PDA

View Full Version : Дядо Добри



Страници : 1 [2]

LadyDi
07-21-2014, 10:34
лол, антраксе, някой си е отделил от времето, за да ти покаже колко лишени от смисъл са съжденията ти ли

слаб следобед в работата...

an7raks
07-21-2014, 10:34
Инстинкт, емоция и чувство са различни неща. Това, че ги използваш като синоними само показва колко малко разбираш тази част от психологията. Затова ми е непонятно защо се опитваш да се аргументираш с помощта на тази наука :)

Аз казвам, че са различни неща, ти ми казваш, че ги използвам като синоними...

LadyDi
07-21-2014, 10:35
Аз казвам, че са различни неща, ти ми казваш, че ги използвам като синоними...

Ти ми казваш, че инстинкт и емоция са различни неща. Но твърдиш, че емоция и чувство са синоними. Хайде, следи дискусията поне малко де.

an7raks
07-21-2014, 10:35
лол, антраксе, някой си е отделил от времето, за да ти покаже колко лишени от смисъл са съжденията ти ли

Аз твои съждения до сега не съм видял никъде... Иначе, предполагам, че са пълни със смисъл...

an7raks
07-21-2014, 10:37
http://www.kakvo.org/sinonim/%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D1%8F

LadyDi
07-21-2014, 10:40
Да, емоция често се ползва в ежедневието като синоним на чувство, но това не значи, че е вярно.

И ако единственият ти аргумент в подкрепа на това е... kakvo.org, аз смятам да не си губя повече времето :lol:

an7raks
07-21-2014, 10:42
http://re4nik.com/sinonim/emociq
http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D1%8F
Гати съвпадението...
Кажи ми каква е разликата между емоция и чувство?

LadyDi
07-21-2014, 10:43
Казах ти, ако искаш да водиш този спор, трябва да погледнеш разликата от психологическа гледна точка. Какво ми цитираш синонимни речници.
+ това, аз ти обясних разликата, друг е въпросът, че явно не си я прочел

an7raks
07-21-2014, 10:45
Емоцията е психическа реакция спрямо обграждащата ни среда. Много интензивно състояние на възбуда, временно и краткотрайно.
Съскането на котката - страх - първична емоция.
Махането с опашка на кучето - радост - първична емоция.
Съветвам те наистина да проучиш въпроса, преди да спориш за глупости.
Това ли е? Тук виждам обяснението ти за емоция, но не и за чувство... За мен, дефиницията за последното е същата като тази...

LadyDi
07-21-2014, 10:59
Това ли е? Тук виждам обяснението ти за емоция, но не и за чувство... За мен, дефиницията за последното е същата като тази...

Чувството е форма на изразяване на отношението на индивида към заобикалящата го среда. Не реакция, а съзнателно изразяване на отношение. За разлика от емоцията, чувството е по-дълготрайно и устойчиво.

Малко ми е изморително да ти го играя учителка. Разполагаш с толкова много информация, започни да се учиш как да я търсиш и сортираш, за да не се излагаш.

socareless
07-21-2014, 10:59
"Емоциите са преходни и непостоянни, често една емоция се сменя с противоположната под влиянието на външни фактори. Чувствата са независими от външните условия. Емоциите като произтичащи от астралния свят са стихийни по природа, човек ги допуска себе си автоматично, по навик (който е изградил в течение на хилядолетия) при определени ситуации, т.е. предимно подсъзнателно. Чувствата са напълно свободно-избрано и осъзнато отношение на човека към света. Седалище на чувствата е самият човешки дух. Оставени сами на себе си емоциите се изчерпват, докато чувствата могат да нарастват до безкрайност. "

Fisherman
07-21-2014, 11:10
http://x2.fjcdn.com/comments/are+the+voices+in+your+head+calling+you+a+++_6c3a4 4a47884ccf50033e298cf68f26a.jpg

an7raks
07-21-2014, 12:28
Та нима чувствата са непреходни и постоянни? Защо хора се развеждат след дълги години на любов и взаимно уважение?

LadyDi
07-21-2014, 12:33
Та нима чувствата са непреходни и постоянни? Защо хора се развеждат след дълги години на любов и взаимно уважение?

Къде пише, че са непреходни и постоянни? Не само, че не те бива да тълкуваш написаното, ами явно имаш затруднение и да го прочетеш.
Емоция и чувство не са оксиморони, за да смяташ, че определението на едното важи в отрицателна форма за другото ;)

an7raks
07-21-2014, 12:36
"Емоциите са преходни и непостоянни, често една емоция се сменя с противоположната под влиянието на външни фактори. Чувствата са независими от външните условия.

За разлика от емоцията, чувството е по-дълготрайно и устойчиво.
.
...

LadyDi
07-21-2014, 12:38
По-дълготрайно и устойчиво не значи непременно непреходно. Наистина ли трябва да ти обяснявам такива елементарни неща?

an7raks
07-21-2014, 12:41
Добре, ще поспоря по този въпрос и с друга радиоточка и ще споделя резултата... Дори и да е така, пак не става ясно защо дядо ми Добри е герой, само защото страда по собствена воля.

anonymous895156
07-21-2014, 12:45
Добре, ще поспоря по този въпрос и с друга радиоточка и ще споделя резултата... Дори и да е така, пак не става ясно защо дядо ми Добри е герой, само защото страда по собствена воля.

сам си отговаряш на въпроса
хората обичат мъчениците, понеже в тяхно лице виждат разпънатия исус, който им изкупва греховете

LadyDi
07-21-2014, 12:48
Спори, когато се научиш правилно да разбираш думите, които ти се казват.

А дядо Добри може да е герой за някои хора, а за други - не. Всичко е въпрос на разбиране. Аз нямам против това, че ти не го смяташ за герой, просто не разбирам защо толкова упорито се опитваш да накараш останалите да повярват в твоето безверие.
Казах го още в първия си пост в тази тема - защо се опитвате да разберете вярванията на човек, който е израснал 2-3 поколения преди вас. И проблемът е, че въпреки че не ги разбирате, се опитвате да ги опровергаете. Не твърде успешно, ма тва е друга тема.
Църквата, за добро или лошо, е институция, която се е съхранила много повече от държави, правителства и прочие. Църквата винаги е обединявала около себе си хора и ще продължи да го прави.
Църквата на дядо Добри, обаче, не е тази покварената църква, която виждаме аз и ти. За него тя е символ на нещо друго и за мен това си е достойно за възхищение.

an7raks
07-21-2014, 12:54
За н-ти път ще кажа, че разбирам стареца. Разбирам и Хитлер, който се е борил за чиста раса, ама това е друг въпрос... Проблема ми е с тези, които го изкарват мъченик и светец, докато има толкова много хора в истинска нужда... Не разбирам как един здравомислещ човек ще подкрепя даряването на хиляди за една институция, пък била тя и свята, вместо на нуждаещи се хора. Това е.

LadyDi
07-21-2014, 12:56
Не разбирам как един здравомислещ човек ще подкрепя даряването на хиляди за една институция, пък била тя и свята, вместо на нуждаещи се хора. Това е.
За Н-ти път ще ти обясня, че пак не си разбрал.
Дядо Добри вярва, че църквата е онова, което помага на нуждаещите се. Толкова ли не можеш да го проумееш. Като кон с капаци си. Без значение е, че аз и ти не го вярваме, че аз и ти знаем, че не е така. Дядо Добри не го вижда като нас. И няма да го види. Човекът е на 100 години, айде набий си го в главата. Идва от време, когато църквата е била нещо съвсем друго. И за него тя ще си остане такава.
За теб по-достоен ли ще бъде човек, който проси и дарява изпросеното на сиропиталище?

an7raks
07-21-2014, 12:58
За Н-ти път ще ти обясня, че пак не си разбрал.
Дядо Добри вярва, че църквата е онова, което помага на нуждаещите се. Толкова ли не можеш да го проумееш. Като кон с капаци си. Без значение е, че аз и ти не го вярваме, че аз и ти знаем, че не е така. Дядо Добри не го вижда като нас. И няма да го види. Човекът е на 100 години, айде набий си го в главата. Идва от време, когато църквата е била нещо съвсем друго. И за него тя ще си остане такава.
За теб по-достоен ли ще бъде човек, който проси и дарява изпросеното на сиропиталище?
:lol:
Май няма смисъл...
"За н-ти път ще кажа, че разбирам стареца. Проблема ми е с тези, които го изкарват мъченик и светец"
Кое от това не разбира иначе разбиращата ти особа?

И, да.

LadyDi
07-21-2014, 13:18
:lol:
"За н-ти път ще кажа, че разбирам стареца. Проблема ми е с тези, които го изкарват мъченик и светец"
Кое от това не разбира иначе разбиращата ти особа?

И, да.

Май си прав, че няма смисъл...

Какво всъщност е светецът? "Личност, която е особено уважавана в различните религии за благочестието, праведността и посредничеството между Бога и хората."
Мъченик - това е човек, в последствие светец, пострадал заради вярата си.
В коя от категориите според теб не се вписва дядо Добри?

LadyDi
07-21-2014, 13:18
Да беше казал от самото начало, че не знаеш какво означават понятията светец и мъченик, че да не губим толкова време в излишни спорове.

Supermassive____
07-21-2014, 14:17
Излишни спорове са това.. Излезте навън, времето е хубаво, перфектно за плаж и студена бира. :)

tori
07-21-2014, 14:54
истинския атесит, този който не вярва в добродетелните ценности - за него е все тая дали се убиват хора, не пука, защото не вижда никакъв смисъл, за да му пука.
Търсиш под вола теле. Атеизмът НЕ прави хората нечовеци, бездушни, дебелооки и половинки хора. Той просто е течение, чиито последователи отказват да приема и повярват в господ и съществуването му. Ние сме повече хора, които вярват в онова, което може да се види и пипне. Ние ИМАМЕ ценностна система, при това същата като твоята - само с разликата че отказваме да се страхуваме от несъществуващи неща. Вярващите са наричали огъня дар от господ, ние вярваме, че огъня си го правиш сам, не господ се е потил часове наред, за да ти го достави.

yakuza_
07-21-2014, 15:21
http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/12/10/1964926_doklad_ateistite_po_sveta_sa_diskriminiran i/

anonymous908491
07-21-2014, 15:59
Той просто е течение, чиито последователи отказват да приема и повярват в господ и съществуването му.

Предпочитам да не ме слагаш в една категория с теб, някой ще реши, че не съм много умен, защото само стоял на Течение би написал такава глупост.
Аз не отказвам да повярвам, а само не вярвам, остава да има последователи на дишащите кислород, защото да си нормален означава да проповядваш нещо си.

rockandroll
07-21-2014, 16:01
https://www.youtube.com/watch?v=CLrpF4DECO8&list=FLT1XDyxBEvxAGZbAxLzsqbQ&index=48

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 16:45
Търсиш под вола теле. Атеизмът НЕ прави хората нечовеци, бездушни, дебелооки и половинки хора. Той просто е течение, чиито последователи отказват да приема и повярват в господ и съществуването му. Ние сме повече хора, които вярват в онова, което може да се види и пипне. Ние ИМАМЕ ценностна система, при това същата като твоята - само с разликата че отказваме да се страхуваме от несъществуващи неща. Вярващите са наричали огъня дар от господ, ние вярваме, че огъня си го правиш сам, не господ се е потил часове наред, за да ти го достави.
Ама кога господ ни е правил огъня като от сам врем всичко сами си правим и си понасяме последствията?
И на колко години си, че така твърдо се определяш като атеист?

Добре, кажи ми, ако един човек не вярва абсолютно в нищо, за него какъв ще е проблема да убие човек? За какво ще спазва даден морал, щом за него важно е само собственото си благополучие?

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 16:45
Търсиш под вола теле. Атеизмът НЕ прави хората нечовеци, бездушни, дебелооки и половинки хора. Той просто е течение, чиито последователи отказват да приема и повярват в господ и съществуването му. Ние сме повече хора, които вярват в онова, което може да се види и пипне. Ние ИМАМЕ ценностна система, при това същата като твоята - само с разликата че отказваме да се страхуваме от несъществуващи неща. Вярващите са наричали огъня дар от господ, ние вярваме, че огъня си го правиш сам, не господ се е потил часове наред, за да ти го достави.
Ама кога господ ни е правил огъня като от сам врем всичко сами си правим и си понасяме последствията?
И на колко години си, че така твърдо се определяш като атеист?

Добре, кажи ми, ако един човек не вярва абсолютно в нищо, за него какъв ще е проблема да убие човек? За какво ще спазва даден морал, щом за него важно е само собственото си благополучие?

yakuza_
07-21-2014, 16:56
Ама кога господ ни е правил огъня като от сам врем всичко сами си правим и си понасяме последствията?
И на колко години си, че така твърдо се определяш като атеист?

Добре, кажи ми, ако един човек не вярва абсолютно в нищо, за него какъв ще е проблема да убие човек? За какво ще спазва даден морал, щом за него важно е само собственото си благополучие?

може би заради страха от 10-20-30-до живот в мизерна стая, 2 на 2? като гледам как ги е спряла религията да убиват хората ...

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 17:00
може би заради страха от 10-20-30-до живот в мизерна стая, 2 на 2? като гледам как ги е спряла религията да убиват хората ...

тук не говорим за затвори, а за лично чувство, макар че в северна корея като гледам е прието за нормално публичната екзекуция както тук през средновековието..

LadyDi
07-21-2014, 17:13
Добре, кажи ми, ако един човек не вярва абсолютно в нищо, за него какъв ще е проблема да убие човек? За какво ще спазва даден морал, щом за него важно е само собственото си благополучие?
Имаш ли представа колко хора са загинали именно заради вярата си в някой бог? Що приказваш и ти наизуст.

Fisherman
07-21-2014, 17:22
Търсиш под вола теле. Атеизмът НЕ прави хората нечовеци, бездушни, дебелооки и половинки хора. Той просто е течение, чиито последователи отказват да приема и повярват в господ и съществуването му. Ние сме повече хора, които вярват в онова, което може да се види и пипне. Ние ИМАМЕ ценностна система, при това същата като твоята - само с разликата че отказваме да се страхуваме от несъществуващи неща. Вярващите са наричали огъня дар от господ, ние вярваме, че огъня си го правиш сам, не господ се е потил часове наред, за да ти го достави.

Да тори е права,атеизма не ви прави по-малко човеци,напротив имам приятелки атеистки.За мое огромно съжаление тяхните ценности и морал са на ниско ниво,но нямам намерение да ги мразя за това.
Всеки сам понася отговорността за делата си.

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 17:34
Имаш ли представа колко хора са загинали именно заради вярата си в някой бог? Що приказваш и ти наизуст.

загинали или убивали? че религията се използва като психотронно оръжие много добре знам, но истинските вярващи и свещенници в църквата не са малко

yakuza_
07-21-2014, 17:39
да, кръстоносните походи са били като цирк балкански

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 17:41
да, кръстоносните походи са били като цирк балкански

ее... ако нямаше пък защита, османксата империя щеше да стигне до атлантика

LadyDi
07-21-2014, 18:13
загинали или убивали? че религията се използва като психотронно оръжие много добре знам, но истинските вярващи и свещенници в църквата не са малко

убивали
Заради религия се е проливала толкова много кръв. И точно религията я е оправдавала.
Не всички вярващи са миролюбиви. И не всеки Бог те учи да не убиваш.

LadyDi
07-21-2014, 18:14
ее... ако нямаше пък защита, османксата империя щеше да стигне до атлантика

:lol:
Кръстонoсните походи пък не са имали за цел да защитават от Османската империя.

Fisherman
07-21-2014, 18:21
убивали
Заради религия се е проливала толкова много кръв. И точно религията я е оправдавала.
Не всички вярващи са миролюбиви. И не всеки Бог те учи да не убиваш.

колкото хора са паднали жертва на религията толкова са и умрели без нейно участие,възможно е и да са повече
религията поставя едни правила,всеки решава за себе си дали да ги спазва

LadyDi
07-21-2014, 18:44
колкото хора са паднали жертва на религията толкова са и умрели без нейно участие,възможно е и да са повече
религията поставя едни правила,всеки решава за себе си дали да ги спазва

Ми аз не казвам нищо по-различно, но да корабът твърди, че бог едва ли не ще те възпре да убиеш... Което не е вярно.

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 18:51
:lol:
Кръстонoсните походи пък не са имали за цел да защитават от Османската империя.

е как. нали кръста срещу месеца... християнство вс ислям..

иначе въобще не ми пука, че заради религията убивали... и без нея и с нея щеше да е същото или ПО-ЗЛЕ.. само знам, че тя е доказателството, че има неразбрани сили за човечеството, които направляват света. и недей да отричаш.. ако не беше тя, сега щеше да сме Турция...

И църквата днес не е средновековието.. трябва да взимаме пример, да пазим ценностите й заедно с нашето образование, за да не се потдаваме на използвачи

anonymous908491
07-21-2014, 18:52
колкото хора са паднали жертва на религията толкова са и умрели без нейно участие,възможно е и да са повече
религията поставя едни правила,всеки решава за себе си дали да ги спазва

Обаче благодарение на религията сме стояли 15 века на едно и също технологично равнище.
Религията не поставя правила, а закони, неспазващите ги са инквизирани, заличили са цели народи, променили са културата на половината свят, но не в добра посока.

AnarchyBoy
07-21-2014, 18:54
ее... ако нямаше пък защита, османксата империя щеше да стигне до атлантика

:razz:

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 18:56
Обаче благодарение на религията сме стояли 15 века на едно и също технологично равнище.
Религията не поставя правила, а закони, неспазващите ги са инквизирани, заличили са цели народи, променили са културата на половината свят, но не в добра посока.

това не го прави самата религия, ами хората, които я използват с лоши намерения. И религията не отхвърля науката, която обаче днес технологично ни погубва..


И да ви питам какво мислите, че става след смъртта?

AnarchyBoy
07-21-2014, 18:57
Някой, ще му обясни ли на лабилния, че Ватикана е мафия, а всичките кардинали,свещеници и прочие в тази "институция", са хора с толкова власт и сила, колкото той не може и да си представи в жалкия живот, който води.

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:01
това не го прави самата религия, ами хората, които я използват с лоши намерения. И религията не отхвърля науката, която обаче днес технологично ни погубва..


И да ви питам какво мислите, че става след смъртта?

За първото ; прочети за илюминатите олигофрен.. Религията отрича всичко друго, което не е тя, за това и са черните векове през които учените са били обявени за еретици и избивани. Науката обяснява рационално какво се е случило/случва или ще се случи и така църквата губи контрола си над масите /а религиите са създадени с цел контрол над масите / за това религията отхвърля науката и я обявява за ерес, а учените за еретици и сектанти.

За второто; Разлагаш се.

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 19:02
Някой, ще му обясни ли на лабилния, че Ватикана е мафия, а всичките кардинали,свещеници и прочие в тази "институция", са хора с толкова власт и сила, колкото той не може и да си представи в жалкия живот, който води.

Защо тогава хората ги обичат, пияния? Дали ще са те, или някоя друга мафия е все тая. Няма ли ценности, които да се спазват от масите, ще настъпи хаус.

Fisherman
07-21-2014, 19:03
Обаче благодарение на религията сме стояли 15 века на едно и също технологично равнище.
Религията не поставя правила, а закони, неспазващите ги са инквизирани, заличили са цели народи, променили са културата на половината свят, но не в добра посока.

Османската империя благодарение на мюсюлманството е най-изостанала в технологично отношение.5 века в България заради нея не сме мръднали.

Ако ми посочиш къде пише в свещената книга да не се развиваме умствено и технологично ще съм ти благодарен.

ShtrudeL
07-21-2014, 19:03
Bring your love baby I can bring my shame
Bring the drugs baby I can bring my pain
I got my heart right here, I got my scars right here
Bring the cups baby I can bring the drink
Bring your body baby I can bring you fame

That's my motherf*cking word too
Just let me motherf*cking love you

draid
07-21-2014, 19:05
Виждал съм дядо Добри и тук изобщо не става въпрос за църкви и богове. Става въпрос за чиста и неподправена доброта, очевидно ми е, че няма как повечето от тук да го разберат. Дядо Добри обикаляше много преди да стане медийна звезда и много хора от София в районите в които събираше пари го познаваха. Пълен смях е да говорите, че има користни цели, просто явно нищо не знаете за него.

anonymous908491
07-21-2014, 19:05
струдел, тук не е gepime

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 19:07
За първото ; прочети за илюминатите олигофрен.. Религията отрича всичко друго, което не е тя, за това и са черните векове през които учените са били обявени за еретици и избивани. Науката обяснява рационално какво се е случило/случва или ще се случи и така църквата губи контрола си над масите /а религиите са създадени с цел контрол над масите / за това религията отхвърля науката и я обявява за ерес, а учените за еретици и сектанти.

За второто; Разлагаш се.

абе педаловски .Религията отхвърля болния ти мозък, няма такива измислици. Науката обяснява накъсано какво ще се случи, взима контрола в свой ръце и разрушава всичко с измислиците й. Атомното оръжие и още какви ли научни лайна. Виждаме какво правят великите ни политици днес, не поповете.

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:08
Прочети за илюминатите и излез на въздух да се успокоиш бе филмар.

anonymous908491
07-21-2014, 19:10
Прочети за илюминатите и излез на въздух да се успокоиш бе филмар.

Кви са тия илюминати, същата болна фантазия като религията.

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 19:11
извънземните ни контролират :Д :Д

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:12
Кви са тия илюминати, същата болна фантазия като религията.

Нелегално общество създадено през тъмните векове, чиято цел е била развиване на науките, укривайки се от църковните инквизитори.

Предполага се, че хора като: Галилей, ДаВинчи, Нютон и други велики учени са били илюминати, защото по онова време, ако практикуваш каквато и да е наука те пържат на клада или бесят, бейсикли нот фън. :с

Auriss
07-21-2014, 19:14
Анархи, доколкото съм запознат с въпросните Илюминати, са били малка група от добре образовани за времето си хора, които са искали да променят света към по-добро.




Чрез изкореняване на отрепки като климатика. Не им симпатизирам ... всъщност лъжа - симпатизирам им - но не мисля, че това е начинът.

Виж разните тайни религиозни общества са друга тема.

Както и да е. Не знам защо намесвате религия и наука ;/ Едното няма нищо общо с другото - то там е и проблемът. Фишерът примерно очаква някой да му каже защо от нищо е станало нещо, пък то работата на науката е да ти каже как е станало, а не каква е причина. Последното предполага преднамереност, за каквато ако си говорим вече влизаме в територията на религията.

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:21
Анархи, доколкото съм запознат с въпросните Илюминати, са били малка група от добре образовани за времето си хора, които са искали да променят света към по-добро.


Но църквата ги е избивала, защото са били образовани и не са се подчинявали на църковните простотии ;с

anonymous908491
07-21-2014, 19:25
Нелегално общество създадено през тъмните векове, чиято цел е била развиване на науките, укривайки се от църковните инквизитори.

Предполага се, че хора като: Галилей, ДаВинчи, Нютон и други велики учени са били илюминати, защото по онова време, ако практикуваш каквато и да е наука те пържат на клада или бесят, бейсикли нот фън. :с

хехехехехе
хохохохохо
хахахахахах
Толкова е тайно, че всички знаят за тях. На интелигентните хора само това би им подсказало, че е измислица, но ти доста пъти си доказвал, е не си такъв.
Има причина нещо да се нарича 'тайно' и тя е, че определен кръг от хора знаят за него.
Когато обаче се заговори, че нещо си тайно било правило друго нещо, става ясно, че причината е да се отклони вниманието от истината.

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 19:26
ankifly e илюминат https://www.youtube.com/watch?v=s8voWgWkJCc :D


Как ще си обясните всички неразбрани неща, които са се слували на много хора? Пример, след смъртта полюлея, огледалото и др, неща се пръсват от нищото... или стотици изпаднали в клинична смърт имат едни и същи разкази след като се събудили?

а вие ще се разлагате?

Добре, мислите ли наистина, че само разума на тъпите политици и сигани си струва да ни управлява? Както и емоциите, които явно са свързани с нещо

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:26
хехехехехе
хохохохохо
хахахахахах
Толкова е тайно, че всички знаят за тях. На интелигентните хора само това би им подсказало, че е измислица, но ти доста пъти си доказвал, е не си такъв.
Има причина нещо да се нарича 'тайно' и тя е, че определен кръг от хора знаят за него.
Когато обаче се заговори, че нещо си тайно било правило друго нещо, става ясно, че причината е да се отклони вниманието от истината.

Тогава са се криели и е било тайно.. сега се е открило, дат'с ит. Издиша тоя път.

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:28
ankifly e илюминат https://www.youtube.com/watch?v=s8voWgWkJCc :D


Как ще си обясните всички неразбрани неща, които са се слували на много хора? Пример, след смъртта полюлея, огледалото и др, неща се пръсват от нищото... или стотици изпаднали в клинична смърт имат едни и същи разкази след като се събудили?

а вие ще се разлагате?

Добре, мислите ли наистина, че само разума на тъпите политици и сигани си струва да ни управлява? Както и емоциите, които явно са свързани с нещо

Това е защото, когато си в клинична смърт мозака ти отделя определен вид хормони и няк'ви други простотии.. доказано е ;) Вярвай си ти, че виждат господ и са избрани. Ако имаше господ нямаше да е необходимо почти да умреш за да опънете лаф.

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:29
Добре, мислите ли наистина, че само разума на тъпите политици и сигани си струва да ни управлява? Както и емоциите, които явно са свързани с нещо

По-добре разум на млади и обучени кадри, учили цял живот за това да бъдат на чело, отколкото да ме управляват попчета /които хал хабер си нямат от управление/ чрез недоказани приказки от преди 2000 години.

Всъщност какви съпоставки правиш? Т'ва даже няма нищо общо... К'во разбира един свещенник от икономика и политика?

Пак си вадиш нек'ви твои си неща, които само ти си ги разбираш и им вярваш ;с

anonymous908491
07-21-2014, 19:30
Тогава са се криели и е било тайно.. сега се е открило, дат'с ит. Издиша тоя път.

Аз предпочитам да чета за нинждите, поне мога да науча нещо, а ти понеже не вярваш в никоя религия, ще можеш спокойно да вярваш в нещо също толкова фалшиво като илюминатите.

Lilanda
07-21-2014, 19:31
Ако е така, значи хората са идиоти...
А добро утро.

Auriss
07-21-2014, 19:32
Климатик, като бяхме по-малки правехме една простотия - вдишваш и издишваш дълбоко няколко пъти и някой ти вкарва рязък удар с длан в слънчевия сплит. Резултатът е, че припадаш и виждаш кви ли не шантави неща. Бих те посъветвал да го пробваш, но реално е опасно, пък ние бяхме и тъпи ама ... да - на ти обяснение.

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:34
Климатик, като бяхме по-малки правехме една простотия - вдишваш и издишваш дълбоко няколко пъти и някой ти вкарва рязък удар с длан в слънчевия сплит. Резултатът е, че припадаш и виждаш кви ли не шантави неща. Бих те посъветвал да го пробваш, но реално е опасно, пък ние бяхме и тъпи ама ... да - на ти обяснение.

Т'ва и ние сме го правили.. 8-)
Или клякаш няколко пъти и някой почва да те задушава /за 3-4 секунди/ ефекта е същия.. :D

anonymous895156
07-21-2014, 19:34
Добре, кажи ми, ако един човек не вярва абсолютно в нищо, за него какъв ще е проблема да убие човек? За какво ще спазва даден морал, щом за него важно е само собственото си благополучие?

ЛОЛ защо мислиш, че човек не може да има ценностна система без религия? непристрастният човешки интелект е много по-надежден съветник по отношение на морала от коя да е 'свещена' книга

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 19:36
Това е защото, когато си в клинична смърт мозака ти отделя определен вид хормони и няк'ви други простотии.. доказано е ;) Вярвай си ти, че виждат господ и са избрани. Ако имаше господ нямаше да е необходимо почти да умреш за да опънете лаф.

пхаххахахахах Значи когато са го оперирали в пълно безсъзнание, а след това разказва пациента как наблюдавал от горе стаята с всички доктори и ги чувал - е резултат от хормони? Или всички разкази за тунела и светлината?
Това, че живота е лайнян за много хора, защо трябва да означава, че няма никаква сила? Не мислите ли, че жалкия ни и безкрайно къс и малък живот не е само едно изпитание на духа? Пък и всички знаем, че живота е изпълнен с всякакви и безкрайно различни моменти във вълнообразна линия.

anonymous908491
07-21-2014, 19:37
Т'ва и ние сме го правили.. 8-)
Или клякаш няколко пъти и някой почва да те задушава /за 3-4 секунди/ ефекта е същия.. :D

Спирането на кръвта към мозъка вреди доста, не е трябвало да прекаляваш.

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 19:38
По-добре разум на млади и обучени кадри, учили цял живот за това да бъдат на чело, отколкото да ме управляват попчета /които хал хабер си нямат от управление/ чрез недоказани приказки от преди 2000 години.

Всъщност какви съпоставки правиш? Т'ва даже няма нищо общо... К'во разбира един свещенник от икономика и политика?

Пак си вадиш нек'ви твои си неща, които само ти си ги разбираш и им вярваш ;с
много си зле.. Не казвам попове да ни управлява, ами че те са средството, което дава морал и ценности, жизнено важни за обучението на хората, заралика от политиците, които показват само лъжи!

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:38
пхаххахахахах Значи когато са го оперирали в пълно безсъзнание, а след това разказва пациента как наблюдавал от горе стаята с всички доктори и ги чувал - е резултат от хормони? Или всички разкази за тунела и светлината?
Това, че живота е лайнян за много хора, защо трябва да означава, че няма никаква сила? Не мислите ли, че жалкия ни и безкрайно къс и малък живот не е само едно изпитание на духа? Пък и всички знаем, че живота е изпълнен с всякакви и безкрайно различни моменти във вълнообразна линия.

Нали знаеш, че понякога упойката те парализира, но чуваш и усещаш? /случва се рядко/
Абе всъщност к'во споря с теб, виж се в какви глупости вярваш, хауахауахауахуахауаа...

Auriss
07-21-2014, 19:40
//познанията ми по неврология са нулеви - да уточня отсега

А представи си, че е възможно да е чувал абсолютно всичко макар и да е под упойка, а мозъкът му да е конструирал визуално случващото се наоколо под формата на сън.
Пробвай някакъв халюциноген. Учудващо е на какви неща е способен умът ти.

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 19:41
ЛОЛ защо мислиш, че човек не може да има ценностна система без религия? непристрастният човешки интелект е много по-надежден съветник по отношение на морала от коя да е 'свещена' книга
а тези ценности от политиците ли ще ги придобиеш?

socareless
07-21-2014, 19:43
вие сте на много тежки наркотици..... препоръчайте някви!

Auriss
07-21-2014, 19:44
Климатик, 'ценности' и 'морал' се градят от семейството и училището. Само политици са ти в устата.

Всъщност имам въпрос - би ли станал политик ?

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 19:44
Нали знаеш, че понякога упойката те парализира, но чуваш и усещаш? /случва се рядко/
Абе всъщност к'во споря с теб, виж се в какви глупости вярваш, хауахауахауахуахауаа...

в клинична смърт, от горе, като виждаш всяко едно действие на всеки? Ами защо да не вярвам, като случаите са много и си приличат? ех, направо ме е срам, че имаш придобит ловен билет. ти сигурно и за животните толкова знаеш

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:46
Идентични са защото в мозъка им протичат идентични химически реакции и взаимодействия бе инвалид. Т'ва е отдавна оборено от науката, май само ти му вярваш още.

Auriss
07-21-2014, 19:47
вие сте на много тежки наркотици..... препоръчайте някви!
стиа хейти уе

socareless
07-21-2014, 19:47
кораб, във всяко едно недоказано твърдение ли вярваш и тенденциозно ли го правиш или без да искаш ;/

Fisherman
07-21-2014, 19:49
Фишерът примерно очаква някой да му каже защо от нищо е станало нещо, пък то работата на науката е да ти каже как е станало, а не каква е причина.

науката съществува за да ни обясни всичко около нас,включително и каква е причината

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:49
Кораба е толкова наивен и заблуден, хауахауахау на години е на 20, но рандъм 13 годишна пикла би била по-ориентирана от него.. тц тц до какво води лабилната психика и нулевия социален контакт ;с

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:49
науката съществува за да ни обясни всичко около нас,включително и каква е причината

+ 10 милиарда..

Auriss
07-21-2014, 19:50
^алоу мери си приказките чалма :cool:

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 19:50
Климатик, 'ценности' и 'морал' се градят от семейството и училището. Само политици са ти в устата.

Всъщност имам въпрос - би ли станал политик ?

Е нали това семейство и улище трябва да функционира по даден образец, да се е научило. Църквата призовава именно за тези ценности, обаче никой не я слуша.

А аз бих станал главатар на сформирана организирана банда. Ще призова всички, ще им дам оржие (пък вече всеки си решава) - и бой :Д Първо президента ни, останалите, после една ядрена бомба във вашинктон

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 19:51
Идентични са защото в мозъка им протичат идентични химически реакции и взаимодействия бе инвалид. Т'ва е отдавна оборено от науката, май само ти му вярваш още.

да ве тунела е химична реакция да

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:51
Т'ва за мен ли беше аурисе? 8-)

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:51
да ве тунела е химична реакция да

ХАуахауахауахахахауахуаха хауахахауахауа

Fisherman
07-21-2014, 19:52
Климатик, 'ценности' и 'морал' се градят от семейството и училището.

възразявам,човек се ражда с определени разбирания за света,които по-късно се превръщат в морал и ценности или в отсъствието им
разбира се и родителите и приятелското обкръжение играят роля,но нищо не бие гена

Auriss
07-21-2014, 19:53
амчи да :cool: нулевия соц. контакт няма общо в случая ;/ клинично е , сигурно и генетично


възразявам,човек се ражда с определени разбирания за света,които по-късно се превръщат в морал и ценности или в отсъствието им
Фишка не знам. Изкушаващо е да го приема за факт това, но бях чел преди време изследвания върху IQ и социален 'успех' и бяха отделили децата на някакви пълни лузъри и отрепки още от ранна възраст и ги бяха отгледали в подходяща среда - имаше разлика от максимум 2!! девиации в коефициента на интелигентност между децата и родителите им и поне академично са се справяли доста добре.

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:53
амчи да :cool: нулевия соц. контакт няма общо в случая ;/ клинично е , сигурно и генетично

:lol:

StringTheoryPracticist
07-21-2014, 19:54
лол пак ли спорите

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:54
Тунела бе брат, хауахахаухахахаха, тунела!!! :lol:

Lilanda
07-21-2014, 19:54
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10501985_728944557164481_1590713672695266685_n.jpg
За вас се сетих, душици.

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 19:55
Кораба е толкова наивен и заблуден, хауахауахау на години е на 20, но рандъм 13 годишна пикла би била по-ориентирана от него.. тц тц до какво води лабилната психика и нулевия социален контакт ;с

да.. Не беше ли ти човека дето ми пускаше снимки на охилена пичка ? Или как си се запасил с някакви автомати, пистолети и униформа и се хвали как никой нямало да го закачи пХАхахАХахАХа Или как стрелял по дивите свине и си изпитвал голям оргазъм на хищник ли беше? :Д :Д :Д После Балкана бил пълен с дивеч бе!

Mary_Jane_69
07-21-2014, 19:55
Кво спорите пак ве ееее най-моралния интелигентен раздел

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:55
Прав е оня, който е казал "Няма нищо по-тъпо от болшинството! Защото болшинството хора са пълни тъпаци! И мнението им е също толкова тъпо, колкото и болшинството им."

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:56
да.. Не беше ли ти човека дето ми пускаше снимки на охилена пичка ? Или как си се запасил с някакви автомати, пистолети и униформа и се хвали как никой нямало да го закачи пХАхахАХахАХа Или как стрелял по дивите свине и си изпитвал голям оргазъм на хищник ли беше? :Д :Д :Д После Балкана бил пълен с дивеч бе!

Ся си измисляш щот бътхъртна ;/ Бягай при тунела.

Auriss
07-21-2014, 19:57
Прав е оня, който е казал "Няма нищо по-тъпо от болшинството! Защото болшинството хора са пълни тъпаци! И мнението им е също толкова тъпо, колкото и болшинството им."

то впрочем ако погледнеш и първия път, когато се е появила фразата vox populi vox dei ще ти стане смешно :D

socareless
07-21-2014, 19:57
възразявам,човек се ражда с определени разбирания за света,които по-късно се превръщат в морал и ценности или в отсъствието им
разбира се и родителите и приятелското обкръжение играят роля,но нищо не бие гена


глупости... колкото и зъл да си по рождение, винаги ако те отгледат и възпитат по правилен начин ще си си съвсем нормален, както и обратното
всичко е въпрос на личностно израстване

anonymous895156
07-21-2014, 19:57
възразявам,човек се ражда с определени разбирания за света,които по-късно се превръщат в морал и ценности или в отсъствието им
разбира се и родителите и приятелското обкръжение играят роля,но нищо не бие гена

само че никой не се ражда убиец, кръшкач, побойник или изнасилвач

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 19:57
възразявам,човек се ражда с определени разбирания за света,които по-късно се превръщат в морал и ценности или в отсъствието им
разбира се и родителите и приятелското обкръжение играят роля,но нищо не бие гена

именно... всеки си остава до края на живота същия! променя се само частично и то много рядко. Характерът си остава.

AnarchyBoy
07-21-2014, 19:58
то впрочем ако погледнеш и първия път, когато се е появила фразата vox populi vox dei ще ти стане смешно :D

:D

anonymous895156
07-21-2014, 19:59
именно... всеки си остава до края на живота същия! променя се само частично и то много рядко. Характерът си остава.

тогава излиза, че и от религиозни ценности файда няма
умен си

AnarchyBoy
07-21-2014, 20:01
Хауахауахуахауахауахауаха уахаууа тоя колко е зле.. ;с

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 20:02
Ся си измисляш щот бътхъртна ;/ Бягай при тунела.

кво си измислям ве лумпен, хронология ли искаш? Или не, няма да те отблокирвам, не си засужава..
е на такива се казва бракониери

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 20:04
глупости... колкото и зъл да си по рождение, винаги ако те отгледат и възпитат по правилен начин ще си си съвсем нормален, както и обратното
всичко е въпрос на личностно израстване
глупости.. Има хора, които са израстнали в безкрайно добри семейства и умни родители, но от деца вършели престъпления. Такива хора НЕ разбират, кое е правилно и кое не. Медицината още се затруднява да го обясни. Такива умират по затворите, без да разберат защо дори..

AnarchyBoy
07-21-2014, 20:05
Никога не съм казвал, че изпитвам оргазъм, а че има няк'во удоволствие при убийството и самият лов / АЕ кажи ми, че ходиш на лов щот си гладен за да ти се смея, всички в момента ловуваме за удоволствие/
Също така не съм казвал, че няма кой да ме спре, пак се филмираш.. ;д И по-добре, че съм ти пратил снимка на некое пиче да удариш една злобарка, че от единствения ти социален контакт /с майка ти/ си се побъркал.

AnarchyBoy
07-21-2014, 20:06
глупости.. Има хора, които са израстнали в безкрайно добри семейства и умни родители, но от деца вършели престъпления. Такива хора НЕ разбират, кое е правилно и кое не. Медицината още се затруднява да го обясни. Такива умират по затворите, без да разберат защо дори..

Не са видяли тунела сигурно, хауахауахуахауахауахауа

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 20:08
тогава излиза, че и от религиозни ценности файда няма
умен си
има файда, защото обучението започва след раждането.. обучението не е характера..

AnarchyBoy
07-21-2014, 20:10
Абе ти въбоще следиш ли какво говориш и какво спориш бе, капут?

Fisherman
07-21-2014, 20:11
само че никой не се ражда убиец, кръшкач, побойник или изнасилвач

всъщност се,ела пак да си говориме като земеш 2 семестъра медицинска генетика

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 20:12
Никога не съм казвал, че изпитвам оргазъм, а че има няк'во удоволствие при убийството и самият лов / АЕ кажи ми, че ходиш на лов щот си гладен за да ти се смея, всички в момента ловуваме за удоволствие/
Също така не съм казвал, че няма кой да ме спре, пак се филмираш.. ;д И по-добре, че съм ти пратил снимка на некое пиче да удариш една злобарка, че от единствения ти социален контакт /с майка ти/ си се побъркал.

хахахаах Спори точно с тва удоволствие, което си изпитвал от самото убийство над животното. А не от ловът, не от наслуката, а от убийството. Разказваше как някакви побойци ти се репчили някъде и после ми пращаше снимки, въоражен до дупка.. -.. а сега някой ще ме гледа ли на криво'' ... После... Снимка.. охилен до уши, защото бил яко ,,влюбен в интернет момиче на 14 ? :Д

AnarchyBoy
07-21-2014, 20:13
хахахаах Спори точно с тва удоволствие, което си изпитвал от самото убийство над животното. А не от ловът, не от наслуката, а от убийството. Разказваше как някакви побойци ти се репчили някъде и после ми пращаше снимки, въоражен до дупка.. -.. а сега някой ще ме гледа ли на криво'' ... После... Снимка.. охилен до уши, защото бил яко ,,влюбен в интернет момиче на 14 ? :Д

Хауахауахауаха вашите да не те облъчват с радиация у вас?

AnarchyBoy
07-21-2014, 20:14
хахахаах Спори точно с тва удоволствие, което си изпитвал от самото убийство над животното. А не от ловът, не от наслуката, а от убийството. Разказваше как някакви побойци ти се репчили някъде и после ми пращаше снимки, въоражен до дупка.. -.. а сега някой ще ме гледа ли на криво'' ... После... Снимка.. охилен до уши, защото бил яко ,,влюбен в интернет момиче на 14 ? :Д

Влюбен или не, в интернет или не, съм я имал тая връзка и сме я консумирали, а ти шизофреник такъв си щял да се самоубиваш заради мацка, която НЕ СИ ДОКОСВАЛ ДАЖЕ, хауахауахаухауа, смятай колко си отчаян и асоциален.. Опита ти с пичките се ограничава до майка ти и порнхъб..

an7raks
07-21-2014, 20:15
Кви лайна стана хейтърската ми тема... Баси... :/

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 20:16
хахахха, доста добре помня... голяма лига. въобще не знам как съм ти чел лиготийте.. една след друга избухващи и неконтролирани до небето :Д

socareless
07-21-2014, 20:16
всъщност се,ела пак да си говориме като земеш 2 семестъра медицинска генетика

медицинска генетика няма общо с психология на личността(дял от психологията), която се занимава с такива въпроси и без да съм запознат съм 100% сигурен, че медицинската генетика няма нищо общо с изучаването на нещата, за които говориш....

socareless
07-21-2014, 20:17
Кви лайна стана хейтърската ми тема... Баси... :/


стана ? докато ти участваше в нея бе не-по-адекватна..

Fisherman
07-21-2014, 20:17
медицинска генетика няма общо с психология на личността

рофл

Fisherman
07-21-2014, 20:18
остави медицинската генетика,тук говорим за генетиката и транслацията на гените,което те определя,като човек

AnarchyBoy
07-21-2014, 20:18
хахахха, доста добре помня... голяма лига. въобще не знам как съм ти чел лиготийте.. една след друга избухващи и неконтролирани до небето :Д

А нз на мен ми е забавно да ти чета простотиите, чувствам се като на визита в дом за сираци с психически отклонения, докато си говоря с теб..

an7raks
07-21-2014, 20:19
стана ? докато ти участваше в нея бе не-по-адекватна..
ем, к... :(

102
07-21-2014, 20:19
da imash vryzka s 14 godishna
i da se hvalish s tova

Death Gun
07-21-2014, 20:20
Кви лайна стана хейтърската ми тема... Баси... :/
темата ти еволюира по-скоро :D

socareless
07-21-2014, 20:21
рофл
"Целта на медицинската генетика е изучаването генетичната същност на наследствените болести, наследствените предразположения към заболявания и човешката патология, която се дължи на соматични мутации"

първото нещо, на което цъкнах

Auriss
07-21-2014, 20:21
сциенце битцхес

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 20:21
Влюбен или не, в интернет или не, съм я имал тая връзка и сме я консумирали, а ти шизофреник такъв си щял да се самоубиваш заради мацка, която НЕ СИ ДОКОСВАЛ ДАЖЕ, хауахауахаухауа, смятай колко си отчаян и асоциален.. Опита ти с пичките се ограничава до майка ти и порнхъб..

хехехе. минавали са ми мисли, че умирам и изнемогвам , че се предавам, не означава, че съм тръгвал да се самоубивам хаххаха А ти големия социалист.. с връзка по интернет, като в края се оказа, че дори не си бил никога обичал, ами си се подигравал и писал зад гърба с други хора простотии и глупости за измислен секс, без тя да знае?! Баси тъпака

102
07-21-2014, 20:22
da imash 4 firmi i da dyrjish 18 sergii na pazara v kiustendil

AnarchyBoy
07-21-2014, 20:22
хехехе. минавали са ми мисли, че умирам и изнемогвам , че се предавам, не означава, че съм тръгвал да се самоубивам хаххаха А ти големия социалист.. с връзка по интернет, като в края се оказа, че дори не си бил никога обичал, ами си се подигравал и писал зад гърба с други хора простотии и глупости за измислен секс, без тя да знае?! Баси тъпака

Тва пак си го измисли ;с

102
07-21-2014, 20:23
da se radvash che si student na sofiqta

Death Gun
07-21-2014, 20:24
da imash 4 firmi i da dyrjish 18 sergii na pazara v kiustendil
кюстенидил ftw we

102
07-21-2014, 20:24
da te e qd che te nasirat za 30 sec vyv forum

an7raks
07-21-2014, 20:24
темата ти еволюира по-скоро :D

Мхм, личи си от километри...

AnarchyBoy
07-21-2014, 20:25
da se radvash che si student na sofiqta

Всъщност Софията е адска мизерия ;с

golemiq_korab_minava
07-21-2014, 20:25
Тва пак си го измисли ;с

иска ти се, смешен

102
07-21-2014, 20:25
da si iztykan ot omraza i kompleksite ti da si lichat vyv vseki post

Death Gun
07-21-2014, 20:25
anarchy, traktoristika li u4i6 we moi?

102
07-21-2014, 20:26
Всъщност Софията е адска мизерия ;с

da si se nadqval che v golemiq grad shte si neshto poveche ot zelena euglena i da se razocharovash nakraq

Fisherman
07-21-2014, 20:34
"Целта на медицинската генетика е изучаването генетичната същност на наследствените болести, наследствените предразположения към заболявания и човешката патология, която се дължи на соматични мутации"

първото нещо, на което цъкнах

виж ми следващия пост "медицинска" генетика беше грешното словосъчетание

Fisherman
07-21-2014, 21:12
da si se nadqval che v golemiq grad shte si neshto poveche ot zelena euglena i da se razocharovash nakraq

рофл 420 рект царство протозоя

LadyDi
07-22-2014, 06:30
възразявам,човек се ражда с определени разбирания за света,които по-късно се превръщат в морал и ценности или в отсъствието им
разбира се и родителите и приятелското обкръжение играят роля,но нищо не бие гена

Само ей тука искам да се намеся. Човек няма как да се ражда с разбирания, защото разбирането по същество е познавателен резултат. А едно новородено какви познания има за света?
Иначе съм съгласна, че може би част от характера и посоката на оформянето му е генетично заложена, но това не е разбиране, което по-късно се превръща в морал и ценности.

Fisherman
07-22-2014, 07:20
Само ей тука искам да се намеся. Човек няма как да се ражда с разбирания, защото разбирането по същество е познавателен резултат. А едно новородено какви познания има за света?
Иначе съм съгласна, че може би част от характера и посоката на оформянето му е генетично заложена, но това не е разбиране, което по-късно се превръща в морал и ценности.

нещо такова

YoungBloodZ
07-22-2014, 08:38
i v kraina smetka kakuv se okaza che e dqdo dobri? svetec ili greshnik?

LadyDi
07-22-2014, 08:48
i v kraina smetka kakuv se okaza che e dqdo dobri? svetec ili greshnik?

Такъв, какъвто прецениш. Всеки съди според собствените си разбирания.

an7raks
07-22-2014, 16:02
i v kraina smetka kakuv se okaza che e dqdo dobri? svetec ili greshnik?

най-обикновен човек...

LadyDi
07-22-2014, 16:12
най-обикновен човек...
точно това не е
може да е светец, може да е мъченик, може да е чалнат, но определено не е обикновен
обикновените хора не правят това, което прави той

an7raks
07-22-2014, 16:14
Напротив, обикновените хора се стремят към щастие и вътрешен мир... Просто начините за постигането на въпросните са различни...

LadyDi
07-22-2014, 16:17
само че за обикновения човек щастието и вътрешният мир са материално измерими и се постигат чрез получаване
в което няма нищо лошо
но необикновените хора го постигат чрез раздаване

an7raks
07-22-2014, 16:22
Да, бе, да, като създаваш семейство, каква материална облага имаш от това? /примерно/

Fisherman
07-22-2014, 16:23
ебати глупака

LadyDi
07-22-2014, 16:25
Да, бе, да, като създаваш семейство, каква материална облага имаш от това? /примерно/

материално измерим не означава непременно пари, сещаш се :)

и до утре мога да водя този спор с теб, ама къде е смисъла...

an7raks
07-22-2014, 16:30
Сещам се, ама не се сещам какво материално има в щастието от това да имаш семейство? Или щом можеш да пипнеш жената и децата, значи е материално? /Естествено, че хората са материални, но смятам, че разбра какво имам предвид./

an7raks
07-22-2014, 16:31
ебати глупака
ебати съвпадението... Всеки път, като видя твой пост и реагирам така...

LadyDi
07-22-2014, 16:32
пак спорим с понятия и идеи, които не са ти ясни и се мъчиш да си ги пречупиш както са ти удобни :)

an7raks
07-22-2014, 16:35
Да, така е... Нищо не ми е ясно... За това беше и темата...

anonymous908491
07-22-2014, 16:45
но необикновените хора го постигат чрез раздаване

Русокоске, наричат се различни, което рядко се приема за добро, а още по-рядко е добро.
Раздава чужди неща, да работи по 12 часа на ден и след това да видим как ще действа. Човека не е добре с главата, нищо необикновено няма в него, освен различен начин, по който функционира мозъка му.

LadyDi
07-22-2014, 17:53
Русокоске, наричат се различни, което рядко се приема за добро, а още по-рядко е добро.
Раздава чужди неща, да работи по 12 часа на ден и след това да видим как ще действа. Човека не е добре с главата, нищо необикновено няма в него, освен различен начин, по който функционира мозъка му.

стани ти на 100 години и работи по 12 часа на ден
да раздаваш чуждото означава да го вземеш от някого без съгласието му
хората му дават доброволно и по-голямата част от тях го дават с ясното съзнание къде ще отидат тези пари

anonymous908491
07-22-2014, 18:08
хората му дават доброволно и по-голямата част от тях го дават с ясното съзнание къде ще отидат тези пари

Дали е така ? Преди време никой не го е знаел кой е, давали са му с мисълта, че ще си вземе храна. В момента изпълнява ролята на посредник между хората и църквата, защото глупаците смятат, че с два лева си изкупват греховете.
Не върши нищо полезно, а на такива им викат паразити, каквито са всички свързани по някакъв начин с религията.

LadyDi
07-22-2014, 18:13
В момента изпълнява ролята на посредник между хората и църквата, защото глупаците смятат, че с два лева си изкупват греховете.
Не върши нищо полезно, а на такива им викат паразити, каквито са всички свързани по някакъв начин с религията.

По-малко паразит ли щеше да бъде, ако прибираше всичко за себе си?
Освен това не виждам защо го обременяваш с глупостта на тези, които смятат, че с това изкупват греховете си. Неговите убеждения са други и съвсем искрени. Щом смяташ, че заслужават подигравка, това е твое право.

anonymous908491
07-22-2014, 18:17
По-малко паразит ли щеше да бъде, ако прибираше всичко за себе си?
Освен това не виждам защо го обременяваш с глупостта на тези, които смятат, че с това изкупват греховете си. Неговите убеждения са други и съвсем искрени. Щом смяташ, че заслужават подигравка, това е твое право.

Празита си е паразит, няма повече или по-малко.
Все едно някой да посредничи между продавач на деца и купувач и да е невинен, защото нали е само посредник.
Не заслужава подигравка, защото е болен, в случая няма убеждения, а заблуда.

LadyDi
07-22-2014, 18:30
От къде знаеш, че е болен?

Auriss
07-22-2014, 18:34
откъде знаеш, че не е ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Occam's_razor

an7raks
07-22-2014, 18:38
По-малко паразит ли щеше да бъде, ако прибираше всичко за себе си?


Да, щото днеска, като си събере 5-6лв за ядене, ще си вдигне чукалата от площада и няма да иска повече...

LadyDi
07-22-2014, 18:42
откъде знаеш, че не е ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Occam's_razor

не знам
затова питам защо той го казва с такава убеденост

SHPAIdURmeN
07-22-2014, 19:41
Вие му влязохте във главата на човека е. Знаете как мисли и защо точно го прави.... Браво браво.
Я, кажете въобще как разбрахте, какво мисли даденият човек ? или го познавате или само предполагате и то доста дълбоки предположения, което в този случай е просто смешно.

draid
07-22-2014, 19:46
Много сте жалки, направо ви съжалявам.

anonymous908491
07-22-2014, 20:01
затова питам защо той го казва с такава убеденост

Предпочитам да го нарека болен, защото това предполага възможност за лечение, а той наистина има нужда.
Кочовска беше казала преди години, че Ада е на Земята и според мен е права, но е съвсем различно да вярваш, че Адът е на Земята и че ти си в един от кръговете, например този, в който се наказва лакомията като те карат да събираш пари, които след това да даряваш.
Той така се обяснява, изкупвал някви грехове и за това го правил.

Fisherman
07-22-2014, 20:17
Да, така е... Нищо не ми е ясно... За това беше и темата...

кръгъл глупак

an7raks
07-22-2014, 20:19
кръгъл глупак

Колко пъти да ти кажа, че от твоята уста, мръсотиите не са възбуждащи?

Auriss
07-22-2014, 20:42
Много сте жалки, направо ви съжалявам.

хомофобът расист ксенофоб антифеминист ни съжалявал ;(

RagioL
07-22-2014, 20:47
а аз същалявам че не съм си ъпдейтнал колекцията от книги с няколко покупки
но да го направя ли наистина?

Fisherman
07-22-2014, 20:49
хомофобът расист ксенофоб антифеминист ни съжалявал ;(

всички тия думи в 21 век са положителни качества

Auriss
07-22-2014, 20:54
татуирай си го на челото

galaxy29
07-22-2014, 21:07
всички тия думи в 21 век са положителни качества
ахахахахаххахах :д

Fisherman
07-22-2014, 22:05
татуирай си го на челото

татуирай си над гъза,че си толерантен хомофил

golemiq_korab_minava
07-23-2014, 09:35
В тая тема Auriss , Антракса и попугай безкрайно много се изложиха.

anonymous895156
07-23-2014, 11:01
В тая тема Auriss , Антракса и попугай безкрайно много се изложиха.

не мисля, че точно ти имаш право да говориш да излагации

golemiq_korab_minava
07-23-2014, 12:22
А Димитър показва отново бездушевната си природа.

Fisherman
07-23-2014, 13:18
димитре загаси тоя компютър и отиди да си купиш зрънчо,тоя интернет ти е изпил малкия мозък

an7raks
07-23-2014, 17:39
В тая тема Auriss , Антракса и попугай безкрайно много се изложиха.
щото в останалите ти се излагаш вместо нас...