PDA

View Full Version : Нещо интересно за четене



A Wonder Nerd
07-04-2014, 20:00
И така най-после дойде лятото и имам много свободно време та си търся какво да прочета. Момиче на 15 съм, така че ако може не ми препоръчвайте тежки и философски книги също не харесвам фантастиката. Направих си малък списък с книги, които искам да прочета та ако може да ми кажете по нещо за тези книжки и да допълните списъка ми с още някоя.

"Да убиеш присмехулник" - Харпър Ли
"Сейлъм'с лот" - Стивън Кинг (харесвам книгите му та ако може да ми препоръчате някоя, "Гробище за домашни любимци" и "Кери" съм ги чела)
"Едно лято с 20 момчета" - Сара Оклър
"Къщата на тайните" - Сара Оклър
"Уличният котарак Боб" - Джеймс Боуен
"Светът в очите на Боб" - Джеймс Боуен
"Портретът на Дориан Грей" - Оскар Уайлд (чух много положителни мнения, но някой може ли да ми каже накратко за какво се разказва)
"Хлапета" - Александър Чобанов
"Гордост и предразсъдъци" - Джейн Остин
"Малки сладки лъжкини" (поредицата) - Сара Шепард

darkdamon
07-04-2014, 20:16
"Да убиеш присмехулник" - Харпър Ли - интересна, но донякъде философска
50 нюанса сиво

Christinna
07-04-2014, 20:49
"Птиците умират сами"(!!!!!!!), "Джейн Еър", "Долината на куклите" -много интересна, "Милост", "Клиентът"....

sl1nceetoo
07-05-2014, 10:03
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс

feel_me19
07-05-2014, 11:49
Чети Стивън Кинг. ;)

bitterkiss
07-05-2014, 12:39
"Да убиеш присмехулник" - Харпър Ли - Чети :)
"Гордост и предразсъдъци" - Джейн Остин - Тази също . '' Ема '' на Дж. Остин - също препоръчвам .
"Малки сладки лъжкини" (поредицата) - Сара Шепард - Според мен не си струват :) . Не си струва за толкова книги да дадеш по 12-16 лв. , защото една книга е един епизод ( по мнения , давани ми от хора , които са чели книгите , аз лично не съм ) .
Бих ти препоръчала '' Брулени хълмове '' , Емили Бронте и '' Джейн Еър '' , Шарлот Бронте ( Емили и Шарлот са сестри :) ) . " Дъщерята на пеперудите '' , Мери Алис Монро ; книгите на Джон Грийн , които вече почти всички са чели . Ако си падаш по романтиката - книгите на Никълъс Спаркс , ако искаш трилъри - Стивън Кинг , Агата Кристи . Ако искаш нещо криминално - '' Зовът на кукувицата '' , Робърт Галбрейт ( Дж.К.Роулинг) .

Starless
07-05-2014, 22:53
"Едно лято с 20 момчета" - Сара Оклър - много е добра.
Освен това ти препоръчвам "Вината в нашите звезди" на Джон Грийн.

CrazyLittleThing
07-11-2014, 00:28
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс

+1

- също давам плюсче и за "Вината в нашите звезди"
- лятото с двайсетте момчета съм я чела, най - вероятно ще ти хареса, особено ако си имаш най - добра приятелка :D
- лично на мен това с лъжкините ми се струва пълна глупост, но това си е моето мнение + много хора ги харесват, така че...

Borntobewild..
07-12-2014, 12:24
Малки сладки лъжкини е пълна боза според мен.. някой беше споменал Птиците умират сами, доста тежка книга е според мен, но си струва... Това, което аз бих ти предложила е "Бяла като мляко, червена като кръв" на Алесандро д'Авения, доста ме плени тази книга, любовен роман е..

Evilubique
07-14-2014, 20:00
Шогун, няма да съжаляваш. Но пак зависи какво търсиш

hey.mistery
07-14-2014, 20:50
Не съм голяма фенка на Стивън Кинг, всички го хвалят, но книгите му нещо не ми допадат. Ако се интересуваш от криминални книги, можеш да прочетеш тези на Крис Картър, всичките са много заинтригуващи.
"Крадецът на книги" на Маркъс Зюсак
"Игра на тронове" всичките части, само че книгите са си дебелички

Christinna
07-14-2014, 21:54
някой беше споменал Птиците умират сами, доста тежка книга е според мен, но си струва... .
Наистина е доста тежка. Попринцип не плача на книги, но на тази ми се НАСЪЛЗИХА очите! :D Много много си струва..

Samhan
07-15-2014, 11:25
Аз лично предпочитам фантастика . Едни от любимите ми книги са за Пърси Джаксън . ^.^

Ouroboros
08-05-2014, 09:34
Аз казвам Агата Кристи и по-специално Десет малки негърчета
За един ден я прочетох и е невероятно добра, държа ме в напрежение до последната страница. Просто не можех да си поема дъх, докато не разбера кой е убиеца.

emi.smile89
08-22-2014, 15:16
Мастилено сърце - Корнелия Функе :smt007 Невероятно мъдра книга, по нея има и филм. Завладява!