PDA

View Full Version : Плочки и протеини ?



borko0097
07-20-2014, 13:52
Здравейте, искам да попитам като взимам протеин , креатин и глутамин това ще ми помогне ли за по лесно оформяне на плочки ? (тренирам от 3-4 месеца ,но не бях тренирал за корем и сега реших да наблегна на него и по точно да оформя плочки) да дам и малко информация за мен на 17 съм висок съм 1.75 и тежа 51kg
упражненията които правя за плочки са следните:
5 серии по 30 повторения коремни преси с свити колене
5 серии по 30 повторения вдигане на краката от легнало положение

yakuza_
07-20-2014, 13:53
51 kg за какво са ти плочки?

borko0097
07-20-2014, 16:27
ами просто искам да оформя и плочки и та ако може ми отговорете и също какво ми предлагате да направя преди плочките защото по отговора мисля ,че според вас трябва да направя първо нещо друго друг или ?

yakuza_
07-20-2014, 16:34
аз лично първо бих качил няколко кг., без да се притеснявам за плочки
аз съм 1 см. по-висок и с 22кг по-тежък и изглеждам "нормално", а ти 50 кг., ще си щекав, еби ги плочките и си пий добавките със здраве, а и плочките не са толкова до трениране, колкото до хранителен режим и кардио, аз като започнах да ходя на фитнес, правех 3х200, ами личаха, но не бяха като на стриптизьор
както казваше един от залата - плочките са готини, но като си 90кг.

borko0097
07-20-2014, 16:39
Благодаря много, а като пия добавки по колко пъти на ден според теб е добре да се яде и какво за да кача по-бързо kg ,а също колко kg като стана да започна да правя плочки ?

redbul2
07-20-2014, 16:50
а също колко kg като стана да започна да правя плочки ?
Стани 75 кг и тогава мисли за плочките. Залягай на ЗЪРНЕНАТА диета. :)

Rakshy
07-20-2014, 22:31
При 175, 51 кг нямаш плочки? Не беше ли нормално за щеките да имат плочки?

А и тая мода с тия плочки е такава простотия. Всичко извън натуралната функция на коремните мускули е загуба на време. Качи килограми и направи един корем като на атлет (мма боец, боксьор, powerlifter, дори кросфитър). Ще си много по-доволен.


Другото, което е, за да е по-видимо прави упражнения с тежести. Когато коремните ти мускули станат по-големи, ще ти е по-лесно да ги изкараш (ще изглеждат добре при по-висок % телесни мазнини).

Tajnomomiche
07-24-2014, 01:32
Наистина 51 кг са прекалено малко за ръста ти, трябва ти стабилно маса да качиш, наблегни на протеиновите храни: чисто месо, изварата също въпреки,че е ужасна на вкус съдържа много протеини,прави си омлети от белтъци.Ако се поразровиш из нета има таблици с хранително съдържание в продуктите, гледай храните съдържащи най-много протеин и наблягай на тях. Ако тренираш усилено за твоите 51 кг дневният ти прием на чист протеин трябва да е около 150 грама, за да има мускулен растеж и да може качествено да се възстановяваш. Иначе от протеините мога да ти препоръчам на amix, те са добри.