по разум и правда с безброй много пъти?!, понеже Той не е някаква си енергия както е електричеството, но разумно същество създател на живота и цялото вселенско творение

естествено че представеният в библейските писания Исус Христос е Господът

socareless
06-27-2014, 20:35
ами, ако я нямаше религиятата, в какво щеше да вярват в повечто хора? В дявола? В злото? Нали религията призовава за вярва в Бог и в доброто... :/

преди да съществува религията е имало митология (най-древната форма на обществено съзнание), която също е изповядвала подобни ценности, преди това немога да ти кажа кво е било, но и няма значение тъй като религията не е нещо трансцедентно,извънпростр нствено и само по себе си съществуващо, ами плод на човешкия разум...

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 20:35
Оле сериозно, на какви наркотици си?!?!?!!?
Знаеш ли какво е любовта? - Химия! Можеш да я развиеш към всичко, ако стимулираш определени части от мозъка си, вече го споменах. Казах ти НЯМА добро и зло, има гледни точки, разбираш ли? Обясних ти го, цветно даже, че това са 2 цвята, които виждаш така, защото ти е казано да ги виждаш по този начин. Разграничаваш ги, защото си научен да го правиш. Но щом нещата за теб са във версия А, има и версия Б за някого - и нещата са различни. Тогава доброто и злото се обръщат и става един голям парадокс на твоята теза. Тоест те не съществуват - защото са много и различни вариации.

И да, както химия, е и инстинкт. Знаеш ли, научно доказано е, мозъкът ти те кара да се влюбваш в образи, приличащи на твоя, приличащи на майка ти, семейството ти. От генетика е. Без значение цвета, могат да бъдат детайлни, абстрактни и дори да, цветови предпочитания.
Как може да ме направлява нещо ... което не е... не знам, изобщо според теб тая любов материална ли е? Ако и отново е доказано за мисълта, че е материална, съответно любовта става материална. Защо ти е тоя мозък, щом не можеш да го използваш, за да съставяш света? Всичката тая връзка между невроните - това е уникално! И го знаем, защото е доказано! Не знам защо се уповаваш на неща, които не си видял, а само си усещал и чувал? Не съм сигурна дори какво да ти кажа, просто не знам...

I'm done.
Любовта е най-голямата загатка и до сега не е измислен ЛЕК ;) Какво като е химия? Като се влюбиш - влечението те тласка в дадена посока, НЕ се контролира. Не се влюбваш във всеки срещнат. Кой решава в кой да се влюбиш? Майка ми, така ли? Аз ли съм напушен сега?
Не ми обясни за баба Ванга и другите световно известни ясновидци... Обясни ми и за психотронното оръжие с което може и е доказано как се контролират цели маси хора, върху които е използвано... като хипнотизираа, ама по-другооо

уникално е, и не си го създала ти, ами вселената ;)

Mary_Jane_69
06-27-2014, 20:40
Напушен :Д момче ще ме побъркаш, това са факти, които съм изучавала, защото съм се интересувала. Защото съм мислила над тях, защо правя така, и съответно съм търсела обяснение, чрез наука. Защото когато човек може само да предполага, във един милион варианти на истинност... съответно тя е ... в различни проценти при всеки отговор, не мислиш ли, че всяка глава би избухнала

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 20:41
преди да съществува религията е имало митология (най-древната форма на обществено съзнание), която също е изповядвала подобни ценности, преди това немога да ти кажа кво е било, но и няма значение тъй като религията не е нещо трансцедентно,извънпростр нствено и само по себе си съществуващо, ами плод на човешкия разум...
от къде знаеш, че е човешки, а не че извънземните са ни гостували - пирамидите в Египед, в Перу, Рисунките на баба яка и, златни птици на десетки стотици километри в Наска , Америка..

И как всички религии си приличат и имат общ корен.

socareless
06-27-2014, 20:44
извънземни, ясновидци, религия... има ли нещо, в което не вярваш и как подяволите свързваш тея неща ;d
треа ти спрат ТВ7 на тебе и Ancient Aliens ;d
знам, щото дейността на хората ми се представя напосредствено, докато извънземните съм ги виждал само на картинка

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 20:48
Напушен :Д момче ще ме побъркаш, това са факти, които съм изучавала, защото съм се интересувала. Защото съм мислила над тях, защо правя така, и съответно съм търсела обяснение, чрез наука. Защото когато човек може само да предполага, във един милион варианти на истинност... съответно тя е ... в различни проценти при всеки отговор, не мислиш ли, че всяка глава би избухнала

ай лил ийт йор брееййн ....... А, не , не мислЯ, просто още не си научила как става ;) като се влюбиш. следваш животното... ТЪПО Е, ама не зависи от теб. енергията оказва голямо влияние върху твоя избор както при лунно затъмнение..или пълнолуние, почват вълците да вият. ! ! Птиците е доказано, че се направляват по магнитните полета на земята.... като пиче слънце, си усмихната, като вали дъжд, ти е тъжно.

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 20:50
извънземни, ясновидци, религия... има ли нещо, в което не вярваш и как подяволите свързваш тея неща ;d
треа ти спрат ТВ7 на тебе и Ancient Aliens ;d
знам, щото дейността на хората ми се представя напосредствено, докато извънземните съм ги виждал само на картинка

Пак да повторя -- пирамидите по цял свят.

Рисунки на десетки километри на земята правени преди хиляди години...


размишлявайте.

socareless
06-27-2014, 20:54
обикновено по-логичното е по-вярно, не знам защо при тебе е обратното

Mary_Jane_69
06-27-2014, 20:55
ай лил ийт йор брееййн ....... А, не , не мислЯ, просто още не си научила как става ;) като се влюбиш. следваш животното... ТЪПО Е, ама не зависи от теб. енергията оказва голямо влияние върху твоя избор както при лунно затъмнение..или пълнолуние, почват вълците да вият. ! ! Птиците е доказано, че се направляват по магнитните полета на земята.... като пиче слънце, си усмихната, като вали дъжд, ти е тъжно.

?!?!?!?!???!?

Мога да тръгна обратно да те убеждавам в разни научни неща, но понеже си вироглава глава, всичките ми усилия, да опростя нещата, ще са напъъъълно изгубени. Ти си един специален индивид, с който ми се ще да не съм под никакви семейни начела.

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 20:57
обикновено по-логичното е по-вярно, не знам защо при тебе е обратното

е. то ще се види какво ще каже и науката след време ;)

socareless
06-27-2014, 21:03
когато по някакъв начин бъде доказано по научен път, ЕМПИРИЧНО, ще се съглася
дотогава си остава художествена измислица не по-малко истинна от Хари Потър и училището за магии

очаквам са да почнеш да ми обясняваш за съществуването на Хогуардс

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 21:05
?!?!?!?!???!?

. Ти си един специален индивид,
благодаря за комплимента :)
радвам се, че сме от едно голямо хубаво семейство и че ме обичаш. любовта е на всякъде, усещам импулсите през клавиатурата ти :д

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 21:06
когато по някакъв начин бъде доказано по научен път, ЕМПИРИЧНО, ще се съглася
дотогава си остава художествена измислица не по-малко истинна от Хари Потър и училището за магии

очаквам са да почнеш да ми обясняваш за съществуването на Хогуардс

А значи пирамидите по цял свят и рисунките са измислица?

socareless
06-27-2014, 21:09
А значи пирамидите по цял свят и рисунките са измислица?

не, извънземните са.
на ретард ли се правиш или нарочно ми изопачаваш думите всеки път..

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 21:22
не, извънземните са.
на ретард ли се правиш или нарочно ми изопачаваш думите всеки път..

нима тези приятели - http://www.trafic-bg.com/admin/images/amazonka%20pleme.jpg

са направили това http://www.articlepro.eu/wp-content/uploads/2014/02/6.jpg
http://i.actualno.com/club.bg/files/2009/02/01/93ba48a075.jpg
http://neshtoto.com/wp-content/uploads/2010/10/nazca-lines.jpg
http://log.bg/users_images/22/22792.jpg
http://novinar.bg/data/2012-12-12/20080819_0124.jpg

socareless
06-27-2014, 21:41
първите 3 снимки не съм сигурен кво си мислиш, че доказват, но очевидно не са от времето на ацтеките....освен, ако не са имали фотоапарати... което би значило, че вероятно имат и технологиите да направят тея crop circles,birds или там квито са тия работи

Auriss
06-27-2014, 22:11
^т'ва май са драсканици по камъни.

И да, примитивна, грозна и в крайна сметка безполезна постройка е доказателство за посещенията от ЕТ.

Виж, да имаше стомана в нея или нещо по-така можеше да се замисля, ама камънаци ... ай не мерси :lol:

andreya8
06-28-2014, 01:14
Животът би бил ужасяващ без хора на които да се довериш. Реално погледнато, ако търсиш човечност в дугите трябва да я намериш първо в себе си. :)

golemiq_korab_minava
06-28-2014, 07:59
първите 3 снимки не съм сигурен кво си мислиш, че доказват, но очевидно не са от времето на ацтеките....освен, ако не са имали фотоапарати... което би значило, че вероятно имат и технологиите да направят тея crop circles,birds или там квито са тия работи

Аха, преди 5000 хиляди години със сигурност са имали. Тея снимки са световно известни и са открити още преди 200 години от изследователи, днес милиони туристи ги посещават и няма учени, които да са отгатнали как са ги направили.. а пирамидите са на 2 континента е как? Ставали са някакви неща, дето не може да се обяснят. Така че науката е бозпомощна. Ако дарвиновата теория за маймуните толкова те кефи, ок, но това са само теории, нищо не е доказано.

socareless
06-28-2014, 08:30
никъде не е казано, че науката има отговори на всичко(не мисля, че това е възможно), но с течение на времето надгражда и все повече изяснява нещата
дарвиновата теория не ме кефи, но все пак е по-логична от "бог сътвори човека за 6 дни на 7мия почиваше" или, че сме проект на някви въображаеми организми от други галактики
като цяло трябва да гледаш по-критично на нещата, не да приемаш всичко, което дават по National Geographic за чиста монета...казвам ти го щото не е "здравословно" повярвай ми

Mary_Jane_69
06-28-2014, 08:50
Ако имаме една задача, че Големия Кораб много обича ябълки, живее сам и има 10 ябълки в купата пред него, той би ги:
Изял, защото много обича ябълки
Хвърлил, защото ... (?!?!?!)

Би ги хвърлил, нелогичен е.

anonymous895156
06-28-2014, 09:07
нещо си афектиран от моралисти,ти пък можеш да си запазиш разюздения свински живот за себе си

колкото и да се иска на аморалните лайна,всичко да е абстрактно,еми не е,в тая вселена има правила,които важат за всички,независимо дали живеят на земята или пандора

Доколкото разбирам, свеждаш вселенските и божествените правила до елементарните човешки разбирания за природните закони и естествености, много от които вече са опровергани научно, и се опитваш да ги наложиш на останалите като единствен и правилен модел на поведение, след което наричаш аморални лайна всички, които не са съгласни с теб и имат различен светоглед. Е, не става така, можеш да гледаш и съдиш единствено собствения си живот.
След като толкова държиш всички да живеем в унисон с природата, какво мислиш за това, че
- ти си средностатистически консуматор, благодарение на когото природата се унищожава с все по-масивни темпове и върви към колапс
- живееш в напълно изкуствен свят - от храната, която ядеш, до екрана, на който четеш това, и специалността, която следваш
- смяташ полигамията или дори полиаморията за нещо погрешно, а хората сме такива по природа (нали беше присъщо само на аморалните лайна да вървят срещу нея?)
- интересно ми е каква е позицията ти за секса преди брак и този, който се прави за удоволствие и не е вагинален. Не е ли това содомия? Нали го пише в библията? Сега ще се самонакажеш ли с камшик, както е казано там (или беше смърт, не съм сигурен)?

И ти като хората от Средновековието се нуждаеш от система от морални правила и закони (подсилени с името на бог, който уж ги е написал), която да ръководи основната част от живота ти и да ти определя какво е добро и кое - не, нещо, което да те кара да се чувстваш значим, тъй като очевидно азът ти спешно търси себедоказване и себеутвърждаване чрез 1. подкопаване на чужди авторитети (аморалните боклуци) и 2. повдигане на твоя собствен като добро агънце/мирянин пред останалите такива. Забавно.

an7raks
06-28-2014, 10:15
Аха, преди 5000 хиляди години със сигурност са имали. Тея снимки са световно известни и са открити още преди 200 години от изследователи, днес милиони туристи ги посещават и няма учени, които да са отгатнали как са ги направили.. а пирамидите са на 2 континента е как? Ставали са някакви неща, дето не може да се обяснят. Така че науката е бозпомощна. Ако дарвиновата теория за маймуните толкова те кефи, ок, но това са само теории, нищо не е доказано.
Снимките ли са открити преди 200 години? :lol:
Пирамидите са най-простите устойчиви постройки от камък... Просто е нямало как да направят небостъргачи от камък, сещаш ли се що? Хората са еднакви като мислене, това обяснява и приликите между различните народи.
Да, а посещенията от извънземни са доказани...

golemiq_korab_minava
06-28-2014, 11:04
никъде не е казано, че науката има отговори на всичко(не мисля, че това е възможно), но с течение на времето надгражда и все повече изяснява нещата
дарвиновата теория не ме кефи, но все пак е по-логична от "бог сътвори човека за 6 дни на 7мия почиваше" или, че сме проект на някви въображаеми организми от други галактики
като цяло трябва да гледаш по-критично на нещата, не да приемаш всичко, което дават по National Geographic за чиста монета...казвам ти го щото не е "здравословно" повярвай ми

ако беше забелязал, половината ми коментари бяха в противоречие с изказванията на npp .. Много добре знам, че религията не е средство, нито пък начина да разбереш какво се е случвало действително, но тя е най-голямото доказателство, с което можем да имаме основание и да вярваме, че не сме единствени, неповторими, ами светът се направлява по много по-сложен начин, от колкото си мислим. Ако е нямаше религията, нямаше да има и наука. Науката възниква и търси отговори именно от корените на религията, която не може да бъде разяснена. Ние не можем правилно да разчитаме религията и има много скрити въпроси. Но е факт, че науката за много неща подкрепя религията и след хиляди години няма да е нищо чудно, ако науката се развие до такава степен, че извади много отговори, не обяснени в религията и самата тя докаже, неща, за които днес обществото ги гледа като ,,религиозни измислици''.
Например според чисто математическо пресмятане, не е възможно да не съществува друга форма на живот в Космоса. Напротив, самата наука твърди, че съществуват хиляди цивилиации, които ние още не сме способни да видим, или да докоснем. И кой знае дали те преди милярди години не са били на Земята, или на Марс, защото има сведения и са открити подобия на пирамиди от сателитни снимки там.. Това искам да кажа, че науката още нищо не знае, а с малкото отговори , вие си правите изводи, което е грешно.

golemiq_korab_minava
06-28-2014, 11:12
Снимките ли са открити преди 200 години? :lol:
Пирамидите са най-простите устойчиви постройки от камък... Просто е нямало как да направят небостъргачи от камък, сещаш ли се що? Хората са еднакви като мислене, това обяснява и приликите между различните народи.
Да, а посещенията от извънземни са доказани...

Не снимките, ами европейците ги откриват там.
Пирамидите са толкова уникално изградени, такива архитекти е имало, че нашите само им завиждат. И не само пирамидите, има и други постройки, на които съвременните архитекти още не могат да преценят как точно са ги правили, защото изглежда невъзможно за едни роби, да носят такива камани. Еелоустойн, не знам как беше ... има още по-стари постройки, на десетки хиляди години, отново уникални, отново изобретяващи богове, космос и тнт.

golemiq_korab_minava
06-28-2014, 11:20
Пирамидата е енергиен център.. за това са в тази форма.. Дори е възможно да не са точно гробници, ами бази за комуникация, центрове между световете :Д

an7raks
06-28-2014, 11:34
Пирамидата е енергиен център.. за това са в тази форма.. Дори е възможно да не са точно гробници, ами бази за комуникация, центрове между световете :Д
Аха, да, добре...

socareless
06-28-2014, 11:36
отново те съветвам да спреш да гледаш еиншънт елианс...тея неща са изсмукани от пръститете и асоциациите, които правят могат да се отнесат към всяко 1 нещо, което се "изследва" достатъчно задълбочено, в случая просто са решили това да са извънеземните...като цяло е пълна пропаганда

а тва, че науката произлиза от религията е абсолютна глупост, както казах, като изключим либералното съвремие,в което живеем, религия и наука са били взаимно изключващи се..... и двете произлизат от това, което днес наричаме "философия", колкото и неопределено да е то...от търсенето на обяснения за явленията, стремежа към истина и заложеното в човека любопиство

golemiq_korab_minava
06-28-2014, 12:14
отново те съветвам да спреш да гледаш еиншънт елианс...тея неща са изсмукани от пръститете и асоциациите, които правят могат да се отнесат към всяко 1 нещо, което се "изследва" достатъчно задълбочено, в случая просто са решили това да са извънеземните...като цяло е пълна пропаганда

а тва, че науката произлиза от религията е абсолютна глупост, както казах, като изключим либералното съвремие,в което живеем, религия и наука са били взаимно изключващи се..... и двете произлизат от това, което днес наричаме "философия", колкото и неопределено да е то...от търсенето на обяснения за явленията, стремежа към истина и заложеното в човека любопиство

само че днешната ,,философия'' не е много по-напреднала от миналата... това, че сме измислили за 50 години модерни технологии, не означава нищо, защото хората хиляди години преди нас са ги знаели без да имат сателити.. А за пирамидите, дори не знам какво е това ейншънт елианс... Аз не казвам, че са били извънземни, но щом науката не може да го обясни, та дори тя дава тези теории за извънземните, тоест - има нещо. Та моралът не случайно е измислен, доброто също. Всички знаем, че в момента, но и не само сега, човечеството се е движело към своя крах. Имало е някаква сила, която се е опитала да покаже правилния път, но до там.. а сами както се знае - правим само простотия..

Mary_Jane_69
06-28-2014, 12:23
това, че сме измислили за 50 години модерни технологии, не означава нищо, защото хората хиляди години преди нас са ги знаели без да имат сателити..

Ти си мноо прост.

golemiq_korab_minava
06-28-2014, 12:29
Ти си мноо прост.

И аз те обичам :*

golemiq_korab_minava
06-28-2014, 12:36
най-простия пример е модерната медицина, която много бързо се развива, но още не е измислила успешно раково лечение, докато монаси в Индия успяват да излекуват смъртоностно болни хора по съвсем други начини, да изпадат в транс летаргии в състояние на покой за години наред, да се изхранват със слънчева светлина и все неща, които науката на Европа не ги обяснвява. :) Още по време на Римската империя пък е имало медицина и са обучавали ,,хирурзите'' върху убити трупове, след аутопсия, разчитали са на природни билки и растения, както и днес, само че днес се използват и друг вид антибиотици произведени по химичен начин с мощта на селекция на микроогранизми и генно инженервсто... та много бързо напредва, точно за 50 години, след втората световна война нашата цивилизация..

Auriss
06-28-2014, 16:31
мън мън мън в римската империя са имали хирурзи ... НЕ

мън мън мън в индия се лекуват от рак, ама мрат от дезинтерия масово ше знаеш

мън мън мън фотосинтезират там, ама цицат милиарди $ помощи от UK ше знаеш

мън мън мън и стив джобс разчиташе на алтернативна медицина да се излекува от рака
сички видяхме как свърши

anonymous895156
06-28-2014, 16:38
Какво уникално има пък във фигурите в Наска?

golemiq_korab_minava
06-28-2014, 17:33
мън мън мън в римската империя са имали хирурзи ... НЕ

мън мън мън в индия се лекуват от рак, ама мрат от дезинтерия масово ше знаеш

мън мън мън фотосинтезират там, ама цицат милиарди $ помощи от UK ше знаеш

мън мън мън и стив джобс разчиташе на алтернативна медицина да се излекува от рака
сички видяхме как свърши

Мън мън мън Индия има много богата история и не е представлявала някога това, което е сега, въпреки, че са се запазили учения и определени групи, които ги изповядват... Те не са нито правителство, нито пармамент на държавата им, че да зависи от тях беднотията на всички други..

golemiq_korab_minava
06-28-2014, 17:35
Какво уникално има пък във фигурите в Наска?

направи ги ти... все още не се знае дори тяхното предназначение. те се виждат само през птичи поглед.

socareless
06-28-2014, 17:43
те се виждат само през птичи поглед.

как тогава ги виждаме ние;D

golemiq_korab_minava
06-28-2014, 17:50
как тогава ги виждаме ние;D

от хеликоптер, сателит, самолет, айфелова кула. :д ние сме птички ве

socareless
06-28-2014, 18:07
щото каза "през птичи поглед", не "от птичи..." та се зачудих как човек може да гледа през птичи поглед

golemiq_korab_minava
06-28-2014, 18:32
щото каза "през птичи поглед", не "от птичи..." та се зачудих как човек може да гледа през птичи поглед nqkoi i tova go mogat

socareless
06-28-2014, 18:37
и тва е така