PDA

View Full Version : Аниме/манга фенове?



manik6
07-16-2014, 21:29
Здравейте, тийновци! Интересно ми е дали има сред вас фенове на японските анимация и комикси?

nessienoonur
07-17-2014, 15:56
Аз! с:

InnocentFuck
07-17-2014, 16:07
И аааааз <3 :D

InnocentFuck
07-17-2014, 16:07
Има ли фенове на Kuroshitsuji и Hellsing ? :D

nessienoonur
07-17-2014, 16:21
Започнах да гледам Kuroshitsuji вчера и ми хареса хд

InnocentFuck
07-17-2014, 16:23
Oh shit , oh shit , oh shit
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА ГО ГЛЕДАШ !! :D
Наскоро излезе 4-ти сезон ... чаках го цяла година :D

nessienoonur
07-17-2014, 16:48
Искам да осиновя икономчета, за да ме защитава с вилици и ножове <3 хд
Някой гледал ли е Free?

Kaena Smith
07-17-2014, 17:05
Vampire Knight,Black Bird,Dengeki Daisy <3

nessienoonur
07-17-2014, 17:20
Мислех си, че съм единствената която е чела Dengeki Daisy ;-;

InnocentFuck
07-17-2014, 17:58
Ако започна да изброявам всички анимета , които съм гледала сигурно живот няма да ми стигне :D

manik6
07-17-2014, 20:13
ахахах, знаех си, че навсякъде има отакута xD
междудругото, има ли навити да превеждаме манга?

manik6
07-17-2014, 20:17
Искам да осиновя икономчета, за да ме защитава с вилици и ножове <3 хд
Някой гледал ли е Free?
Free съм го изгледала по принцип, но сега следя втория сезон.. много радва :3

OoVasKoO
07-17-2014, 20:56
и азе също се присъединявам към вас, приятелчета :D

nessienoonur
07-18-2014, 07:53
И аз така. Имам чувството, че следващия епизод ще е някакъв много емоционален. ;---;

nessienoonur
07-18-2014, 07:53
Как така да превеждаме манга? О.о

YSMF
07-18-2014, 09:31
Ако започна да изброявам всички анимета , които съм гледала сигурно живот няма да ми стигне :D
Същото с мангите 8-)

OoVasKoO
07-18-2014, 09:53
Как така да превеждаме манга? О.о
еми от английски на български примерно, то не е особено трудно xD

BanKai
07-18-2014, 10:25
sup

vicky t
07-18-2014, 12:33
Наруто(и Shippuuden),Death note,Bleach.

manik6
07-18-2014, 15:43
Как така да превеждаме манга? О.о

даа, от английски на български както каза някой по-горе, но освен преводачи, ще е супер да се включат и такива, които могат да работят с фотошоп или подобна програма, за да слагат текста по мангата.. и редактори няма да са излишни :)

InnocentFuck
07-18-2014, 16:01
Наруто(и Shippuuden),Death note,Bleach.

Death Note .. <3 <3 ! :D

InnocentFuck
07-18-2014, 16:02
Наруто вече почва да ми напомня за Дързост и красота :D

manik6
07-18-2014, 21:05
Наруто вече почва да ми напомня за Дързост и красота :D
да, нещо такова се получи за съжаление.. но някак просто не мога да спра да следя мангата колкото и ненарутовско да стана Наруто xD

Death Gun
07-20-2014, 10:37
Друг разочарован от SAO 2 като мен?
Очаквах повече. :(

manik6
07-20-2014, 22:31
хахах, на SAO 2 почти никакви надежди не му възлагах след този "велик" първи сезон -.-
реших, че ще се гледа заради идеята за реално MMORPG.. изгледах първият епизод и си казах "ами, нищо впечатляващо или чак толкова изненадващо" и затова и няма да го следя, а ще чакам да си излезнат епизодите :P.. интересна ми е само новата главна героиня със синята коса *.*.. та, като цяло - не, не съм разочарована.. по-скоро просто не съм очарована :D..

Death Gun
07-21-2014, 02:06
Сега има едно ново аниме, Terror in Tokyo, много прилича на Death Note, заслужава си гледането според мен. :)

Auriss
07-21-2014, 03:39
аз се 'преебах' да гледам блек бътлър заради вас, очаквайки нещо епично, а то се оказа стабилна доза педофилия ;/
принципно съм им свикнал на чалнатите японци и рядко ме учудват, но тука си имаше стабилно моменти на неудобство ...

таа да , едва ли ще го догледам ;/ Terror in Tokyo изглежда интересно ;3 мерси

yakuza_
07-21-2014, 06:36
кой нормален гледа тия мазни, картони, писани от още по-мазни късопишковци

Auriss
07-21-2014, 07:26
те нормалните хора нямат време за такива неща ^^ твърде заети са да въртят гибеци

yakuza_
07-21-2014, 07:46
нормален с iq на ниво средното за Европа, да съм по-точен

Auriss
07-21-2014, 07:52
е нз, мойто е отгоре лололо ;/

Fisherman
07-21-2014, 12:08
strong absence of a woman detected

anonymous908491
07-21-2014, 15:49
кой нормален гледа тия мазни, картони, писани от още по-мазни късопишковци

Японските анимета са на ниво, за което от Дисни(рисуващите) могат само да мечтаят, а повечето от тях са по-забавни от всички американски ситкоми от категория комедия, които са излизали през последните 10 години.
Аз гледам, дори почти само анимета, гледал съм страшно много, но не помня почти никое, защото целта на филмите за забавления е да те забавляват, не да те карат да размишляваш или да ги помниш.


аз се 'преебах' да гледам блек бътлър заради вас, очаквайки нещо епично, а то се оказа стабилна доза педофилия ;/
принципно съм им свикнал на чалнатите японци и рядко ме учудват, но тука си имаше стабилно моменти на неудобство ...

таа да , едва ли ще го догледам ;/ Terror in Tokyo изглежда интересно ;3 мерси

То като гледаш една серия и не видиш дори една жена в нея, не е трудно да се сетиш, че жени в него няма да има, а без жени остават мъже и животни, зоофилията обаче е в жанр хентай и я водят пипала

manik6
07-22-2014, 16:10
Сега има едно ново аниме, Terror in Tokyo, много прилича на Death Note, заслужава си гледането според мен. :)
хм, да... трябва да му хвърля един поглед на това Zankyou No Terror ако наистина прилича на Death Note!


strong absence of a woman detected
Truth has been spoken!!


Японските анимета са на ниво, за което от Дисни(рисуващите) могат само да мечтаят, а повечето от тях са по-забавни от всички американски ситкоми от категория комедия, които са излизали през последните 10 години. Аз гледам, дори почти само анимета, гледал съм страшно много, но не помня почти никое, защото целта на филмите за забавления е да те забавляват, не да те карат да размишляваш или да ги помниш.
Определено аниметата имат в себе си нещо много по-интригуващо от нещата на Дисни (но да си призная, много обичам да си пея песничките от тяхните филмчета.. жалко че в аниметата рядко има такива песнички >.<). Мисля, че американците имат много да учат от японските анимации. Едно вдъхновено от аниметата американско чудо е Avatar:The Last Airbender, което се оказа доста сполучливо, каквото най-вероятно ще бъде и продължението му The Legend of Korra. ^-^
А всъщност много се радвам, че имам способността да забравям аниметата, които съм гледала. Така след време мога да ги гледам пак и да им се наслаждавам дори повече.

HellMoon
07-22-2014, 16:23
До преди 2 години ги гледах много, следях за новите епизоди, четях манга, даже пишех фикове и правех amv-та за тях, но сега не ми остава време. Обаче имам един много успешен cosplay на Миса от Death Note.
Почти всички от по-горе написаните съм гледала, а ако тръгна да изброявам всичките, трябва доста да пиша пък и съм забравила имената на повечето.

anonymous908491
07-22-2014, 17:50
Едно вдъхновено от аниметата американско чудо е Avatar:The Last Airbender, което се оказа доста сполучливо, каквото най-вероятно ще бъде и продължението му The Legend of Korra. ^-^


Има и продължение на продължението, но първата част е в пъти по-добра.

RagioL
07-22-2014, 18:16
Hellsing ? :D

това?

https://www.youtube.com/watch?v=fDvRVjOJUJI

manik6
07-22-2014, 23:37
Има и продължение на продължението, но първата част е в пъти по-добра.

Напълно съм съгласна. Но може би това идва от старанието им да не се повтарят. Тоест, Кора да мине по някакъв друг път. Не знам, но най-много ме дразнят любовните интриги. And daaaaaarn, I MISS SOKA!! ;( Не че Боулин и компания не успяват да ме разсмеят, но просто няма никой като Сока. Така или иначе ще го гледам заради бендърите, макар и да загубиха малко от епичността си.
Ще има продължение на Кора ли? Ахахах, направо да завъртят четири Аватар-а, че да има по един от всеки елемент. Направо супер! :D

manik6
07-23-2014, 00:11
До преди 2 години ги гледах много, следях за новите епизоди, четях манга, даже пишех фикове и правех amv-та за тях, но сега не ми остава време. Обаче имам един много успешен cosplay на Миса от Death Note.
Почти всички от по-горе написаните съм гледала, а ако тръгна да изброявам всичките, трябва доста да пиша пък и съм забравила имената на повечето.

Май и аз съм тръгнала по твоя път, за жалост. Преди време наистина бях обсебена от аниметата (което не е хубаво, хора... гледайте да не ви се случва). Не можех да остана спокойна без да съм гледала поне един епизод на ден... че понякога изяждах за една нощ цяло аниме (да речем ако е от 12 еп-а, което всъщност не е чудо). Само че тъпото беше, че трябваше да го правя през нощта, защото нямах много достъп до компютър през деня, пък и родителите ми не гледаха, а и все още не гледат с добро око на анимешките ми влечения. Представете си "чувалите" под очите ми (както обичам да ги наричам :D).
Seriously, I was some kind of a zombie. xD

По едно време, обаче, ми се развали изхода за слушалките на лаптопа. И светът ми пропадна ;( Далеч не съм сама в стаята си и рискувам да събудя някой, а не мога да гледам аниме без аудио. Както казва една приятелка това е като да ядеш "таратор без мляко" .-. Някъде от тогава гледам анимета рядко. Успокоявам се с "е, можеше да е и по-зле"...

InnocentFuck
07-23-2014, 13:48
това?

https://www.youtube.com/watch?v=fDvRVjOJUJI

Yup <3

RagioL
07-23-2014, 16:09
това аниме даже вече съм го позабравил

HellMoon
07-23-2014, 23:24
manik6 чак до там не съм стигала, но си спомням, че Нана го гледах до 4 сутринта, а трябваше да стана 6:20. Сега заради работата и ограниченото време не мога, но ще си догледам аниметата, когато имам възможност. Манга още чета, но много рядко, ако се случи веднъж на два месеца. Все пак личният живот е по-важен и не е хубаво да се затваряш така :)


Хелсинг 2 варианта ли имаше? Имам предвид, че веднъж го гледах на епизоди, а друго беше нещо като филм ли, не си спомням, но бяха много малко части.

x7aZzy
07-25-2014, 23:02
Мнения за Berserk?
Попаднах случайно на мангата, обещаваща е засега (още съм на 7 чаптър).

Не мога да се сетя за пълния списък.
На прима виста е това:
Death Note
Elfenlied
Hellsing
Ouran highschool host club
Bleach
Fairy Tail
Hunter x Hunter
Fullmetal Alchemist
Ao No Exorcist
Deadman Wonderland
Pupa

Анимета не съм гледала отдавна. Напоследък (последните две- три години) предпочитам мангите.

Маргаритка
07-26-2014, 00:07
Death Note е единственото, което е успяло да ме грабне веднага и което си спомням дори и след 3години. Гениално и любимо.

x7aZzy
07-30-2014, 23:58
Изчетох Berserk още преди два дена, обаче реших да изчакам преди да напиша коментара. Не исках да изказвам мнение афектирана. Но за разлика от (почти) всичко останало, което съм чела (говоря за ongoing mangas), Berserk все още ме държи. Ще се опитам да съм колкото се може по- обективна.

Първо да кажа, че не съм компетентна щом става въпрос за аниме/манга. Все пак до преди няколко дена смятах Bleach и Fairy Tail за едни от много добрите в жанра. И после открих Berserk. От една страна се радвам, че не съм го прочела по- рано, защото нямаше да мога да се насладя на другите, сравнявайки ги постоянно с Berserk. А от друга, се чудя как съм могла да го пропусна. Та това е съвсем друго ниво.
Второ никога не съм вярвала, че манга или аниме може да събуди у мен подобни емоции. Малко или много подценявах потенциала, който се крие в манга творбите. Типично по европейски никога не съм ги вземала на сериозно. За мен истината винаги е била в прозата. Но човек открива нови неща цял живот.
Трето аз съм от тези хора, които четат книгата преди да гледат филма, съответно четат мангата преди да изгледат анимето/овите. Затова сега ще говоря главно за мангата. Изчетох 335 чаптъра за отрицателно време. Ако трябва да ги опиша с една дума - брутални.
Представете си история толкова завладяваща и многопластова, че се загубваш. Ако трябва да описвам какво прави героите истински, как черно-бели картинки и текст в квадратчета оживяват, ще трябва да напиша ревю от поне 10 000 думи. Завършека на Berserk (анимето) е най- неочакваният, най- бруталният, най- twisted и най- шокиращият финал.
Ама какви ги говоря и аз. Задължително прочетете мангата. Или гледайте анимето и овите. Или и двете. Историята е толкова завладяваща, че няма начин да не се зарибите.

И само като си помисля, че най- яките цитати са на отрицателния герой:

In this world some people born are like keys that move the world and exist having no connection to the social hierarchy established by man.
Griffith

It is my perception that a true friend never relies on another’s dream. A person with the potential to be my true friend must be able to find his reason for life without my help. And, he would have to put his heart and soul into protecting his dream. He would never hesitate to fight for his dream, even against me. For me, a true friend is one who stands equal on those terms.
Griffith

smilegirl12
07-31-2014, 00:01
Том и Джери :D

tori
07-31-2014, 08:24
Том и Джери :D
Къде се обаждаш от коневръза?! Като нямаш какво да кажеш, вземи си замълчи.

Аз аниметата съм ги поспряла за някакъв период, последното даже не го помня кое беше. Трябва да се зарибя пак и такива работи. Zetsuen no Tempest и Hakuouki първия сезон са ми любимите евър. Помня, че още при първия епизод на втори сезон ходих да плача в ъгъла, защото много от момчетата бяха измрели, а другите бяха подстригани. До скоро бях с уолпейпър на Сайтоу, всеки път скуъртвах от кеф като си включа компютъра.

anonymous908491
07-31-2014, 09:08
Изчетох Berserk още преди два дена, обаче реших да изчакам преди да напиша коментара. Не исках да изказвам мнение афектирана. Но за разлика от (почти) всичко останало, което съм чела (говоря за ongoing mangas), Berserk все още ме държи. Ще се опитам да съм колкото се може по- обективна.

Първо да кажа, че не съм компетентна щом става въпрос за аниме/манга. Все пак до преди няколко дена смятах Bleach и Fairy Tail за едни от много добрите в жанра. И после открих Berserk. От една страна се радвам, че не съм го прочела по- рано, защото нямаше да мога да се насладя на другите, сравнявайки ги постоянно с Berserk. А от друга, се чудя как съм могла да го пропусна. Та това е съвсем друго ниво.
Второ никога не съм вярвала, че манга или аниме може да събуди у мен подобни емоции. Малко или много подценявах потенциала, който се крие в манга творбите. Типично по европейски никога не съм ги вземала на сериозно. За мен истината винаги е била в прозата. Но човек открива нови неща цял живот.
Трето аз съм от тези хора, които четат книгата преди да гледат филма, съответно четат мангата преди да изгледат анимето/овите. Затова сега ще говоря главно за мангата. Изчетох 335 чаптъра за отрицателно време. Ако трябва да ги опиша с една дума - брутални.
Представете си история толкова завладяваща и многопластова, че се загубваш. Ако трябва да описвам какво прави героите истински, как черно-бели картинки и текст в квадратчета оживяват, ще трябва да напиша ревю от поне 10 000 думи. Завършека на Berserk (анимето) е най- неочакваният, най- бруталният, най- twisted и най- шокиращият финал.
Ама какви ги говоря и аз. Задължително прочетете мангата. Или гледайте анимето и овите. Или и двете. Историята е толкова завладяваща, че няма начин да не се зарибите.

И само като си помисля, че най- яките цитати са на отрицателния герой:


Някои хора не осъзнават понятието 'забавление' , приемат филмите и книгите като нещо, от което могат да се поучат, губят връзка с реалния живот, наистина е тъжно.
На Berserk анимето заспах, мангата ще ме накара да се самоубия.
Никога не съм разбирал хората, които си губят времето помнейки имена на персонажи и истории, имате реален живот, който може да бъде много по-интересен, стига да знаете как да си го направите.

Ryuko
07-31-2014, 11:18
Някой да е чел корейска манга(webtoon)? Изцяло е оцветена, ето едно интересно предложение:
http://kissmanga.com/manga/the-god-of-high-school
интересна манга с много интензивно действие

smilegirl12
07-31-2014, 11:24
Къде се обаждаш от коневръза?! Като нямаш какво да кажеш, вземи си замълчи.
Имам какво да кажа а това беше бъзик ;)
Моите любими са:
Hirro no kakera
Naruto
Yu-gi-oh
Fruit basket
Lovely complex
Say I love you
Itazura na kiss
Ayashi no Ceras
Death noth
Vampire knight
Danganrompa

tireheb
07-31-2014, 12:50
не съм гледал кой знае колко много, ама FATHER ALEXANDER ANDERSON завинаги остава най-якият персонаж от което и да е аниме

https://www.youtube.com/watch?v=_Hq4oJtnbH8

ей тоя "бой" толкоз ме е кефел винаги.. макар да е около 1 минута и въобще да не е кой знае кво реално ;д
JESUS CHRIST IS IN HEAVEN

Auriss
07-31-2014, 13:01
като стана въпрос за битки ; https://www.youtube.com/watch?v=rR1cMPnMcaY

Fragments
08-03-2014, 19:35
Good old Code Geass...

manik6
08-05-2014, 08:18
Good old Code Geass...
ами то не е чак толкова старо (на около 7 годинки е) :D.. но беше повече от добро!!

gericobain
10-23-2014, 08:03
Почнах да гледам "Another"
А ако става въпрос за любими - "Hotarubi no Mori e" :)

manik6
10-24-2014, 08:30
Почнах да гледам "Another"
А ако става въпрос за любими - "Hotarubi no Mori e" :)

Като каза Another - мангата вече я има и на български (виж в utsukushii-bg.com). Иначе добър избор, Another е невероятно аниме!

Lilanda
10-24-2014, 08:41
Любимото ми аниме е Death note.

В момента гледам Sword art online. То също е УНИКАЛНО. Запътила съм се да започвам и Angel beats, но ще поизчакам да мина първа смяна, че като съм втора, малко нямам време за всичко.

Други много добри анимета /поне за мен/ са Kuroko no basuke и класиките в жанра Naruto + Shippuden иии може би Fairy tail.

gericobain
10-24-2014, 10:53
Като каза Another - мангата вече я има и на български (виж в utsukushii-bg.com). Иначе добър избор, Another е невероятно аниме!

И мен определено ме изкефи и го изгледах цялото, а и малко серии бяха. Иначе мерси, ще видя и мангата. :)

500
07-13-2015, 01:11
я кажете някое аниме подобно на say i love you..за феновете на романтика препоръчвам golden time много романтично и забавно е а 3д кун ме разбиваше от смях :DDD

500
07-13-2015, 01:14
---спойлери за атаката на титаните-----




как реагирахте като разбрахте че райнър е бронирания,аз самата се шокирах както каза ерен бертолд на страна ама райнър им е като по голям брат

Jane-Ann
07-20-2015, 17:24
От миналата година нещо съм се зарибила по аниметата. Скоро реших да ги си ги припомня (това беше явната причина която дадох пред себе си - скритата беше, че ми беше любопитно колко съм изгледала) и бяха към 55. В крайна сметка наистина доста се зарибих (а и още съм си зарибена). Забавното беше, че преди да ги започна бях меко казано скептична, а ги започнах, защото за момента ми беше много скучно и не можах да си намеря нищо за гледане/четене. :D Още в 7 клас имах една приятелка от другия клас, която беше голям фен на Fairy tail и непрекъснато ми говореше за него, макар че за съжаление си спомням, че не ѝ обръщах много внимание. Първото ми аниме, по което като малка бях много зарибена, беше Наруто, на което се върнах март миналата година. Мангата засега не ме влече, чела съм само колкото да видя какво става на края на 1-2 анимета, които не бяха довършени :) От няколко седмици съм на Gintama, а скоро започнах и Steins;Gate. Има да изгледам и последните 2 епизода на Kill la Kill. А последното което изгледах беше третият сезон на Kuroko no basuke. Мисля, че беше от One Piece (което гледах миналото лято) започнах да гледам само subbed (от резултат на което започнах да се улавям, че разбирам какво означават някои думи/фрази освен задължителното baka :D), макар че и на Naruto и Bleach, когато стигнах до края на дублираните епизоди и се наложи да гледам със английски субтитри. Едно от многото неща които приятно ме изненадаха аниметата е саундтрака - има много парчета които доста ми харесаха и даже имам и на телефона :)
П.П.: Хм... поста стана по-дълъг от колкото очаквах.
П.П.2: На Steins;Gate засега изгледах само един епизод по-миналата вечер и още не съм започнала втори. Ако някой го е гледал би ли споделил кратко впечатление? :)
П.П.3: Заради аниметата започнах да се интересувам и повече за Япония (културата, историята, езика, кухнята etc.).
П.П.4:
я кажете някое аниме подобно на say i love you..за феновете на романтика препоръчвам golden time много романтично и забавно е а 3д кун ме разбиваше от смях :DDD
Не знам доколко са подобни, но от shoujo ми харесаха Kimi no todoke, Kaichou wa maid-sama, Tonari no kaibutsu-kun, Ao Haru Ride и Shigatsu wa kimi no uso. Щом ти е харесало sukitte ii na yo, мисля че и поне едно от тези ще ти хареса. А последното (Shigatsu wa kimi no uso) е доста емоционално, особено краят :)

500
07-22-2015, 00:01
oле,гледала съм ги всичките,мале,как искам и аз да имам една любовна история като в аниметата ама жалко че идеалните момчета са само в аниметата и мангите айде има си изключения ама идеалните момчета са много малко за жалост,ao haru ride ми е любимо а я кажете някое яои И МОЛЯ Я МИ ВИЖТЕ НАЙ-СЕКСАВИТЕ МЪЖЕ В ХАРЕМА МИ
http://static.zerochan.net/Usui.Takumi.full.246715.jpg
http://static.zerochan.net/Clear.%28DMMd%29.full.1149379.jpg
http://static.zerochan.net/Sebastian.Michaelis.full.252482.jpg
http://images6.fanpop.com/image/photos/36600000/Kamisama-Hajimemashita-image-kamisama-hajimemashita-36626206-1366-768.jpg
http://images6.fanpop.com/image/photos/36600000/Armin-Arlert-image-armin-arlert-36683602-300-300.jpg
http://static.zerochan.net/KAITO.full.781076.jpg

manik6
07-24-2015, 23:16
---спойлери за атаката на титаните-----




как реагирахте като разбрахте че райнър е бронирания,аз самата се шокирах както каза ерен бертолд на страна ама райнър им е като по голям брат

*и аз предупреждавам за опасност да си спойлнете титаните, ако прочетете коментара ми по-долу*


Вярно, за Бертолд е обяснимо, понеже той сякаш по не се занимаваше с други хора и се държеше за Райнър както кърмаче за майка си, едва ли не. А Райнър, от друга страна, беше якия пич - не чак душата на компанията or sth ама всяваше респект и освен това супер много помагаше на всички - както казваш, че им е като онийчан. Даже някой и друг чаптър преди да каже на Ерен спаси Кони буквално от чиста смърт.

Ама започна да се развива доста бързичко действието вече в мангата. Титан-маймуна, стена - уж разбита, ама не, всички тея неща с Имир... Жанрът мистерия се застъпва сериозно вече. Но най-много се чудя за тая сценка от миналото дето им показаха - с това как Имир изяжда другарите им или семейството им, не помня вече :D Дали е преди да са станали титани - сигурно, но как така са се измъкнали? А това са само част от неизвестните. Да не забравяме и Криста/Хистория, която уж има някакъв коз за разкриването на тайните около титаните, но и това вероятно просто трябва да изчакам, за да видя. Както и как се става титан, за бога - може би всички оцеляват и се превръщат в титани, но само един вид "каймакът" се връща от мъртвите със супер яките сили, както стана с Ерен.

Но така или иначе мангата се развива доста непредсказуемо. Да, след Ани и Ерен, вече беше ясно, че титани-хора ще никнат като гъби, но аз поне очаквах да дойдат отвън. Не съм много напред в мангата, но усещам, че титанът-маймуна е бащата на Ерен. Много ще се изкефя ако майка му също е станала титан, направо ще се разрева, че е жива сигурно. :D Като се замисля, обаче, има опасност мангата да се превърне (а в последствие и анимето) просто в бойно поле или кик-бокс арена за титани, което много се надявам да не стане!

Излезе и друго - очевидно титаните-хора не са координирани, но Бертолд и Райнър бяха заедно. Което пък отново ме кара да предполагам, че ще се зародят някви такива групички от титани и накрая ще се избият. Може би всичко ще си дойде на мястото, ако разберем why on earth do those titans fight и защо само Ерен е самотният "добричък" титан, който е на страната на хората.

Абе изобщо доста може да се предполага за това какво ще се случи... Ти какво мислиш? Само не ми сполвай по-нататък от битката между двамата, ако може :D И впрочем, отбор Utsukushii, които превеждат манга, са го хванали от чаптъра, до който спира анимето - хвърли един поглед: http://www.utsukushii-bg.com/manga/Shingeki%20no%20Kyojin/ :)

manik6
07-24-2015, 23:19
oле,гледала съм ги всичките,мале,как искам и аз да имам една любовна история като в аниметата ама жалко че идеалните момчета са само в аниметата и мангите айде има си изключения ама идеалните момчета са много малко за жалост,ao haru ride ми е любимо а я кажете някое яои И МОЛЯ Я МИ ВИЖТЕ НАЙ-СЕКСАВИТЕ МЪЖЕ В ХАРЕМА МИ
*картинки*

това всичкото крещи: I'm obsessed.. I am totally obsessed!!!

П.П. Така се случва като гледате много шоуджота :D Мисля, че преводите на SDC-BG (http://sdc-bg.com/) ще ти се усладят!
П.П. no offense ама усещам как си на не повече от 12, любовни истории.. идеални момчета.. яои.. бла-бла.. първо, God is everything you need! ако осъзнаеш колко много те обича Бог, няма да се впечатляваш от такива неща.. да, сладки са момковците и до там, ама да наричаш некви рисунки "идеални момчета" naaah, далече си
Рано ти е още 100 процента, но бъдещият ти мъж не трябва да е перфектен, а просто създаденият за теб човек. Това си е доста особена тема, ще я спра до тук.

manik6
07-25-2015, 00:59
От миналата година нещо съм се...
Доста анимета си изгледала за една година. Аз гледам от 4-5 години, макар че от доста време съм му отпуснала края - почти нищо не гледам. Имам някакви си 100 анимета в листа, но в 11ти клас е трудно да не се паникьосваш за бъдещето си, още повече в 12ти. Кандидатствания, изпити, дипломи, университети, специалности... Малко идва в повече и единствено се разсейвам с работата си в Utsukushii Team (http://www.utsukushii-bg.com/), която е в доволни количества, за да не ми остава време и за анимета. Оставам си почитател на това изкуство и като се поосвободя от стреса покрай влизане в университет, ще му отдам подобаващото внимание. :)

Аз, впрочем, точно в седми клас обикнах аниметата и най-вече лятото след 7ми клас, когато времето ти се струва безкрайно, щом си приет в гимназия... :D А започнах да ги гледам, защото всеки ден бях сама в нас след училище - нашите по работа, братя и сестри на даскало и аз сама в нас зяпнала наруто или алхимика или някое movie - веднъж закъснях за училище с доста, понеже гледах алхимика и не се осъзнах кога е минало времето. XD

Както повечето фенове в нашите среди като малка съм гледала също анимета, без да знам, че са японски - неща като Рими (http://myanimelist.net/anime/2829/Ie_Naki_Ko_Remi) - това го препоръчвам страшно много, ако си го намерите със субтитри, но и без субс ще ви е интересно :D
Също Златният Боец (http://myanimelist.net/anime/7106/Ougon_Senshi_Gold_Lightan) (което си е баш лапешко), но е вероятно една от причините толкова много да се кефя на т.нар. специфичен жанр "mecha" и sci-fi. Ще ми се да помнех другите.

Гинтама е едно много особено аниме - така умело са преплетени реалност и фантастика, че чак е смешно. Понякога, обаче, може да се издразниш, че не разбираш дадена шега, просто защото не си гледал анимето, което парадират. Комедията определено е една от добрите страни на анимето, но както можеш да очакваш от "километрично аниме" (наричам така всички супер дълги анимета), на моменти прекаляват, вкарват тъпизми, на които се смееш, защото ти е неловко, а не защото е смешно. Толкова много бих искала да има повече епични битки в това аниме, вместо епизоди, в които се оплакват от това, че нямат пари, за да направят стойностен епизод - което сигурно не е далеч от истината. Е, може би искам много, но наистина много се кефя на сериозните арки, в които вкарват типичната си доза ирония, комедия и те разсмиват, но Гинтоки изкарва някакви супер философски мисли и се бие като абсолютен мастър.

Оо, Steins;Gate - сериозно, много го обичам това аниме. Просто е страшно добро за, на пръв поглед, малкото епизоди. Ясно е, че хората винаги са се интересували от машини на времето и такива неща (дано не спойлвам), но в това аниме темата е представена по невероятен начин - дето се вика, случила си на аниме. Арта е страшно добър, саундтрака, героите претърпяват развитие, което рядко се вижда при кратките анимета, в които обикновено се развиват един-двама. Има си забавни моменти, има си психологически моменти - тоест, такива, които те карат да се замислиш. Така че, El Psy Congroo! Да не забравяме и Tutturuuu~~~

То ясно за субса, повече от 5 японски анимации надали има дублирани на български и да може да ги намериш из нета. Изключвам филмите/movie-тата, естествено. Ако греша, прати да видя. Аз от субтитрите имах двойна полза - хем си оправих английския, който беше сравнително жалък преди да вляза в гимназията, хем понаучих тук-там някоя японска дума или израз.

One Piece гледах няколко арки с малката ми сестра, отделно от това бях мернала първите 50 епизода. Not my piece of cake, though. Просто имам чувството, че всичко се точи, разстила и се натъпква. Обещала съм си да не се хващам на километрични анимета. Изключение правят Fairy Tail, Gintama, както и невероятното HunterxHunter.

Bleach дублирано? Наистина ли? Издържах точно 6 епизода от това аниме. Not my piece of cake again, I guess.

Да, саундтракът за мен е като гръбнакът на едно аниме - леко е прикрит, но задвижва действието и допринася за overall enjoyment-a. Например, Tokyo Ghoul Root A не бих го препоръчала на никого, но саундтракът мнооого ми хареса. Накрая имах чувството, че съм гледала анимето само за да чуя накрая акустичната версия на Unravel на TK от Ling Toshite Sigure (https://www.youtube.com/watch?v=-jA4GvMtHhs). Glassy Sky (https://www.youtube.com/watch?v=1wx2nszS8LU) също не е за изпускане!

Да, харесваме анимета => интересуваме се от Япония. Така става... Наскоро похарчих парите на мама за суши със змиорка и леко осъзнах, че не всичко е супер велико в Япония. Като си направих онигири с домати - gotta try this, seriously, направо си изблизах пръстите. Така че японска кухня в БГ стил би било най-удобно за рецепторите ни ;дд
Има доста противоречия и странности в Япония, обаче, макар и да ти е интересно. Например, рядкост е да видиш момче и момиче хванати за ръка, а в същото време няма нищо странно в това да отидеш до магазина зад ъгъла и да си купиш хентай. Не знам колко е въпрос на култура или традиции, или история, но Япония е нормална държава и в същото време откачена, ако съдя по десетките часове, прекарани в Japan-related youtube videos. I will see for certain when I get there, though.

Ииииии последно - оле, това наистина стана дълго! Не гледам романтики, но Shigatsu wa kimi no Uso го знам заради суперския опънинг на любимата ми кавър група - Goose House (https://www.youtube.com/watch?v=ONNFHTOueXo). I just love those guys!!

dreamwalker
07-25-2015, 11:26
http://pa1.narvii.com/5759/1db014f94c4781b73855479ce7b20a033c5855e9_hq.gif

https://33.media.tumblr.com/tumblr_mdhx9on9rh1rwtyw2o1_500.gif

https://33.media.tumblr.com/e3aecda4a269c5758be93f92d9ea8d66/tumblr_mrdfieFTRW1ssxt3fo1_500.gif

http://38.media.tumblr.com/tumblr_lhcrpj7GqD1qaqcoho1_500.gif

https://33.media.tumblr.com/b167601de914245bdf7dfaca836a0162/tumblr_mze143ivbA1rveihgo1_500.gif

https://38.media.tumblr.com/f4c15598359674e1d90e08a6360cc02d/tumblr_mhmp6mOx561s3v7j4o1_500.gif

http://33.media.tumblr.com/bd50a1d9a42b0035dd269d3108fe5eec/tumblr_mnkv0i1zag1sqlqe5o1_500.gif

dreamwalker
07-25-2015, 11:31
http://static.tumblr.com/4ce1b409235e7bdb128028aede603e29/ram9fyi/nK8n3di10/tumblr_static_tumblr_lw4nitogp51qcq2vho1_500.gif

http://i99.beon.ru/s017.radikal.ru/i426/1506/8a/46f8f5887ef3.gif

https://38.media.tumblr.com/bb68ed88239ce9ad89318f5088906cbe/tumblr_nip59gE3N01rcufwuo1_500.gif

http://38.media.tumblr.com/tumblr_mbpdktd6Ii1rg6e6jo1_500.gif

http://i.imgur.com/Q4XDIgy.gif

500
07-25-2015, 11:43
оле code geass <3 аз пък снощи седях до 3 часа да чета мангата на kuroshitsuji :DDD

dreamwalker
07-25-2015, 11:45
http://33.media.tumblr.com/08b4b44028069c852ec6e9ed8980ea56/tumblr_mo71ecLN5M1qmtkzgo1_500.gif

https://33.media.tumblr.com/6b04665c67e9989fce9ec88d8f56e1bc/tumblr_mmb22mcbmr1qmlx1go1_500.gif

http://static.tumblr.com/4ce1b409235e7bdb128028aede603e29/ram9fyi/nK8n3di10/tumblr_static_tumblr_lw4nitogp51qcq2vho1_500.gif

https://38.media.tumblr.com/d0a44ff388c1e3b1298c396cf291e63d/tumblr_mw8a01lt3l1qbvovho1_500.gif

http://33.media.tumblr.com/f366872e800afbe3f0bd5427893727e2/tumblr_ndd8pxSQ0r1twpmmfo1_500.gif

http://media.tumblr.com/2893acb75e4b7be0f6568c96a5652e40/tumblr_inline_mna5w69M0A1qz4rgp.gif

500
07-25-2015, 11:48
обичам японската кухня и повечето неща в япония :Д и не намирам нищо странно в хентая :Д

500
07-25-2015, 11:52
Почнах да гледам "Another"
А ако става въпрос за любими - "Hotarubi no Mori e" :)

разплаках се на края на hotarubi no mori e :( гииииин :'(

dreamwalker
07-25-2015, 11:53
обичам японската кухня и повечето неща в япония :Д и не намирам нищо странно в хентая :Д

От колко време гледаш аниме?

dreamwalker
07-25-2015, 11:54
оле code geass <3 аз пък снощи седях до 3 часа да чета мангата на kuroshitsuji :DDD

https://31.media.tumblr.com/5fe2e45bfad177b4ca02383738dcf400/tumblr_mpxk4pTMGV1sruad5o1_500.gif

Елизабет е сладур.

500
07-25-2015, 12:01
От колко време гледаш аниме?

горе долу 2 години

500
07-25-2015, 12:05
https://31.media.tumblr.com/5fe2e45bfad177b4ca02383738dcf400/tumblr_mpxk4pTMGV1sruad5o1_500.gif

Елизабет е сладур.

http://vignette2.wikia.nocookie.net/kuroshitsuji/images/9/90/Lizzy.png <3 тя ми е жена :д бисексуална съм макар и да съм на 14 ама пак :ддд

dreamwalker
07-25-2015, 12:06
горе долу 2 години

Darker than Black гледала ли си?

500
07-25-2015, 12:24
не ама ще го гледам скоро

BeautyCupcake
07-26-2015, 16:21
Meeeh!

500
08-03-2015, 14:59
правили ли сте косплей? аз не съм ама тая година ще косплейвам аоба от dramatacal murders или по точно другата му личност - sly blue на aniventure :д и сега сигурно ще си помислите как момиче ще прави косплей на момче ама не ми пука даже няма да съм първата нито последното момиче правило косплей на момче :дhttp://media.tumblr.com/d4ee874486c588050218b70f79ae5c57/tumblr_inline_ms2wxpP4iE1qz4rgp.png

BeautyCupcake
08-03-2015, 19:03
правили ли сте косплей? аз не съм ама тая година ще косплейвам аоба от dramatacal murders или по точно другата му личност - sly blue на aniventure :д и сега сигурно ще си помислите как момиче ще прави косплей на момче ама не ми пука даже няма да съм първата нито последното момиче правило косплей на момче :дhttp://media.tumblr.com/d4ee874486c588050218b70f79ae5c57/tumblr_inline_ms2wxpP4iE1qz4rgp.png
И аз не съм правила, но много искам. Особено сега като идва Halloween.. Но вмомента събирам и не мога да си осигуря пари за перука, рокля и т.н... :)

500
08-04-2015, 12:23
И аз не съм правила, но много искам. Особено сега като идва Halloween.. Но вмомента събирам и не мога да си осигуря пари за перука, рокля и т.н... :)

ами аз си уших всичко и костюма ми е готов сега остават само слушалките и аз ше си купя едни и готово па перуката ше ми дойде до 2 седмици най-сетне и остава да чакам за анивенчър :D :D :D :D :D

haritov
08-04-2015, 13:49
http://vbox7.com/play:2f180276 тия шерифи са класика още си ме дървят

да си кажа каубоя (ловеца на глави) си е дивак
https://www.youtube.com/watch?v=_tx5oTn0dc8

https://www.youtube.com/watch?v=heSQx8m0CvE
https://www.youtube.com/watch?v=heSQx8m0CvE

BeautyCupcake
08-04-2015, 20:00
ами аз си уших всичко и костюма ми е готов сега остават само слушалките и аз ше си купя едни и готово па перуката ше ми дойде до 2 седмици най-сетне и остава да чакам за анивенчър :D :D :D :D :D

Браво за теб! :)

puprleunicorn
08-04-2015, 20:31
Аз ^_^

Venelin40to
08-05-2015, 19:55
Само аз ли гледам one piece от тук? Това ми е любимото аниме, гледал съм два пъти всичките епизоди. Като цяло не съм гледал много анимета, първо гледах наруто но го спрях а после малко attack on titan за малко, което ми стана любимо, а сега само one piece но мисля да гледам и някои други ся.

BeautyCupcake
08-06-2015, 19:42
Само аз ли гледам one piece от тук? Това ми е любимото аниме, гледал съм два пъти всичките епизоди. Като цяло не съм гледал много анимета, първо гледах наруто но го спрях а после малко attack on titan за малко, което ми стана любимо, а сега само one piece но мисля да гледам и някои други ся.

Гледай Gosick. Ще си пукнеш от рев в края....

Bledog
08-28-2015, 19:43
Може би се включвам късно в темата но наскоро започна ново аниме: Overlord горещо го препоръчвам на всеки който харесва Hellsing или просто искат да гледат как герой подобен на Light Yagami (Death Note) иска да властва над целия свят ^_^

Jane-Ann
09-11-2015, 17:59
То ясно за субса, повече от 5 японски анимации надали има дублирани на български и да може да ги намериш.
Малко късно отговарям ама айде. Нямах предвид български дуб, а английски. След време осъзнах, че само с няколко изключения (като Death Note или Fullmetal Alchemist например) японски с английски субтитри е в пъти по-добре от английския дуб. А български дуб само като малка на Наруто съм слушала. Иначе то аз в лятото срещу 10 клас (започнах една година по-рано) се паникьосвам какво да уча, какво остава за 11 и 12 :D. Причината, обаче е, че обмислям вариант чужбина при който единствения вариант е стипендия и за което трябва (поне от това което четох и ми казаха) сериозно учене за изпитите и то още от 10 най-късно 11 клас. Май в крайна сметка ще си изуча бакалавър тук и магистратура някъде в чужбина (отбелязала съм си някои страни). Но има време да мисля :]
Steins;Gate го изгледах и много ми хареса, въпреки че се колебаех (то и за One Piece се колебаех, а ми стана едно от любимите :D). За Gintama съм съгласна - щеше да е готино да има малко повече сериозни аркове и наистина понякога прекаляват (поне за мен) с тъпизмите, обаче хубавото е, че не бяха толкова много (тъпизмите имам предвид). Но за сметка на това имаше страшно много места където се скъсах да се смея, особено ако shogun-а (shogun kayoo :D) е замесен. А и не само когато пародират анимета, които не си гледал/а (още не съм изгледала Dragon Ball, а в повечето случай точно него го пародират) е гадно - има много шеги относно японски знаменитости или хора от японската история. Но пък ме радва това, че Гинтоки беше отбелязал, че и японците не ги разбирали някои от шегите, пък какво оставало за чужденците. Честно казано отдавна се влюбих в това аниме и ми стана едно от любимите.
Засега съм на Gintama, като изгледам анимираните епизоди ще видим на какво ще мина...

urpa4a
09-16-2015, 00:12
Freeman - първата манга, която гледах - на VC и досега ми е останало, като някакъв вид травма (сиреч друго не ме впечатлява)...

not-a-melon
09-26-2015, 21:52
Aaaz

frozenxheart
06-18-2017, 16:26
Хейй ^^

Zayra
02-12-2018, 19:38
Аз също много харесвам аниметата!!!