PDA

View Full Version : Дилема



koko95
07-21-2014, 00:04
Приет съм в нбу информатика ,но едва ли ще се справям с алгоритмите и се 4удя дали да кандидатствам на второ класиране за информатика/компютърна графика или телекомуникации? Вие какво ще ми препоръ4ате. Другия вариант е бежни4ни мрежи и разпръскване/телекомунакации в колежа по пощи и телекомуникации. 4акам мнения , благодаря ви! В телекомуникациите се у4и право и икономика също.

Death Gun
07-21-2014, 00:09
предлагам ти да се метнеш от най-близкия мост :)
pi6i gramotno като за начало и не използвай цифри ;)

Auriss
07-21-2014, 02:28
комп. графика е програмиране + физика лол освен ако не се занимаваш с някакви 'артистични' неща.
компютърните мрежи са мега тегава материя - ако гледаш да избягаш от висшата математика определено НЕ ти е това изборът.

В икономиката съшо има стабилно математика бтв.

Простата истина е, че каквото и да захванеш, с изключение на хуманитарните науки, ще ти се наложи да я учиш математиката ;]

Сядай си на гъзо и почвай да учиш ;3 тва ми е мнението

koko95
07-21-2014, 03:40
Коя специалност да избера? Май телекомуникациите е по-добре от информатика, по-малко математика. Искам нещо с компютри и схемотехника :D, поялници а-у-тиноли :D .

yakuza_
07-21-2014, 06:43
В икономиката съшо има стабилно математика бтв.


не знам кога си учил икономика, но аз завърших икономически университет, половината неща ги бях учил в даскало, не бях учил само права в равнината (не ходих на упражнения и научих задачите за 1 ден соло моде), а другото е малко интеграли , ако това е стабилната математика в икономиката, то "не-стабилната" трябва да е дроби само
останалата математика е +, -, /, *, %, нищо което да не можеш да свършиш с калкулатор от зрънчо с играчка

иначе не виждам как искаш да избягваш математиката, като тя присъства във всяка спец. свързана с компютри
защо мислиш, че като не схващаш логиката на математиката, ще успееш да хванеш тая в компютрите?

draid
07-21-2014, 06:57
Коя специалност да избера? Май телекомуникациите е по-добре от информатика, по-малко математика. Искам нещо с компютри и схемотехника :D, поялници а-у-тиноли :D .

Хаххахаххахаха. В ТУ-София телекомуникациите е една от най-тегавите специалности сам си прави изводите. Нямало математика и физика хаха. Ти как си мислиш че се осъществяват комуникациите ? С гълъби може би ? Нищо де, каквото и да запишеш в НБУ ще изкараш, все пак ще си платиш предварително за това.

Auriss
07-21-2014, 07:13
yakuza, нз какво се учи тук. Гледал съм един курс преди година и малко за game theory и имаше и матрици, и солидно алгебра и функции, и лимити. Предполагам защото се застъпва с някакви математически модели в теорията на вероятностите - помня че рових нещо и установих, че не проявявам интерес към тези глупости, но ми остана в главата, че формулите, които извеждаше лекторът на дъската си бяха плашещи.

// всъщност пуснах един сърч ;д http://www.math.ucla.edu/~tom/Game_Theory/mat.pdf http://www.math.ucla.edu/~tom/Game_Theory/coal.pdf

yakuza_
07-21-2014, 08:04
освен ако не си статистика или друга лайняна специалност, математиката не е нищо особено

an7raks
07-21-2014, 08:05
Да, да, запиши компютърни мрежи, запиши! :evil:
Без математика няма да прокопсаш в инженерна специалност... А и предвид факта, че си кръгъл идиот - ептем...

Death Gun
07-21-2014, 08:22
Приет съм в нбу информатика ,но едва ли ще се справям с алгоритмите и се 4удя дали да кандидатствам на второ класиране за информатика/компютърна графика или телекомуникации? Вие какво ще ми препоръ4ате. Другия вариант е бежни4ни мрежи и разпръскване/телекомунакации в колежа по пощи и телекомуникации. 4акам мнения , благодаря ви! В телекомуникациите се у4и право и икономика също.

mislq, che si s otricatelno iq
uspeh s matematikata :)

AnarchyBoy
07-21-2014, 08:22
Ахаххахахаххахахахаххахах ахахха
Заминавай в НБУ, че никъде другаде няма да минеш и първия семестър ;с

Death Gun
07-21-2014, 10:49
схемотехника се учи и в специалност "Електроника"
ако беше малко по-умен можеше да се пробваш в ТУ и да влезеш, а не да чакаш в последния момент

draid
07-21-2014, 14:38
^Нямаше да изкласи там, то не е проблем да се влезе, а да се излезе с диплома.

Нормално е теория на игрите да има математика, бих казал че има отделни курсове посветени само на това. Математиката е навсякъде.

8bit
07-21-2014, 15:28
Направи като мен - и аз съм тъп на галош и ще запиша НБУ, че да завърша.

npp
07-21-2014, 19:09
Приет съм в нбу информатика ,но едва ли ще се справям с алгоритмите и се 4удя дали да кандидатствам на второ класиране за информатика/компютърна графика или телекомуникации? Вие какво ще ми препоръ4ате. Другия вариант е бежни4ни мрежи и разпръскване/телекомунакации в колежа по пощи и телекомуникации. 4акам мнения , благодаря ви! В телекомуникациите се у4и право и икономика също.

Честито! и продължавай напред!, след като аз, който винаги съм бил слаб ученик по математика, досега имах само шестици по информатика, значи и за теб няма да е проблем, плюс това ако информатиката те влече/ти е интересна, така покрай нея по-лесно ще изучиш и математиката

koko95
07-23-2014, 14:32
Направи като мен - и аз съм тъп на галош и ще запиша НБУ, че да завърша.

Информационни технологии или телекомуникации да кандидатствам на второ класиране в нбу?

8bit
07-23-2014, 16:52
Аз бих влезнал ИТ, щото телекомуникациите принципно не са ми страст, но ти запиши, което теб те радва повече. В НБУ като си плащаш доста ще трябва да се постараеш, че да не завършиш. Иначе в другите унита е тълен ужас - много ги гърчат с математика. И само в софтуерното на ФМИ няма да ти искат присъствия (тука не включвам НБУ - там ако си достатъчно нахален може да си вземеш и изпит без да се явиш).

Death Gun
07-23-2014, 17:13
Да, във ФМИ можеш да ходиш на лекции по мат, когато си искаш, ама като си пропуснал материал, ще те скъсат на повечето изпити. СУ е единственото място, за което знам, където още първата година ти изсипват цялата математика. Но ако успееш да минеш през тоя 1 курс, нататък ще е по-лесно.