PDA

View Full Version : Не мога да се защитавам



cuppp999
07-03-2014, 13:19
Здравейте. Момиче съм на 15 години вече. Проблема е че не мога да се защитавам! Когато някой ме обиди не знам как да му отвърна.. В класа ми казвах грозна, тъпа и аз просто не знаех как да отвърна.
Това ме тормози.. не знам как да се защитавам.
Някакви съвети какво да им кажа?

И как аджеба се "мачкат" хора, защото всички ми казват да ги "мачкам"? Извинете за глупавия въпрос, но не мога да го разбера..

La.Francé
07-03-2014, 14:22
Първото нещо е, че никой няма право да те "мачка"! Всеки човек е красив сам по себе си! Няма грозен човек, само има комплексирани, да казват на другите, че са грозни. Ти не им се води по "акъла" и бъди себе си, пък нека ти казват какво си искат, а ти си знай, че си красива. Не губи самочувствие, че си грозна, хахава и тем подобни, защото това ще те комплексира още повече. Кажи им да спрат да се занимават с теб, защото не им обръщаш внимание. Ако някой ти каже "грозница", ти му отвърни : Ти имаш ли си огледало, та на мен говориш? Не им падай в краката, че да почваш да мачкаш и ти. Който мачка, накрая е смачкан. И при едно момиче от по-горните класове стана така, но един месец, тя не обръщаше внимание на думите им и се спряха. :) Просто бъди себе си и не спадай толкова ниско като тях :)

de-X-ter
07-03-2014, 14:24
убий глупака с мълчание

вземи едно огледало вкъщи и започни да тренираш смразяваш поглед.
Гледай филми с доминантни жени и в моменти, в които ти се струва че жената е в доминантна позиция дай пауза, огледай детайлно чертите на лицето й, вземи огледалото отново и давай.

Като ти се наложи да се "защитаваш" просто си замълчи и остави погледа ти да говори.

пп: друг вариант за много крайни случаи - камикадзе: някой те дразни...правиш три крачки назад и му скачаш с еленски в главата. Натъртваш си леко ръцете, наказват те с обществено полезен труд, но никой повече не те закача...и се научаваш как се копаят градоинките в училище и какво е истински труд.

Успех!

RapExotic
07-03-2014, 17:24
И как аджеба се "мачкат" хора

С това:

http://www.kukerite.com/userfiles/productimages/product_84.jpg

Melodies
07-03-2014, 17:51
Не им се давай! Има много варианти да им смачкаш фасона. Отвърни им остроумно, замълчи сякаш не ти пука, изсмей им се в лицето, пребий ги(:D) и т.н. и т.н. Но в никакъв случай не показвай интерес към мнението им. Това е в тяхна полза. Бъди непукист.
От къде, на къде ще ти лепват етикети! Ти си по-добра от тях и го знаеш. Мачкат те само и само, за да изглеждат като доминиращи, да всяват страх и да си вдигнах самочувствието, понижавайки твоето. Вдигни високо главата и върви смело напред!

Getyourfreakon
07-03-2014, 17:56
Ако се сетиш как ги затапи, така че те да станат смешните и да се смеят на тях вместо на теб.