PDA

View Full Version : БОЛЕЗНЕН ПРОБЛЕМ



fifito19
06-25-2014, 19:00
Здрасти, поствам ви това, което се случва в момента с една приятелка. :((((((
Дайте и съвет, моля.

Мия зъбите си сутрин и вечер, старателно. Никога не съм имала кариеси или проблеми със зъбите. Бели и подредени са, без чувствителни венци и тн. Преди 3 месеца най-крайния горен ляв зъб се счупи. За отрицателно време започна ужасяваща болка, от която слепоочията ми пулсират. Погледнах в огледалото и видях някаква гадна дупчица, в която щом попадне храна започва отвратително да боли. Установих, че това е пулпит, след като прегледах в интернет.
Преди седмица долния ми десен заден зъб го сполетя абсолютно същото. Сега не мога да дъвча нито на едната страна, нито на другата.
Проблемът е, че от малка пищя и се дърпам от зъболекаря. Именно и за това поддържам устна хигиена, но не си обяснявам от къде се появиха тези ЯМИ по зъбите ми.. Болката е отвратителна, не мога да спя, нито да ям. Дори ми е трудно да говоря, а главата ми ще се пръсне скоро. На зъболекар само с пълна упойка могат да ме закарат, иначе няма да вляза в кабинета. Не казвай, че е тъпо, защото наистина ме е страх, не знам как да ти го обясня просто не мога. А и наще сега нямат пари да ми правят каквото и да е. Пробвах да пъхам аналгин в дупките, пих обезболяващи... Нищо вече не действа казвай какво да правя??

И така, хорица, какво да прави :(((

bloodyF
06-25-2014, 19:42
Ами предполагам, че е пулпит, обаче няма как да не ядеш-> отиди на зъболекар. Зъбите-чупливостта им, колко често се развалят, както и венците са предимно генетични. Имам предвид, дори и при най-старателната устна хигиена, пак може да ти се развалят. Чичо ми е на 36 години с една пломба от казармата. Перфектно подредени, бели, прави, без кариеси зъби. Ходи веднъж годишно за почистване на зъбен камък. Баща ми пък е с отвратителни зъби, кариеси, кървящи венци и пр. За съжаление съм ги наследила тия ''прекраснотии''.

Повярвай ми, аз съм човека с най-голям страх от зъболекари. Говорим за истерии, нервни кризи, ред сълзи, ред сополи, припадания и пр. И в момента ми растат мъдреци-ми аз не мога да ям и ме боли зверски като допра нещо до мъдреца, който е дупка, в която расте зъб. Не съм в родният ми град, иначе веднага бих отишла. Храната ми е по-важна дори и от страха от зъболекаря :lol:

Ouroboros
06-25-2014, 21:29
Не можеш вечно да се тъпчеш с аналгин и болкоуспокояващи, нали? А и може с времето да се влоши. Насили се, иди на зъболекар, да гладуваш и да се тровиш с лекарства е дори по-страшно от зъболекаря. Пращам ти духовна подкрепа :)

draid
06-25-2014, 22:14
Ами има момент в който може емайла да е доста здрав и през него да е преминала съвсем малка дупчица, трудно забележима. Това стане ли вече вътре си става яма и няма какво да направиш. Щом ти се е счупил чак зъба смятай за какво става въпрос. За това нормалните хора ходят на зъболекар на всеки 6 месеца.

Второто нещо което не разбирам е какви са тия страхове от зъболекари ? Вземете си намерете някой свестен зъболекар, а не кварталния касапин дето не знае какво прави и ръчка както му падне, защото него не го боли. В много теми коментирах за това и пак ще попитам - само аз ли живея в 21в. и ходя да ми правят зъбите с лазер ?

И като за финал - недей да си поставяш диагнози по интернет, хората учат камара години за да ги поставят. Ако ставаше всеки да се диагностицира по интернет, че и да се лекува, нямаше да има лекари.

girlwithblueeyes
06-26-2014, 13:53
Не ви разбирам такива.Страх ви да идате на зъболекар обаче не ви е страх че ще ви се развалят зъбите не ви е страх

georgi12
06-28-2014, 13:30
На зъболекар се ходи преди да започне болката . За това и няма болка докато се пили дупката.
А иначе това момиче - ми то е мазохист - да търпиш ужасни болки и да се тровиш с месеци , вместо да изтърпиш една минута шлайфане на дупката - е това не разбирам.