PDA

View Full Version : връзката от доста далечно разстояние



s0b1esk1
06-25-2014, 19:54
един приятел е в такава връзка (ако може да се нарече така) и как се процедира в тази ситуация при положение, че ги делят 2000+ км и двамата работят?
който има опит нека сподели

zoyex
06-25-2014, 21:32
трудно..трудно се процедира като цяло:D

Anonys
06-25-2014, 21:58
Доверие и контакт. Без излишни драми, само надежда и любов.

Colouring
06-25-2014, 22:04
Мога да кажа, че имам скромен опит от горе-долу година вече. Въпросът винаги е - има ли шанс накрая хората да се озоват на едно и също място? Към един и същи път ли вървят? Ако отговорът е да, то не виждам защо връзката да не просъществува, ако между двамата има любов, искрени са един с друг и най-вече - имат си доверие. Ако обаче няма шанс за съжителство в един и същи град, то не виждам смисъл в дългосрочен план (освен ако двамата не искат просто да се забавляват и нямат сериозни намерения).
При нас двамата положението е малко по-различно. Имахме страхотни моменти заедно, но скоро пътищата ни се разделят. Отвратително е, че си залепяш едва ли не етикет със срок на годност на връзката, обаче... няма друг вариант. Ще има смисъл до едно положение, след това... За нас скоро настъпва. Ох, отвратително е да си го помисля даже, обаче ни очакват още малко щастливи моменти заедно. Решихме, че ще ги изживеем пълноценно, а след това всеки ще остане с хубави спомени един за друг. Иска ми се да не се налагаше нещо такова, но това не пречи да изживеем страхотно времето, което имаме, един с друг.

RapExotic
06-26-2014, 15:40
А познават ли се изобщо на живо? Ако е не - цъкаш на "блокирай абоната" и не се занимаваш повече.

s0b1esk1
06-26-2014, 19:45
познават се естествено, иначе щеше да е най-големия балък.
връзката им почна в България. 4 месеца бяха заедно, но на нея й се наложи да замине за да работи, а той остана да учи и работи

marilyn
06-26-2014, 19:51
Такива връзки за мен просто.. не са връзки! Няма как да се получи, особено ако няма изгледи скоро да се съберат на едно място.

LadyDi
06-26-2014, 21:47
как се процедира
с търпение
каквато и друга рецепта да ти дадат, ситуацията винаги е уникална
единственото общо е, че винаги трябва търпение

StringTheoryPracticist
06-26-2014, 21:53
При мен работи страхотно с полиамория. http://www.morethantwo.com/polyamory.html

Работи даже и да си знаем, че разстоянието ще го има още дълго време. Също така изглежда не е социално неприемливо някво, досега никой не е реагирал сякаш съм му казал че приятелката ми е делфин или мъж или със сериозна умствена изостаналост. Хората са по-скоро несигурни отколкото погнусени и разгневени. Някои спорят че е неправилно, но не сякаш е неморално а по-скоро сякаш е неефективна стратегия.

Но не е за всеки.

LadyDi
06-26-2014, 21:56
И колко приятелки са във вашата полиаморна връзка?

StringTheoryPracticist
06-26-2014, 22:06
засега 2, но има място за още. един фр имаше връзка със 7-10 човека едновременно :Д

LadyDi
06-26-2014, 22:07
и всичките са окей с това?

102
06-26-2014, 22:15
ахахахахахах верваш ли му на тоя помак
единствената връзка е между него майка му и ръцете му

StringTheoryPracticist
06-26-2014, 22:20
Окей са разбира се, не съм толкова ужасен че да го правя без тяхно знание/съгласие :Д ако беше така най-малкото нямаше да го казвам публично.

Миро нз що ме мразиш но ако е задето бях груб/студен към определен човек в чата, всичко беше ебавка и имахме конспирация на ЛС.

102
06-26-2014, 22:28
надявай се съдбата да не ни срещне
/не мразя нищожества

StringTheoryPracticist
06-26-2014, 22:29
Нз кво ти има ама отиваш в игнор-листа. Кажи ако искаш да разговаряме.

pandabear
06-26-2014, 23:00
o, скайп драма

s0b1esk1
06-29-2014, 08:12
и също така се чуват 2 пъти в месеца

Colouring
06-29-2014, 08:53
Само? През другото време не общуват ли по-друг начин? Каква връзка е това, щом се чуват по два пъти в месеца.... Изобщо, абсурдно ми се вижда.

Hilary_
06-30-2014, 07:48
По принцип не виждам реализация на такива връзки. Много зависи за колко време е отишла да работи.
Въпросът е дали времето, за което са разделени, ще е достатъчно кратко, че да не се оттегчат от чакане.

s0b1esk1
07-01-2014, 20:37
заклевам се това е най-тъпата връзка, която съм виждал (а се води за сериозна). бяха се разбрали да говорят по скайп, но тя така и не се появява. момчето даже си пропусна тренировката за да я чака... той й звъни на мобилния - тя не вдига и се обажда след 2 седмици все едно нищо не е станало. понеже той си е мъжкарче не задава тъпи въпроси от сорта: защо не вдигна? защо не ми писа? къде беше? Ако иска ще си каже сама, ако не - няма. ако започне да й търси сметка за несериозното й поведение ще покаже слабост, а това не е вариант.

Minwu
07-03-2014, 15:42
Една приятелка има такава връзка от 4 години. Приятелят и е в затвора и му остават още 4, но все пак тя си го посещава 1-2 пъти в месеца (зависи от възможностите) и са си Ок. Защо като има любов да не може да съществува? Много ми е непонятно защо 80% от хората писали в темата казват, че "Не може". По-правилно би било да кажат "Аз не мога/ не съм способен/а на това".

Иначе в случая с приятеля ти не знам... В такава връзка би трябвало да има повече искренност отколкото в "нормалните" връзки. Аз лично много бих се убидила, ако някой ми каже "Хайде утре да си говорим по скайп в 13:00" и аз да го чакам 5 часа или 2 седмици...

igaydarov
07-04-2014, 09:50
това изобщо не е връзка.

s0b1esk1
07-14-2014, 21:20
много тегава ситуация... изглежда, че и той трябва да почне да се държи несериозно (макар, че не е такъв). тя се води че е от свестните, но кой знае... може да и да си се чука там наляво-надясно. Той е лоялен и винаги ги отрязва като му се предлагат, ама дали получава и същото отсреща? въпроси без отговори

Evterpa
07-15-2014, 10:27
По принцип схващането, че когато някой пусне тема за приятел всъщност НЕПРЕМЕННО иска да извлече информация за себе си, е плоско. Ноо сега АЗ мисля, че случаят на автора е точно такъв :-D.

*он - не съм имала такава връзка. Мнението ми е, че всички изписани неща за невероятното влагане на доверие са просто клишета. Аз така виждам нещата. За мен самият факт, че само заради отдалечеността на половинката ще вярваш повече, е притеснителен. Количеството доверие трябва да е еднакво и в двата типа връзки /т.е супер голямо/.
Не е моя работа какво мислят хората за дистанцията, обаче... честно казано ми стана грозно мнението на някои потребители, че такава любов нямало. Ами има, виждала съм. Казващите обратното обикновено са толкова заклети привърженици на "земното" и на "ненаивното", че им бяга другата магия; някак ги е страх да се отпуснат и да навлязат в нещо по-... въздушно. Навремето хората не са отписвали така с лека ръка всичко. Е, нашето съвремие пък си има други плюсове, но да не се отклонявам от темата, че и сега залитанията ми са много ;d.
А, още нещо: струва ми се кофти да се казва, че разстоянието усилва чувства. Физически разделени сте, не се виждате често и това ви разгаря тръпката... гениално. Та да - сама по себе си отдалечеността не би трябвало да прави нищо, не и ако реално си пасвате. Иначе е ясно, че се намесват нови запознанства, нови среди, нови цели /пък и единственото сигурно е че няма нищо сигурно/.
Повече любов да има във връзките и това е. Всякакви други писания са излишни.

vanqsp
07-15-2014, 15:38
Каква любов виждаш в тази връзка при условие, че тя не си вдига телефона и се чуват 1-2 пъти в месеца?!

hitrusha
07-15-2014, 17:15
Аз имам подобна връзка приятеля ми заминава всяко лято в чужбина. Първия път, когато замина беше 2 седмици след като бяхме тръгнали и всички ми казваха, че не можем да имаме връзка от разстояние и че нищо няма да излезе от цялата работа. Но вече сме няколко години заедно и това не успя да ни раздели. Като цяло ако са упорити и най-важното се обичат и си имат доверие ще се справят. Вярно е, че има и много трудни моменти, но всичко се преодолява. Важно е много да си споделят и да не се отчуждават въпреки, че са далеко един от друг.

vanqsp
07-15-2014, 18:41
Връзките от разстояние са едно от най - мъчителните неща, в които лично аз не виждам смисъл.

HellMoon
07-15-2014, 19:20
От опит и наблюдение средно продължават около 2 години.
Честно казано, стана ми жал за момчето. При връзка от разстояние са нужни повече компромиси и старание, а май от другата страна няма. Абсурдно да се водят, като двойка при положение, че не се чуват, виждат или пишат. Да погледнат реално на нещата и да се запитат ''Имаме ли бъдеще ЗАЕДНО?''.
При такива далееечни взаимоотношения, човек се чувства сам.

И все пак...
Може да се виждаш абсолютно всеки ден с половинката си, но пак да не си щастлив/а.
Може да го/я виждаш рядко, но да си на седмото небе.
Зависи от хората.

s0b1esk1
07-16-2014, 16:59
много тъпо се получава в негов минус. момчето за първи път през живота си обича някоя и ако не беше това до сега да съм я зарязал и даже да й е забравил името. вчера вечерта се чуха по скайпа и всичко беше наред, но накрая той усети че тя иска да приключи вече разговора (въпреки, че тя поиска да се чуят). днес той направо й каза, че иска да я види по скаипа, но тя каза че трябва да излиза. момчето не й отговори на съобщението.
от тук нататък той няма да я търси нито по социална мрежа, нито скаип, нито телефон. само когато тя изяви желание - тогава

HellMoon
07-16-2014, 17:45
s0b1esk1 за теб ли се отнася случаят или за аверчето, че нещо се обърках


момчето за първи път през живота си обича някоя и ако не беше това до сега да съм я зарязал и даже да й е забравил името

s0b1esk1
07-17-2014, 19:19
s0b1esk1 за теб ли се отнася случаят или за аверчето, че нещо се обърках

за авера, но се обърках.
я кажи как приключиха при вас нещата защото той сериозно се замисля дали да не й каже чао, въпреки че я обича

HellMoon
07-21-2014, 09:04
Аз не бих опитала отново, не съжалявам наистина, но е трудно. Краят беше....проточен. Май това е най-подходящата дума за моя случай, но не е тук мястото да обяснявам. Ако те интересува пиши ми лично съобщение.

Мъчат се взаимно, ако питаш мен. Както съм написала по-горе, уж се водиш с човек до себе си, а всъщност се чувстваш сам. Нека да си търсят щастието с други хора, които са близо до тях.
Друго е, когато можеш да прегърнеш и целунеш половинката си. Да я остави, това не е връзка, но все пак не сме ние тези, които могат да се налагат. Решението си е изцяло негово, единствено можеш да поговориш с приятеля ти.

fUcKsMiLe
07-22-2014, 00:25
Аз така и не разбрах има ли начин да са заедно в близкото бъдеще? Ако няма такива изгледи, наистина не може да се продължи, колкото и да я обича. Тя тая може да си прави каквото си иска.
Не е лесно да имаш такава връзка, но ако човека отсреща знае какво иска, всичко ще се получи. Както и ако има изгледи да се съберете на едно място(това сякаш е на по-преден план дори от чувствата, защото ако сте заедно има как да станат по-силни, ако не сте - ще има да се заглеждате, даже и да не се зарибявате с някой друг) иначе не върви да се мъчат и двете страни.

d-r.Zob
07-22-2014, 10:46
Такива лонгдистънси и разни други простотии, родени от идеята, че скайп и фейсбук могат да заместят реалния контакт, могат само да те вкарат в капан и да изгубиш няколко години от живота си. Няма как да стане връзка от разстояние не знам си колко километра. Трябва да се съберат иначе ще си губят времето докато най-накрая не се разделят. По принуда може и само временно да са разделени, но това положение трябва предварително да има крайна дата.

s0b1esk1
07-22-2014, 21:49
има изглед да се съберат, но чак след като той завърши обучението си (випуск 2018г.) Днес тя му звънна по мобилния. Той искаше да я види, но тя пак каза че трябва да излиза.
тя е интелигентна и стойностна като човек. трудно се намират такива вече и затова му е трудно да я остави...
кой нещастник е измислил любовта? бих го разпорил :)

Colouring
07-22-2014, 21:51
Аз не виждам да се правят усилия и от двете страни, за да се запази връзката, така че няма смисъл просто.

s0b1esk1
07-30-2014, 14:13
Всичко приключи лейдис енд джентълмен и то по социалната мрежа.
Внимавайте да не се влюбите, че си е ебало майката...

fUcKsMiLe
07-31-2014, 11:17
.. и то по социалната мрежа.
Внимавайте да не се влюбите, че си е ебало майката...

Жива да не бях, каква изненада. :lol:

Любовта е най-силната болка и най-голямото щастие.
Докато стигнеш до щастието, трябва все някога да минеш през многото болка.