PDA

View Full Version : Не мога да спя като съм в цикъл!!



Ивонка
06-27-2014, 12:50
От една година насам имам цикъл, но все още не мога да свикна с него.Хайде през деня някак го изтърпявам, но вечер не мога да легна та даже и да заспя... Пробвах какви ли не дамски превръзки, но пак не мога да заспя и не мога..Реве ми се :( Приятелки ми предлагат тампони но аз съм девствена!!!! Какво ще ме посъветвате??! Сигурно ще кажете все още си в началото и за това е така, но продължение на една година всеки месец пет дена не мога да затворя очи...Моля спешна помощ :(

HellMoon
06-27-2014, 17:22
Не можеш да спиш от болка или заради самото усещане? Така и не ми стана ясно, ако е заради менструални болки не виждам причина да сменяш марката превръзки.

Иначе и мен страшно много ме боли, след раждане болката намалява, но дотогава най-добрият ти приятел е ''спазмалгон''. ''No-spa'' пие една приятелка, взима по 2 и ги стрива на прах за по-бързо действие, при мен обаче изобщо не помагат.

С тампон можеш да разкъсаш девствената ципа, дори и с тези за слабо течение. Остани си с превръзките или използвай памперси ''Пуфис'' :-D

Ако все пак е заради усещането, не знам как някой от нас би ти помогнал. Приеми го за нещо нормално и се радвай, че идва иначе лошо.

an7raks
06-27-2014, 17:46
И аз... :/
Добре, че нямам цикъл. :)

mcfe
06-27-2014, 18:57
Ако се замисли малко човек, тези болки не са нормални. В миналото да не би да са имали "спазмалгон" или въобще лекарства? Т.е едва ли са имали такива болки тогава.

HellMoon
06-27-2014, 19:27
Ако се замисли малко човек, тези болки не са нормални. В миналото да не би да са имали "спазмалгон" или въобще лекарства? Т.е едва ли са имали такива болки тогава.

И този пост е написан от...момче. Ако беше така, значи близо 70% от жените са със сериозен гинекологичен проблем. Ние сме в 21 век и е НОРМАЛНО да се вземе нещо за подтискане на болката. Колкото до миналото, ти от къде си сигурен че с бабините рецепти не са си помагали и за менструални болки? Не е нужно болките да са само в областта на корема, може да е мигрена, отпадналост или болки в гърдите. Специално моите, а и предполагам нейните, едва ли са алгоменорея. Забравих да ти препоръчам и масло от вечерна иглика, което помага и за хубава кожа.

Chimairah
06-28-2014, 11:25
Ако проблема е болката - за най-силната болка най-добрия лек е 2 бусколизина и 1 спазмалгон. После обаче не можеш да го повтаряш 4 часа. След 4 часа може пак ... Но едва ли ще ти потрябва...
Ако е от самото чуство, за каквото и да е безсъние най-добрият безвреден лек е тинктура от мента,глог и валериана. Просто я пиеш какво е предписано на самото шишенце и си спинкаш ! :)

Andjyy
06-28-2014, 15:24
Не можеш да спиш от болка или заради самото усещане? .

Не става ясно? И аз не мога да заспя през този период,но при мен става въпрос за 3-4 нощи.
За болка си разтварям "Аулин", взима се с рецепта.