PDA

View Full Version : Турчин



nordessaI
06-30-2014, 15:13
Направо към въпроса: Какво имате против турчините? В една тема в раздела видях, че едно момиче има "връзка" с турчин и всички бляк- мляк. Много такива мнения и коментари съм чела къде ли не из нета.. в моя град например, малките, които са на 13-14 масово с турчини си ходят например и ми е много интересно защо има такива реакции или негативни коментари. Не виждам нищо лошо в момчетата/мъжете турчини.
Е, добре ако тръгнеш да се жениш за такъв, виждам защо са негативизмите, ама иначе не. Обяснете.


Да уточня- на 16,българка.

anonymous895156
06-30-2014, 16:04
турчини?

LadyDi
06-30-2014, 16:12
що виждаш негативизъм в тва да се женят, а в другото не? къде е разликата?

yakuza_
06-30-2014, 16:28
^ и аз това се питам :lol:

nordessaII
06-30-2014, 16:36
турчини?

ох, съжалявам писала съм ги едни..

nordessaII
06-30-2014, 16:38
що виждаш негативизъм в тва да се женят, а в другото не? къде е разликата?

ами чела съм и съм чувала, че турците попринцип се държат лошо към жените си, строги са и повечето са много религиозни.
Както и да е. Искам да чуя мнения по зададения от мен въпрос.

RapExotic
06-30-2014, 16:56
Проблемът не е толково в "турчините", а в консервативният начин на меслене на по-старото поколение турци. Те смятат, че жената трябва да изгуби девствеността си в първата брачна нощ. За тях няма понятие гадже, а те женят направо за когото те решат. Също така ако момче от християнски произход иска да се ожени за мюсюлманка, после го искарват гяур и го унижават по всякакъв начин.

Може би след 10-20 години, когато поколенията се сменят ще има по-демократично и европейски настроени турци, но за сега различията оказват много голямо влияние върху това.

LadyDi
06-30-2014, 20:04
ами чела съм и съм чувала, че турците попринцип се държат лошо към жените си, строги са и повечето са много религиозни.
Както и да е. Искам да чуя мнения по зададения от мен въпрос.

ми въпросът ти е малоумно изложен, какви мнения очакваш?
или си против връзката с турци под всякаква форма, или я одобряваш
кво е тва - е*е ми се ама само до половината

Auriss
06-30-2014, 20:21
е кво лошо има просто да ти се ебе с турчин ?
и аз преди години познавах една, на която не бих й простил лол, ама беше хем проста, хем семейството й мега религиозно, хем тя доста крайна в мненията си. дето се вика само за ебане ставаше

та къв е проблемът ? :cool:

yakuza_
06-30-2014, 20:28
ми въпросът ти е малоумно изложен, какви мнения очакваш?
или си против връзката с турци под всякаква форма, или я одобряваш
кво е тва - е*е ми се ама само до половината

според мен някоя карабина я цепи и си търси оправдание, за да не спира да го прави (или поне има мерак да усети карабината на някой камилар/пясъчен човек/чалма/мюсли/аладин/ятаган/останалата част с устройство на човек, но различни от маймуни/тюрбан/алялялялляля/османец)

golemiq_korab_minava
06-30-2014, 20:35
Проблемът не е толково в "турчините", а в консервативният начин на меслене на по-старото поколение турци. Те смятат, че жената трябва да изгуби девствеността си в първата брачна нощ. За тях няма понятие гадже, а те женят направо за когото те решат. Също така ако момче от християнски произход иска да се ожени за мюсюлманка, после го искарват гяур и го унижават по всякакъв начин.

Може би след 10-20 години, когато поколенията се сменят ще има по-демократично и европейски настроени турци, но за сега различията оказват много голямо влияние върху това.

аве кви са тея простотии ? Турците в България отдавна не са по религиозните изисквания, пък и в Турция.. Все едно не сте гледали новите турски филми за какво става въпрос.. по-голяма простотия от това не бях чел.

yakuza_
06-30-2014, 20:38
един така да се каже познат, е турчин, решил да си хване приятелка българка, а негова роднина казала, да си търси туркиня и да не разваля традицията

golemiq_korab_minava
06-30-2014, 20:44
един така да се каже познат, е турчин, решил да си хване приятелка българка, а негова роднина казала, да си търси туркиня и да не разваля традицията

ami to i bulgari popove ima.. от форума също има две момчета - нпп и дефендер, дето така са по-религиозни, е? Това не означава, че е масово.
Аз пък турците дето познававам и сме говорили на тая тема ... казват че няма такива неща, правят квото си искат.. А другите, които идват от Турция, които са по-религозни - в България изтрещяват.

yakuza_
06-30-2014, 20:47
все ми е тая, аз избягвам да общувам с такива, тъпо ми е даже да им кажа имената

dimitar_ak
07-01-2014, 07:54
Хайде да се разберем едно нещо. У нас турци няма. Има българи мохамедани. Те си се определят именно като българи, но с друга религия.

LadyDi
07-01-2014, 07:58
Хайде да се разберем едно нещо. У нас турци няма. Има българи мохамедани. Те си се определят именно като българи, но с друга религия.

Не е вярно. Има и такива, които си се самоопределят като турци.

sometimes_
07-01-2014, 08:01
Как пък няма да има турци?! Има, при това - немалко.

draid
07-01-2014, 08:38
Хайде да се разберем едно нещо. У нас турци няма. Има българи мохамедани. Те си се определят именно като българи, но с друга религия.

Я се разходи в някой от университетите по София и ми кажи, че няма турци. Само като ги видя да се целуват и лошо ми става.

RapExotic
07-01-2014, 08:51
аве кви са тея простотии ? Турците в България отдавна не са по религиозните изисквания, пък и в Турция.. Все едно не сте гледали новите турски филми за какво става въпрос.. по-голяма простотия от това не бях чел.

Между филмите и действителността има огромна разлика. Това, което ти показват в центъра на Истанбул няма нищо общо с това, което се случва в анадола. Не си мисли, че всички са толкова демократични и светски настроени. Дори българските турци са една идея по-консервативни от колкото трябва (говоря за старото поколение).

Посочи ми един пример за християнин женен за мюсюлманка, в който момчето е било прието нормално, без предрасъдъци, от нейното семейство? Или пък християнка омъжена за мюсюлманин, при който мъжът и да я е оставил да си живее по нейния начин, да излиза с приятели, да ходи на плаж сама и тн. ..

marilyn
07-01-2014, 09:00
Мацка, ти наистина ли си мислиш, че човек, който е възпитан по различен начин от мен и теб, ще може да се промени? изобщо дали ще поиска?

Няма как да харесам турския манталитет. Просто не.

Има прекрасни български момчета, за какво ми е да се хващам с турчин?

golemiq_korab_minava
07-01-2014, 09:14
Между филмите и действителността има огромна разлика. Това, което ти показват в центъра на Истанбул няма нищо общо с това, което се случва в анадола. Не си мисли, че всички са толкова демократични и светски настроени. Дори българските турци са една идея по-консервативни от колкото трябва (говоря за старото поколение).

Посочи ми един пример за християнин женен за мюсюлманка, в който момчето е било прието нормално, без предрасъдъци, от нейното семейство? Или пък християнка омъжена за мюсюлманин, при който мъжът и да я е оставил да си живее по нейния начин, да излиза с приятели, да ходи на плаж сама и тн. ..

За Турция знам, че има една голяма част европейски турци, които след 89-та година нали се местят там, които също като нашите - нагъват свинско без проблеми, само че не се разбират много добре с местните. Нашите турци са много по-различни от онези в Анадола. Младите пък въобще не ги интересува. Много, които виждам са тотално разхайтени. Тези, които познавам спазват обичайте им точно толкова, колкото и българите. С разликата, че са по-добри приятели, държат повече на семейството и на думата си и са много човечни, добросъвестни. Но има всякакви. Далеч са от някакви ислямски правила, дори и корана толкова са чели...

ngnlFTW
07-01-2014, 21:59
Направо към въпроса: Какво имате против турчините? В една тема в раздела видях, че едно момиче има "връзка" с турчин и всички бляк- мляк. Много такива мнения и коментари съм чела къде ли не из нета.. в моя град например, малките, които са на 13-14 масово с турчини си ходят например и ми е много интересно защо има такива реакции или негативни коментари. Не виждам нищо лошо в момчетата/мъжете турчини.
Е, добре ако тръгнеш да се жениш за такъв, виждам защо са негативизмите, ама иначе не. Обяснете.


Да уточня- на 16,българка.

Не прочетох цялата тема, но все пак ще си кажа мнението. Пълно е с българи (и др.), които плюят другите заради народността или расата им.. Ромите, аременците, турците ..чернокожите.. Аз наистина мисля, че като видиш даден човек и искаш да разбереш какъв е той (така да се каже ''читав'' или не) трябва да се запознаеш с него, за да определиш струва ли си да си приятел с този човек. Но повечето хора съдят хората не по характера им, а по външният вид, пола, сексуалната ориентация, расата или народността им. Ще дам пример с ромите. По принцип е вярно, че много от тях псуват, крадат и убиват, но има и добри роми, които просто не са имали късмета да се родят такива и сега всички да ги плюят.. (А омразата към турците е заради турското робство) Заради омразата си към турците сега турците всички ги обиждат и слагат под един знаменател, все едно са един дол дренки с еднакви характери и като видят такива не се интересуват какъв е характера им, а направо почват да им обясняват колко са противни и т. н. .. С други думи, на кратко: Аман от расисти. Има още какво да кажа по темата, но не ми се пише роман.

Devilsplaymate
07-02-2014, 10:55
Аз не виждам какъв е проблемът, всеки има право на избор.
Но искрено ме притеснява употребата на думата "турчин" и широкото й значение в България, защото очевидно тук хората определят всички изповядващи Исляма с нея, а не за човек, който е роден и живял в Турция.

Colouring
07-02-2014, 11:03
един така да се каже познат, е турчин, решил да си хване приятелка българка, а негова роднина казала, да си търси туркиня и да не разваля традицията

Абсолютно е така. Пазят се като аристократите. Някой хване ли се с българин/българка и почват едни скандали защо не си е взел някой/някоя от "техните".

fenastz
07-02-2014, 18:04
5 века робство

golemiq_korab_minava
07-02-2014, 18:33
5 века робство

tova li ti e argumenta ? :D robstvo, kolkoto i sega sme robi na drugi hora.

Gerittto
07-02-2014, 18:41
ВСИЧКИ СМЕ ХОРА!Има ли някакво значение какъв си като раса, националност, цвят на кожата, ако си добър човек!Много хора се хващат за глупавото оправдание, че сме били под робство....е ГОЛЕМИ ПАТРИОТИ, някои от които дори не знаят през коя година са ни завладели, просто го знаят като факт и той им е достатъчен да мразят цял народ.НЕ използвайте историята, като оправдание за расизма си, използвайте я за да обогатите общата си култура!Ако всички започнем да се мразим заради събития в миналото, значи сме много ограничени...:)

Nonetheless
07-02-2014, 20:29
5 века робство
Не мисля, че има смисъл да ти обяснявам колко ограничен си...нямаш нужния умствен капацитет да схванеш.

Colouring
07-02-2014, 20:32
Айде бе. Как пък може всички да сме такива расисти и никой да не е open-minded? Глупости.
Елате в Родопите да видите какво става и да видим какво ще ви е мнението. Никога няма да застана срещу някой и да го обвиня за робството, естествено. Човекът има толкова вина, колкото мен. Но въпреки това 90% от тях мислят различно от нас, възпитани са по друг начин. Имам приятели турци. Да, готини и начетени са, но през уикенда се връщат и викат "Абла, абла" вкъщи. А някой си е хванал българка, а техните му се скарали как може такова безобразие, защо не си е взел "тяхно момиче", как може да разваля традициите. Ако все пак това не се случи, рано или късно цялата рода се намесва и дори момичето да не е туркиня, почва един продължителен процес, в който всички се опитват да я направят такава. Докато се усетиш ще си женена на 20 и като родиш ще дундуркаш малкото Хасанчо. Защото много се лъжеш, ако мислиш, че ще го кръстиш Георги, Ангел, Крум или пък някакво хубаво българско име. Просто така седят нещата.
Нямам нищо против тези хора. Около мен, за съжаление или не, има много такива. Просто аз не бих имала сериозна връзка с турчин.

de-X-ter
07-03-2014, 09:42
Въпрос: какво против турчините имате?
Отговор: напалм, газови камери, секири, кирки, лопати и др.

Против хлебарки използвам райд

deadshadow13
07-04-2014, 08:48
Ами кажи ми кое можем да харесаме в Турците? Ние сме горд Български народ,който малко или много милее над своето.Не може в центъра на София да има джамия.Не може да има нон-стоп турски сериали и турски новини даже.Лека по лека по този начин Българското се губи моето момиче.И дори да живеем в мизерна държава ние всички милеем за нея.Както нас Българите ни мразят зад граница така и ние мразим нещастниците който идват тук и се опитват да ни вземат хляба и да наложат техните вярвания.

igaydarov
07-04-2014, 09:14
Ами кажи ми кое можем да харесаме в Турците? Ние сме горд Български народ,който малко или много милее над своето.Не може в центъра на София да има джамия.Не може да има нон-стоп турски сериали и турски новини даже.Лека по лека по този начин Българското се губи моето момиче.И дори да живеем в мизерна държава ние всички милеем за нея.Както нас Българите ни мразят зад граница така и ние мразим нещастниците който идват тук и се опитват да ни вземат хляба и да наложат техните вярвания.

+1

anonymous895156
07-04-2014, 10:05
Ами кажи ми кое можем да харесаме в Турците? Ние сме горд Български народ,който малко или много милее над своето.Не може в центъра на София да има джамия.Не може да има нон-стоп турски сериали и турски новини даже.Лека по лека по този начин Българското се губи моето момиче.И дори да живеем в мизерна държава ние всички милеем за нея.Както нас Българите ни мразят зад граница така и ние мразим нещастниците който идват тук и се опитват да ни вземат хляба и да наложат техните вярвания.

:lol: :lol: :lol:

Наталия
07-04-2014, 10:55
Има хора и хора, и има разлика от турчин до турчин.
И много от тях са супер уверени и обаятелни и говорят много омайващо и са си супер.
Ако нямате приятел турчин или не сте си лягали с такъв, нямате право на мнение. Стига предразсъдъци

d-r.Zob
07-04-2014, 14:59
Направо към въпроса: Какво имате против турчините? В една тема в раздела видях, че едно момиче има "връзка" с турчин и всички бляк- мляк. Много такива мнения и коментари съм чела къде ли не из нета.. в моя град например, малките, които са на 13-14 масово с турчини си ходят например и ми е много интересно защо има такива реакции или негативни коментари. Не виждам нищо лошо в момчетата/мъжете турчини.
Е, добре ако тръгнеш да се жениш за такъв, виждам защо са негативизмите, ама иначе не. Обяснете.


Да уточня- на 16,българка.

Един въпрос към тебе? Българският език роден ли ти е? Ако си турчин и харесваш българка, просто попитай по този начин защо мнозинството българи не одобрява такова нещо. Момиче на 13-14 винаги ще обере негативни реакции. Това е много ранна възраст и се очаква да върши глупости.

Flesh_project
07-04-2014, 17:14
и аз имам малко такъв проблем едно момче ме харесва, хубав е симпатичен но е турчин което ме спира проблем е за семейството ми ако разбере и за приятелите ми неща да го зарязвам излизали сме два пъти и сме се целували. И той е човек и ми казаха че трябва да му дам шанс ама ми е много трудно. Попинцип наистина не ми се ще да ходя с турчин и някак си не мога, но се държи наистина много добре с мен не искам да го зарязвам свестен е сякаш и незндам да се занимавам ли с него харесва ми, но не смея да се задълбочавам изобщо, незнам наистина какво да правя..

d-r.Zob
07-04-2014, 18:25
Според мен не си струва. Вече има толкова много условности, а като "задълбочите" още повече. Не че е нещо за хвалба, че си имала за гадже турчин, но пък какво от това, нищо не си загубила.

На колко си години?

Hayashi
07-04-2014, 18:33
един така да се каже познат, е турчин, решил да си хване приятелка българка, а негова роднина казала, да си търси туркиня и да не разваля традицията

Моето семейство преди няколко години ми говореше същото за приятеля ми поляк. Щото ние всичките българи все сме стока, нали.
Отдава не съдя хората на расова основа, виж на религиозна вече да. Не харесвам религиозни хора, били те мохамедани или християни. И едните, и другите имат твърде много различно мислене, трудно ми е да се разбирам с тях. Да кажем, че мохамеданите ми се набиват малко повече в очите, защото много от тях карат жените си да се обличат като черни нинджи при 40 градуса температура, а много от мъжете им са се държали отвратително само защото съм симпатично бяло момиче, което си е позволило да си обуе къси панталони.

d-r.Zob
07-04-2014, 21:33
Извинявам се за офтопика, но какво е казало семейството ти? Имам предвид за традицията или че разваляш традицията на поляците? Дано не се развали темата...

Madara1233
07-04-2014, 22:45
съжалявам аз не успях да вляза в регистрацията си аз съм Flesh_project. Та за въпросите на 16 съм, а за семейстото ми не никакви не са просто не ги харесват и не че нещо ще стане ама няма да им е приятно, но те не са на първо мяство в случая за мен става дума, а аз не знам какво да правя и не знам точно какво искам което е проблем, попринцип наистина би ми било трудно да тръгна с него ..

d-r.Zob
07-04-2014, 22:53
Виж, аз не съм се притеснявал "какво ще кажат хората". Имал съм приятелка, която не е европейка, и пак каквото и да са казвали, те не са ми попречили да съм с нея. Ти си преодоляла собствените си предразсъдъци спрямо чуждия, но не и спрямо своите. Ако бях на твое място щях да тръгна с момчето, не за друго, а защото съм на 16 и няма да се женя за него. Виж, ако не го харесваш не се насилвай, само за да се докажеш на някого.

CoNviCt
07-04-2014, 23:05
Не мисля, че има смисъл да ти обяснявам колко ограничен си...нямаш нужния умствен капацитет да схванеш.

Прав си. Трябва бързо-бързо да го забравим и да бъдем толерантни. Все пак миналото си е минало, трябва да живеем в настоящето. Историята трябва да се забрави и да бъдем братя.
Офтопик: Някой от ДПС искаше да купи ФК Левски. Според мен е случайно съвпадението.

d-r.Zob
07-04-2014, 23:09
Точно това се опитах да обясня. Толерантност не е да си хванеш гадже турчин, това е расизъм. Все едно да спиш с негър, защото си чула, че на негрите им е голям - това е расизъм.

Madara1233
07-04-2014, 23:17
да знам какво е :) разбирам го но ми е много трудно. Не ги харесвам, не ми харесва да вървя по улиците и някви цигани или турци да ми зяпат на турски и тн..,как да ги харесвам.. говоря като цяло и не само за това

golemiq_korab_minava
07-05-2014, 12:23
ами българите изчзваме, щото ние самите бягаме и нямаме традиции, не правим деца заради кризата.. докато турците са по-корави в тва отношение.

fenastz
07-06-2014, 11:30
Не мисля, че има смисъл да ти обяснявам колко ограничен си...нямаш нужния умствен капацитет да схванеш.

Обясни ми, олигофренче такова, интересно ми е какво можеш да кажеш, за да опровергаеш исторически факти.

SHPAIdURmeN
07-06-2014, 13:21
ами българите изчзваме, щото ние самите бягаме и нямаме традиции, не правим деца заради кризата.. докато турците са по-корави в тва отношение.

Турци или кюрди имаш на предвид ? :D

THEJOK3R
07-06-2014, 19:03
НЕ на расизма и циганите.

an7raks
07-06-2014, 19:07
Турчините са гадно племе!
ЦИГАНИТЕ НА САПУН, ТУРЧИНИТЕ ПОД НОЖА!!!

d-r.Zob
07-06-2014, 20:13
Турци или кюрди имаш на предвид ? :D

И турците, и кюрдите имат големи семейства в сравнение с нас. Освен това за разлика от българите турците често се завръщат от чужбина и си строят големи къщи.

Hayashi
07-06-2014, 20:19
Извинявам се за офтопика, но какво е казало семейството ти? Имам предвид за традицията или че разваляш традицията на поляците? Дано не се развали темата...

Нещо като предишен коментар на потребител "Малко ли българи има, че тръгна по чужденците". Дразнех им се много, защото не е като да има огромно значение произхода на партньора ти.

d-r.Zob
07-06-2014, 20:45
Ти ако си постоянна ще свикнат.

an7raks
07-07-2014, 13:38
Смърт за турчините, ве!

SHPAIdURmeN
07-08-2014, 13:51
Освен това за разлика от българите турците често се завръщат от чужбина и си строят големи къщи.

Е, ти недей бърза със това заключение.

d-r.Zob
07-08-2014, 18:15
поясни...