PDA

View Full Version : Имам проблем пъпките помощ!!



cHowLbg
07-20-2014, 12:20
На 16 съм и имам проблем с кожата по лицето ще дам снимки моля кажете ми какво да използвам.
http://prikachi.com/images.php?images/974/7481974v.jpg Снимка 1
http://prikachi.com/images.php?images/977/7481977y.jpg Снимка 2
ПОМОЩ

didi_marin0va
07-20-2014, 12:31
На 16 съм и имам проблем с кожата по лицето ще дам снимки моля кажете ми какво да използвам.
http://prikachi.com/images.php?images/974/7481974v.jpg Снимка 1
http://prikachi.com/images.php?images/977/7481977y.jpg Снимка 2
ПОМОЩ

За твоята възраст е нормално. Ако искаш отиди при личния си лекар и поискай направление за специалист дерматолог, който да ти изпише някакви медикаменти за проблема. Трябва обаче да знаеш, че лекарствата са изключително скъпи и в повечето случаи не лекуват, а само потискат акнето.

cHowLbg
07-20-2014, 12:38
Благодаря само да попитам, колко време ще продължи тожа акне?

didi_marin0va
07-20-2014, 12:43
Благодаря само да попитам, колко време ще продължи тожа акне?

Според мен никой не може да каже. При всеки е много индивидуално. Все пак има голяма вероятност до две - три години да се оправиш. Въпреки това си вземи направление, за да те види специалист дерматолог.

cHowLbg
07-20-2014, 12:46
Добре ли е да огранича сладките храни ?? Защото аз доста ги ям.

didi_marin0va
07-20-2014, 12:52
Добре ли е да огранича сладките храни ?? Защото аз доста ги ям.
Да, хубаво би било. Храни се здравословно и спортувай.
Освен това трябва да знаеш, че акнето е свързано с хормоните в организма, така че също бих те посъветвала да намалиш и мастурбацията до минимум. Това е спорен въпрос, но доста лекари мислят, че и тя има принос.
Въпреки това, каквото и да правиш няма да спреш акнето напълно. Едва, когато излезеш от пубертета, то би трябвало да спре.

Не се притеснявай. Всички са минали по този път. Нито си първия с акне, нито последния.

Eagle 123
07-20-2014, 12:54
Прочети го това, ще ти бъде от полза .. http://www.teenproblem.net/a/6-lubopitno/15390-nyakolko-sladki-istini-za-shokolada/

Просто избягвай безалкохолните напитки, там има много глюкозо-фруктозен сироп, 200 x сладък от захарта, хапвай основно черен шоколад, с повече съдържание на какао >50 %

cHowLbg
07-20-2014, 13:01
Не пия газирано, мастурбирам по 2 пъти на ден :Д ще опитам да ям само черен шоколад. Благодаря ви много :)

didi_marin0va
07-20-2014, 13:02
Прочети го това, ще ти бъде от полза .. http://www.teenproblem.net/a/6-lubopitno/15390-nyakolko-sladki-istini-za-shokolada/

Просто избягвай безалкохолните напитки, там има много глюкозо-фруктозен сироп, 200 x сладък от захарта, хапвай основно черен шоколад, с повече съдържание на какао >50 %

+1

wild767
07-20-2014, 13:05
пробвай акне аут активен лосион.

Тамии ..^^
07-20-2014, 21:17
Като спреш да ядеш млечен шоколад и да пиеш кола няма да се оправиш, а и като гледам доста несериозно се отнасяш към и без това не особенно доброто състояние на кожата ти. Да, нормално е на 16 години да имаш пъпки, но ти имаш доста, т.е. акне. Подходи сериозно и се заеми с лечението му. Иди на дерматолог. Пий повече вода. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО мий лицето си сутрин и вечер с подходяш гел/лосион, след това задължително подхранвай с крем и слагай някакъв изсушаващ продукт върхо пъпките, НО не на цялото лице. Добре е нещата, които ползваш да са съобразени с типа кожа, която имаш, т.е. суха, нормална, мазна, смесена. Прави повече подхранващи маски, защото ако ползваш продукти само за акне кожата ти ще се изтощи и ще стане по-зле. Трябва й подхранване за да се регенерира и да се възтанови по-добре. Може да пробваш с компреси с чай от смрадлика. И помисли за лечението на кожата ти веднага. Говоря от личен опит. Появиха ми се пъпки преди около 10 месеца, не толкова, коолкото на теб, но беше драстична промяна. През всичките месеци полагах невероятни грижи за кожата си, а резултат виждам чак сега. Така че заемай се. Успех.

Hayashi
07-20-2014, 21:31
Това въобще не е нормално и изглежда направо болезнено. Купи си гел за лице, който не съдържа сулфати в състава. Според мен ще е по-добре да се насочиш към някакъв продукт от класа на Avène, Uriage, La Roche-Posay. Както и крем без течен парафин в състава. След това може да нанасяш съвсем малко количество чисто екстра върджин авокадово масло. Може и зехнит, но авокадото е далеч по-добро.

hey.mistery
07-20-2014, 21:39
Една моя приятелка се справи с акнето чрез хапчета. Сега кожата й е чиста, но се маже с разни кремове, защото са й останали малко белези. Хапчетата се пият 6 месеца, ако не се лъжа, през това време никаква употреба на цигари и алкохол. Трябва да внимаваш със слънцето и малко уврежда хормоните. Казва се Рокотан. Само казвам за този вариант, твор си е решението. Но консултирането с дерматолог е задължително, той може да ти предложи нещо друго. :)

didi_marin0va
07-20-2014, 21:52
Не пия газирано, мастурбирам по 2 пъти на ден :Д ще опитам да ям само черен шоколад. Благодаря ви много :)

ТОВА Е МНОГО!!! Намали ги на 2 пъти седмично , че даже и по-малко. СПОКОЙНО няма да получиш абстиненция, ако ограничиш!

cHowLbg
07-20-2014, 23:25
:Д ще пробвам 2 пъти в месеца и ще се консултирам с дерматолог скоро иначе мерси за съветите спирам със сладките храни. Много се дразня и мразя заради тъпото лице. :@@@@

lisi4ety
07-21-2014, 11:41
ДЕРМАТОЛОГ!
Хора, стига сте си правили експерименти с кожата си. Особено при положение, че всеки организъм и кожа е различен, няма как решението за един да гарантира решение и за друг.
Наистина не разбирам защо експериментирате вместо да отидете, да ви кажат какъв е проблема, да ви предпишат един-два крема и да се приключи.

Аз от 7 клас се мъчих, преди две години отидох при специалист и за три месеца с два крема си изчистих кожата, сега ми излизат по една-две пъпки през няколко месеца..

Dagichka
07-21-2014, 12:04
^от София ли си, при кой дерматолог ходи? щото и аз имам проблеми от години с акнето и то по цялото тяло, ходила съм при двама специалисти уж и единственото, което ми предписаха бяха неща на марки, с които явно работят и не подействаха..
иначе и храната си оказва влияние, храни се по-здравословно, поддържай хигиена на кожата и тва е..

Hayashi
07-21-2014, 14:12
Всъщност само експериментите помагат в повечето случаи. Дерматологът рядко знае кой точно състав ще ти помогне и към коя съставка може да имаш чувствителност и да ти се появяват пъпки. Съгласна съм с Dagichka, че предписват продукти на марката, с която работят. Често виждам да се предписва Bioderma, а на мен примерно не ми допадат продуктите им.
Така, че трябва да се пробва и да се следи състава, за да се види кое помага и кое вреди. Това не значи обаче, че всичко анти-акне трябва да си го намажеш.

Stockh
07-21-2014, 14:36
Преди да се мажеш с какви ли не гадости, с които аз съм се мазал и е нямало ефект (от а до я) кажи ми колко литра вода пиеш на ден? Ама не да пиеш 2,3 чаши и ся да кажеш около 2 литра. Зимай 2,3 шишета от литър и половина и ги пий за ден, поне 3л на ден, не яж боклуци и пробвай да спреш самозадоволяването и пази лична хигиена, мий си лицето по 2 пъти на ден без сапуни и излишни химии. Повярвяй, това се лекува или отвътре или с времето, дори и някое кремче да ти помогне, след ден два пак излизат.

spopi
07-22-2014, 06:36
При дерматолог отиди той най-добре ще ти каже с какво да се мажеш,защото ние тук даваме различни мнения за продукти, но твоя проблем явно е по сериозен. :wink:

smile12345
07-22-2014, 06:48
Една моя приятелка се справи с акнето чрез хапчета. Сега кожата й е чиста, но се маже с разни кремове, защото са й останали малко белези. Хапчетата се пият 6 месеца, ако не се лъжа, през това време никаква употреба на цигари и алкохол. Трябва да внимаваш със слънцето и малко уврежда хормоните. Казва се Рокотан. Само казвам за този вариант, твор си е решението. Но консултирането с дерматолог е задължително, той може да ти предложи нещо друго. :)
положението му не е чак толкова тежко, че да се стига до роакутан, а и лечението излиза доста солено, по-добре отиди на дерматолог може да ти изпишат някакви антибиотици, които са далеч по-леки от това лекарство..и храната не е свързана с акнето, яж каквото ти се яде и колкото ти се яде, а и това с хормоните няма нищо общо с това колко често мастурбира! wtf?!

smile12345
07-22-2014, 06:50
Благодаря само да попитам, колко време ще продължи тожа акне?

при всеки е индивидуално наистина, но ако го третираш правилно и спреш самия процес, до няколко месеца ще има драстична промяна