PDA

View Full Version : Редовно или дистанционно обучение



mimonte2
07-12-2014, 15:47
Здравейте, кажете си мнението- кое е по-добре- в редовна или в дистанционна форма на обучение?

RapExotic
07-12-2014, 19:03
Зависи от обстоятелствата. Ако имаш възможност да посещаваш лекциите и упражненията е по-добре редовната форма, защото си сред хора, с които можеш да обменяш опит, както и да ходиш на консултации при преподавателите.

mimonte2
07-12-2014, 20:22
Ами ако съм дистанционна форма и нещо не ми е ясно(което все някога ще се случи), мога ли да попитам някой преподавател? Нали при дистанионното обучение връзката между мен и преподавателя се осъществява с техника, греша ли?

seek&destroy
07-12-2014, 20:34
Ами ако съм дистанционна форма и нещо не ми е ясно(което все някога ще се случи), мога ли да попитам някой преподавател? Нали при дистанионното обучение връзката между мен и преподавателя се осъществява с техника, греша ли?

Можете да комуникирате с преподавателя чрез съответната платформа за обучение, чрез електронна поща, скайп и т.н.
При мен има и графици за консултации в университета, които разбира се може да посещаваш по желание. За къде става въпрос все пак?

mimonte2
07-12-2014, 21:02
Става дума за дистанционната форма в УНСС. Тя за предпочитане ли е или е най-добре за мен да съм в редовна форма?

seek&destroy
07-12-2014, 21:52
Това зависи напълно от теб и твоите предпочитания, перспективи и заетост. Дистанционната форма предлага изцяло свободно време, ти решаваш дали да го запълниш с учене, шляене по кафетата или работа. Ако е последното е доста удачен вариант, тъй като няма да ти се налага да се съобразяваш с университет, графици, лекции и т.н. Но пък нищо не би заменило така да се каже "живия" контакт с разни учени личности, преподаватели, професори... Има неща, които просто не ги пише в учебниците. Също така да не забравяме и контакта с колегите, размяната на знания и опит, а по просто казано общуването.

mimonte2
07-13-2014, 09:24
А можеш ли да ми кажеш, какви студентски права ще ми бъдат отнети при дистанционната форма на обучение? Вярно ли е, че когато се обучаваш в дистанционна форма, не можеш да усетиш, какво е да си студент?

OoVasKoO
07-13-2014, 09:27
Вярно ли е, че когато се обучаваш в дистанционна форма, не можеш да усетиш, какво е да си студент?
WTF?!?!??! :lol:
кви са тия въпроси, ти за всичко ли ще питаш xD

mimonte2
07-13-2014, 09:42
Че какъв е проблемът? Да съм те питал за мнението ти? Като не можеш да ми отговориш, поне недей се обажда.