PDA

View Full Version : Бременна и пред дилема



Malinka12
06-27-2014, 14:17
Здравейте,скъпи форумци! На 21 съм и преди 4 дена разбрах,че съм бременна ( 2 положителни теста и посещение при гинеколог) . Бременноста не мога да кажа,че е била желана,но станалото вече е станало и няма връщане назад! Сега съм пред голяма дилема как да постъпя да направя аборт или да оставя детето. През тези 4 дена в главата ми е пълна мъгла,нерви и прочие. Бащата на детето иска да го оставим,неговите родители са съгласни,но моитее- НЕ ....Особено майка ми е твърдо против да го родя,защото " няма да се оправя" ( разбирам ги напълно) .. Всеки от близките ми ми дава съвети от най-разлиичен тип ( недей-голяма отговорност,живота ти се преобръща напълно,ще съжаляваш,запази го,вземи решение сама за да не съжалчвш и прочие) .Причините заради които искам да направя крачката към аборта са,че нямаме сигурен доход и двамата( макар и да си обещаваме че ще почнем работа,ако реша да го оставя), и двамата сме студенти,или общо взето най-много ни притеснява финансово дали ще може да отгледаме това дете, има и още нещо не съм сигурна дали мога да бъда ИСТИНСКА МАЙКА . Имам две седмици,две седмици в които да реша ( до следващия преглед и решението което съм взела) как да продължи живота ми .. Искам мнения как бихте постъпили в моята ситуация и съвети от хора,които не са в обкръжението ми и могат да погледнат по друг начин на нещата.. БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Malinka12
06-27-2014, 14:18
извинявам се за грешките :)

Nyan girl
06-27-2014, 14:40
По-добре направи аборт.Според мен е рано още, родителите ти не са съгласни и както спомена не се знае дали с бащата ще можете да осигурите на детето всичко нужно. Моят съвет е аборт, ако след време си още с този мъж и имате добра работа, тогава помислете за дете. Всичко най-добро! :)

RapExotic
06-27-2014, 15:44
Не виждам причина да правиш аборт. Това не е игра. Може да настъпят усложнения и да не можеш да имаш деца повече. Щом и ти и момчето го искате не би трябвало да си помисляш да го махаш. Това, че вашите смятат, че "няма да се оправиш" не е точно така, защото едно дете променя човек коренно. Прави го по-отговорен и зрял. А колкото до финансовата гледна точка - мисля, че е крайно неподходящ аргумент за да отнемеш един нов живот.

alskdjfhg
06-27-2014, 16:05
Родителите ти сега са против, но едва ли няма да бъдат адски щастливи, когато вземат внучето си на ръце. Не знам защо, но мисля, че искаш това бебе. Защо да не можеш да се оправиш? Не си на 15, а на 21. Относно финансите - наистина неподходящ аргумент. Има ли желание, ще намерите начин. Родителите ви сигурно също ще ви помагат.
И все пак решението си е изцяло твое, но дано сме помогнали да направиш решение.

never_lose_hope
06-27-2014, 16:11
Не виждам причина да правиш аборт. Това не е игра. Може да настъпят усложнения и да не можеш да имаш деца повече. Щом и ти и момчето го искате не би трябвало да си помисляш да го махаш. Това, че вашите смятат, че "няма да се оправиш" не е точно така, защото едно дете променя човек коренно. Прави го по-отговорен и зрял. А колкото до финансовата гледна точка - мисля, че е крайно неподходящ аргумент за да отнемеш един нов живот.


напълно съм съгласнаа . .

DisappointedDreamer
06-27-2014, 17:30
А колкото до финансовата гледна точка - мисля, че е крайно неподходящ аргумент за да отнемеш един нов живот.

Защо? По-добре ли е да даде този живот и да го отгледа в мизерия? Очевидно не знаеш какво е да ти липсват пари. Наскоро един потребител ми разправяше как разходите около новороденото на приятелите му били около 1000 лева месечно. А хората били крайно пестеливи и не харчели за щяло и нещяло.

RapExotic
06-27-2014, 18:13
Защо? По-добре ли е да даде този живот и да го отгледа в мизерия? Очевидно не знаеш какво е да ти липсват пари. Наскоро един потребител ми разправяше как разходите около новороденото на приятелите му били около 1000 лева месечно. А хората били крайно пестеливи и не харчели за щяло и нещяло.

Авторката никъде не е казала, че живеят в мизерия. Просто все още са студенти и нямат постоянни доходи. Предполага се, обаче, че двете семейства, на момчето и на момичето, имат някакви прилични условия, в които живеят. А пък след една-две години като завършат (и по-специално момчето) ще си намерят хубава, добре платена работа с образованието което имат. Дори още сега може да работи нещо паралелно с университета, както и да получават помощи от държавата.

Наистина за едно дете трябват пари, но не и чак толкова много, колкото си мислят някой хора. Не може всяко дете да се отглежда в лукс. По-важно е средата да е подходяща и да расте в здраво семейство. Едно време как българите (подчертавам българите, а не циганите) са имали по 7-8 деца и са ги отглеждали нормално макар, че са били бедни, а сега и с едно дете немогат да се справят.

anonymous708973
06-27-2014, 18:23
Ето ти го българският манталитет - да родим чедото и да го хвърлим на мама и тате. Това ли ти е подходящата среда? Детето се гледа от родителите, не от бабите и дядовците, иначе природата щеше да направи така, че да ставаме родители предимно около 40.

За аборт си е тая ситуация. Едно дете има нужда от стабилност, каквато ти и приятелят ти не може да осигурите на този етап.

moimoimoi
06-27-2014, 18:24
основния аргумент в избора ти трябва да е това дали смяташ че бащата е правилния човек за теб и след време ще сте заедно. ако чакаш да си стъпиш на краката финансово смятай че това ще е най рано след 10 години

RapExotic
06-27-2014, 18:52
Ето ти го българският манталитет - да родим чедото и да го хвърлим на мама и тате. Това ли ти е подходящата среда? Детето се гледа от родителите, не от бабите и дядовците, иначе природата щеше да направи така, че да ставаме родители предимно около 40.

За аборт си е тая ситуация. Едно дете има нужда от стабилност, каквато ти и приятелят ти не може да осигурите на този етап.

Кой е казал, че детето ще се гледа от баби и дядовци? Това, че младото семейство ще получи малко финансова и материална помощ от родителите си не значи, че те няма да си гледат детето. Ако авторката беше на 16-17 и аз бих подкрепил тезата за аборт, но тя ще роди това дете на 22 години, което е съвсем нормална възраст за първо дете. Не може за щяло и нещяло да се прави аборт. Това не е шега работа. Ами ако после остане бездетна? Цял живот ще съжелява, че е направила тази глупост само заради някакви предрасъдаци.

Ти ако следваш европейския модел на създаване на семейство, чак след кариерата сигурно наистина ще станеш на 40 докато се почувстваш достатъчно материално стабилна за дете. Представи си да се разхождаш навън с 10 годишната си дъщеря и да те питат "Това внучката ли е?" ..

anonymous708973
06-27-2014, 19:03
Предполага се, обаче, че двете семейства, на момчето и на момичето, имат някакви прилични условия, в които живеят.

Тогава това изобщо не трябваше да бъде давано като аргумент, тъй като детето няма да живее с баба си и дядо си, нали?

draid
06-27-2014, 20:04
Към авторката, аз съм на мнение, че трябва да запазиш детето ако обичаш човека до себе си. Възрастта ти е прекрасна за дете, не слушай тука глупавите кариеристки които ще раждат на 35 (ако евентуално им върже). Много глупости ще ти изговорят как си съсипваш живота и как си млада още. Аз ще те попитам как едно дете съсипва живота ??? Второто което ще ти кажа е че майка ти е много зле. Както искаш го разбирай.


Защо? По-добре ли е да даде този живот и да го отгледа в мизерия? Очевидно не знаеш какво е да ти липсват пари. Наскоро един потребител ми разправяше как разходите около новороденото на приятелите му били около 1000 лева месечно. А хората били крайно пестеливи и не харчели за щяло и нещяло.

Хаха и от къде измисли, че ще го отгледат в мизерия ? Вие нещо не сте в ред. Това, че са студенти означава, че ще го отгледат в мизерия ??? Направо ме разсмя, парите не са фактор за отглеждането на дете и всеки който се извинява с това е безумно прост човек за мен. Когато имаш желание за отглеждането на това бебе, можеш да му дадеш всичко. А докато детето порасте достатъчно, че да го вълнува материалното, те отдавна ще са завършили и ще имат работа.


Ето ти го българският манталитет - да родим чедото и да го хвърлим на мама и тате. Това ли ти е подходящата среда? Детето се гледа от родителите, не от бабите и дядовците, иначе природата щеше да направи така, че да ставаме родители предимно около 40.

За аборт си е тая ситуация. Едно дете има нужда от стабилност, каквато ти и приятелят ти не може да осигурите на този етап.

Знам те, че ти ще раждаш на 40, ама това не означава че всички са като теб. Едно дете се гледа от родителите си да, както от бабите, дядовците, детските градини, учителките и т.н. Какво ще ми кажеш, че като родиш ще гледаш детето ти до 20 ли ? Или по-скоро като ти изтече майчинството ще го пратите на баба/дядо, ясла, детска градина ??? Смешни сте направо. В ранните ми детски години ме гледаше баба ми и нито съжалявам за това, нито не обичам родителите си за това, че са ме "хвърлили" на баба ми да ме гледа. Мамка ви направо колко сте меркантилни всички. Разберете парите не са всичко и това за мен не е изтъркана фраза, защото съм го изпитал.

DisappointedDreamer
06-27-2014, 20:07
^Пълен фактор са си. Говорим за купуване на столчета, колички, памперси, храна и т.н. А не на "материални" боклуци. Всеки, който си мисли, че парите не са фактор за отглеждането на едно дете е напълно побъркан.

draid
06-27-2014, 20:21
И мислиш, че това е пречка за 2-ма човека който имат и семействата си зад гърба ? А как ли едно време хората са отглеждали деца без да има памперси, храни и т.н. днешни работи ? А да си се зачудила, че има колички за 200лв и за 2200лв ??? Имаме си бебета в семейството, та не ми обяснявай колко мисията невъзможна е да гледаш бебе.

Hilary_
06-27-2014, 20:30
Абортът си е убийство (за мен). Задръж го. Първо могат да настъпят усложнения, второ може да нямаш втори шанс, трето - щом срещаш подкрепа и от него, нещата ще се наредят все някак. Дори да изчакаш 30 годишна възраст пак не можеш да си сигурна дали ще имаш стабилен доход и готовност за дете.

anonymous708973
06-27-2014, 20:41
Знам те, че ти ще раждаш на 40, ама това не означава че всички са като теб.

НИЩО не знаеш. НИЩИЧКО.
С майка ми имаме 21 и половина години разлика, напълно планирано бебе съм. И съм гледана от родителите си, не от баби и дядовци.
Дори няма да споря - щото просто не знаеш нищичко.

Едит:
ХАХАХХАХ, да, аз съм гледана без памперси.
Обаче докато не си изпрал една насрана пелена, не ми обяснявай как дете се гледало и без памперси. Смях.

Asaso99
06-27-2014, 21:08
Няма смисъл от аборт по-добре си роди детето. Финансовите проблеми ги има всяко семейство ще се справите ако се ОБИЧАТЕ и още се ЖЕЛАЕТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

draid
06-27-2014, 22:44
НИЩО не знаеш. НИЩИЧКО.
С майка ми имаме 21 и половина години разлика, напълно планирано бебе съм. И съм гледана от родителите си, не от баби и дядовци.
Дори няма да споря - щото просто не знаеш нищичко.


От родителите си ли имаш в предвид или от майка си, защото има малка разлика. Родителите ти ще да са били големи борци, че да успеят в такъв подвиг да отгледат дете, ама авторката са слаба работа, по-добре да направи аборт, умно да.



Едит:
ХАХАХХАХ, да, аз съм гледана без памперси.
Обаче докато не си изпрал една насрана пелена, не ми обяснявай как дете се гледало и без памперси. Смях.


А Дали ?
Като цяло доста плоско изказване с което доста се злепоставяш и показваш колко си разглезена. Ако имам дете и не мога да си позволя памперси, може да си сигурна че няма да се поколебая да правя каквото е необходимо, но явно няма как да го разбереш.

Израснал съм в да речем заможно семейство, особено когато положението в държавата беше доста кофти и хората хич нямаха пари - нещо което ти няма как да помниш тъй като си била още в борба с катеренето по килима, въпреки това родителите са ме научили кое е истински ценно в живота.

И пак ще повторя, ако обичам жената до мен и тя изпитва същото към мен, дори и пари за дрехи да нямам, никога няма да я накарам да направи аборт, какво остава да и говоря как е много млада на 21 и как ще си провали видиш ли живота. С какво ще го провали, няма да може да прекара най-активните си години в някоя службичка да търчи по гъза на шефа и да се надява да просперира и стане бизнес дама ли ? Ха.

girlwithblueeyes
06-28-2014, 07:53
Авторке ако смяташ че наистина нямате възмпжност,по добре направи аборт.Едно бебче има нужда от толкова много неща чисто материално,че чисто емоц. врьзка остава на заден план.

tori
06-28-2014, 09:10
Дрейд, не виждам някой да казва, че с едно бебе си проваляш живота.
Авторке, смятам, че в същата ситуация аз бих направила аборт. Не разбирам как някой може да позволи родителите му да му гледат детето. Говоря от финансова гледна точка. Не бих си позволила по цял ден с мъжа ми да седим над кошчето и учебниците и да чакаме на пет лева от родителите за пюрета например. С какви очи? Да не би дъртите да са го правили тва бебе?
Още в най-ранна детска възраст хората учат, че направиш ли нещо, трябва да си понесеш последствията сам. В тази ситуация - да си гледкаш бебето с твои си пари.
Изключително нечовешко и егоистично ми се види да оставя/създам нарочно дете и да нямам нужната финансова обезпеченост, за да го гледам. Съвестта е нещо много хубаво, но е също хубаво и да влагаш малко трезва мисъл.

Освен това не разбирам и това с четиридесетте години. Човек (верно, че много зависи от специалността ама обикновено) завършва на 25-6-7 години. Плюс година-две за реализация прави 28-9 години.

Hidayet
06-28-2014, 09:13
Не виждам причина да правиш аборт. Това не е игра. Може да настъпят усложнения и да не можеш да имаш деца повече. Щом и ти и момчето го искате не би трябвало да си помисляш да го махаш. Това, че вашите смятат, че "няма да се оправиш" не е точно така, защото едно дете променя човек коренно. Прави го по-отговорен и зрял. А колкото до финансовата гледна точка - мисля, че е крайно неподходящ аргумент за да отнемеш един нов живот.

+

Chimairah
06-28-2014, 09:19
Мила, решението не можем да го вземем вместо теб. Но .. трябва да знаеш, че гледането на дете е огромна отговорност. То е малко, беззащитно и има нужда от постоянната ти любов и грижи. Можеш ли да му ги дадеш? и можеш ли финансово да отгледаш това бебче?
Да, бебето носи голяма радост ,но не е детска играчка или домашен люимец, който да връчиш на някой друг да го гледа, или да подариш ако не можеш да се грижиш за него или нямаш парички.
Аборта е доста опасна процедура и може би ако не си искала дете е трябвало да помислиш доооста преди да се случи това, защото много ме съмнява да си забременяла без да искаш при секс с презератив...
Та, решението е твое - просто си направи списък с плюсове и минуси и реши ТИ какво искаш, без да се съоразяваш с мама,татко,баба,дядо итнт.... щом си достатъчно голяма да правиш секс и да поемаш риска да забременееш, значи си достатъчно голяма да си взимаш решенията сама. Няма мама и тати да ти гледат бебето, че да слушаш тяхното мнение. Ти си отделна личност. Помисли и реши!

xoxi
06-28-2014, 09:31
Първо - подкрепям draid.
Второ - изключително глупаво да питаш във форум дали да си задържиш детето!!!
Независимо какво решение се вземе - дали да го задържиш или да го премахнеш, ти ще си носиш последствията цял живот. Ако връзката ви с момчето е сериозна и двамата искате детето и може да му подсигурите нужното (тук не става въпрос само финансово), за да расте здраво и щастливо, тогава какво чакате? Никой нормален човек не става родител с убеждението, че ще е перфектен. Голяма отговорност е и изглежда плашещо, особено когато за пръв път се сблъскваш с даването на нов живот и отглеждането на човек. Обаче това не е извинителна причина за аборт.
Аз лично не познавам и не съм чула момиче/жена, която да не съжалява за това, че е правила аборт. Понякога е наложителен, но това са крайни мерки, от които вие не се нуждаете, съдейки по написаното.

draid
06-28-2014, 09:43
Ама вие продължавате да повтаряте, как ще остави детето да го гледат техните или ще седят и ще чакат те да му плащат всичко. Като цяло едно дете до 1-вата си година е крайно трудно и нежелателно да се гледа от друг освен майка си. Бащата така или иначе ще почне работа и това е абсолютно нормално, дори момичето го каза. И продължавам да не виждам, къде по дяволите е проблема родителите им да помагат ? И тук не говоря, те да го отгледат, а да помагат. На запад е доста разпространено да се вземат детегледачки и т.н. Не виждам как това е по добре от това да оставиш някой следобед детето на родителите си да го гледат ???

tori, точно когато завършиш и да речем за 2-3 години успееш да се реализираш и да печелиш някакви сносни пари, ще трябва да спреш работа, а жените тип кариеристрки няма да го направят, защото ще чувстват, че развалят постигнатото. Точно за това, често тоя тип жени прехвърлят 30-35 и още нямат деца.

Ivaaaaa
06-28-2014, 09:59
тва си е убийство. не си малка. преценявай си дали искаш дете и можеш да се справиш. а майка ти е .. аре нема да я обиждам. обаче не бъди егоистка, защото това дете не е само твое и не само ти имаш право да решаваш съдбата му.

an7raks
06-28-2014, 10:09
Напълно съм съгласен с draid!
Пантеро, ама то ти ще станеш баба направо, ако смяташ да раждаш чак, когато доходите ти са на 100% сигурни... :lol:
И аз първите 5-6 години съм отгледан основно от баба и дядо на село... Единствения минус е, че много се привързах към тях, ако това може да се нарече минус... Не виждам нищо лошо по-старите да помагат на младите, ако имат желание.
Начин винаги има, ако имаш желание! /Ся усещам как пак ще се изхилиш надменно и ще ми обясняваш как това било клише и бла-бла.../

DeHu
06-28-2014, 11:22
А да не би майка ти да е против,защото знае,че заедно с баща ти няма да имат възможност да ти помогнат финансово и всякак.По принцип ако и тя те е родила по-късно,нормално е да смята,че не си готова още.Според мен,ако можете да разчитате на помощ от баби и дядовци (нека и аз поясня-не да им го ''хвърлиш'' детето,а просто да помогнат по някакъв начин в отглеждането през първите няколко години) и ако наистина го искате,то абортът е абсолютно нелогично решение.Казвам го като дъщеря на жена,родила първото си дете на 20 и може би и това оказва влияние в мнението ми.Допояснявам-имам малък брат,на 5 стана вече,когото майка ми роди на 39 години и му отделя много по-малко внимание,отколкото на мен и големия ми брат,така че никога не можеш да си сигурна дали ще имаш възможност да му осигуриш всичко (внимание,любов,материални е неща и т.н)

therichbitch
06-28-2014, 11:56
Говорим за купуване на столчета, колички, памперси, храна и т.н. А не на "материални" боклуци.

Фактор са, да, но едно време не е имало памперси и специални столчета, пък като гледам повечето тук и родителите им не са сакати (физически, умствено някои да) или мутирали. И на мен ми лъха на разглезеност от някои постове в темата.

От друга страна, авторке, говориш само за финансово положение и семействата ви. Помисли си и дали човекът, с когото си в момента, е човекът за теб и дали ще просъществувате заедно дълго време. Просто като насока, нищо не намеквам и честно казано, не се обързвам с препоръка по въпроса ти. Мисля, че за такова решение и не трябва да се допитваш до тийн форум, където ще чуеш мнения от 15 годинишни, които хвърчат в облаците, до такива, които просто ще се изгаврят с положението ти и ще дадат своя гениален принос чрез малоумен коментар или в най- добрия случай ще се превърне в дискусия кое детенце прекрасно мамино златно тук как е отгледано и надцакване чии родители са по- яки... Безсмислено

anonymous708973
06-28-2014, 12:38
И пак ще повторя, ако обичам жената до мен и тя изпитва същото към мен

А сега прочети първия пост.
БАЩАТА НА ДЕТЕТО - да ти го напиша с големи букви, понеже не си го видял явно. Не "приятелят ми", не "партньорът ми", камо ли пък "човекът, с когото се виждам след 10 години".
Кой знае от колко време са заедно? Ми ако е половин година, примерно? Да го ражда тогава ли?

xoxi
06-28-2014, 12:49
Пантерке, какво значение има как го е нарекла? Той Е баща на детето, независимо от всичко друго.

draid
06-28-2014, 14:23
А сега прочети първия пост.
БАЩАТА НА ДЕТЕТО - да ти го напиша с големи букви, понеже не си го видял явно. Не "приятелят ми", не "партньорът ми", камо ли пък "човекът, с когото се виждам след 10 години".
Кой знае от колко време са заедно? Ми ако е половин година, примерно? Да го ражда тогава ли?

Ти как очакваш да го нарече ??? Любовта на живота ми с който няма никога да се разделя ??? Това, че е казала бащата на детето, не значи, че не го обича и той нея. Да не говорим, че след като той е за оставянето на детето явно я обича. И да не забравяме, че той има също право на мнение, детето не е само нейно.

anonymous708973
06-28-2014, 20:04
Не сте добре, честно.
Ако беше толкова сигурна в него, щеше да си проличи по някакъв начин в поста й. "Бащата на детето ми" е безумно дистанцирано и не говори за любов. Може да го харесва, но просто да не е сигурна, че иска да има деца СЕГА от този човек. Няма нищо лошо.

Нека самата тя каже.

102
06-28-2014, 20:08
да де
за тва едно от най-милите неща е "искам да бъдеш баща на децата ми"

anonymous708973
06-28-2014, 20:14
Едно от най-милите е, така е.
Но не се прави на луд. Прочети пак поста и ми кажи. Не звучи ли дистанцирано?
Аз за приятеля си не бих казала "бащата на детето", бих казала "приятелят ми" или "партньорът ми", защото някак се подразбира, че щом сме заедно, той е бащата на бъдещото дете.

102
06-28-2014, 20:31
как да го чета пак като и веднъж не съм го чел
само последния ти пост прочетох и коментирах
трупам мнения.

therichbitch
06-28-2014, 20:36
хехе, може пък за нея "приятелят ми" да звучи по- дистанцирано, да не се впускаме в психологически анализи
за мен, примерно, "бащата на детето ми" звучи по- съкровено някак, гаджета бол, пък да ми направи бебе е по- сериозна стъпка

Отново по темата конкретно: Има си предимства да си по- млада майка, ако съумееш да се справиш през първите няколко години, когато е по- тежко, ако си студент паралелно, например, но после е хубаво и за детето, ще си има млада майка, която няма да е изостанала в разбиранията си (не че по- възрастните са в 100% от случаите), когато детето е на 18-20 и вече може да бъде напълно самостоятелно, тя все още ще е сравнително млада и ще може отново да обърне внимание на себе си.

За да не бъда прекалено неконкретна, аз лично, за себе си, също смятам,че трябва да съм постигнала сравнителна стабилност не само в материален аспект, за да се реша на такава крачка. Не ме радва идеята да съм студентка и да гледам дете едновременно, защото съм максималист и ще искам и в 2те да съм на макс, но все пак темата не е какво ние искаме.

Прочетох по- обстойно постовете по темата и гледам разкъсахте се за тия пари! Като имат финансова, времева и каквато щете възможност, защо да не помогнат, бе? Много сте самостоятелни, ама родителите ви още ви плащат баниците сутрин. А това пък на синоеката, че емоционалната връзка остава на заден план, само пари са нужни, ме разби.

igaydarov
06-28-2014, 20:42
Аз съм ЗА да го задържиш. Има държавата отпуска точно за млади майки-студентки редовно еднократна помощ от ако не се лъжа 3 хиляди лева, които поне за първата година ще ти свършат работа, отделно има и майчински мисля че са около 240лв, минималната заплата ако не си работила. Еднократната помощ е много хубава и е за нас българите, защото циглаците не учат записват висше. Разбира се, трябва много добре да премислите нещата и да се отнесете сериозно - трябва и двамата да учите добре, да си взимате изпитите и да започнете и работа и да изкарвате пари докато учите.
Вашите ще помагат но не разчитай изцяло на тях, покажете вие с твоя приятел отговорност и сериозно отношение и ще се справите. Запознай се с други млади майки и общувай с тях, да разбереш от тях какво трябва да се прави и как. Виж и форума бг-мама. И не забравяй - всяко начало е трудно. С времето ще става по-лесно.
21г не си съвсем малка ако си сериозен човек. Успех!

therichbitch
06-28-2014, 20:49
да, 2900лв са, еднократни, точно така :)
и имаш право на обжалване при отказ
навлязох в темата май прекалено, хах

draid
06-28-2014, 21:01
Прочетох по- обстойно постовете по темата и гледам разкъсахте се за тия пари! Като имат финансова, времева и каквато щете възможност, защо да не помогнат, бе? Много сте самостоятелни, ама родителите ви още ви плащат баниците сутрин. А това пък на синоеката, че емоционалната връзка остава на заден план, само пари са нужни, ме разби.

Ти не разбираш, трябва да си натрупал пари, да си купил къща, апартамент кола, да си обзавел детска стая с най-скъпото на пазара и т.н. А докато го постигнеш, ако изобщо упееш, те хваща я рак, я умираш в катастрофа или някоя друга шитня. Има една поговорка която обичам "Пиленцето каца веднъж на рамото" И за мен лично ако сега махне това дете не се знае дали изобщо някога ще има.

anonymous708973
06-28-2014, 21:14
но все пак темата не е какво ние искаме.

Именно. А Дрейд реши да оборва моето мнение, все едно това е мнението ми във всички ситуации. А то не е.
Дадох съвет на база дадената ми информация. Нямам отговор за "по принцип".

sexblqn
06-29-2014, 07:22
основния аргумент в избора ти трябва да е това дали смяташ че бащата е правилния човек за теб и след време ще сте заедно. ако чакаш да си стъпиш на краката финансово смятай че това ще е най рано след 10 години
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xoxi
06-29-2014, 07:53
Аз за приятеля си не бих казала "бащата на детето", бих казала "приятелят ми" или "партньорът ми", защото някак се подразбира, че щом сме заедно, той е бащата на бъдещото дете.

На мен лично това "приятелят ми" ми звучи по-дистанцирано от "бащата на детето". Аз бих го наричала "таткото", защото това ми звучи най-сладко и интимно, когато на хоризонта се е появило и бебе.

yakuza_
06-29-2014, 11:08
да де
за тва едно от най-милите неща е "искам да бъдеш баща на децата ми"

а мъжа отговаря, затваряй си лайняната уста, че децата изтичат, КУЧКО (мъжа е черен)

прави аборт, държавата няма нужда от още "крепостни селяни", на 21 си, а другия, с пишката разбрах, че също е студент и на 2-мата ще ви се живее, а да буташ количка означава, че няма да може да го правите, освен ако не го гледат родителите, другото което е, не мисля че това е тема за форум, аз лично бих хвърлял монета, явно живота не ми е много ценен, че да имам случайно котило на 21, значи не виждам проблема да го реша със стотинка

Chimairah
06-29-2014, 12:36
Абе я дайте да гласуваме за или против и каквото излезе... то се вижда, че "отговорната бъдеща мама" оставя избора в наши ръце.

socareless
06-29-2014, 12:42
от всичко тва разбрах само, че пантерата е крайно елементарна, което разбира се не за първи път ми прави впечатление

anonymous708973
06-30-2014, 06:44
от всичко тва разбрах само, че пантерата е крайно елементарна, което разбира се не за първи път ми прави впечатление

Не, елементарно е да обиждаш някого на лична основа по единствената причина, че не е съгласен с теб, драги.
Аз в повечето случаи съумявам да направя разликата :)
Помисли си пак :)

Aeternal
06-30-2014, 07:15
Ако не си напълно убедена, че го искаш и можеш да го гледаш по-добре не го раждай.
Защото след като го родиш и след време почнеш да съжаляваш, че си го родила, детето в един момент ще разбере и ако е по-чувствителна душа може така да му прецака психиката, че да не може да се оправи цял живот.
Живот на всяка цена не е живот въобще.

golemiq_korab_minava
06-30-2014, 07:43
аз сега като чета какви големи кариери и пари правят българите след като завършат образованието си на 30-години със заплати 500 лв - направо са адски готови за деца всички.. само дето след 30 годишна възраст бременноста се усложнява..

marilyn
06-30-2014, 09:08
Авторке, самият факт, че питаш в тийнфорум дали да оставиш детето си, ме навежда на мисълта, че ти изобщо не си готова да станеш майка. Ние ли да решим вместо теб? Защо не направи анкета към темата да видиш "да" или "не". И след години (ако оставиш детето) като се заговорите ще му кажеш, че в тийнпроблем са ти казали да го родиш и ти си се съгласила...

Може да съм груба, ама не мога да повярвам, че има хора като теб. Объркана си хубаво, ама да питаш непознати от форум дали да раждаш, или не?!

Иначе не разбирам как можеш дори да мислиш за дете, когато си студентка и нямаш доходи, нито бащата работи. Родителите хубаво ще помагат, ама те ли ще ви гледат детето. Сигурна ли си, че след година две, няма да се сетиш, че не си си изживяла студентските години и искаш дискотеки, алкохол и купони?

analgin
06-30-2014, 20:57
Направи аборт.
На 21 в днешно време е прекалено рано да имаш деца , нямаш стабилен доход , нямаш завършено висше образование , с приятелят ти още не сте изградени като характери колкото и гадно да звучи не е ясно още колко време ще сте заедно .. и деца деца не гледат, на тези години хората се събират и разделят, а децата остават и след края на връзката и са огромна отговорност. Да, не всичко е свързано с финансовата възможност за отглеждането им, а и със способността на създателите им да ги възпитават. Може да не го осъзнаваш или виждаш по този начин, но на 21 имаш нужда да поживееш леко (излизания, забавления , студентски живот, някакъв лек доход за да не си напълно зависим, образование, развитие), ако имаш дете всичко ще се промени , не казвам , че няма как да се комбинират, но всичко ще е доста по-сложно .. Може да ти обясняват как хората на времето са се женели на тази възраст и са създавали семейства, но времената много много са се променили. Направи аборт и след няколко години, когато си в по-съзнателен период от живота си и можеш да поемеш отговорността за дете създай семейство с човек, когото също е или поне създава впечатление за сериозен и отговорен , а не сега когато си едва на 21 години и всичко го виждаш като по-хубаво и по-лесно отколкото е в действителност , според мен просто не ти е време още. Не твърдя, че ако имаш дете с някого, когато си на 28 ще остареете заедно и ще сте безкрайно щастливи и тн, но хипотетично, ако се разделите няколко години по-късно ще си много по-зряла и самостоятелна и ще имаш възможността да отглеждаш детето наистина сама.Разглеждай ситуацията с различните й варианти, защото никога не знаеш как ще се развият нещата и какво ще ти се налага да правиш.
Риск от аборта разбира се има - факт, не го отричам, но при раждането също може да има усложнения, дори да не направиш аборт един ден пак може да имаш проблеми със забременяването или износването на дете.
Нормално е повечето хора от тук да ти дават съвети да го оставиш , отстрани изглежда лесно " какво толкова, като родиш сега все ще се оправите някак , вашите ще ви помагат , бебчетата са сладки и тн." не е такава идеята, детето трябва да бъде желано и да има подсигурени по-сериозни условия за отглеждането му, хората да се обичат и да искат да бъдат заедно , двамата трябва да желаят да създадат семейство, не просто да гледат дете заедно.
Много глупости прочетох, според мен е граничещо с идиотизъм да вярваш на описаното по-горе, че парите не са фактор. Фактор са. Също тъпотията ,че всичко ще е наред щом имаш родители , тези хора изобщо ама изобщо не са длъжни да ти помагат с каквото и да било свързано с детето ти. Това ,че ние сме го възприели като вид морален дълг си е съвсем различно нещо. Не е сигурно, че ще живеете в мизерия или че нищо няма да постигнете, но детето абсолютно винаги ще бъде част от всяко едно решение , което ще взимаш за в бъдеще и ще трябва много да се съобразяваш.
Детето е огромна отговорност, която трябва да бъдеш готова да поемеш и самостоятелно.. на 21 години мислиш ли ,че си готова на толкова сериозна стъпка, за сигурност в човека до теб изобщо няма да споменавам , защото е достатъчно безумно да се приеме идеята за такова нещо.