PDA

View Full Version : Лупус ..



LoweShot
07-12-2014, 12:38
Здравейте читатели .. На 18 години съм и загубих майка си,заради некомпетентността на лекарите!! .. Тази тема я пускам,за да разкажа историята на майка ми .. Всичко започна,или по-скоро тя отдавна я е имала тази болест та .. Всичко започна,когато започна да работи в един месарски магазин в нашия град,там шефовете и прецениха,че цяла зима може да се грее на няква духалка,коята я караха да изключва от време на време,че гълтала много ток, а пък климатикът им беше развален a тя работеше покрай хладилници все пак .. Започнаха да и се подуват ръцете след това краката и най-накрая реши да отиде на лекар .. Отидохме в Окръжна болница - София там я приеха като с .. уж .. пневмония изкара там около 1 месец ако не и повече твърдяха,че се е излекувала. Прибра се вкъщи за два дни сигурно стана два пъти по-зле отколкото беше, започна да се задъхва и изморява бързо отново се запътихме към болници отново в окръжна НИЩО .. Прибра се вкъщи някакви наши близки хора имаха връзки в друга болница, води се старата окръжна уж да и обърнат повече внимание там я приеха отново с пневмония .. и там изкара 2-3 месеца през който се прибираше вкъщи за по-една седмица макс .. Накрая ни пратиха в ВМА болница още на първия ден от престоя й и откриха болестта, която е Лупус - вълчанка (болест на имунната система ,която няма точно лек и атакува всички органи .. ) процедурата е такава .. трябвало да и правят пулс-терапия слагаха и някакъв катетър с него и пречистваха кръвта, и и вкарваха някакви чужди организми извлечени от кръвта -белтъци- ,или нещо такова съжалявам не съм толкова запозната .. Та този катетър представлява една ужасна тръба която и я сложиха между шията и рамото незнам точно до къде стигаше, но знам,че е било много болезнено мама каза,че упойката която са и били не я е хванала, казала е на лекарите били и още някаква явно долнопробна,та така де резали са я без упойка така да го кажем, и просто УЖАСЕНА съм .. Направиха и процедурата и поради некъдърността на лекарите раната и се замърси и получи алергична реакция пратиха я вкъщи за 1 месец на 12 вида хапчета антибиотици + инжекции .. След този един месец отново там обаче този път процедурата струваше 2 000лв, и уж лекар разбиращ от работата си щял да и прави процедурата,мама каза,че този път упойката била добра почти нищо не е усещала но все пак .. даваха 90 процента,че ще се излекува .. първото вливане и повлия много добре,НО ..... след второто тя се прибра вкъщи в петък [беше 65 килограма,като се прибра беше около 100 беше много подута ..] , едва едва дишаше, аз се прибрах забързо сестра ми беше с нея, и затова се върнах на София бях спокойно въпреки вида и,защото казваха,че сега е нормално да изглежда така .. Вечерта късно идва една приятелка на мама, а тя явно се е влошила и веднага извикали бърза помощ а тя толкова бърза,че нежелая да коментирам .. 3 човека едва едва са я изнесли от вкъщи на път за София се влошавала малко по-малко и когато влезнала в болницата вече се отпуснала получи мозъчен инсулт,и изпадна в кома .. На другия ден отидохме аз, баща ми, и сестра ми излезе лекаря, който даваше информация за пациентите в случая мама, започна да говори аз започнах да плача попитах каква е вероятността тя да излезе от кома отговора му беше .. оо пфф никаква .. никаква човещина .... На другия ден отидохме да я видим бях отишла с нагласата,че ще я докосна,ще и пусна любимата песен и незнам имах някаква надежда което е нормално .. Чакахме да ни извикат от 9.00 стояхме пред вратата отвън майка ми е починала в 10 и 30 в 11 се качихме и чакахме пред вратата до 13.30 ЗВЪННАХА ни по-телефона, за да ни съобщят,че е починала а ние бяхме пред ВРАТАТА, и след това пък не ни допуснаха и до моргата да я видим .. Това беше краят на майка ми 6 месечни мъки 4 месеца, от който лекувана от ПНЕВМОНИЯ .. Драги ми български лекари спрете да работите спасете един човешки живот !!!! .. :X

heartshapedbox
07-12-2014, 12:44
Съболезнования за случилото се.

LoweShot
07-12-2014, 12:51
Благодаря. :(

georgi12
07-13-2014, 07:15
Мир на душата и! За съжаление не един и двама са починали от лекарско безхаберие...

Starless
07-13-2014, 18:30
Изтръпнах направо! :( Съболезнования.

LoweShot
07-15-2014, 16:33
Мир на душата и! За съжаление не един и двама са починали от лекарско безхаберие...
Не са и двама,а много повече ..

marilyn
07-15-2014, 19:32
Съболезнования... не знам друго какво да кажа. Безмълвна съм. :(

Dennzy
07-15-2014, 20:17
Аз се чудя да се учудя ли от това поведение на тези български ''лекари'' и ''доктори''?! Просто от това безхаберие други невинни хора си патят (жалко) . Моите съболезнования!! :(