PDA

View Full Version : Национална Търговска Гимназия - Пловдив



mitko1pr
06-27-2014, 11:14
Здравейте, следващата учебна година ще съм 8 клас. Приеха ме в НТГ Пловдив с банково дело и много се радвам. :D Искам да попитам има ли някой, който учи там в момента, ако може да даде някакви отзиви - как преподават и се държат учителите, извънкласни дейности, материална база и т.н. Разбрах, че има и фотографски клуб, а аз се интересувам от това и много ще се радвам, ако някой е в него и разкаже какво е.

fuzzybuzzy
06-27-2014, 11:54
Аз съм там и от септември съм в 9-ти клас :). Значи като цяло училището е добро, материалната база си е на ниво, училището си има всичко, от което се нуждае едно нормално училище предполагам :D, но както може би знаеш българската простотия върлува навсякъде и НТГ не е изключение... Искам да кажа, че когато аз влезнах очаквах един много възпитан и ученолюбив клас, но си останах само с очакванията...Повечето от класа ми се справят добре с учебния материал, даже има някои, които се представят по-добре от мен по някои предмети, а аз мразя конкуренцията :D...но може би по случайност се паднах в клас, в който има индивиди, за които се питам как е възможно да са влезнали там...Така че не очаквай много в това отношение..и да беше влезнал в ЕГ нямаше да е по-различно(хем там ги мъчат повече :D). Иначе аз съм в специалност "Икономическа информатика", но специалните ми предмети почват от догодина, така че все още не мога да ти кажа нищо за тях... Повечето учители са добри, всеотдайни и наистина искат да те научат на нещо ;) Разбира се има и изключения ..Тъй като аз все още не съм се запознал със всички, мога да кажа, че само тази по Физика е проблемна и като цяло никой не я харесва..така че имай го предвид като трябва да се срещнеш с нея ... В училището се провеждат много извънкласни дейности и даже се организират екскурзии и такива неща..аз в 8-ми клас не съм ходил, но от 9-ти мисля да се запиша...По отношение на фотографския клуб имам 3-ма от класа, които ходят и казват че първия срок е било интересно, но втория е бил пълна загуба на време...Ами като цяло в 8-ми клас е пълна скука, но има бая да се учи, най-вече наблегни на езика ти и математиката ;)

mitko1pr
06-27-2014, 12:21
Не мога да очаквам особено ученолюбиви и възпитани съученици, защото както каза ти това е България. :D :D И това е навсякъде. Иначе всичко друго изглежда идеално. :)

fuzzybuzzy
06-27-2014, 12:37
Не е идеално,но мисля, че става ;)