PDA

View Full Version : имам проблем с приятеля ми. какво да правя?



dimitrova_9339
06-29-2014, 22:19
Здравейте!
Аз съм на 20 години и съм студентка. Преди 4 месеца се запознах с едно момче от моето общежитие. Започнахме да се занимаваме уж на шега, но в последствие нещата станаха доста сериозни. Прекарвахме много време заедно, всичко беше страхотно.
В началото на юни месец той замина на студентска бригада в Америка, а аз бях съсипана (стараех се да не го показвам).
Откакто замина всеки ден ми пишеше поне да разбере как съм, Повтаряше ми колко много му липсвам и колко много иска да ме види.... и т.н .... и т.н...
2 седмици след като беше заминал аз осъзнах, че ми закъснява с 10 дни... направих си тест за бременност и беше положителен......... направо бях потресена , защото нямах представа как е станало , а и ние се пазехме много. Веднага му писах, че трябва спешно да се чуем по скайп. Чухме се.. и той много се притесни , но се постара да ме успокои. Помислихме... иии... взехме единодушно решение , че ще махна бебето. Ходих на лекар , бях бременна в 6-та седмица. Веднага си записах час за аборт и след 3 дни го махнах. Наистина това беше най - мъчителното и гадно нещо , което съм правила...
Вечерта той ми се обади попита ме : "всичко наред ли е, махна ли го?" и до там.. смени темата.
От тогава нито ми е звънял , нито ми е писал да разбере как съм, как се чувствам...
В момента съм в много дълбока депресия, няма с кого да споделя , а и се срамувам от това, което направих, но нямах избор ....
Гледам , че той влиза във фейсбук, но не ми пише.. нарочно не пиша първа за да видя кога ще се сети за мен. Всяка вечер си оставям фейсбук-а включен през ноща , та когато влезе да ме види, че съм на линия и да се сети да пише... но неее... точно , когато ми е най-трудно той не се сеща за мен. Не знам какво да правя ... да му пиша ли.... и какво да му пиша?!
Сама трябваше да ходя по болници , сама плачех по цели нощи и продължавам да плача, а той дори не иска да ми напише две мили думички... толкова много ли искам?!?!?!

never_lose_hope
06-30-2014, 06:43
Според мен не му пука много за теб .. ако се интересуваше щеше да ти обръща повече внимание и още-по често да ти пише за да види как си , особенно след аборта. Наистина много си преживяла. А той просто се е изплашил. Аз също съм студентка и съм на 20, но ако бях на твое място сигурно бих задържала бебето ... както и да е. Дано се усети малко и нещата да се оправят.

Hilary_
06-30-2014, 07:33
Авторке, на момчето изглежда, че изобщо не му пука за теб и интересът му бързо се е изпарил, след като е разбрал, че не си просто празна дупка за е*ане. Тъжно. За съжаление си попаднала на поредния страхливец, който няма какво да ти предложи. Колкото и да ти е трудно, според мен трябва да прекратиш връзката си с него и да продължиш напред.

marilyn
06-30-2014, 07:44
Явно изобщо не му пука за теб. А и сигурно си е намерил нещо друго за е*ане в САЩ. Радвай се, че няма да родиш дете от този тип.

Виж си личните съобщения, писах ти.

102
06-30-2014, 07:49
ама понякога сте големи тъпаци и тъпачки в тоя форум
направо да ви таковам женския родител
спрете да сте толкова сигурни без да знаете какво е положението
ше кажете според мен така и така кво обобщавате не му пука ала бала
ами ако се е затворил в себе си и си го изживява все пак е можело да има дете
абе изобщо.. МАЛОУМНИ СТЕ
ебати самоувереността да казвате кой какво

marilyn
06-30-2014, 07:52
Затворил се той е себе си... затова не й се обажда да я чуе добре ли е. Моля ви се...

DeHu
06-30-2014, 08:03
Възможно е и да не знае какво да и каже в момента и да го е страх,че може да я нарани по някакъв начин.Възможно е и това,което 102 каза.

Hilary_
06-30-2014, 08:31
Много удобно взе да става женските черти да ги придобиват мъже, нали? Особено, когато трябва да се поеме отговорност.Много е лесно да се скриеш под някакъв предтекст за нарушеното ти душевно равновесие, но не в твоята матка бъркат, нали? Твоето здраве си остава непокътнато. Ако беше мъж на място, можеше да й предложи и друг изход от ситуацията, но в случая има късмета, че тя е била единодушна с него.

Нищо не може да оправдае поведението му след случилото се, а твоите обиди към хора, които не познаваш, говорят колко си приличате (по мъжки).

Andjyy
06-30-2014, 11:33
Пиши му. Проведете един сериозен разговор. Разберете се какво следва от сега нататък.

CoNviCt
06-30-2014, 11:46
Страх го е. Ще те избягва, докато го забравиш.

dimitrova_9339
06-30-2014, 12:05
Това, което преживях никога няма да го забравя...

RapExotic
06-30-2014, 17:39
А ти какво очакваш от него, след като сама каза, че връзката ви е била на ШЕГА? Неговата логика съвсем нормално е: "-Имам една приятелка, с нея правихме секс, стана гаф, оправихме гафа и точка." Това, което ти си чувствала и преживяла си е лично твоя драма, а не негова. Дори да беше ти се обадил и да те обсипе с мили думички, щеше да е само от утчтивост, а не от загриженост. Изяснявайте ги тези неща в началото на връзката си, за да няма недоразумения после.

Както бях написал в една друга тема, има период на опознаване преди да станеш гадже с някой и преди да си легнеш с него, за да разбереш що за човек е, но някой ме обориха с тезата, че жената трябва да се изчука с различни, пък с който има най-голяма тръпка с него да тръгне после.

dimitrova_9339
06-30-2014, 17:55
Към RapExotic
Ние с него се изяснихме отдавна. Аз казах, че връзката ни започна на шега,но след това нещата станаха доста сериозни. Обсъдихме въпроса дали ще останем заедно като замине... той каза, че иска да остане с мен защото ме обича и държи на мен и не само, че ми го каза, но и ми го показваше... за това не знам какво да си мисля сега и защо така постъпва с мен?!

yakuza_
06-30-2014, 19:03
сещам се доста неща по темата откъм забавната страна, но не желая комшиите да гледат размазани тела по паважа

sometimes_
07-01-2014, 08:16
Хм... Интересно. Аз бих го питала защо се държи по тоя начин и ако отговорът не ме задоволява, щях да го разкарам веднага. Възможно е и на него да му е трудно да свикне с мисълта. Възможно е и просто да е пълен глупак, който не се интересува от случилото се. При всички положения се държи тъпо (уточнявам - според мен!, за да не се разсърди 102).

draid
07-01-2014, 08:36
Към RapExotic
Ние с него се изяснихме отдавна. Аз казах, че връзката ни започна на шега,но след това нещата станаха доста сериозни. Обсъдихме въпроса дали ще останем заедно като замине... той каза, че иска да остане с мен защото ме обича и държи на мен и не само, че ми го каза, но и ми го показваше... за това не знам какво да си мисля сега и защо така постъпва с мен?!

Обичал те ? За няма и 4 месеца ? Проветрявал си е устата нещо ми се струва.

different111
07-01-2014, 11:44
Обичал те ? За няма и 4 месеца ? Проветрявал си е устата нещо ми се струва.

Извинявай, ама нужно ли е да прекараш с някой 5 години, за да разбереш, че го обичаш. Към авторката: Дистанцирай се малко от него, покажи му, че можеш и без него и ако не те потърси - остави го. Заслужаваш нещо по-добро :)

dimitrova_9339
07-01-2014, 16:42
Здравейте! Явно съм се притеснявала напразно ... Снощи той ми писа, че имал малко проблеми там и ми се извини , че не ме е търсил, също така , че оправял някакви документи за да може да ми изпрати покана (туристическа виза) да замина за 2 седмици при него (през октомври, преди да се прибере в БГ) искал да ме изненада , но му трябвали всички мои данни. Знае , че мечтата ми е да посетя Ню Йорк и е решил, че това ще ме зарадва след всичко случило се. Нямам думи да опиша колко съм щастлива...

CoNviCt
07-01-2014, 16:48
Здравейте! Явно съм се притеснявала напразно ... Снощи той ми писа, че имал малко проблеми там и ми се извини , че не ме е търсил, също така , че оправял някакви документи за да може да ми изпрати покана (туристическа виза) да замина за 2 седмици при него (през октомври, преди да се прибере в БГ) искал да ме изненада , но му трябвали всички мои данни. Знае , че мечтата ми е да посетя Ню Йорк и е решил, че това ще ме зарадва след всичко случило се. Нямам думи да опиша колко съм щастлива...

Радвам се за теб. :)

yakuza_
07-01-2014, 17:12
и другия път да не пикаеш бебетата

Hilary_
07-02-2014, 11:23
Здравейте! Явно съм се притеснявала напразно ... Снощи той ми писа, че имал малко проблеми там и ми се извини , че не ме е търсил, също така , че оправял някакви документи за да може да ми изпрати покана (туристическа виза) да замина за 2 седмици при него (през октомври, преди да се прибере в БГ) искал да ме изненада , но му трябвали всички мои данни. Знае , че мечтата ми е да посетя Ню Йорк и е решил, че това ще ме зарадва след всичко случило се. Нямам думи да опиша колко съм щастлива...
Явно.

marilyn
07-02-2014, 13:28
Да бе, ама не намери време да ти звънне или да ти пише. Внимавай, аз не бих се доверила на такъв човек.

bloodyF
07-02-2014, 13:59
Да бе, ама не намери време да ти звънне или да ти пише. Внимавай, аз не бих се доверила на такъв човек.

Ми не че нещо, ама това е на другия край на света, имам приятели на бригада, които от работа нямат миг за интернет, та дори и самите те нямат интернет в домовете си, та в почивните дни ходят по разни барчета и кафета да търсят wifi
Айде с обобщенията и заключенията по-полека.

Към авторката, според мен това е правилното решение за аборта, защото ти надали си самостоятелна и се издържаш без помощта на родителите си, или пък той. Дано да ви се получат нещата, пък един ден кой знае-може и да сте си заедно и да си имате бебче, заченато с много любов, желание и възможност да го гледате без затруднения!

marilyn
07-02-2014, 14:08
Ми не че нещо, ама това е на другия край на света, имам приятели на бригада, които от работа нямат миг за интернет, та дори и самите те нямат интернет в домовете си, та в почивните дни ходят по разни барчета и кафета да търсят wifi
Айде с обобщенията и заключенията по-полека.


Айде сега да видим колко е трудно да намериш wifi на обществено място. В София има къде ли не, представям си в САЩ със сигурност не е по-трудно. Освен това има карти, с които можеш да звъниш от улични телефони и струват долар, два. Все ако толкова е искал да звънне, да пише.. могъл е. И няма как нищо да ме убеди в противното.

DownloadVirus
07-02-2014, 14:14
marilyn млъквай млъквай млъквай

marilyn
07-02-2014, 14:20
DownloadVirus, що бе?

Интересно ми е октомври месец дали авторката пак ще започне да се оплаква от него в друга тема.

bloodyF
07-02-2014, 14:55
Айде сега да видим колко е трудно да намериш wifi на обществено място. В София има къде ли не, представям си в САЩ със сигурност не е по-трудно. Освен това има карти, с които можеш да звъниш от улични телефони и струват долар, два. Все ако толкова е искал да звънне, да пише.. могъл е. И няма как нищо да ме убеди в противното.


Добре бе, Наде, четеш ли ме въобще? Казвам, че може да е нямал време. Имам добър приятел, който е в Мериленд. Работи на две места, за 1 месец там е почивал 2 дни. Писал ми е два пъти, защото просто няма време. Има случаи, когато просто хората са заети, но това не означава че им пука по-малко за нас.
Момчето, с което имам вземане-даване не ми беше писал около 3 седмици, защото е бил в болница, без телефон и лаптоп. Извини ми се и толкова. Трябва да се влиза в положение.
А това ,че е писала, че влиза във фейсбук-моят редовно показва ,че съм онлайн, дори когато не съм. Това не е фактор, по който да съдим хората.

marilyn
07-02-2014, 15:06
Добре бе, Наде, четеш ли ме въобще? Казвам, че може да е нямал време. Имам добър приятел, който е в Мериленд. Работи на две места, за 1 месец там е почивал 2 дни. Писал ми е два пъти, защото просто няма време. Има случаи, когато просто хората са заети, но това не означава че им пука по-малко за нас.
Момчето, с което имам вземане-даване не ми беше писал около 3 седмици, защото е бил в болница, без телефон и лаптоп. Извини ми се и толкова. Трябва да се влиза в положение.
А това ,че е писала, че влиза във фейсбук-моят редовно показва ,че съм онлайн, дори когато не съм. Това не е фактор, по който да съдим хората.
Разбирам, Иве, ясно е, че човек е там за да работи и да изкарва пари. Идеята ми е, че след като приятелката ти е направила аборт все ще те е грижа как е и ще се постараеш да я чуеш. :)

fenastz
07-02-2014, 18:07
Спасил се е пича

Gerittto
07-02-2014, 18:29
Много мъже/момчета са такива има ли проблем бягат...ти му пиши и се разберете като големи хора, така само се измъчваш, ако поговорите поне ще ти стане ясно каква е причината за поведението му... :)

deadshadow13
07-04-2014, 08:52
Извинявай,но да махнеш човешки живот заради простотията на двама е голяма глупост,ама адски голяма глупост.Аз нямам други думи.Като жена не знам как си могла да постъпиш така.Той е мъж уплашил се е което е нормално.Но ти като жена е трябвало да му налееш акъл.

marilyn
07-04-2014, 08:56
Извинявай,но да махнеш човешки живот заради простотията на двама е голяма глупост,ама адски голяма глупост.Аз нямам други думи.Като жена не знам как си могла да постъпиш така.Той е мъж уплашил се е което е нормално.Но ти като жена е трябвало да му налееш акъл.

Да съсипе собствения си живот, заради една грешка, това е глупавото. Ако си в ситуация като нейната, ти как щеше "да му налееш акъл"?

deadshadow13
07-04-2014, 09:06
Да съсипе собствения си живот, заради една грешка, това е глупавото. Ако си в ситуация като нейната, ти как щеше "да му налееш акъл"?

Щях да му кажа че е адски глупаво дете да плаща за неговата грешка,че ще има рожба,че трябва да го рода и по един или друг начин ще се справим с отглеждането.Стига да се обичат,ако той е бил мъж с акъл е щял да вземе правилното реение.

marilyn
07-04-2014, 09:16
Не всичко, което хвърчи, се яде. Сама с дете хич не е лесно, защото той може много лесно да те зареже. А и струва ли си да си похабиш младостта, заради една грешка. Много сте ми забавни моралистите, когато говорите наизуст, но ако опре ножа до кокала, да видим какво бихте направили?

dimitrova_9339
07-05-2014, 08:47
Към deadshadow13
Аз съм студентка в 1-ви курс, уча и работя едновременно, понеже родителите ми нямат възможност да ме издържат. Много ми е трудно да се справям сама... не се гордея с това , което направих , много ми е болно, но като помисля реално аз няма какво да дам на това дете, както и "бащата".
Много е лесно да съдите хората отстрани ....