PDA

View Full Version : не мога да повдигна темата



chupachups
07-13-2014, 18:27
Ей, приятели!
Исках да ви помоля за малко помощ... Та всичко тръгна отново по фейсбук, както повечето неща напоследък. Срещанах едно момче покрай един мой близък приятел. Всичко започна супер нелепо. Писахме си с въпросното момче около 2 месеца някъде, говорехме си с часове, дори през нощта. И не знам какво се случи, но просто някак си се влюбих в него. Намерихме много общи неща и ни е приятно заедно и всичко е ок. Разбрах от негов близък приятел, че е казал на най-добрата си приятелка, че ме харесва. Не можех да събера смелост или не знам какво ме спираше, но просто не можех да му призная чувсвата си. Той си намери приятелка. Не знам какво ми стана, но просто тогава реших да му кажа какво изпитвам. Той ми се разсърди един вид, че след толкова време, чак сега реших да му кажа (а в крайна сметка и той чувста същото към мен) . Обесних му, че нямах смелост, но той не прие "оправданието" ми. И сега искам да повдигна темата, но просто като се сетя, че пак може да се скараме и да му стане гадно и нещо ме спира. Работата е там, че ми пука ужасно много за него. Не мога да обесня, защо. Имам чувството, че го познавам от години и не мога да понеса да му има нещо. Като е тъжен се опитвам да го разведря или поне да направя така, че да е по-добре...
Кажете ми как да повдигна темата и какво да кажа, защото просно не знам.
П.П за тези които се интересуват, той е на 20, аз на 16.
Благодаря ви предварително! :)

pofff
07-13-2014, 18:41
Просто го казваш! :) Примерно: Обичам те, какво ще правим, заедно ли ще бъдем?...
Нещо такова, поне според мен. А ако чакаш той да повдигне темата, може никога да не стане. Аз съм същият, просто си трая, защото ме е страх да не объркам нещо, за това чакам на готово. :cool:
Късмет! ;)

tori
07-13-2014, 18:46
А, и защо да я повдигаш тая тема? Ти си го харесала, мълчала си като пукал, той е продължил напред, но все пак е виновен? Защо? Щото ти имаш сливи в устата си? Не че и въпросния не е грешен колкото теб за сливите, но ти се сърдиш, че си е намерил някоя и се чудиш как да си изядеш още повече точките пред него. Сега по-добре си мълчи и се дръж на положение, не разваляй нещата, може да те е преживял и наистина да е влюбен в настоящата.
Пропуснато не се наваксва.

anonymous908491
07-13-2014, 18:48
Разбрах от негов близък приятел, че е казал на най-добрата си приятелка, че ме харесва.

Дам, мъжете имаме най-добри приятелки, с които обичаме да си споделяме любовните проблеми.

chupachups
07-13-2014, 18:56
По въпроса с приятелката му... скъса я след като му признах всичко.

pofff
07-13-2014, 18:59
По въпроса с приятелката му... скъса я след като му признах всичко.

И кво чакаш тогава...вместо да пишеш по форуми земи говори с него. ;)

HellMoon
07-13-2014, 19:09
Само не разбрах, като е имал чувства към теб, защо не ти е признал, а е тръгнал с друга?
Жал ми е за другото момиче.

RapExotic
07-13-2014, 19:44
Та всичко тръгна отново по фейсбук ... и ни е приятно заедно и всичко е ок.

Само не казвай, че това "заедно" означава ти пред твоя комп, той пред неговия ..

Момичетата в стремежа си да изчакат момчето да направи първата крачка губят много шансове и време, а след това се чудят защо въпросния вече няма интерес към тях. В случая ти сама си си виновна, но след като и той не е безразличен можеш да поговориш с него на ЖИВО и да вземете решение как искате да продължите.

hey.mistery
07-13-2014, 21:18
Аз едно не разбирам, защо се сещаш чак когато е обвързан да му признаваш каквото и да било. Много ме е яд на такива хора, не ти ли мина през ума, че можеш да развалиш една връзка без значение какви са отношенията между вас? Не, всъщност връзката се е развалила. Ако си имала да казваш нещо, да си, когато е трябвало.
Относно въпроса ти - пиши му, недей веднага да започваш с тази тема, просто обикновен чат и от приказка на приказа ще се стигне до темата, или ти, или той ще я отвори.

xXxPETYAxXx
07-14-2014, 05:11
Аз едно не разбирам, защо се сещаш чак когато е обвързан да му признаваш каквото и да било. Много ме е яд на такива хора, не ти ли мина през ума, че можеш да развалиш една връзка без значение какви са отношенията между вас? Не, всъщност връзката се е развалила. Ако си имала да казваш нещо, да си, когато е трябвало.
Относно въпроса ти - пиши му, недей веднага да започваш с тази тема, просто обикновен чат и от приказка на приказа ще се стигне до темата, или ти, или той ще я отвори.

Що пък я съветваш да си початят, що за съвет е това въобще, вече всичко ли минава през ФБ дейба!
И не я обвинявай, че му е развалила връзката, той ако искаше да е с другото момиче щеше да си остане с нея без значение кой, в какво му се обяснява.

hey.mistery
07-14-2014, 07:55
Що пък я съветваш да си початят, що за съвет е това въобще, вече всичко ли минава през ФБ дейба!
И не я обвинявай, че му е развалила връзката, той ако искаше да е с другото момиче щеше да си остане с нея без значение кой, в какво му се обяснява.

Въпрос на мнение. По-лесно е.
Доколкото за връзката, да, така е, без значение кой на кого се обяснява, ако иска е щял да остане с това момиче, но все пак е пропуснала шанса си да изразява каквото и да било. Обвързан е, не го закача и толкова.

chupachups
07-15-2014, 08:36
Аз не бях разбрала, че е с друго момиче. В последствие разбрах, че е бил с някоя и след това я е скъсал. Не бих му казала ако знаех, защото съм била на мястото на другото момиче. А другото е, че сме от различни градове и това с виждането се урежда малко по-сложно :)

THEJOK3R
07-15-2014, 13:29
Започни със здравей.

Hilary_
07-15-2014, 14:19
А другото е, че сме от различни градове и това с виждането се урежда малко по-сложно :)
Малко ли? Нещио много важни подробности пропускаш и хората тук не могат да те посъветват правилно.
Каква връзка очакваш да имаш с него?

vanqsp
07-15-2014, 15:31
Вие изобщо срещали ли сте или всичко е само един чат?

anonymous908491
07-15-2014, 15:55
Вие изобщо срещали ли сте или всичко е само един чат?

Недей така пренебрежително, има достатъчно теми тук, в които се оплакват, че са забременели след такива чатове.

Josefinne
07-15-2014, 16:08
Сега, кой е виновен и кой - не... Няма никакво значение. Това, че имаш чувства към него и си ги премълчала не е никакво престъпление, че да търсим вина в ситуацията.
Според мен, увери се, че наистина се е разделил с приятелката си, преди да правиш каквото и да е. Нека това, че си е скрил статуса във Фейсбук например, да не те ръководи в преценката. Ако е възможно попитай негов близък приятел или приятелка, който би бил наясно.
Не ми се изясни също така дали продължавате да поддържате връзка , след случилото се по повод твоето любовно признание?
И както вече предложиха по-горе, просто започни да му пишеш отново. Но не с " Обичам те, хайде да се оженим във Вегас!", започни от далеч - да видиш какво е отношението му към теб. Сподели нещо забавно на стената му, питай го как е, дали ти се сърди, сподели му нещо от собственото ти ежедневие. Опитай се да докараш нещата до там, където са били, когато сте се харесали. И тогава му покажи, че го харесваш, отвори темата за това, че искаш да бъдете заедно.
Успех!

vanqsp
07-15-2014, 16:28
Недей така пренебрежително, има достатъчно теми тук, в които се оплакват, че са забременели след такива чатове.

Стигнах до извода, че всеки човек трябва да отиде на психолог, който да прецени дали може да му бъде разрешен достъпа до интернет и най - вече до социалните мрежи като фейсбук. Какво мислиш?