PDA

View Full Version : Мастно образование или нещо такова



seek&destroy
07-11-2014, 16:53
Преди около една година ми се появи едно образувание на челото, точно над лявата вежда. Прилича на подкожна пъпка, но не е, някакво твърдо топче. Не боли, не сърби, никога досега не е набирала, няма връх. Случвало ми се е да се образуват големи подкожни пъпки, но минават няколко дни до седмица, набират връхче, изстисквам ги и нямам повече и спомен за тях, но ТАЗИ ОПРЕДЕЛЕНО НЕ Е ОТ ТЯХ. Ходила съм на козметик, отговорът е че не искат да я пипат, не се знае какво е, може би е някаква подкожна мастна тъкан или нещо такова. Ходих при дерматолог също каза, че не иска да я пипа, каза да отида при хирург, за да я резне. Обаче на мен хич не ми се иска, ако беше друга част на тялото да, обаче е на лицето и ме е страх да не остане някакъв белег след това.
Ще я почакам още малко преди да отида на хирург, може би ще посетя и някой друг дерматолог, но преди това да се допитам до вас - на някого случвало ли му се е? Как се справихте?

supersonic0
07-11-2014, 23:51
Не ми се е случвало, но дори да трябва хирурга да го махне не трябва да те притеснява, че ще ти остане белег... реално може да остане такъв, но ще е малък и незабележим и го казвам от личен опит (не с мастни образования, а операции по лицето)

anonymous708973
07-12-2014, 07:26
Сериозно, баш от теб не очаквах - образОвание, сириъсли?

Нямала съм такова нещо аз, първата ми асоциация беше именно подла подкожна пъпка, но наистна не звучи като това. Отивай на дерматолог да ти направят биопсия.

seek&destroy
07-12-2014, 09:27
Сериозно, баш от теб не очаквах - образОвание, сириъсли?
Хахахах, на глас се изсмях чак :Д

supersonic0
07-12-2014, 09:57
ДеЙба :lol: Объркал съм се, а чак ми стана малко гадно, заради забележката, но на човек винаги трябва да му се показва, като греши. Строга, но справедлива :) :D

YSMF
07-12-2014, 10:03
Звучи подобно на едно, което баща ми имаше преди време на главата, но той чака 15+ години, да го пита човек защо, за да се консултира с лекар. След това при хирург, известно време за възстановяване и не остава белег. :)

anonymous708973
07-12-2014, 11:54
Мъже, кво искаш :д
Здравословен проблем ли е, мани, на легло, край, ще се мре :д

102
07-12-2014, 11:56
не е така
'като са знам кав сам жорналис ма е страх да хода на лекар'

anonymous708973
07-12-2014, 12:02
не е така
'като са знам кав сам жорналис ма е страх да хода на лекар'

8-)

galaxy29
07-12-2014, 12:43
пак забравяш да отг на личното ;/
исках снимка, за да се сетя коя си, но може и тук да дадеш