PDA

View Full Version : Антидепресанти?? Пишете в темата спешно е.



angelche3
07-15-2014, 04:51
Тая депресия направо ме убива честно. В този пост четох за антидепресантите и не повярвах на очите си.

http://revita.bg/10023/zdrave-i-krasota/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D1%80%D 0%B5%D1%81%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5/

"Мит – Ако започнете да вземате антидепресанти, трябва да ги пиете цял живот.
Факт – Лечението на депресията с медикаменти продължава обикновено шест или девет месеца. След като черните мисли са под контрол няма нужда да ги вземате повече. След този период поговорете с лекаря си с какво може да ги замените. Важно е да не ги спирате без лекарска препоръка."

Това вярно ли е? Ако е така няма да се друсам с тези ментаци.

Getyourfreakon
07-15-2014, 08:09
Зaщо не отидеш нa психолог със сигурност поне мaлко ще ти помогне.

AliceSw
07-15-2014, 09:35
щото психологът не е медицинско лице, психиатърът е

Getyourfreakon
07-15-2014, 09:43
Ппц и психологът помага ама ако иска може и на психиатър да отиде.

rockandroll
07-15-2014, 10:28
Защо си се депресирал така мощно?

anonymous908491
07-15-2014, 10:30
Не бих влязал доброволно в Матрицата, а тия боклуци те пращат директно там.

angelche3
07-15-2014, 11:00
Защо си се депресирал така мощно?

Дълга история.. някой ден ще разкажа но в раздел "Любов" понеже любовта е свързана с историята ми.

marilyn
07-15-2014, 20:35
Внимавай с тия неща. Най-добре се опитай сам/а да преодолееш случилото се или с помощта на психолог. Това с антидепресантите е много крайна мярка.

Minwu
07-15-2014, 21:37
Чувала ли си за тия ненормалници по Америка дето влизат по училищата и стрелят по децата? Това е от антидепресантите. Започнеш ли ги един път, няма спирка. Дори да не избиваш деца, ще самоунищожиш себе си.

Най-бързият вариант за излизане от депресията е да се отдадеш на болката. Отиди в гората, крещи, бий по земята/дърветата, плачи, колкото ти душа иска докато не останеш без сили. Гарантирам ти, че след това ще се чувстваш много по-добре и свободен. Не можеш да излезеш от депресията, защото бягаш от болката! Нищо няма да загубиш, може само да спечелиш.

Опитай.

ПС. когато останеш без сили и седнеш на земята, затвори очи, представи си човека, който те е наранил. Представи си го щастлив и му прости. Злобата е товар, който е на твоите плещи.

Getyourfreakon
07-15-2014, 23:24
Преувеличавате малко с тези антидепресанти. Познавам трима човека, които пият. Нищо не им става, просто е кофти да живееш с мисълта, че хапчетата те крепят и ти "носят щастие". Според мен не си за хапчета, това са леки депресии и повечето на твоята възраст са в такива. От колко време си в депресия?

anonymous908491
07-15-2014, 23:34
Moже да познаваш, но пишеш пълни глупости. Като всички лекарства и антидепресантите трябва да увеличават дозата си, което в крайна сметка те превръща в токсикоман.

Getyourfreakon
07-15-2014, 23:35
А те как така не я увеличават?

anonymous908491
07-15-2014, 23:41
Българските психиатри не заслужават да ги коментираме, бил съм при едни от най-добрите, със сигурност са по-глупави от мен, а може би и по-ненормални.

Getyourfreakon
07-16-2014, 00:00
Аха, хубав аргумент.

angelche3
07-16-2014, 00:49
Чувала ли си за тия ненормалници по Америка дето влизат по училищата и стрелят по децата? Това е от антидепресантите. Започнеш ли ги един път, няма спирка. Дори да не избиваш деца, ще самоунищожиш себе си.

Най-бързият вариант за излизане от депресията е да се отдадеш на болката. Отиди в гората, крещи, бий по земята/дърветата, плачи, колкото ти душа иска докато не останеш без сили. Гарантирам ти, че след това ще се чувстваш много по-добре и свободен. Не можеш да излезеш от депресията, защото бягаш от болката! Нищо няма да загубиш, може само да спечелиш.

Опитай.

ПС. когато останеш без сили и седнеш на земята, затвори очи, представи си човека, който те е наранил. Представи си го щастлив и му прости. Злобата е товар, който е на твоите плещи.

Аз съм безчувствен и не мога да заплача лесно. Трябва някой да ме съсипе от бой че да заплача. Започнах да си режа ръцете със стъкло и това според мен е болка? Мислел съм за нещо крайно и това е да се нарежа целия, да стана целия в кръв и да изцапам бялата си тениска. Аз обаче съм слаб и ме е страх...

ПС: Само добър човек може да пожелае добро на този който му желае зло. Лично аз не съм добър човек и не ме интересува кой какъв е. Не желая нито зло нито добро на този който ме мрази или обича... зле съм и с социалните умения и не мога да обясня

angelche3
07-16-2014, 01:00
Преувеличавате малко с тези антидепресанти. Познавам трима човека, които пият. Нищо не им става, просто е кофти да живееш с мисълта, че хапчетата те крепят и ти "носят щастие". Според мен не си за хапчета, това са леки депресии и повечето на твоята възраст са в такива. От колко време си в депресия?

Не помня.. не помня и кога за последно съм бил щастлив. Аз си падам малко психопат, много бързо си сменям настроенията и така нататък направо откачам. Нямаш си и представа колко трудно ми е да ти обясня. И това не е лека депресия.. страшно съм зле психически. Не мога да изпитвам удоволствие от нещата защото страдам от анхедония. Пробвам да играя игри да слушам музика но в същото време ми е тъпо .... дори излизах навън а аз по принцип съм затворен не съм излизал с години от у нас. И нищо не ми доставя удоволствие да не говорим и че имам депресия. Единственото нещо което може да ми достави удоволствие това е да погаля по косата някое русо момиче.. ама никакъв шанс, аз съм грозен и СЛАБ физически и психически. Също съм асоциален.. какво мислиш?

Да ти пратя ли снимка да видиш колко съм слаб? Сигурно нямам и 50 килограма а съм почти на 17.

Minwu
07-16-2014, 08:21
"Аз съм безчувствен и не мога да заплача лесно. Трябва някой да ме съсипе от бой че да заплача."

Не можеш да чувстваш, защото го подтискаш и бягаш от това... Като мислиш, че не можеш да плачеш - крещи и бии по дърветата. Природата оправя всичко. Може също да пробваш да ходиш бос по земята, тя издърпва негативното и зарежда с положителна енергия. Къпане в чиста река...

Ако все пак си държиш на своето има един руски лекар, които е измислил терапия за хора като теб. С тънка пръчка, 30 удара по г*за всеки ден. Още първия ден ще имаш подобрение, със сигурност. Звучи смешно, но наистина съществува, дори той има институция, в която се прилагат тези работи.

Защо не се храниш та си под 50кг.? Трябва да осъзнаеш, че ти си отговорен за живота си, за здравето си и т.н., а не да оставяш другите да се грижат за теб. Ако наистина имаш желание да се промениш и да работиш над себе си бих ти помогнала, ако нямаш желание - няма смисъл да се хабя.

angelche3
07-16-2014, 08:42
"Аз съм безчувствен и не мога да заплача лесно. Трябва някой да ме съсипе от бой че да заплача."

Не можеш да чувстваш, защото го подтискаш и бягаш от това... Като мислиш, че не можеш да плачеш - крещи и бии по дърветата. Природата оправя всичко. Може също да пробваш да ходиш бос по земята, тя издърпва негативното и зарежда с положителна енергия. Къпане в чиста река...

Ако все пак си държиш на своето има един руски лекар, които е измислил терапия за хора като теб. С тънка пръчка, 30 удара по г*за всеки ден. Още първия ден ще имаш подобрение, със сигурност. Звучи смешно, но наистина съществува, дори той има институция, в която се прилагат тези работи.

Защо не се храниш та си под 50кг.? Трябва да осъзнаеш, че ти си отговорен за живота си, за здравето си и т.н., а не да оставяш другите да се грижат за теб. Ако наистина имаш желание да се промениш и да работиш над себе си бих ти помогнала, ако нямаш желание - няма смисъл да се хабя.

Ами това с пръчката и природата ми се струва малко тъпо макар че съм много суеверен. Ще взема някакви хапчета за напълняване и така ще реша проблема с външния ми вид макар че няма да е лесно. А до психическото ми състояние мисля да пробвам медитация? Като те гледам как пишеш съм сигурен че медитираш.

alpinab2.5
07-16-2014, 11:50
Депресивните състояния се получават заради дисбаланс в мозъка т.е. намялява се нивото на серотонин и други хормони влияещи на психиката. Антидепресантите възстановяват нивата им и пак се чувстваш силен,щастлив и т.н. , също увеличават апетита ,което е нужно при теб.Дано съм бил полезен.
Успех!

angelche3
07-16-2014, 14:08
Депресивните състояния се получават заради дисбаланс в мозъка т.е. намялява се нивото на серотонин и други хормони влияещи на психиката. Антидепресантите възстановяват нивата им и пак се чувстваш силен,щастлив и т.н. , също увеличават апетита ,което е нужно при теб.Дано съм бил полезен.
Успех!

Знам какво правят... питах само дали това е вярно?

"Мит – Ако започнете да вземате антидепресанти, трябва да ги пиете цял живот.
Факт – Лечението на депресията с медикаменти продължава обикновено шест или девет месеца. След като черните мисли са под контрол няма нужда да ги вземате повече. След този период поговорете с лекаря си с какво може да ги замените. Важно е да не ги спирате без лекарска препоръка."

alpinab2.5
07-16-2014, 14:26
Това ,че трябва да ги пиеш цял живот не е вярно.А доколкото знам тези лекарства се спират по схема и продължават да действат няколко месеца след спирането им.Обикновенно след като депресивните симптоми са излекувани повече не се завръщат.Понякога обаче се получават рецидиви (1-2 години след спирането им може да развиеш друг вид психично разтройство).

Minwu
07-16-2014, 14:45
Ами може да опиташ да медитираш, но не очаквай чудеса бързо. На мен лично ми бяха нужни 2 месеца преди да "изключа" напълно мозъка си. Не ти го предложих, защото по принцип хората в депресия имат свръх-мислене, цял ден, цяла нощ... Ако можеш да изключиш ума си за 5-10-20мин. супер, няма да сгрешиш.

Това за природата ти се струва тъпо? Ти видял ли си депресирана маймуна? хахахаха

И айде стига с тия хапчета. Хем всички знаят, че мозъка управлява тялото, хем ги разделяте.
Оправяш мозъка, той оправя тялото.

Обичаш ли изгреви и залези?

Minwu
07-16-2014, 15:07
Защо не напишеш един подробен роман тук, за това което те измъчва? Може би ще се намери някой да помогне.
Тук си анонимен, няма от какво да се притесняваш.

Overkill_Teen
07-16-2014, 18:52
Ей, горе главата, момче.
Казваш че е свързано с любов, още си едва на 17, няма нужда да драматизираш толкова ако те е зарязала някоя, живота е пред теб. :)

Overkill_Teen
07-16-2014, 18:53
:(

Arctic
07-16-2014, 20:11
Бтв, пила съм антидепресанти, миналата година, спрях ги по едно време, защото вече почнах да се оправям. И така от една година не съм взимала нищо, значително по-добре съм. И не съм убила никой.
Недей така.
Първо, отиди на психолог. Наистина страшно помага, много е хубаво да казваш на някой това, което ти тежи. Може и да ти изпишат някакви билкови антидепресанти.
Ще ти кажа нещо - клише е, но не стой сам вкъщи по цял ден, а блъскай яко. Тренирай, де. Каквото и да е, наистина те разсейва, а и ще си личи откъм тяло.
И спри да се режеш, сериозно, по никакъв начин не ти помага, а само вреди, може да доведе до пристрастеност. Има други начини. Примерно, смачквай шишета, когато/ако ти се прииска да се самонараняваш, отново, тренирай, гледай някой филм, играй на някоя игра, каквото и да е, все ще ти мине.
Не си позволявай да падаш толкова ниско и то заради някой човек, защото паднеш ли, с години наред не можеш да се измъкнеш.

angelche3
07-17-2014, 06:43
Защо не напишеш един подробен роман тук, за това което те измъчва? Може би ще се намери някой да помогне.
Тук си анонимен, няма от какво да се притесняваш.

Никой не може да ми помогне освен Бог повярвай ми. Вчера излязох с едни приятели и правих точно това което исках без да ми пука кой какво мисли. И пак не усетих удоволствие, деня беше скучен.. тапо ми е каквото и да правя. За сега съм решил да тренирам и да опитвам с медитация. Често ходя на покрива на блока и там няма никой много е спокойно. Реката е точно до блока и аз я чувам, има вятър и гледам светлините от целия град... там мога да медитирам и се надявам с времето да се оправя психически и физически. Мерси за помощта все пак ако не беше профилната ти снимка нямаше да се сетя за медитацията.

angelche3
07-17-2014, 06:48
Бтв, пила съм антидепресанти, миналата година, спрях ги по едно време, защото вече почнах да се оправям. И така от една година не съм взимала нищо, значително по-добре съм. И не съм убила никой.
Недей така.
Първо, отиди на психолог. Наистина страшно помага, много е хубаво да казваш на някой това, което ти тежи. Може и да ти изпишат някакви билкови антидепресанти.
Ще ти кажа нещо - клише е, но не стой сам вкъщи по цял ден, а блъскай яко. Тренирай, де. Каквото и да е, наистина те разсейва, а и ще си личи откъм тяло.
И спри да се режеш, сериозно, по никакъв начин не ти помага, а само вреди, може да доведе до пристрастеност. Има други начини. Примерно, смачквай шишета, когато/ако ти се прииска да се самонараняваш, отново, тренирай, гледай някой филм, играй на някоя игра, каквото и да е, все ще ти мине.
Не си позволявай да падаш толкова ниско и то заради някой човек, защото паднеш ли, с години наред не можеш да се измъкнеш.

Не страдам за никой. Просто не мога да имам точно такова момиче каквото искам. А колкото до рязането ще го спра за сега. Той ми помага някак казвам ти, обаче ще го използвам само в трудни моменти. Аз тренирам вкъщи ще се опитам да постигна нещо.

alpinab2.5
07-17-2014, 14:39
Не страдам за никой. Просто не мога да имам точно такова момиче каквото искам. А колкото до рязането ще го спра за сега. Той ми помага някак казвам ти, обаче ще го използвам само в трудни моменти. Аз тренирам вкъщи ще се опитам да постигна нещо.

В такъв случай трябва да почнеш да вземаш антидепресанти колкото се може по скоро ,а от там следва да ядеш по калорични храни за да вдигнеш килограми и отивате с приятели на места където се навъртат повече момичета.Ако следваш тези стъпки гарантирам ,че до края на годината ще постигнеш желаното от теб!

angelche3
07-17-2014, 15:30
В такъв случай трябва да почнеш да вземаш антидепресанти колкото се може по скоро ,а от там следва да ядеш по калорични храни за да вдигнеш килограми и отивате с приятели на места където се навъртат повече момичета.Ако следваш тези стъпки гарантирам ,че до края на годината ще постигнеш желаното от теб!

Взех си поука от живота и тя е да не казвам плановете си на никой. Имам план за тая част с момичето но частта с антидепресантите - НЕ! Няма да пия такива ментета... ако ми се друса някой път ще опитам витамин Ц.

Minwu
07-18-2014, 17:06
Радвам се, че си започнал с медитацията. Мястото, на което го правиш звучи прекрасно. Споделяй как ти действа, може и на лични. ^^ Радвам се също, че ще спреш да се режеш и се отказа от антидепресантите. Първата стъпка към промяната идва от мисленето. :) Ако изпаднеш в непоносим момент звънкай, ще изпушим по една зелениика. хахаха

angelche3
07-18-2014, 17:45
Радвам се, че си започнал с медитацията. Мястото, на което го правиш звучи прекрасно. Споделяй как ти действа, може и на лични. ^^ Радвам се също, че ще спреш да се режеш и се отказа от антидепресантите. Първата стъпка към промяната идва от мисленето. :) Ако изпаднеш в непоносим момент звънкай, ще изпушим по една зелениика. хахаха

:Д е, все още не съм започнал с медитацията трябва първо да обърна режима да спя през деня и да стоя буден през нощта(обикновено това е нормалният ми режим). Когато ходя сутринта на покрива на блока, е по приятно и не пече яко слънце. Винаги ходя рано към 05:30 - 05:40 тогава е перфектно и е много приятно.... светлините от града и вятър хладно е ... трябва да опиташ казвам ти. Иначе няма къде другаде да медитирам, това е единственото място на което мога да съм толкова спокоен.

didi_marin0va
07-19-2014, 09:17
Тая депресия направо ме убива честно. В този пост четох за антидепресантите и не повярвах на очите си.

http://revita.bg/10023/zdrave-i-krasota/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D1%80%D 0%B5%D1%81%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5/

"Мит – Ако започнете да вземате антидепресанти, трябва да ги пиете цял живот.
Факт – Лечението на депресията с медикаменти продължава обикновено шест или девет месеца. След като черните мисли са под контрол няма нужда да ги вземате повече. След този период поговорете с лекаря си с какво може да ги замените. Важно е да не ги спирате без лекарска препоръка."

Това вярно ли е? Ако е така няма да се друсам с тези ментаци.

Прочети в нета за ОКР (Обсесивно Компулсивно Разстройство)! Ще се оправиш и без хапчета най-вероятно, но трябва да си правиш упражненията за лечение на ОКР.

alpinab2.5
07-19-2014, 09:38
Прочети в нета за ОКР (Обсесивно Компулсивно Разстройство)! Ще се оправиш и без хапчета най-вероятно, но трябва да си правиш упражненията за лечение на ОКР.
ОКР и депресия са две съвсем различни неща!

didi_marin0va
07-19-2014, 10:04
ОКР и депресия са две съвсем различни неща!
Знам, но ОКР може да причини тежка депресия. И съм почти сигурна, че депресията на автора се дължи на ОКР. Не случайно написах да прочете повече, за да прецени сам състоянието си. Може и да се окажа права. Още повече, авторът пише: " След като черните мисли са под контрол няма нужда да ги вземате повече. След този период..." Именно ОКР причинява черни мисли.

alpinab2.5
07-19-2014, 11:54
Знам, но ОКР може да причини тежка депресия. И съм почти сигурна, че депресията на автора се дължи на ОКР. Не случайно написах да прочете повече, за да прецени сам състоянието си. Може и да се окажа права. Още повече, авторът пише: " След като черните мисли са под контрол няма нужда да ги вземате повече. След този период..." Именно ОКР причинява черни мисли.
Хората с ОКР започват да правят ритуали като броене на числа,често миене на ръце,наумяват си ,че трябва да докоснат даден предмет ,а ако не го направят си мислят ,че ще се случи нещо лошо с някой техен близък човек и др.Авторът не е споделил за такива симптоми.

didi_marin0va
07-19-2014, 12:30
Хората с ОКР започват да правят ритуали като броене на числа,често миене на ръце,наумяват си ,че трябва да докоснат даден предмет ,а ако не го направят си мислят ,че ще се случи нещо лошо с някой техен близък човек и др.Авторът не е споделил за такива симптоми.

Напълно си прав за ритуалите, но нали осъзнаваш, че човек, който страда от ОКР и не знае за него, няма как да ти опише страданията си по правилния начин. Да не говорим, че много страдащи от ОКР, даже и не знаят, че имат проблем. Ти и аз сме запознати, но това не означава, че и авторът на темата е чел по въпроса за ОКР. Аз му давам предложение да се запознае, защото според мен е много вероятно точно в това да се корени причината за състоянието му. Нека го оставим той сам да прецени.

draid
07-20-2014, 16:48
Това не са бонбони и на теб определено не ти трябват, особено на тая възраст. И ти си от мъжки пол, я не се излагай и не се превръщай в жена.