PDA

View Full Version : Цъвтеж ?



lovefootball
06-26-2014, 10:08
Така моята коса беше много изгорена и я скасих с 3 пръста.. От тогава спрях да я изпавям най-много 1 или 2 пъти в месеца или изобщо, но след като я пострижа и след 2 седмици пак е нацъвтяла :( След къпане и мажа връхчетата с балсам вече 5 месеца, но няма ефект. Косата ми нагоре не е изтощена, а мека с блясък, но върховете винаги са нацъвтели ..
Когато я изправям се мажа с протектор за коса :)

Някой може ли да и препоръча с какво да ги мажа или маски ?
Преди я мажех отдолу с зехтин, но нямаше ефект и спрях, а сега дали да не започна с кристали ?

Renny.
06-26-2014, 10:29
Аз преди година си бях взела серум точно за нацъфтели крайчета за около 30 лв. и беше страшно добър, не ми се наложи да я подстригвам към 5-6 месеца. До сега го търсих да ти го покажа, защото забравих името му, но така и не го намерих. Но има и негативен ефект (поне при мен имаше), не знам дали по принцип при всички серуми е така, но след като спрях да го използвам, косата ми нацъфтя адски много и трябваше да я подстрижа половината. В момента използвам кристали за коса на seri (въобще не са скъпи) и маска за коса на elseve - total repair 5, която е главно за краищата на косата. Също така всеки месец сама си махам нацъфтелите крайчета, дори не взимам от дължината, просто крайчетата. Занимавка е да, но пък е по-добре, отколкото да отида на фризиор и да ми я скъсят с 2-3 см., тъй като никой фризиор няма да се занимава само с нацъфтелите крайчета детайлно :D Това е, което мога да ти предложа като вариант, поне засега при мен дейсва :)

468s468
06-26-2014, 17:46
Вземи си и някакъв щадящ шампоан, бебешки например. Може да ти помогне. Аз моята си я мажа и с бадемово масло(накапвам 2-3 капки на ръцете и втривам в косата), а също те съветвам да ограничиш сешоара. И се пише цъфтеж :)

marilyn
06-26-2014, 17:59
Тия кристали няма да спрат цъфтежа, те само приглаждат, а не лекуват косата.

Първо, вземи си нежен шампоан, който не е агресивен към косата. След като се изкъпеш увивай косата си в кърпа, но не я търкай, защото така се съсипва. Прави си маски! Домашните маски са супер, а и са добро решение ако нямаш много пари. Използвай масла (от арган, жожоба, авокадо, макадамия, кокосово), прибави жълтък, кисело мляко, мед. Нанеси маската и стой поне няколко часа, като си сложиш хавлия и найлонова шапка, за да се загрее хубаво.

Само с балсам няма да стане. След като се изсушиш или на влажна коса можеш да нанасяш на краищата си масло, някое от изброените. Маслата на Икаров са евтини, но не са особено качествени. Тук момичетата препоръчват Наши (арган), което е скъпичко, аз не съм го ползвала лично, не мога да кажа колко е добро. Ползвам едно друго, което ми препоръчаха, но етикета се изтри и не знам коя е фирмата.
Макадамията е много подходяща за такава коса, виж www.zlatnaribka.com

Ако не ти се занимава с домашните маски, защото отнемат време и не винаги човек има настроение, купи си готова маска, пак ти препоръчвам Макадамия, защото много помага и дори след няколко пъти има някакъв резултат.

Дано съм ти била полезна. :)

И се пише цъФтеж!!!

lovefootball
06-26-2014, 18:02
Благодаря ви :)

mayaaa
06-26-2014, 18:08
Аз си взех кератин за коса. Използва се, като се впръсква в краищата след къпане на още влажна коса. Питай фризьорката си, защото аз го взимам от моята и не знам дали можеш да го намериш по магазините. И все пак, на 1-2 месеца трябва да се взима по 1 пръст, дори и да не е нацъфтяла.