PDA

View Full Version : Тенис ракета



The_Arrow27
07-16-2014, 22:12
Здравейте момичета и момчета ! Тениса го следя от няколко години но все повече и повече започна да ми се играе. Първата стъпка е да си купя ракета за начинаещи разбира се :D След това ще започна от първите и основни стъпки, за да мога да изпълнявам правилно ударите. Спрях се на сайта www.sportsdirect.com но нямам и представа кое как и защо .. за начинаещи кой размер на главата е най добре каква марка да е и така нататък .. ще постна тук страницата а ако на някой му се занимава да ме насочи горе долу към някоя ракета .. Благодаря предварително ! http://www.sportsdir...asc&Filter=none

OMGOMG
07-16-2014, 22:36
Купи си втора употреба, не ти трябва нова...

TIFOSO
07-17-2014, 09:16
Няма значение марката. Щом си начинаещ си вземи ракета с по-голяма глава (115-130 кв. инча). Това ще ти позволи да използваш повече спин при ударите, а и ще можеш да генерираш повече сила. Дължината на ракетите е стандартна обикновено (с някои изключения). Нека ракетата бъде по-лека, да не натоварваш китката. Предполагам ще си вземеш готово наплетена ракета, следователно трябва да видиш на какви килограми е наплетена. Повечето килограми, на които е наплетен кордажът, дават повече контрол върху ударите, а по-малкото на повече сила. Остана само да си изчислиш размерът на грипът, с който ще ти е най-удобно да държиш самата ракета.

silicon_slick
07-17-2014, 09:50
MERDA INTER

silicon_slick
07-17-2014, 09:50
( | | |+) 1899 !!!

OoVasKoO
07-17-2014, 11:16
За начинаещ препоръчвам да гледаш от YouTube основните удари и да се упражняваш на стена. След като се научиш да удряш 50-60 удара на стена без да спираш, можеш да отидеш на корта.

The_Arrow13
07-18-2014, 11:54
Здравейте пичове, благодаря за отг .. с друг акаунт съм защото оня не бил активиран .. както и да е. По темата искам да кажа, точно това което и последният потребител .. първо ще се уча на стена, основните удари .. не мисля да давам по 15 лв на час с учител за да ме учи смятам да използвам това което има в интернет но трябва да започна от някъде и това е избор на ракета. Може ли да ми предложите някое от линка който съм дал на първият пост ?