PDA

View Full Version : Полиамория



StringTheoryPracticist
07-19-2014, 19:11
Какво мислите за връзките които не са моногамни и бихте ли го практикували?

Информация: полиаморията е когато се виждаш с няколко човека, всеки от който е съгласен на това и знае за останалите, като той също може да се вижда с други хора ако иска. Някои са с един "главен" партньор и няколко "второстепенни", с които нещата не са толкова сериозни; други са с повече от един главен партньор (тоест сериозни връзки които могат да продължават години). Помага при връзките от разстояние. Не е за всеки, естествено, и не съм чувал някой да твърди, че полиаморията е по-добра от моногамията.

^ Това е само резюме, ако се интересувате има повече информация в интернет.

Mary_Jane_69
07-19-2014, 19:43
Яж ми хуя

ОР
07-19-2014, 20:14
^

Fisherman
07-19-2014, 20:54
некъде четох,че моногамните хора били по-интелигентни

AnarchyBoy
07-19-2014, 20:58
:lol: Извращение е..

Mary_Jane_69
07-19-2014, 21:01
некъде четох,че моногамните хора били по-интелигентни
Пххаахаеаахахехахохахахах а

AnarchyBoy
07-19-2014, 21:03
Пххаахаеаахахехахохахахах а

Всъщност в това има логика ;С

NaOH
07-19-2014, 21:06
Яж ми хуя

this

Fisherman
07-19-2014, 21:13
Пххаахаеаахахехахохахахах а

да ми го шляпаш с бузки

Mary_Jane_69
07-19-2014, 21:16
Аве яяяя
И ест че има логика, това е надграждане все пак във взаимоотношенията.

Grudi_SeXa
07-19-2014, 21:21
тва некъв евфемизъм за секс на аванта ли е

tori
07-19-2014, 22:01
Който иска, що не? Стига останалите наистина да приемат това за нормално и окей, а не щото възлюбения им си е навил на пръста, че иска да ги върти по няколко. Не е за мен и ако моя партньор ми го предложи, бих се разделила с него, защото аз лично го приемам като единственият, с когото искам да бъда на този етап и щом цифра години съм с него, значи съм доволна и от отношенията ни, и от секса, който правим. Съответно ми е достатъчен и не гледам други.
Виж, ако е нещо не дотолкова сериозно и не сме чак влюбени, бих пробвала - защо не?

ShtrudeL
07-19-2014, 22:10
Напълно съм ЗА, стига всичко с всички да е Ок. Това за единия главен партньор ми допада повече, пред това да имаш двама и повече 'главни'. И напълно вярвам, че може да изпитваш искрена и каквато се сетиш дълбока и нам си каква любов към този човек и в същото време да се срещаш и с други. Той също. Проблема е (поне при мен), че това си го мисля само на теория. Иначе е най-най-ама най-добрия вариант, в който никой не би страдал, защото би следвало да са напълно наясно със ситуацията.
Дори понякога ей така.. ми се е искало да съм в такава ситуация, само дето никой няма да иска да ме обича по начина, по който искам. Следователно няма да иска да е с мен и да е Той. Това разбира се са някакви хипотетични работи.

tori
07-19-2014, 22:25
Дори понякога ей така.. ми се е искало да съм в такава ситуация, само дето никой няма да иска да ме обича по начина, по който искам. Следователно няма да иска да е с мен и да е Той. Това разбира се са някакви хипотетични работи.
Това не го загрявам особено. Би ли обяснила малко?

StringTheoryPracticist
07-19-2014, 22:34
Яж ми хуя

^

this
no u

Не е за мен и ако моя партньор ми го предложи, бих се разделила с него, защото аз лично го приемам като единственият, с когото искам да бъда на този етап и щом цифра години съм с него, значи съм доволна и от отношенията ни, и от секса, който правим. Съответно ми е достатъчен и не гледам други.
Виж, ако е нещо не дотолкова сериозно и не сме чак влюбени, бих пробвала - защо не?
Хммммм човеците са по-сложни, ако търсиш някой друг това не значи, че сегашния ти е дефектен. Въпреки че ако постоянно сте заедно и имате време един за друг, може наистина да няма смисъл от други.


Аз съм го пробвал, но предимно с по-несериозни и дистанционни неща. Главната ми мотивация е, че не виждам добра причина за 1-1 ограничението на връзките, а не защото ми пречи. Иначе е много сладко ^^

tori
07-19-2014, 23:38
Хммммм човеците са по-сложни, ако търсиш някой друг това не значи, че сегашния ти е дефектен. Въпреки че ако постоянно сте заедно и имате време един за друг, може наистина да няма смисъл от други.
Не че е дефектен, а достатъчен. Лично аз съм на принципа, че харесам ли си един вид дънки (биват прави, слим, шалвари, висока талия и така нататък), ще продължавам да си купувам точно от тоя вид, защото смятам, че ми пасват. С хората е същото - харесала съм си вече един човек, нагодила съм се, доволно ми е като е покрай мен, приятно ми е, химическите процеси продължават да врат и кипят, има страст, перфектни са ни чисто човешките там отношения. Защо да го сменям като ми е напълно достатъчен? Или като за случая - защо да вземам втори?

Auriss
07-20-2014, 01:26
Отврат ми се струва да живееш в свят, в който нещо подобно е норма - малко неща има за ценене и мисля си партньорът ти е едно от тях.
Предполагам това ти отговаря на основните въпроси и произтичащите от тях -- ако изобщо замисълът на темата е каквото си мисля.


че не виждам добра причина за 1-1 ограничението на връзките
ще ти носят ли удовлетворение плитките, напомнящи на фарс взаимоотношения с индивиди, в които виждаш просто някой и друг плюс ?
някои хора гледат да няма минуси - откъде желание за 'още' в такъв случай ?

StringTheoryPracticist
07-20-2014, 01:48
@тори:
Според мислите ти, той ти е достатъчен. Също така според мислите ти, ако вече имаш някой който ти е достатъчен, не възнамеряваш да търсиш нов. Следователно, ако се водиш само по мислите си, няма да потърсиш някой друг - и тук съм съгласен с теб. Несъгласен съм само с презумпцията, че хората се водят по мислите си и по неща които разбират или контролират - особено когато става въпрос за неща в които емоциите са важни и са приоритет. Това че си убедена че той ти е достатъчен, само по себе си не би спряло "задкулисните" процеси в мозъка ти да те накарат да изгубиш всякакво привличане към него или да почне да ти е досаден - тук нямаш думата, става без твоя избор, знание или намеса, също така без негова вина. Причини си има, но са дълбоко в еволюционната психология, която посочва ясен "мотив" на мозъка ти да те кара да казваш едни неща, а същевременно да изпитваш желанието да правиш други и накрая да се чувстваш виновна, да запомниш променена история, а може би да обясниш ("рационализираш") поведението си с нещо и да решиш, че е било разумна причина, така че да си съгласна с действията си. Не говоря задължително за изневяра, могат да се получат и много други кофти неща - отчуждаване, пасивна агресивност, загуба на симпатия, понижаване на приоритета (става ти по-малко интересен), дори чувства на неприязъм/омраза и желание да се отдалечиш от него, а след това да го виждаш като конкуренция за социален статус и да искаш да се докажеш като по-вървежна от него. Тия неща се активират без някаква видима "причина" и често в обстоятелства, в които никога не би направила умишления избор да си такава. Повечето хора не правят проблем от липсата на умишлен избор, защото не могат да намерят желанието да вървят право против инстинктите си, което се изисква за да бъдат себе си, неповлияни от контрола на мрачните кътчета на мозъка им.

Иначе не съм обсъждал дали имаш полза от полиамория, казвам само че по принцип хората не се водят по такива прости логични правила (въпреки че понякога си мислят, че се водят). Всъщност не мисля, че полиаморията решава посочения от мен проблем. Тоест давам го яко офтопик :D

@аурис:

Защо да е невъзможно да се цени партньора извън моногамна връзка? Изобщо каква връзка има наличието на втори партньор с отношенията към другия?

Замисъла на темата беше да видя какво мислят форумците и колко е популярно тук - иначе за себе си съм си убеден.


ще ти носят ли удовлетворение плитките, напомнящи на фарс взаимоотношения с индивиди, в които виждаш просто някой и друг плюс ?
някои хора гледат да няма минуси - откъде желание за 'още' в такъв случай ?
Ирелевант - полиаморията не работи така. Така или иначе, моите лично представи за връзка са толкова различни от общоприетите, че не знам дали е уместно да ползвам думата 'връзка' - правиш грешни презумпции за целите и вкуса ми.

Пък отделно техническа забележка - за повечето неща, не можеш да разделиш наличието на плюсове и липсата на минуси като две отделни неща. Ако искам да търся просто някоя с която да нямаме конфликти, тогава ѝ трябват няколко конкретни плюса - добър самоконтрол и спокоен характер. Същите качества могат да се представят чрез липса на минуси (липса на импулсивност и на негативни емоции (Neuroticism от Big Five)). А и по принцип целите, които казваш че имам, не се постигат задължително чрез липса на минуси.

И по-основна забележка: казваш че гледам само да пасва минимумите за да се разбираме, вместо да е специална с нещо - всъщност единствено от теб идва това твърдение за предпочитанията ми, на базата на което ги критикуваш.

И в крайна сметка повечето хора са си доста интересни и уникални, даже да имаше основание да кажеш че не подбирам, това не е основание да кажеш, че взаимоотношенията ми с тях и желанието ми да съм с тях ще са ниски. Мога да си представя да съм даже с най-неприятните за мен момичета, стига да се науча да ги разбирам и да знам как да им въздействам. В доста случаи би било по-лошо от нищо, но не поради причините които изброи.

tl;dr правиш много презумпции относно нещата които правя и резултатите които ми харесват.

Auriss
07-20-2014, 02:30
много обяснения, а исках да ги избегна още с първото си изречение ;3


И по-основна забележка: казваш че гледам само да пасва минимумите за да се разбираме, вместо да е специална с нещо - всъщност единствено от теб идва това твърдение за предпочитанията ми, на базата на което ги критикуваш.

И в крайна сметка повечето хора са си доста интересни и уникални, даже да имаше основание да кажеш че не подбирам, това не е основание да кажеш, че взаимоотношенията ми с тях и желанието ми да съм с тях ще са ниски.
Това е съществената част

Отврат ми се струва да живееш в свят, в който нещо подобно е норма - малко неща има за ценене и мисля си партньорът ти е едно от тях.
Това е съществената част от моето мнение.
Или казано по друг начин - интересът ми към някой е праропропорционален на възприетата (от моя гл точка) неповторимост на този човек. И съм абсолютно убеден, че не съм единствен.

Извинявам се, ако е прозвучало сякаш те вкарвам в някаква рамка. Смис. то е така, де, но не е било с цел да те обидя, а и едиствената алтернатива е да ти дам сдъвкано и незадоволително 'умерено' мнение.
Сега знаеш аз как гледам на подобни взаимоотношения и защо - нали това е идеята на темата в крайна сметка ;]

StringTheoryPracticist
07-20-2014, 03:00
хм? не съм се обидил, нз дали съм прозвучал обидено ^^


интересът ми към някой е праропропорционален на възприетата (от моя гл точка) неповторимост на този човек
Аз пък съм се научил да виждам всеки според това колко статистически редки са му качествата - реалист съм за всички важни неща. Примерно ако е 1 на 10 в нещо положително и много важно, а друго не знам - това го прави максимум 1 на 10 (всъщност по-малко заради regression towards the mean (http://en.wikipedia.org/wiki/Regression_toward_the_mean) - колкото по-представителни за характера са останалите качества, толкова по-малко). Ако освен това е 1 на 3 в някое по-маловажно положително качество, това не го прави "максимум 1 на 30" (щеше ако другото качество е също толкова важно и ако силно ценя комбинацията им), а по-скоро другото е умаловажено, така че по-скоро максимум 1 на 15-20 примерно. Но ако знам и трето качество, което вече е силно негативно, и там е 1 на 4, тогава всъщност рядкостта ще спадне с някакъв фактор. Интересувам се от рядкостта на обща полезност/сходност/привличане и за нея говорих досега. Даже за най-специалните и страхотни момичета които познавам съм направил преценка на стойността. Ако е наистина силно уникална в нещо, примерно 1 на милион (това може да се получи лесно с комбинация от неща, примерно име + специфични черти на лицето), гледам единствено колко стойност ѝ придава това, а не колко лесно ще намеря някоя с точно същата комбинация - има и други с различна, също толкова прекрасна комбинация която е 1 на милион; също така най-вероятно бих го заменил за много по-важно качество на по-ниска честота - не бих се поколебал ако е примерно за IQ 1 на 40 000. Така съм много преди да чуя за полиаморията.

Другото ми е трудно да коментирам, както казах вече не съм засегнат, въпреки че сигурно съм в настроение за спорене и вероятно с по-висока от нормалната ми доза предубеденост към моята страна - усещам това, нормално е като съм изморен, но ще ми коства прекалено много усилия/енергия за да го оправя за да си струва. Освен това май няма какво да коментирам, освен ако не съм пропуснал нещо. Накрая улавям по-фини намеци за уникалност, специалност и отклоняване от умереното, но това вече го коментирах, мога само да добавя, че не държа на това какво *символизира* връзката, но винаги държа на техническите детайли, от които се определят как работят нещата. На мнение съм, че Вселената не се води от естетика, колкото и изкушаващо е да мислим, че се.

AnarchyBoy
07-20-2014, 07:02
Според т'ва, което видях Зарко си води връзките с тефтерче и калкулатор в ръка :?
Ае стига т'ва е връзка.. полиаморна, моногамна или уат соу евър си е връзка.. ;с

paradosou
07-20-2014, 08:19
Съгласна, че има (сравнително) малко неща за ценене и партньорът е едно от тях. Точно в момента не искам да разтягам повече, обаче ми се струва, че немалка част от хората, които са "за" такива връзки, говорят теоретично. Теоретичното говорене в случая предразполага към някаква от моя гледна точка изкуствена заземеност. "Аз съм обективен, ненаивен и следя истинското случване на нещата" ~ някаква подобна история.
Да, пак не ми се получи да го обясня добре xDD. Идеята ми е, че в такава ситуация обикновено се стремиш да се покажеш като рационалист и стигаш до там, че стабилно ти се смесват възприятията за "идеална" връзка.

anonymous908491
07-20-2014, 09:04
Прави са хората, че единственото безкрайно нещо е човешката глупост. Сега чакам да пуснете тема дали харесваме брюнетки, блондинки или червенокоси и да кажем защо.

Death Gun
07-20-2014, 09:07
Прави са хората, че единственото безкрайно нещо е човешката глупост. Сега чакам да пуснете тема дали харесваме брюнетки, блондинки или червенокоси и да кажем защо.
Всички надарени момичета са за предпочитане. :D

anonymous908491
07-20-2014, 09:33
Всички надарени момичета са за предпочитане. :D

Надарени с какво, гъз, цици или акъл ?

Death Gun
07-20-2014, 09:47
Гъз и цици, акъл по рождение си нямат. :D

anonymous908491
07-20-2014, 09:52
Акъл по рождение само ти си получил, сигурно си бил първото бебе записано в университет

Death Gun
07-20-2014, 10:00
що се заяждаш човече
аз съм добро момче, което харесва женската красота :)

anonymous908491
07-20-2014, 10:08
Не се заяждам, всички се раждат без акъл, но само блондинките успяват и да живеят без такъв.

an7raks
07-20-2014, 10:14
Какво мислите за връзките които не са моногамни и бихте ли го практикували?

Информация: полиаморията е когато се виждаш с няколко човека, всеки от който е съгласен на това и знае за останалите, като той също може да се вижда с други хора ако иска. Някои са с един "главен" партньор и няколко "второстепенни", с които нещата не са толкова сериозни; други са с повече от един главен партньор (тоест сериозни връзки които могат да продължават години). Помага при връзките от разстояние. Не е за всеки, естествено, и не съм чувал някой да твърди, че полиаморията е по-добра от моногамията.

^ Това е само резюме, ако се интересувате има повече информация в интернет.
Какво да мисля... Щом им е кеф, нека си се праскат със 100 човека докато са във "връзка", няма лошо, ако всички участници са наясно. Аз лично не бих практикувал подобно нещо /за сега/... Още съм на идеята за "принцесата и дългият и щастлив живот", колкото и да е глупаво... :D

Fisherman
07-20-2014, 10:58
просто си търсите извинение да развратничите,тва е

дали ше го наречете полиамория,привилегии, феминизъм едно и също е

StringTheoryPracticist
07-20-2014, 11:02
Според т'ва, което видях Зарко си води връзките с тефтерче и калкулатор в ръка :?
Ае стига т'ва е връзка.. полиаморна, моногамна или уат соу евър си е връзка.. ;с
не бъди бътхърт плс :с

Съгласна, че има (сравнително) малко неща за ценене и партньорът е едно от тях. Точно в момента не искам да разтягам повече, обаче ми се струва, че немалка част от хората, които са "за" такива връзки, говорят теоретично. Теоретичното говорене в случая предразполага към някаква от моя гледна точка изкуствена заземеност. "Аз съм обективен, ненаивен и следя истинското случване на нещата" ~ някаква подобна история.
Да, пак не ми се получи да го обясня добре xDD. Идеята ми е, че в такава ситуация обикновено се стремиш да се покажеш като рационалист и стигаш до там, че стабилно ти се смесват възприятията за "идеална" връзка.
Аз винаги си подхождам така :Д но тук главния ми аргумент е, че не виждам причина защо не (proof by contradiction).

ShtrudeL
07-20-2014, 11:19
Не че е дефектен, а достатъчен. Лично аз съм на принципа, че харесам ли си един вид дънки (биват прави, слим, шалвари, висока талия и така нататък), ще продължавам да си купувам точно от тоя вид, защото смятам, че ми пасват. С хората е същото - харесала съм си вече един човек, нагодила съм се, доволно ми е като е покрай мен, приятно ми е, химическите процеси продължават да врат и кипят, има страст, перфектни са ни чисто човешките там отношения. Защо да го сменям като ми е напълно достатъчен? Или като за случая - защо да вземам втори?

Какво значи да ти е 'достатъчен'? Той пак може да ти е достатъчен, но да правиш с друг други неща, нови неща, или просто ей така за идеята да не се ограничаваш до едно нещо. И защо си мислиш, че в един момент няма да решиш, че искаш да пробваш нов вид дънки? Това е неуместен пример. Все едно да ядеш една и съща храна.
И идеята е по-скоро не да 'вземеш втори' човек, а да имаш нещо странично, което да кажем ти носи приятни емоции и удоволствие. Може дори да е просто секс. Много хора изпитват желание за това докато са със 'сериозен' партньор, но се чувстват гузни за това, или че изпитват нещо нередно и си измислят причини като 'Аз съм сериозен и имам принципи и човек, който обичам, не, не мога да правя такива неща.', но само лъжат себе си. Което е нещо естествено и няма лошо в това, само дето е нещо като нож с две остриета и крие риск в един момент да се наръгаш на едното.
Като цяло много отдавна е минала през главата ми тая мисъл за т.нар. полиамория, но както споменах, това е само на теория.. И ти самата каза, че не ти е ясно или нещо такова? Ами да. Когато казах, че никой не бе се съгласил да ме обича при тези условия, имам предвид, че никой не би се съгласил при тези условия. ^^ Т.е.. аз отново бих гледала на него като на 'човека, който ме допълва най-много, най-добре, който е на върха на стъпалата, докато аз съм някъде във въздуха и т..н. и т.н. романтични глупости', а.к.а 'единствен', но това не би пречело да се почувствам привлечена от някой друг и да се отдам на това привличане и на всичко последвало, а това е обикновено просто секс. И истината е, че всички.. ВСЕКИ човек е способен да се почувства привлечен от друг, докато е във връзка и да иска да прави секс (да кажем, защото е най-простото) с него, но огромен процент от тези хора просто биха подминали това желание заради гузна съвест, суетня, измислени принципи и т.н, като пак казвам, в това няма нищо лошо. Просто.. ножа с двете остриета. ^^
И така.. мързи ме да пиша повече. чаЛ

ShtrudeL
07-20-2014, 11:26
бтв.. нещо почти по темата ^^ http://sollipsism.tumblr.com/post/88280424277

didi_marin0va
07-20-2014, 11:28
Какво мислите за връзките които не са моногамни и бихте ли го практикували?

Информация: полиаморията е когато се виждаш с няколко човека, всеки от който е съгласен на това и знае за останалите, като той също може да се вижда с други хора ако иска. Някои са с един "главен" партньор и няколко "второстепенни", с които нещата не са толкова сериозни; други са с повече от един главен партньор (тоест сериозни връзки които могат да продължават години). Помага при връзките от разстояние. Не е за всеки, естествено, и не съм чувал някой да твърди, че полиаморията е по-добра от моногамията.

^ Това е само резюме, ако се интересувате има повече информация в интернет.
Повече ме кефят сексуалните взаимоотношения между мравките. При тях след половия акт, женската откъсва главата на мъжкия!

ShtrudeL
07-20-2014, 11:33
Повече ме кефят сексуалните взаимоотношения между мравките. При тях след половия акт, женската откъсва главата на мъжкия!

ъъ тва не е ли при богомолките

StringTheoryPracticist
07-20-2014, 11:49
ъъ тва не е ли при богомолките
шшшшшт, не ѝ обръщай внимание и ще си отиде

ShtrudeL
07-20-2014, 11:56
шшшшшт, не ѝ обръщай внимание и ще си отиде

но така насажда конфликт и раздор между мравчените семейства!

anonymous908491
07-20-2014, 11:59
мравчените семейства!

Една женска и милиард мъжки, само жена би нарекла това семейство.

ShtrudeL
07-20-2014, 12:00
Имаш късмет, че не си мравка (богомолка) и няма да правя секс с теб. ^^

anonymous908491
07-20-2014, 12:02
Късмет би било да съм в семйството ти и да успея да правя секс с теб

NaOH
07-20-2014, 13:08
За 2 страници се показа кои са курвите във форума :razz:

ShtrudeL
07-20-2014, 13:29
и кои са с дефицит на мозъчни клетки

NaOH
07-20-2014, 13:54
Двете се припокриват.

yakuza_
07-20-2014, 13:57
и кои са с дефицит на мозъчни клетки

стана малко като - крадеца вика, дръжте крадеца

Fisherman
07-20-2014, 14:17
buttmad

socareless
07-20-2014, 14:22
За 2 страници се показа кои са курвите във форума :razz:
+4e
tova ako ne e definiciqta za kurva ne znam koe e

ShtrudeL
07-20-2014, 14:31
Тесногръдието никога не е очарователно. ^^

StringTheoryPracticist
07-20-2014, 14:31
не виждам лошо ^^

ShtrudeL
07-20-2014, 14:32
По вашата логика, тези са бахти курвите https://www.youtube.com/watch?v=pIteYji6t_g

ShtrudeL
07-20-2014, 14:35
Някои хора са прекалено егоистични, егоцентрични и алчни, за да могат да разберат нещо такова. И понеже аз също съм една от тях, не го практикувам, а само го одобрявам.
Хората не обичат любовта, която би трябвало да е предопределена (каквото и да значи това) за тях, да отива при друг.

socareless
07-20-2014, 14:35
Тесногръдието никога не е очарователно. ^^

beshe mi qsno, che tova shte napishesh mn predictable si ;/
razlikata mejdu tova da si shirokoskroen i tova da si bezprincipen ne e malka i ne e za prenebregvane -.-

ShtrudeL
07-20-2014, 14:40
beshe mi qsno, che tova shte napishesh mn predictable si ;/
razlikata mejdu tova da si shirokoskroen i tova da si bezprincipen ne e malka i ne e za prenebregvane -.-

Окей. Ще се съглася. Но би ли ми обрисувал какво значи за теб да имаш принципи и най-вече би ли споменал някои примерни. И също така ми е интересно дали наистина не би ги нарушил никога. Никога.

Пример: Аз имам принцип да не спя с теб на първата ни среща. Обаче много искам. Ти също. Ужасно много. Целуваме се и се натискаме, но в един момент ти казвам, че няма как да стане, щото имам принципи. И тогава какво? Ще си кажеш ли 'О, тя е толкова прекрасна, има принципи, dooown boy, dooown!'........ защото ако го направим, ще изляза курва? Oh, it's so sweet.

ShtrudeL
07-20-2014, 14:48
Но нека си изясним някои неща:

Курва - жена, която спи с всеки. Не. Иска ми се да има по-конкретно определение. Жена, която няма да я бърка дали спи с най-добрия приятел на гаджето й. Примерно.
Лека жена - жена, която спи с всеки с мерцедес последен модел, без значение, че е грозен и дебел.

А жените, които просто обичат секса така, както и мъжете, в коя графа ги слагаме?



И още нещо. Секса нещо лошо ли е?
И още нещо. Защо трябва да осъждаш който и да е? Аз трябва ли да съдя гаджето си за това, че е чукало 24564056 човека преди мен? Примерно.

socareless
07-20-2014, 15:00
Окей. Ще се съглася. Но би ли ми обрисувал какво значи за теб да имаш принципи и най-вече би ли споменал някои примерни. И също така ми е интересно дали наистина не би ги нарушил никога. Никога.

Пример: Аз имам принцип да не спя с теб на първата ни среща. Обаче много искам. Ти също. Ужасно много. Целуваме се и се натискаме, но в един момент ти казвам, че няма как да стане, щото имам принципи. И тогава какво? Ще си кажеш ли 'О, тя е толкова прекрасна, има принципи, dooown boy, dooown!'........ защото ако го направим, ще изляза курва? Oh, it's so sweet.

принципът е нещо устойчиво, което ти дава упора и насока в динамичния,непостоянен и изменчив свят, в който живеем
принципите си ги градя на базата на опита,което значи,че в различен момент могат да бъдат различни, но аз далеч не съм най-принципния, така че бих ги нарушил, да
имам някои принципи, които доколкото зависи от мен не бих, но никога не казвай Никога ,защото не знаеш в каква ситуация ще попаднеш
истинското изкуство, всъщност е да знаеш кои принципи и кога можеш да нарушиш и кои не
специално за посочения пример би било много долно от твоя страна да го направиш тва => този принцип е приемливо да го нарушиш макар и с риска да те нарекат лека жена, така че казвай няква среща и да си потъпкаме принципите

anonymous908491
07-20-2014, 15:05
А жените, които просто обичат секса така, както и мъжете, в коя графа ги слагаме?


Не знам за графата, но бих се радвал да ме запознаеш с някоя такава.

Auriss
07-20-2014, 15:07
струдел, думичката уважение говори ли ти нещо ?

StringTheoryPracticist
07-20-2014, 15:12
Някои хора са прекалено егоистични, егоцентрични и алчни, за да могат да разберат нещо такова. И понеже аз също съм една от тях, не го практикувам, а само го одобрявам.
Хората не обичат любовта, която би трябвало да е предопределена (каквото и да значи това) за тях, да отива при друг.
мех, полиаморията не е за всеки и очаквах да има неодобряващи.

razlikata mejdu tova da si shirokoskroen i tova da si bezprincipen ne e malka i ne e za prenebregvane -.-
vseki koito ne spazva tvoite principi a negovi si e bezprincipen?

ne e mn gotino da kara6 s principite na koito sa te nau4ili, osobeno ako ima6 kapaciteta da izmisli6 svoi sobstveni, po-dobri. e, ako nqma6 k.

Fisherman
07-20-2014, 15:30
Някои хора са прекалено егоистични, егоцентрични и алчни, за да могат да разберат нещо такова.

не виждам никакъв егоизъм в това да изискваш да си обичан,алчните са тия които скачат от партньор на партньор

socareless
07-20-2014, 15:30
има някои универсални принципи, които преобладаващата част от човечеството споделят(и не случайно), но явно всеки, който не ги просто е широкскроен к.

Fisherman
07-20-2014, 15:33
аз съм сигурен,че практикуващия струнна теория не може да завърти едно гадже,но говори за ПОЛИ-неща

galaxy29
07-20-2014, 16:07
превзет термин за харем, османци долни

StringTheoryPracticist
07-20-2014, 16:15
Мех все ми е тая дали сте тесноскроени, не съм пуснал темата за да дебатирам какво е добре за мен с критикуващите мe. Предимно правя изключениe за Ауриса, защото имам оптимистични очаквания към нещата които пише и ми е особено интересно как ще реагира на идеи за които сме несъгласни, жалко че не продължи дискусията :/

има някои универсални принципи, които преобладаващата част от човечеството споделят(и не случайно), но явно всеки, който не ги просто е широкскроен к.
6to pi6e6 na kirilica we

kekekek

socareless
07-20-2014, 16:19
6to pi6e6 na kirilica we

kekekek

tрoлq

StringTheoryPracticist
07-20-2014, 16:26
ti da ne si brata na kiril i bratmu

socareless
07-20-2014, 16:30
az sym brata na brata na kiril, vikat mi kiril

pandabear
07-20-2014, 16:31
на щруделката целта е да бъде в полиаморна връзка с момчета от всички възможни зодии

StringTheoryPracticist
07-20-2014, 16:48
а на мен ми остава само някоя от зодия панда :oops:

pandabear
07-20-2014, 21:27
и к'воо?

102
07-20-2014, 21:31
opitai s maika ti nali e mechkopodobna

StringTheoryPracticist
07-20-2014, 21:33
@двамата:

меееееееееееееееееееех

https://www.youtube.com/watch?v=MOs4vsthLD0

pandabear
07-20-2014, 22:01
http://kittybloger.files.wordpress.com/2012/02/not-funny.jpg

galaxy29
07-20-2014, 22:33
има огромна разлика м/у това да си разнообразиш 20-годишната връзка, като с партньора вкарате странично лице за еднодневна тройка например и това да водиш харемска връзка
и щруделино, хората с акъл разграничават лекото и курвенско държание с това човек да се забавлява, спокойно
ама това, заблудено ми рибоче, не е забавление, а слабохарактерно и грозно
и хората, които не приемаме таз долнопробна измишльотина, не сме тесногръди, алчни и неразбрани, просто можем да пазим самоконтрол и да уважаваме избора си
хора с ценности сме, не живеещи в консерва, а нетолериращи идиотщини
като вървите срещу едни универсални принципи и подкрепяте разни изверги, това не ви прави демократични, а кретенични
това, дето Auriss и socareless ти казаха, щруди е ключово

StringTheoryPracticist
07-20-2014, 22:47
ЛОЛ това прозвуча сякаш искаш да ми се заядеш, но си търсиш прикритие :Д

и не ми пука дали сте тесногръди или кофти хора :/ живейте си там

всъщност не, по-добре ми се обяснявайте и ми се доказвайте какви (не)сте докато се прозявам, все пак това е смисъла на форумите.

galaxy29
07-20-2014, 22:54
не се заяждам, просто си доуточних мнението

StringTheoryPracticist
07-20-2014, 22:56
моя грешка ^^

NaOH
07-21-2014, 02:03
Стана ми неловко от толкова неловкост в последните няколко поста :(

paradosou
07-21-2014, 09:26
Без такива връзки за мен.

ShtrudeL
07-21-2014, 11:50
хората с акъл разграничават лекото и курвенско държание с това човек да се забавлява,

явно имаме различни представи за 'хора с акъл' и 'забавление' ^^

инаК мноЛ се палите, спокойно няям харем с представител на всяка една от зодиите ^^

LadyDi
07-21-2014, 12:21
Ох, че прекрасна тема.

По-голямата част от вас изобщо си нямат и понятие какво е полиамория, бъркат го с курвенско поведение и полигамия, но иначе всички спорят ожесточено за това кой е морален и кой - долнопробна шафрантия :cool:

Fisherman
07-21-2014, 12:29
Ох, че прекрасна тема.

По-голямата част от вас изобщо си нямат и понятие какво е полиамория, бъркат го с курвенско поведение и полигамия, но иначе всички спорят ожесточено за това кой е морален и кой - долнопробна шафрантия :cool:

тогава били била толкова добра,че да ни светнеш какво точно е полиамория

Fisherman
07-21-2014, 12:30
ЛОЛ това прозвуча сякаш искаш да ми се заядеш, но си търсиш прикритие :Д

и не ми пука дали сте тесногръди или кофти хора :/ живейте си там

всъщност не, по-добре ми се обяснявайте и ми се доказвайте какви (не)сте докато се прозявам, все пак това е смисъла на форумите.

аз още се чудя дали някога си имал приятелка

LadyDi
07-21-2014, 12:31
тогава били била толкова добра,че да ни светнеш какво точно е полиамория

Всъщност не. Както казах и в другата тема, която ти така благосклонно осветли с прекрасна картинка, аз не съм ви учителка. Навсякъде около вас има информация, научете се сами да си я търсите и тълкувате.

StringTheoryPracticist
07-21-2014, 12:45
явно имаме различни представи за 'хора с акъл' и 'забавление' ^^
след като заемеш позиция, представите за такива понятия често се адаптират според позицията - оттам и безсмислието на спора с повечето несъгласни досега

Ох, че прекрасна тема.

По-голямата част от вас изобщо си нямат и понятие какво е полиамория, бъркат го с курвенско поведение и полигамия, но иначе всички спорят ожесточено за това кой е морален и кой - долнопробна шафрантия :cool:
не е като да съм изненадан

всъщност добре ли съм го обяснил в 1вия пост? да не би да идва от мен това :D

аз още се чудя дали някога си имал приятелка
трябва ли да ми пука

LadyDi
07-21-2014, 12:51
всъщност добре ли съм го обяснил в 1вия пост? да не би да идва от мен това :D
Всъщност не си.

StringTheoryPracticist
07-21-2014, 13:17
Сигурно е от математическото порно с което прекалявам напоследък - дефиницията е технически прецизна, а плюсовете/минусите покриват голяма част от пространството с плюси/минуси на полиаморията. :D

Естествено в математиката не се полагат допълнителни усилия за да посочиш кои чести презумпции, които хората биха направили без да е написано в текста, не важат в случая.

Хората рядко си променят мнението при нова информация, пък и не ми се иска да окуражавам мислене което позволява презумпции, даже и да е трудно да се мисли абстрактно и без да се запълват импулсивно неуточнените детайли (сещам се за аурис, който беше решил че има някаква разлика м/у това как моногамните и полиаморните си избират нов партньор - и можеше да опише конкретната разлика - без да съм споменавал нищо по въпроса).

Избирате по-слабото в дихотомията м/у Bayes' theorem и representativeness heuristic :(

A aко на някой му се занимава може да го обясни като за хора :cool:

LadyDi
07-21-2014, 13:20
^ Наистина е глуповато да пишеш мнения с толкова термини и чуждици, когато си пределно наясно, че повечето няма да бъдат разбрани и съответно да се скриеш зад тях с аргумента, че не можеш да бъдеш адекватно оборен.

StringTheoryPracticist
07-21-2014, 13:30
Поначало не съм заинтересован във възможността на повечето хора да ме оборят, а в случая реда за теоремата на Бейс си е само между другото и може да се игнорира, въпреки че ако някой го напише в Гугъл ще открие неща, които са (според мен) страхотни <З

Останалите неясности които допускам са неумишлени : (( мога да ги избегна само с много усилия, което черпа от важни ресурси на мозъка ми.

StringTheoryPracticist
07-21-2014, 13:41
Поправка: поначало не ме интересуват мненията на повечето хора за повечето теми; когато ме интересуват, обикновено не опира до оборване, просто не заемам страна (или се старая да не заемам (което е трудно ако другия заема страна)).

galaxy29
07-21-2014, 13:47
Ох, че прекрасна тема.

По-голямата част от вас изобщо си нямат и понятие какво е полиамория, бъркат го с курвенско поведение и полигамия, но иначе всички спорят ожесточено за това кой е морален и кой - долнопробна шафрантия :cool:
аз не го бъркам с многобрачието, просто ми се вижда същата сбъркана история

anonymous908491
07-21-2014, 14:40
^ Наистина е глуповато да пишеш мнения с толкова термини и чуждици, когато си пределно наясно, че повечето няма да бъдат разбрани и съответно да се скриеш зад тях с аргумента, че не можеш да бъдеш адекватно оборен.

Той поне да пишеше нещо вярно, за да си заслужава четенето. По същия начин може да отиде в джунглата и да обяснява на диваците, че телефона му е магически предмет, а не знае за него друго, освен как се натискат бутоните.

StringTheoryPracticist
07-21-2014, 14:51
^ тебе изобщо някой чете ли те в тоя форум :Д

pandabear
07-21-2014, 15:04
аз

Grudi_SeXa
07-21-2014, 17:11
поликурвария

Mary_Jane_69
07-21-2014, 19:22
Не ми харесва, нищо че съм лессо влюбчива и всеки път е различно. Не можеш да пляскаш такава неясна и смесена с кво ли не материя, с терминологии. Затова мразя психологията. Предпочитам един сериозен човек до себе си, а преди да го срещна, и окончателно да сме заедно, да, ще се забавлявам с други както намеря за добре. Предпочитам да преценя, и да се отдам-цялостно. Много хора могат да ми гледат цветовете, но не в целия им блясък-което е гадно и ще се почувствам тъпо.

Fisherman
07-21-2014, 19:28
отдай ми се цялостно

anonymous908491
07-21-2014, 19:35
Далтонист няма шанс с нея

Fisherman
07-21-2014, 19:51
Далтонист няма шанс с нея

не ме интересува дали имаш шансове с нея

anonymous908491
07-21-2014, 20:11
не ме интересува дали имаш шансове с нея

Не знам колко е часа, питай някой друг.