PDA

View Full Version : Бихте ли тръгнали с умствено изостанал/а



anonymous895156
07-03-2014, 07:36
питам, за да знам дали имам шансове
сега сериозно - бихте ли могли да се влюбите в такъв човек (да речем, че изостаналостта му е не особено голяма)?

alskdjfhg
07-03-2014, 08:09
Ако не му личи особено може би бих се влюбила. Но иначе не мисля, че би ме привлякъл такъв човек.

granger
07-03-2014, 08:27
Ти заеби привличането, какво ще излезе от тази връзка...
Форест Гъмп е рядко срещано явление, аз лично не бих могла да се видя в подобна ситуация. Звучи ми крайно изтощително.

Hilary_
07-03-2014, 08:28
Да кажем, че имах съмнения за един от бившите, след като го опознах, но така или иначе - не го изтърпях.

GEMBI
07-03-2014, 08:30
Един приятел излизаше с такова момиче, не е много добра идея.

Colouring
07-03-2014, 08:33
Не, не бих. Не мисля, че бих могла да се влюбя в такъв човек, няма какво да ме привлече в него.
Недай си Боже обаче да имаш сериозна връзка с някой и да се случи нещо, от което да има последствия след това. Тогава вече е различен случай и се иска огромна жертва, но пак бих била с него.

de-X-ter
07-03-2014, 09:13
баси предразсъдъците...всичко си е до човека. има различни нива на "изостаналост"...естествено, че ще е трудно да се влюбиш в някой, на когото му текат лигите и се напикава на 30...но не всички са такива...

Така като си чета тук има супер много умствено изостанали, но сексуално напреднали...така че - зависи

anonymous895156
07-03-2014, 13:51
обществените предразсъдъци или собствената ви нагласа (породена от тях) е причина да не вярвате, че може да се влюбите или поддържате връзка с такъв човек?

DisappointedDreamer
07-03-2014, 14:00
Не разбирам защо всички толкова много плюете върху обществените предразсъдъци, които до една огромна степен оформят нашите вкусове, действия и реакции, колкото и да не ни се вярва. Да, изключително неправилно и, може би дори, нечестно е да сме homo sapiens, в чиято порода е напълно естествено да се афектира и влияе от заобикалящия ни свят. Не разбирам защо трябва да се питат реторични въпроси, с цял обида, при положение, че за да не се влияеш поне мъничко от нечий коментар или мнение то ти не трябва да си човек.

Тези хора, които се противят на обществените порядки са много често тези, които са имали личен досег с човек/случай свързан с темата, срещу която обществото се противи. И това променя мисленето им. Това, което обаче забравяме е, че тази промяна е била породена от обществото, към чието спада дадения, споменат човек или случай.

За да отговоря, все пак, на въпроса ти - не, не бих имала връзка с подобен човек. Може би, бих се влюбила в такъв човек, но със сигурност не бих успяла да поддържам връзка с него.

//изобщо не знам какви ги написах

anonymous895156
07-03-2014, 14:03
Не разбираш защо плюя по предразсъдък?

DisappointedDreamer
07-03-2014, 14:09
Не разбирам защо обвиняваш хората, които се влият от предразсъдъците на заобикалящия ги свят.

anonymous895156
07-03-2014, 14:15
Не виня никого за това на какво е избрал да се доверява безусловно, както вероятно виждаш, опитвам се да разбера дали някой има различна от обществените настроения причина да не вярва, че може да се влюби или да завърже връзка с такъв човек.

DisappointedDreamer
07-03-2014, 14:22
Защо си твърдо убеден, че отказът им е породен от обществените настроения? Защо не можеш да допуснеш, че той е базиран на личен вкус и предпочитания?

anonymous895156
07-03-2014, 14:28
Замени умствено изостанал със сакат и ще разбереш защо. Тъй като от основните фактори за формиране на обществените нагласи са природните ни инстинкти, на (нека ги нарека непълноценни индивиди, въпреки че в съвременното общество не са такива, или поне не винаги) се гледа с лошо око във всякакъв план.
Дори да предположим, че има единици, които просто не си умират за пичове със синдрома на Даун, ясно е каква е причината за негативната нагласа на основната част от хората.

Lilanda
07-03-2014, 14:33
С една дума хората са повърхностни, защото светът около тях е такъв.

Би било интересно хората, които отговориха с не, да споделят причините си иначе.

Auriss
07-03-2014, 14:48
ЛОЛ, а после някой като пусне тема, от която вони на самолюбие и веднага се почва плюенето по адрес на 'критериите' на ОП-то. Дори привидно да има покритие въпросното му самочувствие и съответно резон да има високи изисквания към потенциалните си партньори. Ама иначе и ние не харесваме тъпите и инфантилни хора.

баси лицемерието :lol:

edit ;
С една дума хората са повърхностни, защото светът около тях е такъв.
тъкмо се чудих кой ще се направи на много над нещата.

На ти причина - отварям си устата единствено когато имам какво да кажа и представата ми за пълноценно общуване е г/д това +- някоя лиготия. К'во ще правя с човек, който не може да умножава, пък аз искам да обясня как ползвах познанията си по линейна алгебра да направя торнадо (shameless plug :cool: ). Дори приятелски отношения не бих могъл да поддържам с подобен индивид.
Познавам момичета, които са супер добродушни и отворени към околните въпреки недостатъците им и сигурно ... де да знам, в някаква странна ситуация биха могли да решат да се пробват с подобен човек.
Даже си мисля, че Маги е такава - нищо че се прави на много лоша тук :cool:


// всъщност ако е някоя много много яка ***** и е от инфантилно ретардиралите, а не досадна и проста знам ли ... ама сигурно ще се чувствам като педофил в подобна ситуация

баси тъпата тема. яж ми кура митко

anonymous895156
07-03-2014, 15:05
К'во ще правя с човек, който не може да умножава


http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcShjzAsEqZhiFIiCFjWrBBEbSX9NnfnW XzeqGiMsHi2UPf5oE9SYg


баси тъпата тема. яж ми кура митко

dgd we

различните интереси са добра причина, но не допускаш ли, че някой (леко) умствено изостанал може да има подобни на твоите и да си паснете в това отношение?

Auriss
07-03-2014, 15:19
оу да да абсолютно

има дори един такъв във форума ама не си пасваме особено Т_Т

ShtrudeL
07-03-2014, 15:23
Не.

Minwu
07-03-2014, 15:33
Много зависи от обстоятелствата. Ако дадения индивид осъзнава това нещо и е решен, че иска промяна (дори да не знае как да я постигне) - Да. Бих била с него, и бих се опитала да му помогна, стига да се държи добре с мен, а не да излива гнева към света си върху мен.

girlwithblueeyes
07-03-2014, 16:34
Не.Не бих се занимавала с такъв човек,подобни връзки са ужасно натоварващи.Нямам никакво желание да се занимавам с човек който ,може да направи кой знае какво.Мъчно ми е за такива хора,но само толкова.

Painkillerkata
07-03-2014, 16:39
ми то ти си такава маа

golemiq_korab_minava
07-03-2014, 16:43
За да не я нараня в по-късен етап, няма да тръгна.

StringTheoryPracticist
07-03-2014, 17:31
Напълно глупава, наивна и безпомощна? Това звучи секси. Но реално няма да се получи нищо сериозно.

М/у другото, аз говоря за сериозна умствена изостаналост от типа на даун синдром и аутизъм (с изключение на високо-функциониращ аутизъм) и като цяло хора, които трудно биха могли дори да се грижат за себе си.

DisappointedDreamer
07-03-2014, 17:59
Напълно глупава, наивна и безпомощна? Това звучи секси.


ти затова ли нападаш 15 годишни

StringTheoryPracticist
07-03-2014, 18:14
ти пък откога ме намрази

Или всъщност си непредубедена? В такъв случай може би заслужаваш да го дискутираме. Но за да го докажеш ще трябва да кажеш поне един (силен) аргумент против твоята страна.

Mary_Jane_69
07-03-2014, 18:27
С една дума хората са повърхностни, защото светът около тях е такъв.

Би било интересно хората, които отговориха с не, да споделят причините си иначе.

Ах, те споделиха, пък с тия клишета си за никъде...

Hayashi
07-03-2014, 18:28
С една дума хората са повърхностни, защото светът около тях е такъв.

Би било интересно хората, които отговориха с не, да споделят причините си иначе.

Честно ли?

Приятелят ми обясняваше, че при тях е забранено да имаш дете от бавноразвиващ се, но той е от Полша. Там и абортът е нелегален все още.
Ако си говорим за хора с наистина сериозни умствени проблеми, трудно е да си помислиш за сексуални отношения с подобен. Познавам един, който е голям сладур, но мисленето му е като на 3 годишно дете, а набор на баща ми. Затова и се радва да си играе с дечица.
Не говоря за лека форма на аутизъм или синдром на Даун. Но при тежките случаи няма как да се получи. Повечето от тях искат постоянни грижи, малко хора ще си го причинят. А и е трудно да си във връзка с някого, чието мислене не разбираш и той не оправдава очакванията ти за партньор.

Иначе, по всякакъв начин подкрепям помощта към интелигентните хора. Дори, надявам се, от септември да работя с млади хора с физически увреждания. Но разликата между човек в инвалидна количка, който учи в съседния курс и такъв, който е с мисленето на 2-годишно дете е огромна.

DisappointedDreamer
07-03-2014, 18:40
ти пък откога ме намрази

Или всъщност си непредубедена? В такъв случай може би заслужаваш да го дискутираме. Но за да го докажеш ще трябва да кажеш поне един (силен) аргумент против твоята страна.

толкова лесно ли се жегваш
не ми се дискутира. шегува ми се. с хора.

StringTheoryPracticist
07-03-2014, 18:44
Най-вероятно си говорила с някой който ти е казал лоши неща за мен и сега не ме харесваш. Oh well, както искаш, само не ме замесвай.

DisappointedDreamer
07-03-2014, 18:51
толкова лесно ли се жегваш

брр. не си ми никакъв, че да не те харесвам.
или да те харесвам.

EinGutesKind
07-03-2014, 18:55
Не. Най-малкото подобни хора имат ниска хигиена.

StringTheoryPracticist
07-03-2014, 18:57
oh well, може би просто мозъка ми днес малфункционира

DisappointedDreamer
07-03-2014, 19:02
Не. Най-малкото подобни хора имат ниска хигиена.

Мхм. Това и аз съм го забелязала сред малкото хора с Даун синдром, с които съм се сблъсквала.



Познавам момичета, които са супер добродушни и отворени към околните въпреки недостатъците им и сигурно ... де да знам, в някаква странна ситуация биха могли да решат да се пробват с подобен човек.
Даже си мисля, че Маги е такава - нищо че се прави на много лоша тук :cool:


Едно е да имаш някакъв недостатък, друго е целия ти характер да е базиран на това. Може да съм супер добродушна и отворена към заобикалящите ме ходещи мисли, ама все си мисля, че дори и моето любопитство и "мир" си имат лимит.

yakuza_
07-03-2014, 19:15
не, аз избягвам да общувам с бавни, какво остава за умствено изостанали, а тия дето са отговорили с да, въобще виждали ли са такъв човек?

и ясно че темата е ебавка
http://logopedico.com/narushenia/umstvena-izostanalost/

anonymous895156
07-04-2014, 10:07
като чета някои постове в темата, си мисля, че трябваше да добавя опция "аз самият съм такав/a"

d-r.Zob
07-04-2014, 15:10
Умствено изостаналите рядко търсят интимна любов, затова е и рядък въпрос. Тези, които я търсят са честни в любовта, но не могат да създадат семейство. Така, че зависи от възрастта и какво търся. Лично аз не бих се захванал с такъв човек, бих бил нечестен с такъв. Темата не е ебавка и Бареков сондира мнения колко от гласоподавателите във форума са със умствено изоставане. Явно има някаква изборна стратегия.
DisappointedDreamer, синдромът на Даун е генетично увреждане, а не умствено изоставане. Това много по-сериозен проблем.

DisappointedDreamer
07-04-2014, 15:11
^Напълно ясно ми е, че е генетично увреждане, наричано още trisomy 21 - знаеш защо. Но е свързано с умствена изостаналост.

anonymous908491
07-04-2014, 15:13
С блондинка не бих тръгнал

d-r.Zob
07-04-2014, 16:42
С блондинка не бих тръгнал
Ама как се чукат...

anonymous908491
07-04-2014, 17:07
За чукането не се иска акъл, а да си в няква степен жив.

seek&destroy
07-04-2014, 19:22
Той отговора е ясен, няма смисъл да обяснявам защо не бих, но докато четях се сетих как напоследък забелязвам случаи на изключително грозни постъпки. Говоря за добротата (наивността на изостаналите), ползата от тях и секса с тях от уж зрелите хора. Що за човек трябва си? Да подариш една вафла на видно не добре жена с цел гавра и извращения, колко подъл боклук трябва си?!

Violenza
07-04-2014, 19:34
Що за човек трябва си?
, колко подъл боклук трябва си?!
По-болен мозък от този, дето се води болен.


Сега широкоскроените дЯца ще заобясняват как и това е само стереотип, иначе е съвсем нормално. И боят и той е само имагинерна болка на така възпитаната психика.

RiB
07-04-2014, 19:58
Че, ако я обичам... какво значение има дали е с ръце, без ум или какъв цвят на кожата е?

StringTheoryPracticist
07-04-2014, 20:18
Той отговора е ясен, няма смисъл да обяснявам защо не бих, но докато четях се сетих как напоследък забелязвам случаи на изключително грозни постъпки. Говоря за добротата (наивността на изостаналите), ползата от тях и секса с тях от уж зрелите хора. Що за човек трябва си? Да подариш една вафла на видно не добре жена с цел гавра и извращения, колко подъл боклук трябва си?!
Какво му е лошото, ако тя е съгласна?

HollyGolightly
07-04-2014, 20:47
Какво му е лошото, ако тя е съгласна?
То и малките деца биха били съгласни за шоколад/играчка много неща да направят, но това не означава че е редно

anonymous895156
07-04-2014, 20:52
Зависи за каква степен на изостаналост говорим.

draid
07-04-2014, 21:24
Не бих, аз държа на интелекта. Трябва да има за какво да си говорим.

galaxy29
07-04-2014, 21:57
Какво му е лошото, ако тя е съгласна?
бахти малоумния боклук
ами то и 5 годишната ти дъщеря може да се съгласи да изяде семенната кашичка, приготвена й от таткото психопат, какво лошо? същата изродщина е
Holly, той малките деца ги залъгва, тъй че ко му говорим

съгласна съм с Violenza



иначе аз не бих тръгнала, не ме привличат
бих се грижила за такъв човек, ако ми се наложи или за да помогна, но нищо повече

StringTheoryPracticist
07-04-2014, 22:01
То и малките деца биха били съгласни за шоколад/играчка много неща да направят, но това не означава че е редно
А тогава кой определя какво е редно? Откъде накъде са длъжни някои хора, та дори трайно умствено изостанали, да си определят ценностите на живота по нечии кодекс, нямат ли право на собствени амбиции и мечти?

А и говорим за неща, които не нараняват никого. Не казвам че е етично да им дадеш хероин, защото някои неща крият странични ефекти, които те нямат адекватността да осъзнаят.

едит: @галакси: сега видях коментара ти, но не мисля да ти отговарям докато не почнеш да се държиш зряло. При всички случаи, същите аргументи важат и по това което написа.

galaxy29
07-04-2014, 22:38
примерът на seek&destroy беше точно нещо, което наранява

StringTheoryPracticist
07-04-2014, 23:37
^ Тези неща са неетични даже и с психологически здрави хора, освен със съгласието на всички.

Това което е наистина ужасно е да забраниш на хора да правят секс до края на живота си, щото нямали как да преценят какво е добре за тях. Все пак ценим свободата, 21ви век сме. С тия закони които забраняват на хората какво да правят със себе си... е, може би в крайна сметка повечето хора които биха решили да взимат твърди наркотици, евентуално ще осъзнаят, че е било лошо решение.

Но това с тревата и другите работи е отвратително - част от хората са преценили, че алкохолът и цигарите са приемливи а тревата не е, и затова смятат, че имат правото да казват на всички останали какво им е позволено да употребяват и какво - не. Аз не бих взимал трева даже и да е законна, но наистина не трябва да е приемливо да казваш на другите да правят със себе си само това, което според твоите възгледи е добре. В Англия от миналата година има нови закони в тази насока и кой знае какво още ще се промени в бъдеще.

Човешката природа води до пре-Ренесансови ценностни системи, тъмните епохи в които е било приемливо и даже норма да избиеш мъжете и децата и да вземеш (насила) жените на превзетите врагове. С времето се е променила културата, но природата на хората си е същата и е цяло чудо, че сме и на това ниво днес, въпреки че понякога се стряскам като видя хора в коментарите на някоя изродщина да говорят за смъртно наказание (имат ли оправдание да искат наказание без първо да са помислили за лечение?). Все още има места в които е норма да се обрязват жените и да се третират като подчовеци (буквално, не преувеличавам), по закон да се убиват с камъни хора за атеизъм или за изневяра в брак, наскоро даже в Турция бяха забранили достъпа до Туитър в цялата страна. Нещата може и да не се оправят, а да се влошат. И това не е от правителствата, политиците са нищожно на брой малцинство които не контролират войниците с чипове. Докато са много хората които викат против изневерите за да покажат колко невинни са те, или против атеистите за да покажат колко лоялни мюсюлмани са, ще има такива проблеми. Яростното заемане на страна е сред най-ефективните начини да убиеш всякаква наченка на мисъл, а и е заразно. Та хайде и ние да пуснем още една тема против всички турци или гейове, а след това да обвиним други хора за проблемите в държавата ни.

Violenza
07-05-2014, 07:41
А тогава кой определя какво е редно? Откъде накъде са длъжни някои хора, та дори трайно умствено изостанали, да си определят ценностите на живота по нечии кодекс, нямат ли право на собствени амбиции и мечти?

А и говорим за неща, които не нараняват никого. Не казвам че е етично да им дадеш хероин, защото някои неща крият странични ефекти, които те нямат адекватността да осъзнаят.

Ох, тоя абсурден аргумент ще ми стане по-любим и от неосъзнатата гейщина, злобата и завистта.

Удивителна е простотата и категоричността, с която заявявате чистото "не наранява никого". Дали? Универсално ли е въздействието на дадено действие върху всяка една психика?

Ама не, вие си знаете "ама то от малък ако си приучен така", егаси аргумента. Ако, ако, ако. Еми няма ако. Това е светът, в който живеете. Какъв е смисълът да се обяснявате как всичко можело да бъде възприето като нормално, АКО...
Ми утре ако някой те смачка от бой за собствения си кеф, ще го оправдаеш ли с "ако и аз бях отгледан така..."? (Не се обръщам конкретно към теб всъщност) И не ми обяснявайте сега за нараняването, 'щото от малки ако си носите на бой, това няма да ви е проблем.

Очаквам в подкрепа на тезата си, един ден като имате деца (което не знам дали във вашия случай е нещо положително) да ги биете и насилвате от малки, да пораснат те здрави физически и психически хора, вписващи се в заобикалящото ги общество, та да подкрепите налудничавите си идеи с малко практика.

Не е лошо и малко частно право да почетете, защото доста от коментираните неща в темата са забранени от закона.

Много ме е яд, че не намирам едно много интересно проучване за това как малките деца възприемат "доброто" и "злото" чрез една приказка и нейните герои. Много интересно беше, а и резултатите бяха показателни.


Яростното заемане на страна е сред най-ефективните начини да убиеш всякаква наченка на мисъл, а и е заразно.
Ох, иронията...

Auriss
07-05-2014, 08:52
^написах някъв дълъг пост, който никой няма да му се занимава да го чете, ама реално въобще не ми дреме и просто ми е любопитно какво изобщо се опитваш да кажеш :Д ?

// впрчоем сексът с ретарди не е незаконен в Б-я, а и в повечето държави по света. Има дори държави, в които средното IQ е равно на това на олигофрен по западните стандарти, пък все пак си живеят и си се чифтосват :cool:

//
Универсално ли е въздействието на дадено действие върху всяка една психика?
Да :cool:

Violenza
07-05-2014, 09:09
^написах някъв дълъг пост, който никой няма да му се занимава да го чете, ама реално въобще не ми дреме и просто ми е любопитно какво изобщо се опитваш да кажеш :Д ?

// впрчоем сексът с ретарди не е незаконен в Б-я, а и в повечето държави по света. Има дори държави, в които средното IQ е равно на това на олигофрен по западните стандарти, пък все пак си живеят и си се чифтосват :cool:

//
Да :cool:
Че 'аргументът' им с безкрайните хипотези не вАжи.

Сексът няма как да е, но неслучайно брак, осиновяване, вземане на решения по наследство и тн са.

Струва ми се, че повечето говорят за обикновено прости хора, които въпреки, че са често срещани, са много по-различни от хората с истински ментални увреждания.

bilqnavod
07-05-2014, 09:16
Връзката не може да съществува в действителност. По-точно единият ще трябва да се грижи за другия, където се навлиза в съвсем друга тема. Всеки нормален човек се стреми да изгради връзка със себеподобен.

pandabear
07-05-2014, 09:45
не мислех да се включвам, 'щото темата ми навява тежки мисли, свързани с близък човек за мен, Но...

въпросният човек вече е близо 4 години с момиче, със синдром на Ангелман. не познавам друг човек, който да е толкова откровен и чист в любовта си. мина през ебати мъките, но не се отказа. не мисля, че ще се и откаже някога нито от нея, нито от тях. евала му правя. в подробности не ми се навлиза, не мисля, че е редно. пък и животът си е негов. това е бил неговият избор. не желая да го анализирам.

аз лично не бих могла да се справя. и т'ва съм го обсъждала с него. просто не бих си го причинила, особено като имам пример пред себе си и имам представа какво е. извън възможностите ми е.

yakuza_
07-05-2014, 12:25
доста "хора" (и от двата пола!) в тая тема, в опитите си, да се покажат като демократични, не усещат, че се доказват като дебилистични, може би имат увреждания

Minwu
07-05-2014, 12:52
С добър психиатър тези неща могат да се оправят. В 90% от случаите тези аномалии са се развили заради лоша майка. И под лоша нямам впредвид, че тя има физиологични проблеми, ами примерно е забременяла след изнасилване или пък детето като се е родило не му е дарявала любов, не го е кърмила и т.н. Естествено тези неща не се помнят, но това не означава, че са Изчезнали напълно. Всяко нещо оставя следа в съзнанието и подсъзнанието ни.

И най-тъпото в тези случай, е че дори семейството "вдига ръце" от дадения човек и това още повече го изтощава емоционално. Все някой трябва да се намери да му подаде ръка на този човек? Естествено за това е нужно да не си егоист...

Аз имам една позната, с която излизахме често заедно. В началото се чувстваше малоценно и не смееше да ни се обади на компанията да излезем на кафе примерно. Ако ние не й се обаждахме тя нямаше да посмее и щеше да седи цял ден вкъщи. Семейството и най-вече майка и се държаха отвратително с нея. Аз дето съм толкова спокойна личност само като видех майка й, или я чуех да я обижда ми идваше да стана и да счупя от главата й 5-6 стола...

То не бяха убиди тип "защо не си изчистила днес, бе краво, защо това, защо онова.. последвали с всякакъв тип обиди. Ако някой от компанията направеше забележка на майка й, следваше як бой като се прибере и не я пускаше да излиза със седмици.

Не знам какво й помогна да си стъпи на краката. Дали ние или някой друг, но в момента си има мъж и едно прекрасно детенце... А най-доброто, е че по-добър приятел никои от нас не би намерил втори път. Златна е...

Просто, когато си на дъното и всички са срещу теб, трябва да се намери някой човек, който да ти подаде ръка и да те издърпа от пропастта!

И последно... НЕ Е задължително да правите секс за да ИЗПИТАТЕ ЧОВЕЩИНА.

StringTheoryPracticist
07-05-2014, 14:02
...
Струва ми се че се опитваш да спечелиш спор вместо да водиш продуктивен дебат, но ще ти отделя минутка-две ^^


Удивителна е простотата и категоричността, с която заявявате чистото "не наранява никого". Дали? Универсално ли е въздействието на дадено действие върху всяка една психика?
Този аргумент може да се използва с еднаква сила върху абсолютно всичко. По същата логика можеш да започнеш протест срещу народната музика ("откъде знаеш дали наранява някого?") или полезната храна ("откъде знаеш..."). Не можеш да прилагаш този аргумент селективно върху нещата против които говориш - трябва да го кажеш и за полезните според теб неща. Също така е възможно същите работи да носят и неизвестни, непредвидими психологически ползи. Вече съм по-песимистичен към останалия текст и изобщо в смисъла да водя разговори с теб.


Ми утре ако някой те смачка от бой за собствения си кеф, ще го оправдаеш ли с "ако и аз бях отгледан така..."?
Това е съвсем друга тема, и зависи от дефиницията ти на "оправдаеш". По твоята логика никой никога не е виновен за нищо.

Не е ясно как идеите ми (или на някой друг писал тук) стигат до извода че побоя е ок, ще трябва да напишеш наново как правиш връзката ако искаш да го коментирам.

Поне ще знам да не очаквам много неща които си струват четенето и отговарянето, когато видя че си писал(а).


С добър психиатър тези неща могат да се оправят. В 90% от случаите тези аномалии са се развили заради лоша майка.
Dafuq, не. В темата се говори за умствено изоставане - ретардизъм. Шизофренията и другите психологически разстройства не се броят, ако субекта е възможно да е умен по някакъв начин. Умствената изостаналост може да се предотврати, но не и да се излекува. В историята която разказваш, майката най-вероятно има нарцисизъм и други проблеми, но ако момичето излиза с хора и е способна да участва в разговорите им, не е умствено изостанала.

Хора, знаете ли какво е умствено изоставане? Най-простият човек от класа ви *не* е умствено изостанал, колкото и прост да е. Говори се за децата които учат в "специалните" училища. Става въпрос за хора които носят памперси на 10 години и които са неспособни да си сготвят сами. Не става въпрос за хора които мислят че слона е по-голям от слънцето, тези са нормални глупави хора в повечето случаи. Не става въпрос за тежко депресирани хора, или за силно психотични и халюциниращи / живеещи в собствен свят, или пък за силно социално неадекватни хора които не могат да отидат до магазина от социален страх и се наричат "зомбита" и нямат никаква енергия или мотивация, нито пък за остарели хора с проблеми с паметта (или млади такива), нито за хора с много силни страхове и фобии които правят странни ритуали и проверяват по 100 пъти ключалката и не могат да излязат от тях също поради странни суеверия, нито за хора с други сериозни проблеми за които не осъзнават и ако им ги посочиш отричат. Нещата които изброих са много сериозни проблеми, но не изключват възможността човека да е интелигентен и в някои случаи зрял и независим. Наричат се психологически разстройства (въпреки че често се неврологични всъщност), а не умствена изостаналост.

HollyGolightly
07-05-2014, 15:54
...
Ти между емоционална незрялост или ниско самочувствие и умствена изостаналост разлика правиш ли?

Примерно един човек с Даун синдром или Prader-willis ако искаш всеки ден го води на психиатър, напредъка ще е нулев.

draid
07-05-2014, 20:50
Ами общо взето умствено изостаналите не са особено полезни на никого. Не знам какво ги бистрите толкова нещата. Олигофрена си е олигофрен и нито ще поумнее нито някой психиатър ще го накара да разбира какво се случва наоколо. Природата не търпи такива отклонения.

Minwu
07-05-2014, 21:55
Ти между емоционална незрялост или ниско самочувствие и умствена изостаналост разлика правиш ли?

Примерно един човек с Даун синдром или Prader-willis ако искаш всеки ден го води на психиатър, напредъка ще е нулев.

Да правя разлика. Между другото няколко деца вече се излекуваха от синдрома на Даун със строга диета... Както се е развалило, така ще се поправи! Само да има на кой да му се занимава... Може би в България няма такива специалисти, но това не означава, че не съществуват. Тук 99% процента от лекарите са: "Ето ти едно хапченце, скоро ще се оправиш." Да, ама НЕ. Трябва да се търси причинителя на проблема, а не да се укротяват симптомите.

Minwu
07-05-2014, 21:59
Ами общо взето умствено изостаналите не са особено полезни на никого. Не знам какво ги бистрите толкова нещата. Олигофрена си е олигофрен и нито ще поумнее нито някой психиатър ще го накара да разбира какво се случва наоколо. Природата не търпи такива отклонения.

Като не са полезни на никого какво предлагаш? Освен да направим един град, в които да са изолирани от света?
Защо не се замислите как им е на тях бе, ХОРА? Уж сте най-великите, Царете на природата, а капка човечност няма в сърцата ви....

granger
07-05-2014, 22:05
Ти щото не си човек,затова говориш на Ви?
И проблем с хромозомите не се лекува с диета, ако ще турско да е.
Може да се фокусира върху развитието на човека и върху начина му на възприятие , чрез различни процедури,но не и да се излекува аномалията.

Отклоних се от темата,ама нещо скипинг дъ фактс , не ми е по вкуса.

HollyGolightly
07-05-2014, 22:11
Между другото няколко деца вече се излекуваха от синдрома на Даун със строга диета... Както се е развалило, така ще се поправи!
Момиче, моля те, най-добре спри да влизаш в тази тема, достатъчно се изложи вече. Излекували се от Даун с диета. Все едно на някой да му се развие недоразвитата по рождения ръка, в следствие на специална диета. Или може би и такива случаи има?

tireheb
07-05-2014, 22:14
Между другото няколко деца вече се излекуваха от синдрома на Даун със строга диета... Както се е развалило, така ще се поправи!

аха
намаляваш червеното месо и няколко упсаринчета
готово

Hayashi
07-05-2014, 22:41
Генетиката се бистри много здраво в тази тема, чак ми стана интересно.
За съжаление draid е прав, че бавноразвиващите са безполезни за обществото. В природата естествения подбор би ги елиминирал моментално.

Minwu, специално за теб, синдрома на Даун е тризомия на 21-вата хромозома. Убедена съм, че за да ги говориш тези простотии нямаш идея какво е това, но пък поне прочети сега преди да се изложиш следващия път. Синдромите (които на 100% са генетични мутации) не се лекуват с хапченца и разговори.

tireheb
07-05-2014, 22:48
ударна доза марсианци

granger
07-05-2014, 23:04
Да, желирани витамини за синдром на Търнър...вече виждам рекламната кампания.

draid
07-06-2014, 09:40
Като не са полезни на никого какво предлагаш? Освен да направим един град, в които да са изолирани от света?
Защо не се замислите как им е на тях бе, ХОРА? Уж сте най-великите, Царете на природата, а капка човечност няма в сърцата ви....

Ами да речем, че за мен е много по хуманно такива деца изобщо да не се раждат, ако разбира се успее да се забележи някаква аномалия по време на бременността още.

d-r.Zob
07-06-2014, 20:11
За съжаление draid е прав, че бавноразвиващите са безполезни за обществото. В природата естествения подбор би ги елиминирал моментално.

Ще те шашна, но Адолф Хитлер е намерил приложение на бавноразвиващите се хора. Те са били впрегнати на работа по заводите, в земеделието. Не се изисквала умствена работа от тях, а физическа. Преди плановата икономика никой не се е сетил, за какво активно да ползва тези хора. Спорно е доколко са били щастливи, но това е друг въпрос.

Виж, хората с генетични мутации не са имали този късмет и са се превърнали в сапун, прах за пране и други не толкова полезни неща. Това е просто един пример, че когато обществото иска намира приложение на всичко. Сега моля те не почвай лекция за човешки права защото ми е известно как тоталитарните режими пренебрегнват желанията на човека. В наше време никой също не ни пита искаме ли шизофреници да се разхождат по улиците или пък дали искаме да ваксинират малките деца с отрови.