PDA

View Full Version : За любовта и още нещо



black_rose11
07-06-2014, 20:56
Здравейте!

Първо да ви се представя накратко - аз съм на 21, от София, в момента съм студентка в 3 курс. Направих си регистрация точно преди малко, преди имах и друг профил, но дори не си спомням името му, тъй като не съм посещавала форума откакто завърших гимназията. Дори не знам защо пиша тази тема, след като мисля, че съм взела правилното решение и знам какво да правя от тук нататък. Все пак, любопитството ми надделя и бих искала да знам и вашите гледни точки. Надявам се все пак, някой да прочете историята ми. Ще се опитам да съм възможно най-кратка.
Такаа....след като завърших гимназията следваха приемните изпити и доста нерви...всичко мина много добре и ме приеха. Точно в този период беше приключила една болезнена за мен история с момче от класа ми, но да кажем, че вече почти се бях възстановила. Тъкмо започнах да следвам и се запознах с едно момче, на което в началото не обръщах почти никакво внимание, чувствах го повече като приятел, но с течение на времето се влюбих, той се държеше прекрасно с мен, сам поиска да се запознае с нашите, а дори ми е говорил и за съвместен живот. Дотук добре, но нека ви запозная с минусите му - не работи, няма висше, на 30 е, майка му го издържа. Краят на връзката беше мое решение, тъй като някои неща ми дойдоха в повече. Хвалил ми се е как е бил с много жени, доста пъти съм го хващала да лъже, буквално не прави нищо освен да си стои вкъщи. Много пъти съм разговаряла с него по въпроса, но той ми отговаря, че не съм го разбирала. Пропуснах да кажа, че нашата връзка не е съвсем нормална - виждали сме се 2 пъти за по месец през тези почти 3 години, тъй като той живее в Щатите, и двата пъти той дойде в България. Няма да Ви разказвам всичко, което се случи между нас, няма и смисъл. Той ми казваше, че ще направи всичко възможно, за да живеем заедно тук в България, но вече мина година и половина откакто не сме се виждали. Аз го обичах много, бях сигурна и в неговите чувства, но след всичко, което се случи между нас съм доста отчуждена и видях, че той е доста несериозен човек. Продължава да ме търси и след раздялата, казва, че не можел да живее без мен и т.н. , но решението съм го взела. Също така, през всички тези години не съм била с друг, много го обичах, а дори и не съм мислела за други. Но мисля, че това се превръща в проблем, тъй като не мога дори и да харесам някой, чувствам се много зле. Много момчета са се опитвали да се сближат с мен, но никой не ми е харесвал и не се получава...ще ви прозвучи нескромно, но мисля, че е от значение да го кажа - в случая външният вид не е проблем, тъй като съм доста красива, но точно заради това се чудя защо не успявам да харесам никой от всички, които ми се навъртат? Започвам да си мисля, че имам някакъв проблем,тъй като по този начин не мога да си продължа живота и да забравя напълно за бившия ми. Ами, накратко е това, пропуснах доста детайли, защото щеше да стане твърде дълго. Надявам се, все пак някой да изрази мнение =)

tori
07-06-2014, 21:01
Взела си правилното решение според мен, лентяй и хрантутник на мама не ти е нужен. Някой ден ще намериш следващия, не го мисли толкова.

BanKai
07-06-2014, 21:03
Да започнем от това, че дори и да се харесваш на някои момчета, то ти не го забелязваш понеже си се съсредоточила в даден човек. Колкото до решението ти - правилно е. Не е нормално да си на 30, да си способен на трудова дейност и да живееш с родителите си.

different111
07-06-2014, 21:13
Евала. При много малко хора се получава разумът да надделее сърцето.

HollyGolightly
07-06-2014, 21:16
На 30 години, мама го отглежда, а той не само че не иска да учи ами и да работи не може, много добре си направила, че си скъсала с него. За сега майка му полага грижи, но някой ден това ще си ти. Дори да се беше преместил в България, на твоят врат щеше да виси, да не мислиш, че би се трогнал да си потърси работа?
Иначе, не се насилвай, дай си време, колкото и банално да звучи, то лекува. Когато си готова, ще започнеш да забелязваш хората около себе си, както и те теб.

mm28
07-06-2014, 21:20
Аз не разбрах мнение за какво ти трябва? Че си го зарязала е повече от правилно решение, дори не знам защо си си губила толкова времето, вълкът козината си мени, но нрава никога. По въпроса защо не си харесваш друг...замисли се какви мъже привличаш, ако са като тоя предния...

black_rose11
07-06-2014, 21:32
Благодаря на всички, които изразиха мнение по темата.
До mm28 - Ами мнение като цяло за ситуацията. Най-вече по въпроса защо ми е толкова трудно да харесам някого. С него си изгубих времето наистина, но мислех, че съм срещнала истинската любов, дотолкова, че не ме интересуваше факта, че той не работи. Винаги съм си мечтала да изживея нещо силно и красиво и с него го изживях, но постепенно започнах да осъзнавам, че той не е човекът за мен. Проблемът ми може би е в това, че очаквам да срещна някой специален, с който ще изживея нещо голямо, но на тази възраст или поне около мен, никой не търси това, а да не кажа и, че търсят само секс. По едно време и аз си мислех, че трябва така да живея....да излизам с момчета, да се забавляваме, секс и дотам...но не мога....та ми се искаше да ми кажете дали е нормално да се държа така на моите години..

mm28
07-06-2014, 21:39
Сори, не съм от София, иначе щеше да го срещнеш, че и красив :D

Ами ти сама си си отговорила на въпроса защо ти е толкова трудно да харесаш някой. Ще го намериш този човек, на изчезване са, но все още се намират.

black_rose11
07-06-2014, 21:54
Хехе :)) Поне ми повдигна духа =))

mm28
07-06-2014, 22:09
Еми друго за вдигане нямаш :D

Dessert
07-06-2014, 22:10
А когато си го питала защо не започне работа,той какво е отговарял,че не иска ли?

d-r.Zob
07-06-2014, 22:48
Ще прозвучи грубо, но ако си с него, защото просто се надяваш да те вземе в Америка, не се надявай... Ако майка му живее в щатите, опитай се да го задържиш тук, с времето сам е почне да си изкарва хлабя. Никой мъж не иска да се издържа от майка си след 30. Има такива, но те са със социални проблеми.

black_rose11
07-06-2014, 23:18
До Dessert - Казвал ми е, че не иска да работи за мизерни пари като продавач или чистач и също така, че се бил депресирал там и т.н.
До d-r Zob - Наистина прозвуча грубо, и имайки предвид, че аз съм скъсала с него, не знам защо реши, че искам да го използвам с тази цел, а пък да не говорим, че и за нищо друго не бих могла да го използвам. Дори в професионален план имам много повече възможности от него. Друг въпрос е, че никога не съм искала да живея в Щатите. Грешката ми беше от любов, това е...няма загадки.

Dessert
07-07-2014, 00:34
Много е нелепо човек без висше образование да има претенции за завидна професия с много пари. Човек, който не харесва положението си и иска да го промени и да получава повече пари, действа по въпроса и търси начин да се развива ,а не си стои по цял ден вкъщи и да чака наготово. Всеки започва от някъде и се бори за нещо,като през това време се развива и трупа опит.Този твой бивш обаче отдавна е отказал да се бори.Неговото си е чист мързел и нахалство. Дори ми е странно как си изтърпяла толкова време човек с подобни възгледи. По неговата логика в България никой не трябва да работи,тъй като тук дори хората с висше образование,работят за мизерни пари, а какво остава за останалите... Ако съм разбрала добре, напълно правилно си постъпила.

HollyGolightly
07-07-2014, 01:56
До Dessert - Казвал ми е, че не иска да работи за мизерни пари като продавач или чистач и също така, че се бил депресирал там и т.н.
Що за глупост? Ако беше работил преди години за "мизерни пари" сега дори без образование щеше да има хубава заплата. Но човек без стаж е за никъде, дори и с диплома в ръце, никой няма да ти плаща добре :? Хубаво че си се решила навреме да го махнеш от живота си. Може да са минали цели три години, но все пак си само на 21, имаш достатъчно време да срещнеш някой по-подходящ, а не мързел като този.

marilyn
07-07-2014, 09:08
Разбира се, добре си направила. Има такива хора, на които им е добре да ги издържа мама, просто защото ги мързи и им е по-лесно. Такъв мъж не ти трябва.

Малко не мога да разбера тая ваша трансатлантическа любов, защото ми е странно как се влюбваш в някой, който виждаш през месеци. И все пак, важното е, че всичко е свършило, зарязала си го.

Изгубила си много време, това е факт. Сега просто трябва да започнеш да забелязваш хората около себе си. Сигурна съм, че все има свестни хора, които си струват вниманието. Излизай повече с колеги. Не очаквай утре да намериш нова любов, но все пак в студентските години човек толкова много общува с нови хора и постоянно се запознаваш с всякакви момчета, обръщай им внимание. Заглеждай се, говори си с тях.

Все вярвам, че можеш да намериш далеч по-добра партия от тоя мамин синковец.

RapExotic
07-07-2014, 19:37
Попаднала си на маниак и си се отървала. Това е добре. Сега не бързай да тръгнеш с някой, просто за да си с някой. Когато срещнеш подходящ човек нещата ще се наредят от самосебе си.