PDA

View Full Version : Гадене/повръщане по време на път



Dennzy
07-06-2014, 18:59
Здравейте,
След няколко дни ми предстой дълго пътуване с кола. По принцип ми става лошо при завои и точно сега маршрута ще е такъв. Искам да попитам вие какви методи и лекарства използвате и от кой сте доволни?

IWannaBeSedated
07-06-2014, 19:18
Препоръчвам ти Кокулин. Като за човек, на когото винаги му прилошава при пътуване на дълги разстояния, имаше ефект.

marilyn
07-07-2014, 10:25
Преди ми ставаше много зле, когато се возя в кола, особено по завои. Никакви хапчета не ми помагаха, какво ли не съм пила. Просто се возя отпред, отварям прозореца, за да влиза свеж въздух и гледам напред в простора. С времето сякаш се израстват тия неща, не знам, ако се возиш по-често в кола, май започва да отминава.

Lonsdale.
07-07-2014, 12:50
Лекарства - Деган взимаме вкъщи за такива неща, имат ефект не са скъпи 5-6лв са.
Вземи си нещо ментово бонбони, дъвки, хапвай по-малко не се тъпчи преди да тръгнеш и вода.

mimeto_0o0o
07-07-2014, 21:43
И аз имам такъв проблем. Много е гадно. Цяла година (учебна) пътувам по два пъти в седмицата през път с много завои и винаги ми става лошо и повръщам. Мислех, че след толкова пътуване ще ми мине, но не (на 16 съм)

Mary_Jane_69
07-08-2014, 06:23
Нещо с Д беше... димехидранат?

Dennzy
07-08-2014, 19:25
Да, четох за тях - Дименхидринат. Някой приемал ли е от тях и доволни ли бяхте? Колебая се дали за взема Куколин или от тези...

tochko
07-10-2014, 06:50
Освен лекарството каквото и да избреш направи това което каза marilyn , тоест гледай пътя постоянно. Номера е че се поддържа по-висок адреналин, който някакаси те "пази", все едно ти караш. И аз имам този проблем, но когато се возя на предната седалка ми е ок. Баща ми е същия може да кара с часове, но опре ли до возене е капризен.

Christinna
07-10-2014, 07:04
Преди ми ставаше много зле, когато се возя в кола, особено по завои. Никакви хапчета не ми помагаха, какво ли не съм пила. Просто се возя отпред, отварям прозореца, за да влиза свеж въздух и гледам напред в простора. С времето сякаш се израстват тия неща, не знам, ако се возиш по-често в кола, май започва да отминава.

И аз преди бях така и абсолютно нищо не ми помагаше. Сега сякаш с времето се пооправих, въпреки че ако сега мина през беклемето ще си изповръщам червата. :D Aко пътуваш много често обаче, се свиква.
Иначе знам, че може да се яде сол от семките примерно или от солети, тик-так, дъвки и тем подобни,но при мен лично не е имало ефект.

Lonsdale.
07-10-2014, 07:44
И аз преди бях така и абсолютно нищо не ми помагаше. Сега сякаш с времето се пооправих, въпреки че ако сега мина през беклемето ще си изповръщам червата. :D Aко пътуваш много често обаче, се свиква.
Иначе знам, че може да се яде сол от семките примерно или от солети, тик-так, дъвки и тем подобни,но при мен лично не е имало ефект.

Преди 2 седмици минах Шипка и Беклемето в един ден, мислех че ще си изповръщам органите, но учудващо не, даже беше приятно. :D

Christinna
07-10-2014, 23:25
^ Само в краен случай съм склонна да си го причиня това. При мен е някъв ужас просто, НИЩО не помага. Иначе по прав път съм си окей.. :D

bicycle
07-11-2014, 02:44
Някъде по-нагоре споменаха дименхидринат. Страшен ефект има. Даже те успива, че може и пътя да си проспиш и да не го усетиш. Ако не ви се спи все пак - половин хапче и няма никакви проблеми с пътя ;)

Dennzy
07-12-2014, 11:11
Сигурно ще пробвам с Дименхидринат, да видим... :D