PDA

View Full Version : Проблеми със съня



YonaToxic
06-29-2014, 17:39
На 14 години и съм момиче.Вече около 2 години не спя добре.Лягам си късно и ставам късно.Напоследък става все по-зле.Случва се като днес да се събудя чак в 6 вечерта.Много ми е трудно.През нощта просто не мога да заспя..Чак когато стане светло заспивам.Случвало се е веднъж да се събудя в 8 вечерта.Яд ме е че си проспивам дните.Мисля че скоро съм свалила 2 килограма, защото през нощта не ям а през деня спя.Чувствам се изтощена, нямам настроение за нищо.
Опитвала съм да не спя през нощта и през деня за да си легна вечерта, но на другия ден ставам някъде в 4 следобед.През тези 2 години имаше само един кратък период, в който някак успях да спя нормално.Изглеждах по-жива.Нямах кръгове под очите.Просто чувството беше прекрасно.Не знам как стана така.Искам да се променя, защото това оказва влияние на живота ми.Изпуснах рождения ден на най-добрата си приятелка, защото не можах да стана от леглото.Изпуснах толкова много неща в живота си през тези 2 години и само мога да съжалявам.Дайте ми съвет, какво да правя.Всички ще кажат да отида на доктор и това мисля да направя.Ако сте се сблъсквали с подобен проблем споделете.

yakuza_
06-29-2014, 18:27
Просто започни да си лягаш 1 месец в точно определен час, примерно 12 (лято е), нагласяш си алармата в 8-9 или караш някой да те събуди тогава и готово. Ще се мъчиш да заспиш и така.

gallardo_lmb
06-29-2014, 20:40
На мен 2-3 пъти ми се е случвало така да си легна в 11 вечерта и да не мога да заспя до 3-4 някъде,но се събудих в 1 на обяд.Може да си имала много емоции през деня и да мислиш за тях докато се опитваш да заспиш, поне при мене беше така.