PDA

View Full Version : Имам нужда да поговоря с някого...



puhiiiiiiiiii
06-27-2014, 09:08
Здравейте! Не знам дали тук ще намеря хора, които да ме разберат, но нека все пак споделя какво ме мъчи. На 21 съм. Чувствам се като едно нищо, като ненужна, с невероятно ниско самочувствие съм и се притеснявам да общувам с хора, затова рядко приемам покана за излизане. А ако изляза, ще съм под постоянно напрежение, ще мисля какво трябва да кажа, какво ще си помислят за мен, как изглеждам. Нека да спомена, че в детската градина и в училище чак до 12 клас много са ми се смяли, бъзикали са ме за външния ми вид (който сега няма нищо общо, дори постоянно ми казват колко съм хубава, сладка и т.н. , но травмата от преди си остава и не мога да се приема като такава). Може и да изглеждам добре, но забелязвам как други хора хармонията в душата им ги прави красиви. А при мен това липсва, а е дори по-важно. Самата аз се чувствам некомфортно и това се предава и на другите. Толкова съм несигурна, че дори когато започна да говоря нещо, всеки се обръща на другаде и губи интерес да ме слуша. Правя се, че нищо не е станало, но ... вечер се прибирам и плача. И пия. Пия много. Често излизам пияна, за да не ми пука толкова от мнението на другите. Приятели мога да кажа, че нямам. Имам една. Тя е пълно мое копие и я чувствам като себе си, но в друго тяло. С нея постоянно се караме, било е така 4 години и ще продължава да е така. Тя е далеч. На 700 километра. Когато говоря с нея, зациклям още повече пред компютъра. От 5 месеца имам и човек до себе си, когото обичам. Също на 700 километра. Но не съм му споделява за това как се чувствам... все още. Тук имам няколко човека, които се водят мои приятели, но аз никога не съм ги смятала за такива, защото освен да излезем да пием, друго не правим. Никога не сме си споделяли. Дори пред тях се чувствам некомфортно.
Искам да поговоря с някой. Искам някой да ме разбира, може би ще е някой в моята ситуация и няма да ме съди.
Знам ли ... Едва ли вие можете да ми разрешите проблема, но все пак ако на някой му се говори, е добре дошъл. :)

Getyourfreakon
06-27-2014, 09:14
Аз те разбирам. Трябва сама да си наложиш да се промениш и да станеш това, което искаш и да се "бориш" със себе си. Приемай поканите за излизания, може в началото да е зле, но с времето това ще се промени. Започни да тренираш нещо, да станеш добра в някаква област и да имаш малко повече самочувствие, а и там ще се запознаеш с нови хора.

RapExotic
06-27-2014, 18:08
Приятели мога да кажа, че нямам. Имам една... Тя е далеч. На 700 километра. От 5 месеца имам и човек до себе си, когото обичам. Също на 700 километра.

Нали не става дума само за интернет познанство? В твоя случай е много важно да общуваш с РЕАЛНИ хора, а не през интернет.

Щом имаш покани за излизане, значи все пак хората искат да общуват с теб. Излез и ще видиш, че е много по-приятно от колкото да стоиш в къщи и да пиеш. С времето ще преодолееш лошите спомени от миналото и ще започнеш да се чувстваш добре сред хора. Това ще ти оправи самочувствието.

Chimairah
06-28-2014, 10:05
Идеално те разбирам. Но не трябва да страдаш заради това, че ддругите са боклуци. Трябва да си по-уверена в себе си. И не пий! Таа само по-голяма беля можеш да си навлечеш! Бъди себе си просто !
Аз също нямам приятелки... Имам 1 добър приятел.. наистина добър,но само един. И си имам сериозен приятел от много време. Това са единствените хора, които ме разбират и подкрепят. Никой друг не ме обича и никой друг не ме харесва. По някога ми е криво, че нямам момиче приятелка, защото има някои неща, които едно момче простсо не може да разбере! ;х Но свикнах да не се интересувам от мнението на другите! :) Съветвам те да се опиташ да направиш същото. Това, че са ти се присмивали и че си нямала приятелки покава само колко отвратителни са те. Ти си си добре... Никой няма да те съди ако си по-мълчалива отначало. Започни да излизаш и ще видиш как лека-полека ще се отпуснеш! Сигурна съм, че ще намериш вътрешния си мир! Успех!

whiskyandcocaine
06-28-2014, 10:13
И аз пия много заради липсата на хармония и спокойствие но не заради неувереност и външен вид това не е решеное но пък все ме влече да обикашям кафета барове и рестпранти с времето това мо стана едонственото занимание дано о с тебв не стане така. Мпже би затпва и аз нямам много приятели станах саможив

girlwithblueeyes
06-28-2014, 15:46
На 21 и вече с алкохолни проблеми
А дори проблемите ти не са нещо кой знае какво.Глезла,хората те канят а ти си стоиш у вас забита пред лаптопа.Как въобще може човек да води такъв живот?

just lie
07-24-2014, 14:21
Напълно те разбирам...и аз съм така като изключим пиенето...Но не бива да се самоунищожаваш с алкохол заради другите...Не си заслужава...бъди по уверена...в себе си...