PDA

View Full Version : Упражнения за стягане



Expansion
06-28-2014, 12:50
Здравейте, това лято съм решила да се заема с упражнения за стягане на - корем, дупе и бедра. Момиче на 17 години съм висока 1,66 и тежа 44-45 кг /в най-краен случай и 46/. Чудя се също дали е нормално да съм толкова килограма? Та от скоро правя ето тези упражнения: http://vbox7.com/play:d2eb76fc46 и http://vbox7.com/play:9322eed4 и се чудех дали някой от вас е правел същите упражнения и дали имат някакъв ефект. Мисля от другата седмица да се залавям и с бягането рано сутрин, но не знам дали трябва всяка сутрин да бягам или през ден за да мога по-бързо да се стегна и по колко време да бягам. За това направих темата за да ме светнете малко с тези неща..а за хранителния режим - спряла съм от доста време газираните напитки, гледам да не ям след 20:00 часа, и не ям изобщо сладко или разни други храни като Mcdonalds, KFC и т.н - отбягвам ги.

Rakshy
06-28-2014, 23:43
Ми не биха ти се отразили 3-4 килограма отгоре зле... Иначе да, тия 2те неща може и да ти помогнат. И с бягането може би ще си помогнеш. Стига да не ядеш 50 други неща след тренировчиците, всичко би трябвало да е точно в дългосрочен план. Имай на предвид, че ще трябва да увеличиш количеството работа, което извършваш по-натам.

Expansion
06-29-2014, 09:54
Ми не биха ти се отразили 3-4 килограма отгоре зле... Иначе да, тия 2те неща може и да ти помогнат. И с бягането може би ще си помогнеш. Стига да не ядеш 50 други неща след тренировчиците, всичко би трябвало да е точно в дългосрочен план. Имай на предвид, че ще трябва да увеличиш количеството работа, което извършваш по-натам.
Благодаря ти за съвета. Дано се получат нещата. :)

Mary_Jane_69
06-29-2014, 12:29
Защо не фитнес? Казваш на инструктура какво искаш и той ще ти състави програма.

Expansion
06-29-2014, 13:52
Защо не фитнес? Казваш на инструктура какво искаш и той ще ти състави програма.
Ами миналата година ходих - опитах и от това..но сега мисля да правя упражненията в домашни условия.

BonnieandClyde666
06-29-2014, 14:26
Здравейте, това лято съм решила да се заема с упражнения за стягане на - корем, дупе и бедра. Момиче на 17 години съм висока 1,66 и тежа 44-45 кг /в най-краен случай и 46/. Чудя се също дали е нормално да съм толкова килограма?
Не, не е нормално! Трябва ти да качаш активно тегло. А, това става със стабилно и изчистено ядене+много много много блъскане във фитнеса!

Та от скоро правя ето тези упражнения: http://vbox7.com/play:d2eb76fc46 и http://vbox7.com/play:9322eed4 и се чудех дали някой от вас е правел същите упражнения и дали имат някакъв ефект.
Не, нямат ефект! Ако искаш наистина силно, стегнато и здраво тяло насочи се към фитнеса и по-скоро към щангите (и спокойно няма да станеш мускулеста).

Мисля от другата седмица да се залавям и с бягането рано сутрин, но не знам дали трябва всяка сутрин да бягам или през ден за да мога по-бързо да се стегна и по колко време да бягам. За това направих темата за да ме светнете малко с тези неща..а за хранителния режим - спряла съм от доста време газираните напитки, гледам да не ям след 20:00 часа, и не ям изобщо сладко или разни други храни като Mcdonalds, KFC и т.н - отбягвам ги.
Не е достатъчно да спреш определени храни! Трябва да гледаш в дадената храна какви макро и микронутриенти съдържа и да си изчислиш какво количество на ден ти е необходимо да приемаш. Бягането за момента го остави. Не ти е нужно. Но, пък ако толкова си решила да тичаш- прави го не повече от 1-2 пъти седмично!

Expansion
06-29-2014, 14:55
Не е достатъчно да спреш определени храни! Трябва да гледаш в дадената храна какви макро и микронутриенти съдържа и да си изчислиш какво количество на ден ти е необходимо да приемаш. Бягането за момента го остави. Не ти е нужно. Но, пък ако толкова си решила да тичаш- прави го не повече от 1-2 пъти седмично!

Гледам ги. Между другото в един сайт изчислих колко калории дневно са ми необходими, не знам до колко е вярно, но като написах височината и килограмите си изчисли - 1567 Kcal. А за бягането най-много 2 пъти седмично да практикувам, щом не ми е чак толкова необходимо, но уж нали от бягането се стягала всяка част от тялото ти - или това са само приказки.

BonnieandClyde666
06-29-2014, 15:26
Вече ти писах по-горе кое ще те отведе до мечтаната фигура, а ти сама си прецени към кое ще се насочиш!