PDA

View Full Version : Защо прави така?



MyBloodIsFainting
07-22-2014, 15:33
Здравейте, имам малък проблем с приятеля ми. Пиша тук надявайки се да може да ми помогнете.
Така, с него се познаваме от много време, защото сме от сравнително малък град. Преди около 3 месеца станахме колеги и нещата между нас се развиха в интимен план. Той точно беше приключил дълга връзка, а аз приключвах моята, пък и го харесвам от адски много време та получих възможността и я взех, естествено. Това бе предисторията, а сега същината на проблема ми. От както го познавам го наблюдавам къде неволно къде нарочно и ми е направило впечатление, че е адски мил и романтичен, но с мен не се държи така. Казах му, че го обичам, а той не ми отвърна. Обясни ми, че е рано и аз го разбирам, но виждам, че е тъжен макар и да се усмихва като сме заедно. старае се да ме задоволява всякак, но не се държи така както очаквах, наблюдавала съм другите му връзки и с другите момичета не се държеше така, много по мил беше и щастлив, а с мен сякаш не е. Той е доста умен, казва ми, че съм умна и красива и просто трябвало да мине време, но с всеки ден става все по-зле, сутринта се скарахме и цял ден плача (той не знае естествено). Исках той да остане вкъщи, защото родителите ми ги няма и можем да прекараме деня заедно, а той каза, че имал работа, аз отвърнах, че съм самотна и че не ми обръща достатъчно внимание, а той просто излезе, остави ме и тръгна с колата си на някъде. После се обади да се извини, каза че държи на мен, но наистина имал работа, каза че ще се реваншира довечера. Омръзна ми да го чакам и да очаквам от него нещо, старая се да го разбирам и изчаквам, но и аз имам чувства и мен ме боли, а на него сякаш въобще не му пука, макар да казва друго. Но пък няколко пъти беше наистина романтичен, тогава и ми обясни, че ако съм търпелива тази романтика ще се случва все по-често. Просто преживявал прекалено много неща, но искал между нас да се получи. Обърква ме тази гадина, но го харесвам от адски много време, а и когато се държи добре и не е дълбоко замислен наистина е невероятно мил и добър. а и като човек е невероятен умен, работлив и ученолюбив, добър, мил и възпитан, но леко мързелив трябва му само леко побутване за да започне да прави разни неща и тогава няма спирка.
На какво се дължи това според вас, как мога да му помогна? Как да се справим с това или да го оставя да се справи сам? О, ако има значение, аз след месец ставам на 17, а той е на 19.

different111
07-22-2014, 15:37
Момчетата понякога са такива. Възможно е да не е забравил бившата си (все пак е приключил дълга връзка). Ако това не се промени сядате и говорите сериозно по въпроса.

LadyDi
07-22-2014, 15:41
Според мен си го натоварила с нереалистични очаквания. Нещата при него просто не се случват така бързо, както при теб или както би искала да бъде.
Прав е - дай му време. И ще разбереш дали има чувства към теб, но подхожда бавно или всъщност се колебае дали наистина иска да е с теб.

MyBloodIsFainting
07-22-2014, 15:48
Говорили сме и каза, че не я обича, но много го е наранила. Друго нещо, което е, той е адски нетърпелив и припрян понякога си личи, че ме желае по всеки един възможен начин (не говоря само сексуално), а понякога сякаш го карам на сила да прекарваме време заедно, аз естествено си се съобразявам и никога не го карам да сме постоянно заедно все пак и двамата си имаме приятели и задължения разбира се а и време за себе си. Опитвам се да бъда рационална, а той е толкова спонтанен. В единия момент лежи и казва, хайде да спим, а в другия грабва ключовете хваща ме за ръка и хуква към колата, след което отиваме до Рилския манастир. Скача от едно нещо на друго. Изглежда ми много несигурен, макар да не го показва, аз се старая да помогна без да нараня егото му, защото се прави на "мачо" и не ме допуска до себе си, а аз от своя страна се старая да отстоявам позицията си, но не мога да му се сърдя. Караме се, а когато ми се усмихне и ме целуне просто не мога да му се сърдя, колкото и да се старая. Оф голям е задник, но прекрасен такъв де.

MyBloodIsFainting
07-22-2014, 15:51
Според мен си го натоварила с нереалистични очаквания. Нещата при него просто не се случват така бързо, както при теб или както би искала да бъде.
Прав е - дай му време. И ще разбереш дали има чувства към теб, но подхожда бавно или всъщност се колебае дали наистина иска да е с теб.

Не съм, изслушвам го, разбирам го и не го пришпорвам всичко държа в себе си от това ме боли.
А за времето, също се опитвам да бъда търпелива. Старая се да балансирам връзката. Той ме уверява постоянно, че иска да е с мен, просто казва "бъди търпелива, ще стане, обещавам". :(

LadyDi
07-22-2014, 15:52
Не съм, изслушвам го, разбирам го и не го пришпорвам всичко държа в себе си от това ме боли.
А за времето, също се опитвам да бъда търпелива. Старая се да балансирам връзката. Той ме уверява постоянно, че иска да е с мен, просто казва "бъди търпелива, ще стане, обещавам". :(

Именно. Боли те, защото имаш очаквания, които той в момента не оправдава. Не съм казала, че ги изразяваш пред него.

didi_marin0va
07-22-2014, 16:20
Преди около 3 месеца станахме колеги и нещата между нас се развиха в интимен план.

Щом има плющене, то тогава аз не виждам абсолютно никакъв проблем!

Hilary_
07-22-2014, 18:50
Проблемът ти е, че имаш прекалено големи очаквания, правиш излишни сравнения, за това как е било и явно имаш прекалено свободно време, в което да се затормозяваш излишно с ненужни драми.

HellMoon
07-22-2014, 19:00
Много го притискаш и натоварваш, дай му повече време. Явно ритъмът за развитието на връзката е различен при вас и е нужно търпение, за да се балансира. Пък и никой не обича да му мрънкат.
Не се сравнявай с бившите, те са в миналото, а ти в настоящето.

xXxPETYAxXx
07-22-2014, 19:21
Аз оставам с впечатлението, че ти си му казвала, че не е толкова романтичен, колкото си очаквала, не се държи с теб както си мислела от наблюдение към предните му връзки и бившите и т.н... което, ако е така, както го разбирам е много тъпа постъпка. Не може да кажеш на някого "с мен не се държиш така, както с бившата си" и да очакваш да станеш принцеса. Мен някой ако ми каже нещо подобно супер ще ме изнерви.
Не мрънкай и може и да те заобича, ама ако мрънкаш няма да постигнеш прогрес.

MyBloodIsFainting
07-22-2014, 21:26
Не нищо не съм му казвала или поне не в прав текст, но просто искам да се държи малко по-загрижено. Работата му поглъща доста от времето и разбирам това, но.. Ох не знам, пък и е студент, знам че трябва да го оставя да учи, когато е нужно, не желая да го притискам. Ех сега пък дойде вкъщи сготвихме си хапнахме, гушкахме се беше ми взел цвете и донесе бутилка вино, усмихваше се, а после изиграхме две игри на една игра поговорихме си и той си тръгна. Ето такъв искам да е защото беше прекрасен докосваше ме, разпитваше ме и сладките очички му светеха, усмихваше се много и се смяхме, а по едно време като видя, че не играя както обикновено ме попита какво ми е, докосна ме и ми каза "ръцете ти са студени" След, което изтича до кухнята и се върна с чай в едната ръка, а в другата меко одеялце и ме притисна силно до себе си. Искам го такъв, знам, че не може постоянно де, но поне по-често. :(
За да мога да го мачкам и да му се радвам и да го стискам и гушкам. Да го виждам усмихнат!

Hilary_
07-23-2014, 05:57
.. но поне по-често. :(
И ако това се случи ще искаш друго, трето, пето .. нямаш угодия, а това много вреди както на теб, така и на връзката. Стига мрънка и се радвай на това, което имаш.

RapExotic
07-23-2014, 07:23
Според мен си имала нереална представа за него. Едно е да го видиш от приятелска гледна точка във връзка с някого, друго е ти да си вътре в тази връзка. Това, че ти е изглеждал щастлив отстрани не значи, че не е имал проблеми. Дай му малко време за да се опознаете по-добре и след това предцени какво да направиш.

MyBloodIsFainting
07-23-2014, 10:23
Ето го пак това непостоянство, сутринта се държеше грубо, а сега е мил. На какво може да се дължи това?
Започват да ме навяват мисли, че ми изневерява, но града ни е наистина малък и ако има такова нещо, ще се разбере веднага. Мислих си дали не е заради бившата му, но той твърди, че не я обича, но много го боли защото го е предала. Опитвам се да бъда търпелива и да го чакам да се "отвори" пред мен, а също така разбирам, че няма да стане за ден два защото е преживял много и осъзнавам, че го боли много. Просто искам да е щастлив иначе обвинявам себе си. Старая се да бъда търпелива, не му натяквам нищо, не му се натискам прекалено много и прочие. Обичам го и не знам какво да правя, когато е мил всичко е перфектно, но когато се държи като идиот ме съсипва. Скоро има пътуване по работа до Белгия, първоначално ме покани да отида с него /Той каза, че ще поеме и моите разходи макар да настоявах/, а след това просто се отметна и каза, че щял да е много зает нямало да има време за размотаване и лиготии, но срещите му там са точно 3 дни, а той ще стои 12. :(
Побърква ме, защо го направи това? За да ме е яд? За да ме дразни? Аз тъкмо си извадих разрешителните от нашите и той каза, не могло да дойда. Защо е такъв? Обичам го и искам да го променя, но да си остане същия, ако ме разбирате. Искам да си е той, но не тази работохолична и непукистична негова версия, искам си сладкия усмихнат синеок романтик, пък! А не знам как да го постигна и това ме убива.

MyBloodIsFainting
07-23-2014, 21:11
Добре може ли по-опитните от вас да ми обяснят защо е такъв? Ей сега бях у тях, играхме на комповете всичко бе перфектно, даже някаква бивша му писа, той се усмихна, аз не ревнувам та си писа с нея и ми обясни за нея и си личеше, че му е пукало, а са ходили малко време и то от разстояние, пък накрая я бил намразил. сега ми обясни, че вече не мрази и е простил на всички. Поговорихме си и беше сладък и мил, душица. Окей тръгнах си, но си забравих мп плейра у тях, върнах се, а той плачеше. Влязох и го видях. За първи път го виждам такъв. Гушнах го и го погалих, а той просто се стегна, целуна ме и ми каза да си вървя.. без обяснение, без нищо. Какво става за бога? Като малко дете е. Някакви идеи?

marilyn
07-24-2014, 09:38
Сигурно му трябва още време. А и ти имаш прекалено много свободно време и само си търсиш драмата.

didaka1
07-24-2014, 10:46
Момичетата много обичате да бързате и така често разваляте нещата.Нормално е след като е имал връзка преди теб да му трябва време.Друг е въпросът,че ако не я е преодолял,изобщо не трябва да започва нова.Няма какво да направиш освен да изчакаш-разбира се,ако държиш на него.С разговори и надуваници на глави няма да стане.Бъди търпелива,но не само на думи.

THEJOK3R
07-24-2014, 18:15
Постави се на негово място. Имал е дълга връзка, разделя се и изведнъж ти почваш едва ли не да му казваш да стои у вас и като не се съгласи, почваш да се цупиш. Изчакай да му мине и тогава започвайте.

MyBloodIsFainting
07-25-2014, 20:33
Помолих го да поговорим по въпроса какво го измъчва, бях настоятелна. Няколко часа говорихме, обясни ми всичко за болката за чувствата си, всичко. Не обича бившата си, но адски го боли заради нея. Изпитва чувства към мен, но го е страх боли го. Не иска да бъде наранен. Беше толкова сладък докато си говорехме, май ще се подобрят нещата, извини ми се за Белгия и каза, че все пак ще ме вземе просто искал да помисли, но осъзнал, че ако мине прекалено много време, ще си тръгна, а не искал да ме изгуби заради глупости. Обясни ми колко е объркано всичко, но ще го оправи, след което ми каза, че ме обича. Това ми е достатъчно. Прекрасен е. Мерси на всички за съветите!

Имам втори въпрос: Искам да го изненадам с нещо скоро, но се чудя какво.. Може ли да ми помогнете, може да е материален подарък или някакъв жест.

Той обожава; мотори, фентъзи, книги, коли, роботи,, планината, кучета, компютърни игри /дота ни е обща страст <3/, езици, история, психология, музика всичко без чалга, учи се да свири на китара, танцува (фрийстайл с мен) и рисува. Тренира Муай Тай и айкидо, влюбен е в плуването и катереното, обича и оръжия.

Искам да му взема нещо или да направя нещо за него, защото виждам, че не му е лесно, но се старае та да го изненадам, дайте някакви идеи моля. :(