PDA

View Full Version : Въпрос за структурата



Renny.
06-26-2014, 11:18
Здравейте, най-после се реших да напиша някъде за нещо, за което се чудя вече от доста време. Може да звуча малоумно, това го знам , но все пак… Та проблема ми е, че когато правя различни видове упражнения, тялото ми изглежда по различен начин. Дори не знам как да го обясня :D Ако тичам и правя едни упражнения – коремът, краката всичко изглежда така сякаш структурата ми е различна в сравнение с това как се оформят ако правя например Insanity - само кардио упражненията (въпреки, че не правя нищо по-различно от кардио и упражнения за корем) . Знам, че структурата на тялото не може да се промени и нямам абсолютно никакъв проблем с това, но възможно ли е оформянето – различните части на тялото ми да изглеждат по различен начин при различните упражнения. И за да се опитам да обясня какво искам да кажа ето снимка - http://i59.tinypic.com/35k91ma.jpg
При една дейност горната част на тялото ми е с по-изразени извивки, както на 1та снимка, а при други е някак си изправена като на 2та снимка. Надявам се някой да е разбрал какво имам предвид и дори ще разбера, ако го сметнете за нелепо :D

Anonys
06-26-2014, 13:24
Ти сама разбираш, че е нелепо. Това става заради светлината, заради тренираните скоро мускулни групи. Тоест направи си една снимка преди тренировка за корем, направи си още една снимка на същото място след тренировка за корем, но да си стегнала и на 2-те снимки. Разликата е в това, че във втората снимка ще има прекалено много разкъсани мускулни влакна, като мускула ще е пълен с кръв и няма да има достатъчно АТФ за стягането му и ще стои нещо като плондер. Тялото ти такова, каквото е ще го видиш, ако всяка мускулна група ти е починала 5-6 дни и си направиш снимка. Относно при правенето на упражнения - нормално е, но този, който те гледа отстрани ще ти каже, че си една и съща. Което е вярно.

RapExotic
06-26-2014, 15:59
Ми то е нормално. Като тренираш даден мускул той се пълни с кръв и се "напомпва". За това и релефът му става по-добре изразен. След това спада и се възвръща в нормално положение.

Mary_Jane_69
06-26-2014, 16:18
Аз пък се сетих, с тия "обяснения", че говориш за самите страни на тялото, че искаш да бъдат по извити. Няма как, това е от фигурата.

Renny.
06-26-2014, 16:32
Аз пък се сетих, с тия "обяснения", че говориш за самите страни на тялото, че искаш да бъдат по извити. Няма как, това е от фигурата.

Точно това исках да кажа с "обясненията". И аз знам, че няма как да стане, но при мен точно това се промени за около година и просто ми беше интересно дали е възможно да е от това, че съм сменила упражненията..

Mary_Jane_69
06-26-2014, 17:06
Принципно, има теория че е възможно, но и може да е защото тялото ти още се оформя.
Правила съм едно упражнение със 2 варианта, не знам до колко действа, защото моята фигура по ген си е такава.
Докато стоиш в анфас, сгъни хоризонтално двете си ръце в лакътя, пред гърдите.
Сега завърти торса наляво/надясно, ти ще усетиш напрежение. За главата - по добре не я върти, ще ти се завие допълнително свят. Докато правиш това по няколко пъти, не извъртай долната част(краката), защото сама се досещаш - само ще се въртиш като кукувичка. :Д
Другият вариант беше с една пръчка, аз ползвах точилка! Но не помня, мисля се поставяше зад врата, като се извършваше същата дейност, но аз си я слагах и на най извитата част на гърба също. Идея си нямам от упражнения, това е което помня. :)