PDA

View Full Version : Таблет - как да избера?



pakostnica_18
07-09-2014, 12:53
Здравейте,

Като всяко друго момиче и аз не съм много на Ти с техниката. Скоро ще имам рожден ден и след дълго преговаряне с баща ми той се съгласи да ми купи таблет. Каза да си избера някакъв до 400лв най-много (аз му казах, че хубавите са по 1000лв, но явно не съм заслужила толкова :D ) Въпросът ми е дали някой може да ми препоръча хубав таблет за тези пари? Иска ми се да има 3G по възможност (не мога без фейсбук:) и хубава камера, за да мога да снимам. И да е изглежда добре, разбира се:)

Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна!

koko95
07-09-2014, 14:39
Prestigio MultiPad 4 Quantum 9.7 , ASUS FonePad, LG G Pad 8.3 V500 , Toshiba Encore, Lenovo yoga,Amazon Kindle Fire, Acer Iconia Tablet, Huawei MediaPad, Apple iPad Mini .Търси таблет , който да не е с горила гласс защита на стъклото, ами с Dragontrail защита. Аз бих си взел някакъв надежден и скъп таблет над 600 лв ,ама да знам , che ще мога да го ползвам 4-5 години без да го мисля и да ми върши перфектна работа ;) . Евтиното излиза скъпо е вярно поне 90 процента от слуchaите. Ръгай баща ти за още някой лев да може да вземеш каcheствен таблет ,който да изкара 4 години или 5 ;) , та и повеche.

pakostnica_18
07-09-2014, 16:08
Повечето модели, които си написал, са на по-високи цени. Иначе от тях ми хареса LG-то и Iconia-та. Днес даже ходих да ги гледам в Техномаркет. Само че момчето там ми показа един 7 инчов и някак си май ще ми е по-удобен. Тези от 10 инча ми се виждат хем големи, хем тежки. Това ми показа момчето: https://www.technomarket.bg/products/09124948/google-nexus7-1b076a

koko95
07-09-2014, 16:33
Повечето модели, които си написал, са на по-високи цени. Иначе от тях ми хареса LG-то и Iconia-та. Днес даже ходих да ги гледам в Техномаркет. Само че момчето там ми показа един 7 инчов и някак си май ще ми е по-удобен. Тези от 10 инча ми се виждат хем големи, хем тежки. Това ми показа момчето: https://www.technomarket.bg/products/09124948/google-nexus7-1b076a

Nvidia tegra 3 не е добро решение за дългосроchно ползване на таблет!

an7raks
07-09-2014, 16:47
(аз му казах, че хубавите са по 1000лв, но явно не съм заслужила толкова :D )
Евалата на баща ти!
Отказването от ФБ е по-евтино...

Mary_Jane_69
07-09-2014, 18:00
Като всяко друго момиче и аз не съм много на Ти с техниката.


МЕРСИ
Взимаш си един андроид, с един или повече гигахерц процесор, 1гб рам и пей сърце

koko95
07-09-2014, 18:03
МЕРСИ
Взимаш си един андроид, с един или повече гигахерц процесор, 1гб рам и пей сърце

А по-добре да избере нещо по скъпо и добро, да може да го ползва като компютър доста години.Дори и софтуера да не може да се актуализира ако хардуера е мощен винаги може да се сложи custom rom с най-новите актуализации ;) . Дори и да спрат андроида след 5 години ако хардуера е достатъchно мощен може да се сложи друга операционна система ;) . 1гб рам за доста години използване на таблета е малко, трябва поне 2 гб рам а и процесора да е енергоспестяващ cortex a7 примерно, батерията да издържа повеchе време.

an7raks
07-09-2014, 18:32
^Момче, напусни раздела, моля те!

Mary_Jane_69
07-09-2014, 18:40
Дали са ѝ определен бюджет, в който да има работеща машина, какво мога да ѝ предложа?!

koko95
07-09-2014, 20:17
Юркай баща ти и взимай google nexus 7 с 3г модем. Видях един добър модел малко по скъп с доживотна гаранция -Xiaomi с най-новия нвидиа процесор, но няма 3г.

pakostnica_18
07-10-2014, 10:20
Здравейте, днес ходих до глобул, за да видя това Lenovo Yoga. Lenovo-то е супер, обаче си е на стабилна цена и няма как да се преборя за него. За това пък момичето ми показах някакъв друг таблет Revo. Нищо не ми говови, но пък до сега се рових в нета и открих много яки неща. Сайта им е http://revopad.com/ , а по-специално си харесах един от техните таблети, който общо взето влиза в отпуснатия бюджет :) Оказа се, че имат щанд в Парадайс. По-късно ще отида до го видя.
Това е той. Моля експертите да кажат дали е добре! :)
http://revopad.com/tablets/revophone-k870-octacore.html

OoVasKoO
07-10-2014, 10:44
^ мног е добре, ама тва чудо за кво ти е?
вие момичетата не играете игри, не ти трябва повече от един таблет за 100-150 лв.

an7raks
07-10-2014, 12:03
Щото друго си е да кажеш, че имаш таблет за 1000лв... :/

yakuza_
07-10-2014, 17:30
Телефоните от 2007 насам, вършат същата работа и са по-малко пари, по-малки като размер също.

pakostnica_18
07-10-2014, 18:31
Хорааа супер красив е! И дисплея му е много добър! Бил с някаква нова технология. И както ми обясниха май е много хубав! Всичко може да се прави на него и е с осемядрен процесор. Много бързо работи. Мисля че до сега той най-много ми харесва.
Моля ви ми кажете "да, хубав е защото така и така" или "не, не е хубав, защото така и така", а не просто колко е яко да имам таблет за 1000 лв :) И да, понякога играя на разни игрички :)

anonymous908491
07-10-2014, 19:06
Няма никакви нови технологии, играят се само леки игри, не очаквай много от Фаблет. По-слаб е от всеки лаптоп, ползва се основно за четене, чат и подобни неща.

an7raks
07-10-2014, 19:07
Всичко може да се прави на него и е с осемядрен процесор.

Дано си трол... :(

Тромбоцит
07-10-2014, 19:08
Баш ревопад щях да ти предлагам. Като цена/качество за без конкуренция (по-скоро откъм фактор "цена"). Според мен щом ще е за браузване не е необходимо да е с космически характеристики, но пък това ще е актуално и в близките година-две, така че бива.
П.С Разговорите от Фаблети не са много добре издържани визуално.

anonymous908491
07-10-2014, 19:12
но пък това ще е актуално и в близките година-две, така че бива.


Точно това няма как да стане. Всички фирми са се насочили към подобните сегменти, мобилните процесори напредват с всеки месец

Mary_Jane_69
07-10-2014, 19:22
Няма никакви нови технологии, играят се само леки игри, не очаквай много от Фаблет. По-слаб е от всеки лаптоп, ползва се основно за четене, чат и подобни неща.

Муцка фаблет и таблет са различни работи

anonymous908491
07-10-2014, 19:29
Муцка фаблет и таблет са различни работи


Моля експертите да кажат дали е добре!
http://revopad.com/tablets/revophone-k870-octacore.html

Ще те напляскам ако продължаваш, още съм ти сърдит.

Mary_Jane_69
07-10-2014, 19:37
Предположих, че си, ама те и тия може да са се заблудили, разликата в буквата, ДОКОЛКОТО ЗНАМ АЗ, е че едното става за мобилни разговори, а другото не.

anonymous908491
07-10-2014, 19:39
RevoPhone К870 Octacore разполага с две камери – предна 5MP и задна - 13MP. Този фаблет е отличен избор, ако търсите устройство, осигуряващо ви постоянен достъп до интернет. Надежният модел има възможност за работа с две сим карти.
================================================== =================
Така се заблуждават, поне да го беше прочела

Mary_Jane_69
07-10-2014, 20:09
Добре, не ме изяждай

Експерт
07-10-2014, 20:25
Здравейте, днес ходих до глобул, за да видя това Lenovo Yoga. Lenovo-то е супер, обаче си е на стабилна цена и няма как да се преборя за него. За това пък момичето ми показах някакъв друг таблет Revo. Нищо не ми говови, но пък до сега се рових в нета и открих много яки неща. Сайта им е http://revopad.com/ , а по-специално си харесах един от техните таблети, който общо взето влиза в отпуснатия бюджет :) Оказа се, че имат щанд в Парадайс. По-късно ще отида до го видя.
Това е той. Моля експертите да кажат дали е добре! :)
http://revopad.com/tablets/revophone-k870-octacore.html
Като експерт силно Ви го препоръчвам! На пазара в момента няма да намерите подобен таблет с такова качество за цената си! Още утре ви съветвам да си го купите, няма да съжалявате. ;)

anonymous908491
07-10-2014, 20:29
На пазара в момента няма да намерите подобен таблет

А плазма с такова качество може ли да намери ?

an7raks
07-11-2014, 09:28
Като експерт силно Ви го препоръчвам! На пазара в момента няма да намерите подобен таблет с такова качество за цената си! Още утре ви съветвам да си го купите, няма да съжалявате. ;)
:lol:

pakostnica_18
07-11-2014, 12:53
Добре, сега официално се чудя между 2 модела:
http://revopad.com/tablets/revophone-k870-octacore.html
https://www.technomarket.bg/products/09124948/google-nexus7-1b076a

И не съм чак такъв индианец, горе-долу и аз знам за какво става въпрос :)


Предположих, че си, ама те и тия може да са се заблудили, разликата в буквата, ДОКОЛКОТО ЗНАМ АЗ, е че едното става за мобилни разговори, а другото не.

Да, точно това е разликата. И този става и за говорене и за чатене. И не че ще си сложа 7" фаблет на ухото, но може и със слушалки. А и принципно си имам телефон за това. Просто ми харесва това, че има 3G.

koko95
07-11-2014, 19:31
Здравейте, днес ходих до глобул, за да видя това Lenovo Yoga. Lenovo-то е супер, обаче си е на стабилна цена и няма как да се преборя за него. За това пък момичето ми показах някакъв друг таблет Revo. Нищо не ми говови, но пък до сега се рових в нета и открих много яки неща. Сайта им е http://revopad.com/ , а по-специално си харесах един от техните таблети, който общо взето влиза в отпуснатия бюджет :) Оказа се, че имат щанд в Парадайс. По-късно ще отида до го видя.
Това е той. Моля експертите да кажат дали е добре! :)
http://revopad.com/tablets/revophone-k870-octacore.html

Как не се сетих да ти предложа ревопад :D , гледал съм ги в парадайс и са добри.Този модел е идеален освен малката батерия.Ако не ти пука за батерията нека баща ти да ти го купи :) .

koko95
07-11-2014, 19:36
Муцка фаблет и таблет са различни работи

Я обясни какви са разликите :D моля.

koko95
07-11-2014, 20:12
Аз на твое място бих взел някакъв таблет с нисковолтол процесор , да може да държи батерията 5-6 дена както е при моя таблет xtreme q7-x4 от зора .Другия вариант е root на таблета revopad и ограниchаване на използваните волтове и ghz-ците да му се намалят до 1,2гхз.

OoVasKoO
07-11-2014, 21:04
Другия вариант е root на таблета revopad и ограниchаване на използваните волтове и ghz-ците да му се намалят до 1,2гхз.
брат, ти си експерт, направо си за водещите фирми
още от сега самсунг, сони, хтц, хуявей се натискат за тебе
светло бъдеще те чака :)

pakostnica_18
07-14-2014, 07:51
Добре, показаха ми е доста интересно ревю на фаблета: http://www.digital.bg/tv/revopad-r7--%D0%B4%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D0%BD-%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%B9-tv1890.html
Мисля, че това ще взема. Като характеристики е супер, а и дизайна му е много як. Супер тъничък е и е много удобен за хващане. От всичко, което гледах,това най-много ми харесва. Сега остана да преговарям за малко увеличение на отпуснатия бюджет :D

koko95
07-15-2014, 15:27
Добре, показаха ми е доста интересно ревю на фаблета: http://www.digital.bg/tv/revopad-r7--%D0%B4%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D0%BD-%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%B9-tv1890.html
Мисля, че това ще взема. Като характеристики е супер, а и дизайна му е много як. Супер тъничък е и е много удобен за хващане. От всичко, което гледах,това най-много ми харесва. Сега остана да преговарям за малко увеличение на отпуснатия бюджет :D

Купувай го, няма да сгрешиш, само дето после е хубаво да го root-неш и да ограниchиш използването на ядрата до 2 с 1,2 гхз тактова chестота и ако ти се наложи с няколко кликвания да можеш отново да пуснеш да работят 8-те ядра ;). Така батерията ще ти кара по-дълго време.

anonymous908491
07-15-2014, 15:59
Добре, показаха ми е доста интересно ревю на фаблета:
Мисля, че това ще взема. Като характеристики е супер, а и дизайна му е много як. Супер тъничък е и е много удобен за хващане. От всичко, което гледах,това най-много ми харесва. Сега остана да преговарям за малко увеличение на отпуснатия бюджет :D

Никой ли не ти е казвал, че тия от digital.bg са няква група неуки тъпаци, които вземат пари, за да рекламират боклуци ?

pakostnica_18
07-16-2014, 13:44
Не знам дали им плащат, но на страницата имат ревю на общо взето всичко, което може да се намери на пазара. Така че едва ли рекламират само боклуци. По-скоро рекламират всичко. И искрено се надявам, да нямаш в предвид, че Revo-то е боклук, защото вече си го купих :D Много си го харесвам и се надявам да нямам проблеми с него. Така че, никой да не смее да ми обижда новата играчка :D

PS: Номерът с руутването не знам как става, но според мен не е необходимо. Нали уж идеята на тези 8 ядра е да е икономичен.. де да знам... най-много да се наложи да го зареждам по-често :P Ще тествам батерията и ще ви пиша колко издържа!:)

an7raks
07-20-2014, 10:21
Нали уж идеята на тези 8 ядра е да е икономичен..

Аха, да, и 8-те цилиндъра на S 63 AMG Coupe са с цел икономичност...

Иначе, не слушай коко! Не се занимавай с глупости, за да се радваш по-дълго на придобивката си!

pakostnica_18
07-22-2014, 13:29
То без друго това, което ми го предлага, аз няма как да ги направя сама:) Но за момента фаблетът се държи супер. Свалих си една игра - Real racing 3, върви супер и много се зарибих:) Едни приятели постоянно ми го взимат да играят, понеже на техните не върви добре и сече.

koko95
07-23-2014, 14:46
То без друго това, което ми го предлага, аз няма как да ги направя сама:) Но за момента фаблетът се държи супер. Свалих си една игра - Real racing 3, върви супер и много се зарибих:) Едни приятели постоянно ми го взимат да играят, понеже на техните не върви добре и сече.

На адрено 203 върви real recing ,техните кви андроид устройства трябва да са, някви супер стари с адрено 200 :D и 1гхз сингле коре процесор :D .

Gadniq Mrasnik
10-16-2014, 18:09
Здравейте Може ли дами кажете от къде мога даси Взема Тоз Флабет RevoPhon r7-k870!

pakostnica_18
10-22-2014, 15:14
Няма от къде. Една приятелка беше да си вземе онзи ден и казаха, че е свършил. Сигурно ще имат нови модели.

dimitar_ak
10-22-2014, 21:00
400лв са добър бюджет за 7" таблет.

Gadniq Mrasnik
10-27-2014, 11:56
Може ли дами Кажете Доволни ли сте от Таблета и Може ли даго Свържа към Телевизора! Клавиатура и Мишка може ли дасе свързва към него! И Батерията как се Справя! Благодаря Предварително!