PDA

View Full Version : Защо така се получава?



mcfe
07-22-2014, 08:23
Вече става с четвърто момиче...завършваме приятелство или разговор с караница и повече не си пишем. Т.е с всяко момиче, с което си пиша рано, или късно винаги свършва всичко с караници. Не знам защо така, изведнъж съм най-мразения мъж от жените.

Не знам, начина ми на изразяване ли е, не знам кога да спра ли, не казвам подходящите неща ли...тъпо ми става, защото в крайна сметка ще стане много кофти ако това продължава, щото накрая както ми вика едно приятелче ще си намеря майстора, а не си търся боя.

Миналата година се скарах с момичето, в което бях влюбен. Излъга ме жестоката, накрая от яд ли беше, разочарование, написах нещо и така....от любов изведнъж изпитвах омраза и се скарахме.

Тази година се бях запознал с още две момичета. Едната още в началото на годината, другата скоро беше, едно приятелче ме накара да и пиша във фейсбук.
Та това момиче от фейсбука, приятелчето я харесваше и ми казваше какво да и пиша. След като той свърши с неговите въпроси, започнах аз с моите, макар че не се интересувах от това момиче. И така много бързо разговора отиде до изрази от момичето като "ти сметка ли ще ми държиш?" и аз бързам да се извинявам, че не съм искал да я обидя.

Другото момиче, което познавам от над половин година имахе сходни интересни, в началото си пишехме доста, после не чак толкова. С нея скоро също се скарах, това вече изцяло заради мен. Бях написал разни неща нея, където всички можеха да го видят, после се усетих, че може да го е видяла и се надявах да не е така, та мина се време и и писах на въпросното момиче, и така разговора отново ескалира до обиди към мен и т.н.

Пък сега..вече не съм тиийнейджър, и още не съм имал приятелка на тая възраст, ама като гледам как завършвам всичко с караници, шанса клони към нулата.

THEJOK3R
07-22-2014, 08:44
Имаш сериозен проблем.

heartshapedbox
07-22-2014, 08:46
Явно си заядлив.

mcfe
07-22-2014, 08:50
Имаш сериозен проблем.
Добре, прав си. Явно имам. Как да се справя с него?

RapExotic
07-23-2014, 06:45
Опитай се да разговаряш с момичетата на общи и приятни теми, на които не може да възникне спор или да обидиш някоя от тях. Пускай по някоя шега от време на време, показвай внимание към тях. Когато им задаваш въпрос свързан с тях самите споделяй и ти нещо за себе си, за да не излезе, че ги подлагаш на разпит. Ако видиш, че разговора не върви на добре просто го прекрати и пробвай друг път. Следи и тяхното поведение - когато са ядосани по-добре стой на страна, ако не можеш да им оправиш настроението.

Като цяло не бъди заядлив, дребнав и избухлив. Имай на предвид, че някой техни действия нямат логично обяснение, което ти търсиш или очакваш да намериш.

paradosou
07-23-2014, 11:49
завършваме приятелство или разговор с караница и повече не си пишем

с всяко момиче, с което си пиша рано, или късно винаги свършва всичко с караници

написах нещо и така

да и пиша във фейсбук

какво да и пиша

в началото си пишехме доста

бях написал разни неща

писах на въпросното момиче
Честно, "писах" и всичките форми на глагола не знам как не ти се забиват в погледа ;d. На мен ми направиха много голямо впечатление. Както и преди съм писала, аз не споделям масовото мнение, че нета е загуба на време що се отнася до запознанства или дори флиртове. Точно мрежата, понеже е пълна с липси, вкл. и на пряк контакт, ако си играеш картите добре, може да ти "съдейства" да предизвикаш необичайно висок интерес към себе си. Няма значение де. В твоя случай очвидно дистанцията само ще предизвиква объркване и няма да води до напредък с момичетата, даже напротив. Забрави за тоя начин на социализация <или поне се постарай да го ограничиш стабилно засега>.
Пусни си някое супер мотивиращо парче, "потопи" се дори в няколко, ако искаш, купи си нещо ново и му се порадвай, разходи се до фитнеса/плувния басейн/стената за спортно катерене... Всъщност ми е кофти подредбата. Всички тия неща би трябвало да те накарат да се почувстваш по-жив/устремен, обаче истински същественото е да се научиш да се наблюдаваш сам + да си ограничиш страховете. Развивай се. Излизай повече. Не мисли постоянно как хората ще възприемат това или онова. Просто си сверявай часовника без да бъдеш конформист и да се нагаждаш. За да съм още по-конкретна:

накрая както ми вика едно приятелче ще си намеря майстора, а не си търся боя
не бъди изтривалка! Няма да се срути светът, ако се сбиеш. Повярвай, това е хиляди пъти по-достойно от свиването и избягването на конфликтите на всяка цена. Не е за вярване, че си момче, а пишеш така. Чак няма да е зле да се шамаросаш ;d. Боят, естествено, е крайна мярка, обаче, ако ситуацията "тегли" към него, няма какво да се направи. Клишето, че е мъжко да имаш самоуважение и да не оставяш висящо във въздуха наглото/агресивно спрямо теб държание.

от любов изведнъж изпитвах омраза и се скарахме
Почети за емоционалната интелигентност; ще ти бъде от полза.

много бързо разговора отиде до изрази от момичето като "ти сметка ли ще ми държиш?"
аз бързам да се извинявам, че не съм искал да я обидя
Постарай се разговорите ти да не заприличват на лексикон. Стой далеч от задаването на лични въпроси твърде рано; най-естественото нещо на света е да те отрежат така. Абе... трябва да се научш на премереност в думите /пък и като стане въпрос за действия/. Все пак не е апокалипсис да кажеш нещо не на място. Извиняваш се веднъж и от там нататък е излишно да даваш обяснения или да се оправдаваш. Усетиш ли неоправдано грубо отношение от някоя, това е знак, че няма какво да търсите заедно.
Пишеш, че си се запознал с някакви 2 момичета ~ разшири си кръга от познати. Не те агитирам да бягаш от присъщото за теб /в случай че си по-скоро интроверт/, обаче определено ти трябва досег с повече и по-различни хора. Хора, не само момичета. Има и друго - количеството само по себе си не предполага качество, но сред многото е в пъти по-лесно да попаднеш на качествени характери.
Намери някой, който е успешен в женския свят и го наблюдавай. Естествено, да го копираш ще е грешка, но може да научиш адски много не само за противоположния пол, а и като цяло за... случването. На всичко.

102
07-23-2014, 20:27
paradosou - GET A LIFE

по темата: предполагам че си много готин и не могат да го понесат
може би най-добрия съвет е да не си напълно себе си

OverDrive
07-23-2014, 20:33
Rap всичките съвети, които даваш в този форум са супер сладникави и идеализирани. Не знам от любовна книга ли ги четеш...
Авторе, единствения ти шанс е да се пообогатиш. Общата култура играе учудващо голяма роля в умението да водиш случаен разговор. Другият вариант е да си просто с неприятен и чепат характер щом момичетата толкова бързо те отрязват... Според мен си скучен.

paradosou
07-24-2014, 09:47
paradosou - GET A LIFE
ценно
xDDD

paradosou
07-24-2014, 09:55
Btw бъркаш, че най-добрият съвет е да не си напълно себе си. Успех да решиш който и да е проблем с козметични мерки ;). Авторът трябва да острани първопричините за нелепите ситуации, не постоянно да се стяга в опити да избегне поредното недоразумение.

pandabear
07-24-2014, 10:24
Пък сега..вече не съм тиийнейджър

от това, което прочетох, не си личи

mcfe
07-26-2014, 07:34
от това, което прочетох, не си личи

Някои хора психически порастват по-бързо, други по-бавно. Ама като години, съм вече 21.

darkside97
07-27-2014, 12:33
mcfe, пусни тука един диалог с някое момиче с което си си писал, защото ние тука не може да гадаем дали си заядлив или не.

killer6
07-27-2014, 12:40
abe prosto si pi6ete po skaype ne po facebook moge da ima6 kasmet po skype

pandabear
07-27-2014, 13:53
Някои хора психически порастват по-бързо, други по-бавно. Ама като години, съм вече 21.

ами дай да си попишем малко, с мен караниците са много приятни, споко

sweet_crazy_
07-27-2014, 14:18
Може би без да се усетиш им говориш по-грубо или нещо такова и това ги ядосва ..