PDA

View Full Version : Пътуване



SexYDreaM
07-08-2014, 22:54
Здравейте приятели. Искам да попитам дали някой от вас е ходил на училищна екскурзия с автобус в чужбина и ако да, проверяват ли багажа? И по специално за Сърбия, защото ми казаха, че са долни. И ако проверяват само куфарите ли отварят или и ръчния багаж? И само поглеждат или и разравят. Няма да пренасям кой знае какво, става въпрос за няколко кутии цигари, но нямам 18 и могат да ми направят проблем, а не ми се занимава понеже съм и с учителите и т.н.

Lonsdale.
07-09-2014, 10:02
Щом сте от у-ще не знам дали проверяват, но ако проверяват направо ти отварят куфар/сак, с каквото си и вадят директно и на земята, ти после си го подреждай. :lol: Ръчния багаж ако решат сигурно само ще го погледнат без да вадят, но не знам със сигурност за него, където и да съм пътувала, не са ми го пипали него.

bloodsugarsexmagik
07-09-2014, 11:12
Не проверят. Бях в същата ситуация (училищна екскурзия с автобус и минахме през Сърбия) и имах същите опасения. Само личните карти или евентуално паспортите на тези, които нямат 14 ще ви искат. Ама няма смисъл да носиш цигари, както в България продават на непълнолетни, така и там. Ти си решаваш.

Hayashi
07-09-2014, 11:17
Автобуси рядко проверяват. И ако проверяват търсят само наркотици и алкохол.

SexYDreaM
07-09-2014, 20:23
Не проверят. Бях в същата ситуация (училищна екскурзия с автобус и минахме през Сърбия) и имах същите опасения. Само личните карти или евентуално паспортите на тези, които нямат 14 ще ви искат. Ама няма смисъл да носиш цигари, както в България продават на непълнолетни, така и там. Ти си решаваш.

Знам, че продават, но са скъпи.

d-r.Zob
07-11-2014, 23:22
Купи си от Сърбия. И трева лесно ще намерите. Абе щом е Сърбия не се притеснявай.

feel_me19
07-13-2014, 10:41
Наскоро ходих до Сърбия на екскурзия. Нищо не проверяват. Само личните карти и това беше. Лабава система като цяло. ;)