PDA

View Full Version : Подуване към опашката с болки



Nameforthis
07-10-2014, 19:13
Здравейте, още от малак имах (нз как се е получило) една малка "подутинка" точно към края на опашката с размерите на половин грахово зърно, може би и по малко. Понякога все едно ставаше малко по голяма "подутинката" колкото цяло грахово зърно, и малко ме болеше ако седях и тежестта падаше там ( 2..3 пъти през живота ми "подутинката" да си е оголемявала размера до грахово зърно ) но бързо спадаше за около ден .

От 3.. 4 дни , "подутинката" се увеличи и ме боли много ако седна на нея, но като съм легнал по корем ( не я наискам ) не ме боли.. На допир се едно е пълна с гнои ( а преди 1..2.. дена беше като топче ) .

Сега е с размер приблизително колкото монета от 10 стотинки ( но не е много изпъкнала на вън ) и сравнително мека на допир.. мисля че е киста и ме е страх .

Искам да попитам тази подутина ( с гнои ) можели сама да спадне или трябва операция ( цепване за да изтече ) ?

До като пиша това и все едно в корема ми летят пеперуди и чак ми призлява, малко съм страхлив от такива неща :)

Fisherman
07-10-2014, 19:40
възможно е да е киста

marilyn
07-10-2014, 20:40
Ако е киста, ще се наложи да се премахне оперативно. Отиди на лекар.

Nameforthis
07-11-2014, 13:47
Да споделя, вчера се сетих, че преди ми се беше подул зъб и ме намазаха с пчелен мед и нещо като подправка за да изсмука гнойта .. и резултат имаше! Та сложих пчелен мед на въпросно място ( подутината към опашката ) и днес болката е много по слаба и като чели не е толкова подуто като преди .. Ако не се оправи до 1..2 дни ще отида на лекар.

Целта на това мнение е да споделя ефективността на пчелния мед при подобен случай.. Ако имате място кадето е набрало гнои, намажете мястото ( като слоят да не е чак много тънък ) с пчелен мед и го оставете за колкото се може повече време, за да изсмука гноита .. след 24 часа, махнете стария мед и може да сложите пак ако има нужда :)

Nameforthis
07-13-2014, 11:40
да питам тва гноино топче само ли ще се спука или ?