PDA

View Full Version : Китара



bitterkiss
07-05-2014, 09:00
От много време искам да се науча да свиря на китара . И това лято ще си купувам китара и ще ходя на уроци . Имам няколко въпроса .. Спрях се на акустична китара .. казвали са ми , че за начинаещи е по-добре струните да са пластмасови - наистина ли е така ? И също така знам , че трябва да се купи на място , за да се види грифът прав ли е . В моя град няма музикален магазин и се бях спряла на една китара в интернет .. И също така , ако може някакви съвети .. Всичко ще ми е от полза . Благодаря :)

SonataArctica
07-05-2014, 22:32
Не си взимай китара онлайн. Особено ако е евтина. Ще ти пробутат талашит, който става само за печката. Ако все пак държиш да е онлайн - http://www.thomann.de/gb/index.html от тук. Страхотен магазин.
Предлагам ти да отскочиш до Кремона, от там може да си вземеш доста добра китарка, само трябва да смениш ключовете, че ги дават с едни, които са пълна трагедия. Гледаш не само дали грифът е прав, а дали праговете отговарят на позициите и такива неща. Едно от най-важните неща е дали китарата ти е удобна, а няма как да знаеш това ако не си я хванала. Взимаш даскала си по китара и отивате в най-близкия магазин и ти избира една китара.
Пластмасовите струни са по-лесни за натискане и не те болят пръстите в началото от тях.
http://forum.muzikant.org/forum/7-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0/ - Разгледах темите из този форум. Ще намериш доста подробна информация за всичко, което се нуждаеш.
Имаш ли някакви по-конкретни въпроси?

bitterkiss
07-06-2014, 07:05
^Благодаря за информацията , определено някои неща не ги знаех . Ако ми изникнат въпроси ще питам. :)

bitterkiss
07-06-2014, 07:27
Всъщност ми изникна въпрос. Китарата ми е нужна не за група или професионално свирене , просто искам да науча нещо ново и за забавление . И като се разрових малко във форума , който ми препоръча , разбрах , че китарите от цени 200,300...лв. не са най-добро решение. Толкова ли са зле ? Смисъл нашите няма да се навият да дадат много пари за китара.Естествено , че и аз си спестявам , но едва ли скоро ще събера сума за нещо качествено..

SonataArctica
07-06-2014, 13:00
Рядко може да намериш добра китара за 200-300 лв. Повечето имат разни дефекти, дървото не е хубаво, не са удобни, звукът е ужасен и т.н. Когато вземеш качествена китара усещането е много по-различно. По-лесно се свири в повечето случаи и такива неща. Когато започнеш да свириш е важно да е на приличен инструмент. Не ти казвам да си вземеш китара за 1000+ лева. Просто си вземи някоя, която да е в средния клас. Да не ти казвам, че моята първа китара беше Орфей... 8-) Пак ще ти свърши работа. Сама трябва да прецениш. Другото е, че с търпение може да си намериш добра китара втора ръка. Защо не вземеш нечия китара на заем за месец-два, а после ако още имаш мирак ще можеш да си купиш китара, пък и ще знаеш какво да търсиш г/д. На мен например дебелите грифове са ми адски неудобни, но за други са предпочитани. Харесвам китарите от палесандър и не ми допадат китарите от махагон и т.н.


// Има и много уроци по китара онлайн. Не е задължително веднага да тръгваш. Има и е-буци също. А обмисляла ли си варианта за ел. китара?

bitterkiss
07-06-2014, 18:50
Не съм много запозната с електрическите китари . Все си представям кабели и т.н. .. мислила съм за електро-акустична .. Като цяло на мен ми казват за начинаещ да не започвам със скъпа китара или да си намеря втора ръка. Не знам .. Според теб може ли да се намери сравнително добра китара за 300-400 лв ?

SonataArctica
07-06-2014, 18:59
На ел. китара по-лесно се учиш да свириш. Трябва ти китара, кабел и усилвател.
За 300-400 лв. ще намериш добра китара, с която да започнеш. Трябва да проучиш добре обаче. Колкото повече време отделиш в търсене, толкова по-добре.
Какво имаш предвид под скъпа китара? Gibson Les Paul sunburst '59 е скъпа китара.
По-добре си вземи само акустична. (лично предпочитание)

bitterkiss
07-06-2014, 19:02
Скъпа китара 700 , макс. 800+ . Иначе мисля да ходя до Пловдив , това ми е най-близо , и там да огледам . Спряла съм се на акустична , вече на място би трябвало да ми обяснят някои неща , понеже съм си начинаещ.

SonataArctica
07-06-2014, 19:09
Вземи си приятел, който да разбира. Не ги слушай продавачите. Ако много държат да вземеш някоя китара - бягай от нея. Повечето просто искат да си продадат дефектните китари. След като си я вземеш китарата, похвали се в темата. И приятно свирене!

bitterkiss
07-06-2014, 19:22
Доста ми помогна . Благодаря ти . :)