PDA

View Full Version : Фитнес през лятото



tochko
07-01-2014, 11:29
Здравейте, аз съм момче на 15. За тази година сезона в джудото приклъчи, и училището също, та ми се отваря възможност да ходя на фитнес сутрин. Не съм много опитен с вдигането, или по-точно с това как да си направя тренировката. В общи линии планът ми е 1 тренировка сутрин(съответно ръце + рамо, гръб, гърди + преса, крака. така с една почивка в сряда.) След това 30-40 минути кардио. Следобед има организирана тренировка в 18.00, та каквото каже треньора. Обикновено правим тренировка с кимона, или някакава комплексна силова. Търси се издържливост.
Въпросът ми е в такава последователност добре ли са групите? И, някакви идеи за количество упражнения, брой кръгове и повторения. Целта ми е да се оформя цялостно, леко изчистване на корема и пресата. Храня се здравословно 5 пъти дневно, пия 2-3 литра вода и повече. Ако нещо куца, кажете. Бих бил благодарен на всякакви съвети или критики, знам че мнго от потребителите имат опит във фитнеса, благодаря предварително.

yakuza_
07-01-2014, 16:02
аз не бих почвал с ръцете, като те хване мускулната треска, на другия ден трябва да правиш и гръб, а там също се натоварват малко или много

"стандартното" е гръб, гърди, почивка, ръце, крака,

ararat
07-01-2014, 19:00
На твое място бих почнал тренировки на цялото тяло 3-4 пъти в седмицата. Целите ти са като цяло са доста неясни, диетата нищо не си казал какво ядеш, освен качеството на храната, самото количество също е важно, особено ако искаш да сваляш.

Mary_Jane_69
07-01-2014, 19:07
Отиваш на място с инструктор, той ще ти състави програма, вместо да се тормозиш сам.

tochko
07-01-2014, 20:41
Благодаря много yakuza, ами как е по.добре на отделни серии или в кръгове? До колко упражнения да включвам. Искам да добавя, че ползвам базата на клуба, а със фитнес инструкторите сме скарани, това е дълга история. За чистене знам че трябва режим с малко въглехидрати, а аз не приемам много такива. Храня се в пет малки порции, като спазвам бързи-бавни въглехидрати. Също така до килко калории да се вместя ( ще ползвам бб теам) зада сваля МАЛКО. Искам да изчистя само около пъпа и паласкиге встрани, не нещо мащабно, и да понадуя малко ръката и гърдите.

Rakshy
07-01-2014, 23:32
Съвет: По-добре сложи гърдите преди гърба или ги прави в една тренировка, защото при лежанката участват до известна степен перките. Ако ги пръснеш на тренировката за гръб на другия ден на гърдите може да ти куца малко, а и все пак всички знаем, че лежанката е най-важното упражнение (jk :D ).

Във фитнеса имам момче, което тренира джудо и прави само кръгове, а не бодибилдинг тренировки.

yakuza_
07-02-2014, 08:35
като цяло "бодибилдинга", не се съчетава добре с бойни изкуства, където трябва да си по-бърз

tochko
07-02-2014, 08:42
Ние кръгове си превим следобед-много интензивни при това. За мен това с бързината си е строго индивидуално, значи един познат на 17 миналото лято си прави само бодибилдинг и през сезона напрова скъсваше всички в категорията си, озсвен че не беше "забавил" беше задобрял.