PDA

View Full Version : Проблем с преинсталацията на ОС



Red.Corp
06-23-2014, 20:31
Здравейте! Имам следния проблем с инсталацията: Когато рестартирам машината, не ми излиза сетъп менюто. Настроих компа да boot-ва 1во от cd rom-а, а след това от харда, обаче пак не излиза менюто. Пробвах с 3 различни уиндоуса, 3 различни диска (2 от които записах с моята записвачка, третия ми го даде един приятел), но единственото което излиза е запитването как да стартирам операционната система, дали в сейф мод или нормално... Някакви идеи?

JDeel
06-24-2014, 00:46
http://www.windowsvista.windowsreinstall.com/vistahomepremium/repairsystemrestore/repairsystemrestore.htm

Ако CD рома е прецакан, което си е доста вероятно, предложението ми е за http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/, и с тая програмка правиш инсталационно USB. Има и други от тоя сорт, аз поне тая ползвам.

Red.Corp
06-24-2014, 00:51
Ема нали това казах, 2 от 3те диска ги записах с моя DC ром и записванията били завършени успешно. Проблема е, че не иска да прочете диска, преди да стартира операционната.

change_to
06-24-2014, 12:55
Слуш ся батко ти :D
Ако компютъра ти работи
Сваляш си daemon tools маунтваш си windows-а и го инталираш.После в c:\-то ше има една папка old.windows триеш я и няма са занимаваш с дискове флашки и простотии
Ако компютъра ти НЕ работи
Не мога ти помогна 8-)

Red.Corp
06-24-2014, 13:23
Батко ми, нали така пак ще имам два ОС-а, едното е 7ца другото е ХР :D

doomkillerr
06-24-2014, 21:49
А диска сигурен ли си, че е буутващ - пробвай го на друг комп! Как по точно го записа и с коя програма?

npp
06-24-2014, 22:30
пробвай да активираш boot-менюто с някой от тези клавиши: f12, f11, f10, f8

и като излезе, пусни да се бутва от cd/dvd-устройството

koko95
06-25-2014, 12:13
Да не правя нова тема ще пиша тук. И аз имам огромен проблем: в биоса няма опция да избера да ми боотва от сд :D ,изобщо в целия компютър- Леново thinkcentre не намерих никъде как да настроя пс-то да боотва. Втория ми проблем е ,че с неро dvd диск -чисто нов бъгва и не иска да се запише.След тва сложих един диск и се разчете от пс-то . Помагайте. Третия ми въпрос е: ProtectedMode=0 сложих в C:\windows\system32\macromed\flash - mms.cfg , защото flasha постоянно бъгваше, сега не бъгва , но всичко се отваря много бавно-facebook,даже старите публикации не се зареждат във фейса. Помагайте

change_to
06-25-2014, 21:21
Батко ми, нали така пак ще имам два ОС-а, едното е 7ца другото е ХР :D

ми папката old.windows и цъкаш delete и проблема е решен :D

Red.Corp
06-26-2014, 17:29
А диска сигурен ли си, че е буутващ - пробвай го на друг комп! Как по точно го записа и с коя програма?

Пробвах диска и на друга машина, там тръгва да буутва. Записах 1 като исо файл с Nero Burning Rom и един като UDF, като резултата беше един и същ и в двата случая...

JDeel
06-27-2014, 12:49
Просто намери една 8GB флашка и готово :)

Но ако искаш да продължаваш да се мъчиш с дискове, пробвай дали диска ще би се копирал целия върху компа докато си под Windows. Тъй да си знаеш дали това чудо може да чете, освен че се прави че записва.

Red.Corp
06-28-2014, 22:59
Значи отивам да чета, и като разбера и пробвам с флашка ще пиша. А иначе, когато запали ОС-а чете диска, което е най-странното.
П.П. Защо ми е 8gb флашка за ХР? :D