PDA

View Full Version : В Лайна



Kukuto
07-07-2014, 19:03
Всички в този форум (почити) споделяме този проблем. Роден съм в Русе,на 16 години съм и както повечето ''щастливи'' български семейства нашето също не е заможно. Компютърът ми е на windows XP , телефонът ми дори няма камера , има и дни ,в които няма какво да ядем,на всичкото отгоре и съм роден в България. Още от 7 клас ми беше ясно,че няма на кого да разчитам(роднини,родители) и започнах да уча здраво,но полза има ли...? Просто за мен няма бъдеще.Родителите ми нямат възможност да ме пратят да уча в чужбина след 12 клас и си оставам тук-в лайната. Какво да правя,да избягам още сега да преплувам Атлантическия океан и да започна нов живот ли? Аз дори не мога да плувам... ;(

bilqnavod
07-07-2014, 19:07
Стягай се. Както каза, ти си като повечето семейства в България, значи има много други като тебе. Те какво да кажат? Работи върху собственото си усъвършенстване, учи, това ще ти помогне във всички случаи, най-малкото изучи поне един език и отивай да работиш в чужбина. Господ дава, но в кошара не вкарва, трябва да се трудиш...

Kukuto
07-07-2014, 19:14
Стягай се. Както каза, ти си като повечето семейства в България, значи има много други като тебе. Те какво да кажат? Работи върху собственото си усъвършенстване, учи, това ще ти помогне във всички случаи, най-малкото изучи поне един език и отивай да работиш в чужбина. Господ дава, но в кошара не вкарва, трябва да се трудиш...
Имам много добър английски и сега уча френски,но как предлагаш да стане номера? Не мога просто да отида във Франция без пукната пара и да се превърна в гражданин... А и нали не пускат емигранти?

an7raks
07-07-2014, 19:14
Продължавай да хленчиш и всичко ще се оправи!

Kukuto
07-07-2014, 19:16
Продължавай да хленчиш и всичко ще се оправи!
Единственото място където "хленча" е тук. Дори не бих го нарекъл,хленчене,а просто нужда от съвет.

an7raks
07-07-2014, 19:17
А и нали не пускат емигранти?
Кой ти каза?
И не е там въпросът... Според мен, трябва да затворят границите, за да си изринем лайната от кочината, а не да отиваме на готовото и да се хвалим колко сме успешни, щото чистим немски кенеф, а не български.

Kukuto
07-07-2014, 19:20
Кой ти каза?
И не е там въпросът... Според мен, трябва да затворят границите, за да си изринем лайната от кочината, а не да отиваме на готовото и да се хвалим колко сме успешни, щото чистим немски кенеф, а не български.
Бери мнения в някоя друга тема. БЕЗ СПАМ тук!

an7raks
07-07-2014, 19:29
Бери мнения в някоя друга тема. БЕЗ СПАМ тук!

Предполагам го казваш от позицията си на шефче?
И не съм спамил.

mayaaa
07-07-2014, 20:01
Бери мнения в някоя друга тема. БЕЗ СПАМ тук!
Не ти отърва => спам е
Да, ама не.
Много се дразня като всички обвиняват България. Ако имаш достатъчно мозък в главата ще се оправиш и на улицата да те хвърлят...

golemiq_korab_minava
07-07-2014, 20:07
Ако искаш в чужбина, нищо не ти пречи. Отиваш, развиваш се, събираш пари, караш висше след години, ако искаш. Имаш много време, още си на 16. Много хора са почнали от нулата и са завладели света.

Kukuto
07-07-2014, 20:08
Не ти отърва => спам е
Да, ама не.
Много се дразня като всички обвиняват България. Ако имаш достатъчно мозък в главата ще се оправиш и на улицата да те хвърлят...
Въпросът на темата е КАК,не кфо ши съ прай!

an7raks
07-08-2014, 08:22
Много хора са почнали от нулата и са завладели света.
http://dailypicksandflicks.com/wp-content/uploads/2012/09/now-i-control-the-world-dachshund.jpg

sexblqn
07-08-2014, 09:34
Виж кво не , че се оплакваш ама.............Вземи се в ръце и не се самосъжалявай, когато човек иска нещо, постига го.
Като бях на твоите години нямах нито компютър, нито телефон, карах колелото на дядо, защото нашите нямаха пари да ми купят друго, имах 2 чифта дънки и 3 блузи , с които да ходя на училище , но никога не ми е и хрумвало да се оплаквам, защото на всичкото отгоре се налагаше наще да плащат квартира за мен в друг град, за да уча, защото съм от малък град, където няма средно училище и живеех с 10 лева на седмица. В интерес на истината обаче беше супер яко. От 14- годишна работя през лятото каквото излезе и до ден днешен никога не съм оставала без работа, макар и ниско платена и тежка. Като станах на 19 завърших училище и повече никога не съм искала пари от родителите си, колкото и да ми е било тежко, работех,учех задочно и сама си плащах всичко със заплата от 300лв. (да не си помислиш, че съм взимала хиляди).
Ако има желание има и начин. Имаш интернет , прочети малко, къде, какво и как, не е вярно, че във Франция не ходят имигранти, имигранти има навсякъде, просто в някои страни е малко по- трудно. Ако искаш да учиш в чужбина проучи какви стипендиантски програми има. В най - лошия случай започни да учиш в Бг и отиди на студентска бригада, за да си стъпиш на краката. Не е толкова трудно, просто прочети малко повече инфо за нещата, които те интересуват.
Успех!

bilqnavod
07-08-2014, 09:36
... А и нали не пускат емигранти?

моляяяяяяяяяяяяяяя??? Винаги има начини моето момче...
Както писаха хората, много са тръгнали от нулата и са се оправили, стига с това хленчене, не правиш добро впечатление, разбери едно и тук да останеш и в чужбина да отидеш, хората не приемат хленчещи сърдитковци. Още си на 16 и не ти са ясни много неща, които се случват в така наречения живот - океан в който се хвърляш и трябва да плуваш. Дали ще стигнеш дъното или ще се озовеш на приказен остров, това зависи само от теб. Мързи ли те хленчиш ли, обвиняваш ли този или онзи, а такива като тебе държавата или господ, което е голям грях, разбира се, просто няма да стане.

golemiq_korab_minava
07-08-2014, 10:13
Виж кво не , че се оплакваш ама.............Вземи се в ръце и не се самосъжалявай, когато човек иска нещо, постига го.
Като бях на твоите години нямах нито компютър, нито телефон, карах колелото на дядо, защото нашите нямаха пари да ми купят друго, имах 2 чифта дънки и 3 блузи , с които да ходя на училище , но никога не ми е и хрумвало да се оплаквам, защото на всичкото отгоре се налагаше наще да плащат квартира за мен в друг град, за да уча, защото съм от малък град, където няма средно училище и живеех с 10 лева на седмица. В интерес на истината обаче беше супер яко. От 14- годишна работя през лятото каквото излезе и до ден днешен никога не съм оставала без работа, макар и ниско платена и тежка. Като станах на 19 завърших училище и повече никога не съм искала пари от родителите си, колкото и да ми е било тежко, работех,учех задочно и сама си плащах всичко със заплата от 300лв. (да не си помислиш, че съм взимала хиляди).
Ако има желание има и начин. Имаш интернет , прочети малко, къде, какво и как, не е вярно, че във Франция не ходят имигранти, имигранти има навсякъде, просто в някои страни е малко по- трудно. Ако искаш да учиш в чужбина проучи какви стипендиантски програми има. В най - лошия случай започни да учиш в Бг и отиди на студентска бригада, за да си стъпиш на краката. Не е толкова трудно, просто прочети малко повече инфо за нещата, които те интересуват.
Успех!
А сега на какво положение си? Любопитно ми стана. Щото аз сега примерно не виждам как с 300 лв заплата се събират пари. Как за цяло лято можеш само за шофьорски курс да събираш, само при положение, че някой друг те издържа.

golemiq_korab_minava
07-08-2014, 10:16
Виж кво не , че се оплакваш ама.............Вземи се в ръце и не се самосъжалявай, когато човек иска нещо, постига го.
Като бях на твоите години нямах нито компютър, нито телефон, карах колелото на дядо, защото нашите нямаха пари да ми купят друго, имах 2 чифта дънки и 3 блузи , с които да ходя на училище , но никога не ми е и хрумвало да се оплаквам, защото на всичкото отгоре се налагаше наще да плащат квартира за мен в друг град, за да уча, защото съм от малък град, където няма средно училище и живеех с 10 лева на седмица. В интерес на истината обаче беше супер яко. От 14- годишна работя през лятото каквото излезе и до ден днешен никога не съм оставала без работа, макар и ниско платена и тежка. Като станах на 19 завърших училище и повече никога не съм искала пари от родителите си, колкото и да ми е било тежко, работех,учех задочно и сама си плащах всичко със заплата от 300лв. (да не си помислиш, че съм взимала хиляди).
Ако има желание има и начин. Имаш интернет , прочети малко, къде, какво и как, не е вярно, че във Франция не ходят имигранти, имигранти има навсякъде, просто в някои страни е малко по- трудно. Ако искаш да учиш в чужбина проучи какви стипендиантски програми има. В най - лошия случай започни да учиш в Бг и отиди на студентска бригада, за да си стъпиш на краката. Не е толкова трудно, просто прочети малко повече инфо за нещата, които те интересуват.
Успех!
А сега на какво положение си? Любопитно ми стана. Щото аз сега примерно не виждам как с 300 лв заплата се събират пари. Как за цяло лято можеш само за шофьорски курс да събираш, само при положение, че някой друг те издържа.

Та, верно писах, че много хора са започнали от нулата, ама и много там са останали, защото не всеки има качества и знае как и какво да прави. Други пък преуспяват по мръсни начини.

Mary_Jane_69
07-08-2014, 10:46
Брррххх кво отвратително заглавие. Ами първо за да промениш ситуацията в твой плюс, трябва да я виждаш като такъв. Каквато ще да е - обърни малко мирогледа и ще се очудиш. Второ мечтаеш ли? Явно, обаче като мечтаеш следващия път бъди по-уверен в мечтите си, прави ги по цветни, поне дори само част от тях да се е сбъднала, самата увереност, с която си мечтал, ще ти даде ситоста и пълнотата, без да ти става крайно тъпо. Не е нужно да хулиш държавата, разчисти си облаците от главата, за да виждаш по-ясно.

an7raks
07-08-2014, 10:51
so deep... :cry:

Lighting
07-08-2014, 11:08
Имам много добър английски и сега уча френски,но как предлагаш да стане номера? Не мога просто да отида във Франция без пукната пара и да се превърна в гражданин

Оффф, ще ми ходи в Франция. Учи си езиците, уроците, българския, математиката....... Ако майка ти и баща ти нямат достатъчно пари можеш като станеш на 18-19 да им помогнеш. А пък ако не ти стигнат парите - не ти стигнат. Искарай си бакълаварската степен в България, а пък за магистърската, му мисли по-нататък. Имаш още 3-4 години НЕ МИСЛИ ЗА ЧУЖБИНА!!! ;)

RapExotic
07-08-2014, 19:09
jobs.bg

an7raks
07-08-2014, 20:51
Там предлагат само долнопробна лайнарска работа... :/

anonymous895156
07-08-2014, 21:50
НЕ МИСЛИ ЗА ЧУЖБИНА!!! ;)

И защо?

an7raks
07-09-2014, 03:22
За да не стои баба ти гладна, за това! Или това не е приоритет според възвишените ти поамериканчени ценности?

anonymous908491
07-09-2014, 05:57
Родителите ми нямат възможност да ме пратят да уча в чужбина след 12 клас и си оставам тук-в лайната. Какво да правя,да избягам още сега да преплувам Атлантическия океан и да започна нов живот ли? Аз дори не мога да плувам... ;(

Не в чужбина, направо на друга планета заслужаваш да те пратят, например на планетата на глупаците.
Забелязал съм, че основно тъпичките вярват, че образованието в чужбина било добро и щяло да им оправи живота.

dimitar_ak
07-09-2014, 07:46
Намерих работата си през jobs.bg. Хубава и добре платена. Ако си слабохарактерен ще се чувстваш в лайна и в западна Европа.

an7raks
07-09-2014, 09:19
Намерих работата си през jobs.bg. Хубава и добре платена. Ако си слабохарактерен ще се чувстваш в лайна и в западна Европа.

Недей ми я хвали ти! Друго си е да чистиш кенефи в Германия! Питай пантерката!

anonymous895156
07-09-2014, 09:41
За да не стои баба ти гладна, за това! Или това не е приоритет според възвишените ти поамериканчени ценности?

Честно казано, не е.

an7raks
07-09-2014, 09:48
Знам, беше риторичен въпрос... ;)

anonymous895156
07-09-2014, 09:56
И то малоумен такъв.

an7raks
07-09-2014, 10:23
Да, на кого му трябват пенсионери и бедняци?!

sexblqn
07-09-2014, 10:33
А сега на какво положение си? Любопитно ми стана. Щото аз сега примерно не виждам как с 300 лв заплата се събират пари. Как за цяло лято можеш само за шофьорски курс да събираш, само при положение, че някой друг те издържа.

Та, верно писах, че много хора са започнали от нулата, ама и много там са останали, защото не всеки има качества и знае как и какво да прави. Други пък преуспяват по мръсни начини.

Никъде не съм написала, че съм събирала пари, но се оправях сама. Шофьорския курс го бях изкарала още докато бях ученичка и родителите ми го платиха, но за радост тогава струваше 350лв. целия с изпитите и всичко. Докато бях студентка съм учила само по лекции, никога не съм имала пари за учебници. Тези пари стигат единствено да посрещнеш най- спешните си нужди. Носила съм дрехи предимно втора употреба за 4 лева килото, но винаги всичко е било марково и никога не са ми се подигравали за това и каквито и да са там глупости от тоя сорт. До преди 3 години живеех в Бг и рядко съм взимала повече от 350лв. заплата. По едно време ми писна от всичко, взех 1500 евро заем от банката и сега двамата с приятеля ми живеем в чужбина, работим на полето, а заема го върнахме още първата година, след това горе долу едната заплата я пестим , а с другата си покриваме разходите. Тук обаче се работи наистина яко и не е за всеки. Мрънкачите се отказват още първата седмица до месец най- много. Лошото при селското стопанство е , че се работи само 7-8 месеца и през останалото време спестените пари се стопяват, но не сме се лишили от нищо, хладилника е винаги пълен и ходим където си пожелаем. Идната пролет имаме намерение да се приберем в Бг и да се опитаме с малка бирарийка на морето, но да видим какво е рекъл Бог :) Мисля отговорих доста подробно, въпреки, че хората тук надали ги интересува моята история, но след като питаш, това е то. Лесно в тоя живот няма :)

golemiq_korab_minava
07-09-2014, 11:46
Никъде не съм написала, че съм събирала пари, но се оправях сама. Шофьорския курс го бях изкарала още докато бях ученичка и родителите ми го платиха, но за радост тогава струваше 350лв. целия с изпитите и всичко. Докато бях студентка съм учила само по лекции, никога не съм имала пари за учебници. Тези пари стигат единствено да посрещнеш най- спешните си нужди. Носила съм дрехи предимно втора употреба за 4 лева килото, но винаги всичко е било марково и никога не са ми се подигравали за това и каквито и да са там глупости от тоя сорт. До преди 3 години живеех в Бг и рядко съм взимала повече от 350лв. заплата. По едно време ми писна от всичко, взех 1500 евро заем от банката и сега двамата с приятеля ми живеем в чужбина, работим на полето, а заема го върнахме още първата година, след това горе долу едната заплата я пестим , а с другата си покриваме разходите. Тук обаче се работи наистина яко и не е за всеки. Мрънкачите се отказват още първата седмица до месец най- много. Лошото при селското стопанство е , че се работи само 7-8 месеца и през останалото време спестените пари се стопяват, но не сме се лишили от нищо, хладилника е винаги пълен и ходим където си пожелаем. Идната пролет имаме намерение да се приберем в Бг и да се опитаме с малка бирарийка на морето, но да видим какво е рекъл Бог :) Мисля отговорих доста подробно, въпреки, че хората тук надали ги интересува моята история, но след като питаш, това е то. Лесно в тоя живот няма :)

Да, няма лесно, но това не е нормално. Защото, ако имахме държава, сега нямаше да ви се налага да работите за на полето такава работа в чужбина, защото се плаща малко повече, а в действителност висшето образование да не си го използвате, нито да ви го признават. Какво е това? Не е за мрънкане, ама не е и за примирение. Щото ако някой си каже, че тва е нормално, живота е такъв - та това е пълно робство..

Сега шофьорския изпити по-малко от 600 лв няма. Дори май към 900 излиза. Заплатите отновоа са 340 -400лв в провинцията и ако няма помощ от родители - е много трудно. Кое да се гледа по напред? Лекциите, практиките, упражненията ученето -или бачкането. Не е полезно, нито правилно, да пропускаш учебни занятия, за да си изкарваш някой лев. Задочното също не е много хубаво. Пък да не говорим, ако си нощни смени на работа по 12 часа на ден - кога се учи, особено нещо допълнително като език? За мен е неприемливо да не си купува учебници студент, щото напротив- трябва да се чете повече от колкото лекциите. Та, така е. Не е за мрънкане, но не е и за примирение.

anonymous908491
07-09-2014, 12:34
Докато бях студентка съм учила само по лекции, никога не съм имала пари за учебници.
По едно време ми писна от всичко, взех 1500 евро заем от банката и сега двамата с приятеля ми живеем в чужбина, работим на полето

За учебниците беше голяма глупост, защото лекциите са най-добрия начин да научиш нещо.
А за сегашната ти работа.... явно си учила как се работи на полето или си учила нещо, защото е било модерно, било е лесно, а не понеже си виждала переспектива в него.

Auriss
07-09-2014, 13:38
Идната пролет имаме намерение да се приберем в Бг и да се опитаме с малка бирарийка на морето, но да видим какво е рекъл Бог
А дано :3 И да пуснете една тема - с удоволствие бих наминал ако се ходи на море догодина ;3 Успех !

sexblqn
07-09-2014, 14:34
За учебниците беше голяма глупост, защото лекциите са най-добрия начин да научиш нещо.
А за сегашната ти работа.... явно си учила как се работи на полето или си учила нещо, защото е било модерно, било е лесно, а не понеже си виждала переспектива в него.
Не искам да се заяждам,но ако не знаеш има преподаватели, които държат на изпит да се явиш с техния учебник под мишница.
И второ учила съм българска филология, защото това ми беше мечтата и кандидатствах няколко години подред докато ме приемат, защото не исках да уча друго, а винаги имаше някой с пачка, който си плаща на изпитите и измества хората, които наистина искат да учат това само и само, за да е студент. А ако си мислиш, че е лесно само за един изпит да се прочетат 140 книги и анализите към тях евала.

sexblqn
07-09-2014, 14:41
Да, няма лесно, но това не е нормално. Защото, ако имахме държава, сега нямаше да ви се налага да работите за на полето такава работа в чужбина, защото се плаща малко повече, а в действителност висшето образование да не си го използвате, нито да ви го признават. Какво е това? Не е за мрънкане, ама не е и за примирение. Щото ако някой си каже, че тва е нормално, живота е такъв - та това е пълно робство..

Сега шофьорския изпити по-малко от 600 лв няма. Дори май към 900 излиза. Заплатите отновоа са 340 -400лв в провинцията и ако няма помощ от родители - е много трудно. Кое да се гледа по напред? Лекциите, практиките, упражненията ученето -или бачкането. Не е полезно, нито правилно, да пропускаш учебни занятия, за да си изкарваш някой лев. Задочното също не е много хубаво. Пък да не говорим, ако си нощни смени на работа по 12 часа на ден - кога се учи, особено нещо допълнително като език? За мен е неприемливо да не си купува учебници студент, щото напротив- трябва да се чете повече от колкото лекциите. Та, така е. Не е за мрънкане, но не е и за примирение.
За всичко си абсолютно прав и точно заради това ще се върнем, няма да оставяме държавата на малцинствата (съжалявам не съм расист, но за сега това е положението), тя си е наша и е хубава и само ние можем да променим положението. Съжалявам , че обсебихме темата на момчето, но мисля, че доста неща може да научи ако се замисли. Успех на всички :)