PDA

View Full Version : Искам да стана военен?



Pepi_
07-01-2014, 17:30
Знам, че ми е още рано да мисля за професионална насоченост, но уви...

След след седми клас кандидатствах в НМУ"Любомир Пипков". Тогава не знаех още какво искам от живота и с какво желая да се занимавам в бъдеще. С две думи казано - бях неориентиран. И така по логиката , че свиря добре влязох в НМУ - с вътрешен изпит на първо класиране.

Сега ще съм осми клас. Знам какво искам. А именно да стана военен.

Реших да ви споделя, понеже смятам, че можете да ми дадете съвети как да сбъдна мечтата си ,на кои предмети да обръщам повече внимание, а може и информация за физическия изпит. Имам ли възможност да влезна в НВУ ?

yakuza_
07-01-2014, 17:33
Има един лаф - толкова тъп, че освен таксиджия, полицай или военен, няма какво друго да работи.
Ум за това, в България, не ти трябва.

anonymous895156
07-01-2014, 17:43
Искаш да бъдеш убиец?

vladislavcheto
07-02-2014, 13:05
Искаш да бъдеш убиец?

По-скоро е просто комплексиран.

Desincet0
07-02-2014, 22:22
Не прави тази грешка, родителите ми са военни, та аз почти не ги виждам от тези наряди, командировки, мисии и тем подобни. Ако не искаш семейство, стани. Пък и вече всичко е с връзки. Наще искаха да ме вкарат във военното, но осъзнаха, че им трябват връзки и се отказаха, а и от мен военна няма да стане . Така че, избери си нещо, с което ще можеш да си изкарваш парите, без да лишаваш семейството си от внимание и грижи. Пък и в армията се затъпява. Пълна селения е там, простотия колкото си искаш. Мама съжалява, че не е учила на времето, за да работи нещо, по смислено от една проста военна.

golemiq_korab_minava
07-03-2014, 16:18
Най-сигурната работа е. И те освобождават по-рано с висока пенския ;д Тъпо е, че си задължен да служиш в полза на НАТО и ако се възпротивиш на тъпите решения от по-горе стоящи предатели - те уволняват... поне така си мисля Хаз.

anonymous895156
07-03-2014, 16:34
Най-сигурната работа е.

някъде тук спрях да чета

golemiq_korab_minava
07-03-2014, 16:45
някъде тук спрях да чета

Ами в мирно време е сигурна. Той все пак няма да става кадрови войник, ми ще учи за някоя по-напреднала длъжност, като офицер. Има хора, за които моралнните ценности са над житейските прищявки и искат да дадат нещо от себе си за тази държава.

girlwithblueeyes
07-04-2014, 07:09
Много сте интересни всичките...дано някой ден не ви се налага да разчитате на воените да ви спасяват дупетата.Ама не вие сте много умни и ще се оправяте сами,пък може и някой нобелов лаутерат да викнете.;)


Авторе-В сайта на университета 100% има информация за всичко,дори и за изпитите.Следи от там информацията и промените.Физ.изпит сьм убедена че включва лицеви,коремни,совалки,кро и набиране...за опредалено време .
И малко критика тази професия е призвание,ако ти е за парите се надочи към друго.Освен това супер несериозно ми се вижда да ,не знаеш какво и как за неща свързани с това ,което искаш да учиш,можеше да отвориш сайта и да прочетеш всичко..вместо да пишеш тук.


Успех :)

Auriss
07-04-2014, 07:48
Много сте интересни всичките...дано някой ден не ви се налага да разчитате на воените да ви спасяват дупетата..

овчи, ако някой ден ми се наложи да разчитам на тези изверги да ми 'спасяват живота', то ще е защото изроди, точно същите като тях, ще са причината.


Ама не вие сте много умни и ще се оправяте сами,пък може и някой нобелов лаутерат да викнете
показа си цветовете най-сетне.

anonymous895156
07-04-2014, 10:40
Ами в мирно време е сигурна. Той все пак няма да става кадрови войник, ми ще учи за някоя по-напреднала длъжност, като офицер. Има хора, за които моралнните ценности са над житейските прищявки и искат да дадат нещо от себе си за тази държава.

по-скоро искат да намерят работа, където да се впишат с ниския си интелект и свръх холеричния си темперамент
моралът е учение за доброто и злото, добро ли е да убиваш?

anonymous895156
07-04-2014, 10:41
Много сте интересни всичките...дано някой ден не ви се налага да разчитате на воените да ви спасяват дупетата.Ама не вие сте много умни и ще се оправяте сами,пък може и някой нобелов лаутерат да викнете.;)


о, господи

golemiq_korab_minava
07-04-2014, 10:45
овчи, ако някой ден ми се наложи да разчитам на тези изверги да ми 'спасяват живота', то ще е защото изроди, точно същите като тях, ще са причината.


показа си цветовете най-сетне.
Ами заради такива олигофрени като теб, сега армията ни я няма и при всяко едно природно бедствие хората сами се оправят и разчитат на шепа пожарникари и гражданска защитата, които са нищожно малко за да им помогне. Тъпак.

golemiq_korab_minava
07-04-2014, 10:49
по-скоро искат да намерят работа, където да се впишат с ниския си интелект и свръх холеричния си темперамент
моралът е учение за доброто и злото, добро ли е да убиваш?

още от малко лапе си се превърнало в лайно, защото явно вашите са лайна. нямам друго обяснение :) В бъдеще ще реветете като някой ни нападне, или по-скоро като велики ПРЕДАТЕЛИ ще лижите обувките на всеки. Само че джихадистите няма много да ви търпят, нито някоя друга нация ще ви приеме с парцалите.

golemiq_korab_minava
07-04-2014, 10:55
Само дето повечето лайненца, дето си мислят, че във военното училище е лесно, сигурно акъла им няма да стигне никога да ги приемат, камо ли да завършкат такова висше образование.

SpiritInBlack
07-04-2014, 11:24
Много сте интересни всичките...дано някой ден не ви се налага да разчитате на воените да ви спасяват дупетата.Ама не вие сте много умни и ще се оправяте сами,пък може и някой нобелов лаутерат да викнете.;)


Авторе-В сайта на университета 100% има информация за всичко,дори и за изпитите.Следи от там информацията и промените.Физ.изпит сьм убедена че включва лицеви,коремни,совалки,кро и набиране...за опредалено време .
И малко критика тази професия е призвание,ако ти е за парите се надочи към друго.Освен това супер несериозно ми се вижда да ,не знаеш какво и как за неща свързани с това ,което искаш да учиш,можеше да отвориш сайта и да прочетеш всичко..вместо да пишеш тук.


Успех :)

Хахахах, самата ти си ебахти лаутерат(кат)а. Кажи ми ,моля те , че не гласуваш от чужбина ?

Авторе , самият ти си решаваш. Имай предвид , че имам много близко приятелско семейство , в което мъжът е висш военен и се оплаква , че от няколко години са намалени сериозни социалните им придобивки. Предимствата-ранно пенсиониране, множество почивни станции в страната и т.н. - са за сметка на много други неща - понякога ще служиш в поделение , извън твоя град , командировки, военен ред и специални закони и устави. Има много време докато стане нужда да кандидатстваш , но хвърли един поглед върху избраното учебно заведение и виж критериите за прием в желаната от теб специалност.

п.с. Смешно е да се слага знак за тъждествено равенство между военни и редови полацаи.

anonymous895156
07-04-2014, 12:37
Ами заради такива олигофрени като теб, сега армията ни я няма и при всяко едно природно бедствие хората сами се оправят и разчитат на шепа пожарникари и гражданска защитата, които са нищожно малко за да им помогне.

не са нищожно малко, достатъчно са и покриваме европейските изисквания. проблем е не числеността, а организацията и нивото им на обучение
армията също отговаря на нуждите ни


В бъдеще ще реветете като някой ни нападне, или по-скоро като велики ПРЕДАТЕЛИ ще лижите обувките на всеки.

членуваме в организации и имаме икономически и военни партньори, с които това, което казваш, е невъзможно
спри да живееш в двайсти век, днес нещата не се решават с окопни войни и мини

anonymous895156
07-04-2014, 12:39
Само дето повечето лайненца, дето си мислят, че във военното училище е лесно, сигурно акъла им няма да стигне никога да ги приемат, камо ли да завършкат такова висше образование.

:lol:

golemiq_korab_minava
07-04-2014, 15:21
не са нищожно малко, достатъчно са и покриваме европейските изисквания. проблем е не числеността, а организацията и нивото им на обучение
армията също отговаря на нуждите ни



членуваме в организации и имаме икономически и военни партньори, с които това, което казваш, е невъзможно
спри да живееш в двайсти век, днес нещата не се решават с окопни войни и мини

идиот, организацията във Варна беше на ниво, просто нямаше нито техника, нито хора, а само главно доброволци. Ако това беше се случило през 25 години - армията за 2 дена щеше да разчисти мизерията и да осигори подслон на нуждаещи се, а не след 1 месец както е сега. Две пожарникарски коли щели да ти бършат работата.
При една вътрешна война и конфликт, НАТО ще подкрепити само това правителство, което ще бъде сложено за негово подчиниение. Доказана тактика на извънконтактовата война. Трябва да си много наивиен, че някой друг ще те пази. Колкото Ирак ги защитиха хаха. Смях и наивност, че ще живеем в мирни времена вечно.

golemiq_korab_minava
07-04-2014, 15:25
:lol:

смей се, смейс се, еврейче. Военно морското училище например, което е световно признато можеш само през крив макаран да го гледаш. Щото освен умствено и психическо натоварване, което е свързано е на ниво инженерство - ти трябва и физическа подготовка и дисциплина, непонятни за теб неща. ;)

anonymous908491
07-04-2014, 15:26
Ако това беше се случило през 25 години - армията за 2 дена щеше да разчисти мизерията и да осигори подслон на нуждаещи се, а не след 1 месец както е сега.


Какви 2 дена, за 12 часа щяха да са свършили, ти не знаеш кво гърбене беше там.

golemiq_korab_minava
07-04-2014, 15:35
предполагам само..

d-r.Zob
07-04-2014, 16:14
След седми клас, демек преди месец си бил неориентиран, а сега знаеш какво искаш от живота. Как ще ви оправи казармата...

anonymous895156
07-04-2014, 17:08
идиот, организацията във Варна беше на ниво, просто нямаше нито техника, нито хора, а само главно доброволци. Ако това беше се случило през 25 години - армията за 2 дена щеше да разчисти мизерията и да осигори подслон на нуждаещи се, а не след 1 месец както е сега.


Ето ти решението - купува се необходимата техника и се наемат нови кадри в Гражданска защита, правят се обучения и т.н.
Около 40 военнослужещи участваха и продължават да помагат в разчистването на Аспарухово, очевидно повече не са нужни, защото България разполага с общо 32 000 души редовна армия. Колко войници искаш да изпратят там, 40 000?


смей се, смейс се, еврейче. Военно морското училище например, което е световно признато можеш само през крив макаран да го гледаш. Щото освен умствено и психическо натоварване, което е свързано е на ниво инженерство - ти трябва и физическа подготовка и дисциплина, непонятни за теб неща. ;)

Влизал съм в морското във Варна и познавам хора, които са учили там, не мисля, че е нещо особено.
Ох, водя разговор с човек, който смята евреин за обида.

golemiq_korab_minava
07-04-2014, 18:24
не , не ,не... 40 човека.. обучени.. колко глупаво животно. ами да, видно е, че не си българин, а гнусен евреин. И си педал. ае вари умри

golemiq_korab_minava
07-04-2014, 18:26
влизал бил във Военно морското с групичката в първи клас на разходка.. за да очерняш и петниш.. Влизал бил! И гледало момчето! Сигурно и капитан ще го направим!

Auriss
07-04-2014, 19:37
клизматроника избесня брааат ахуахаухуа :cool:

дай да плащаме данъци за половин милион армия, че веднъж на 10 години да вършат работата на ГЗ


ретард

anonymous895156
07-05-2014, 04:46
хахахаха

SHPAIdURmeN
07-05-2014, 21:41
Много сте интересни всичките...дано някой ден не ви се налага да разчитате на воените да ви спасяват дупетата.Ама не вие сте много умни и ще се оправяте сами,пък може и някой нобелов лаутерат да викнете.;)


Ако тези същите военни ги нямаше, щеше да има + една група хора, които да се впрегнат към правенето на нещо съществено, а не на война и убийства. Сега сме се развили достатъчно, че да се развиваме успешно нагоре и то в бързи темпове, без от заплахата за война или по силна държава(монопол).

Военните, ако се усетят, че те са последната сила и то най съществена за политиците, (благодарение на които има война). Та ако тези военни откажат да служат на заповедите на по висшите чинове, няма да има проблем понеже няма да има кои да накаже военните след като те са най-добрата сила в една държава.

golemiq_korab_minava
07-06-2014, 10:05
Ако тези същите военни ги нямаше, щеше да има + една група хора, които да се впрегнат към правенето на нещо съществено, а не на война и убийства. Сега сме се развили достатъчно, че да се развиваме успешно нагоре и то в бързи темпове, без от заплахата за война или по силна държава(монопол).

Военните, ако се усетят, че те са последната сила и то най съществена за политиците, (благодарение на които има война). Та ако тези военни откажат да служат на заповедите на по висшите чинове, няма да има проблем понеже няма да има кои да накаже военните след като те са най-добрата сила в една държава.
Стига простотии ве. Понякога се чудя в кой свят живеете. Военни, ако нямаше, щеше да има друга група хора, която щеше да мародерства над безпомощните народи. Нямате си представа колко близо мое да бъде войната днес. И като някоя държава ни нападне, защото имат военни, а ние не - ще гледаш как изнасилват деца и жени, как ще ни заличат езика, културата, народността и всичко!

SHPAIdURmeN
07-06-2014, 13:17
Стига простотии ве. Понякога се чудя в кой свят живеете. Военни, ако нямаше, щеше да има друга група хора, която щеше да мародерства над безпомощните народи. Нямате си представа колко близо мое да бъде войната днес. И като някоя държава ни нападне, защото имат военни, а ние не - ще гледаш как изнасилват деца и жени, как ще ни заличат езика, културата, народността и всичко!

Говоря "ако така и така".... То от ясно по-ясно, че хората не са готови за мир.

Макар иронично да звучи, войната донякъде поддържа мира.

golemiq_korab_minava война по света има, просто не ни е застигнала и нас.

Auriss
07-06-2014, 13:37
щеше да има друга група хора, която щеше да мародерства над безпомощните народи

ще гледаш как изнасилват деца и жени,
абсурдно прост си. смисъл ... трудно ми е да го асимилирам дори, че някой може да е толкова отчайващо прост.

мога да ти пожелая единствено някой ден да те застрелят в някоя кална локва и докато се гърчиш с перфорирани дробове и се давиш в собствената си кръв да осъзнаеш безсмислието на съществуването си. паразит.


ще ни заличат езика, културата, народността и всичко!
АМИН!
може би с тях ще заличат и отрепки като теб, готови да убиват за глупости

golemiq_korab_minava
07-06-2014, 14:43
Аурисе. Не аз определям правилата. Но явно ти си отчайващо малоумен, че да си мислиш как България е защитена, та тва НАТО вечно ще кръжи като орлица и не ни трябва армия, ами наемни отряди. За теб случващите се природни бедствия веднъж на 10 години не са нищо и не смяташ за важно да отделяш от свидливия ти гъз 1 стотинка за помощ на другите хора, стига твоя дом да е ок, само че много жестоко се лъжеш. Квичи си хайде.

Ivo Nedelchev
11-09-2016, 11:40
добро ли е да убиваш?

по добре да убиеш един за да спасиш двама!