PDA

View Full Version : Дилема...



Classydreams_
07-23-2014, 08:52
Здравейте! Знам, че никой няма как да знае със сигурност, но моля за съвет. Става въпрос за специалността, която съм приета. Първото ми желание беше Европеистика, но на първо класиране ме взеха Арабистика. Бала за Европеистиката беше 32.13, а моят 31.23. На второ класиране също не ми стигна, въпреки че падна до 31.79. Та, въпроса ми е... има ли някакъв смисъл изобщо да чакам 3-то класиране с надеждата бала да падне с 56 и да има свободни места? Доколкото съм наясно, ако от другите два езика не се запълнят местата, може да прехвърлят. Пред дилемата съм да отида ли да запиша Арабистика утре или да чакам още една седмица 3-то класиране...

Devilsplaymate
07-23-2014, 13:30
Е защо не, при положение, че като си оставиш дипломата, мястото в Арабистиката ти се пази? Ако говориш за СУ, де.

Classydreams_
07-23-2014, 13:38
За СУ става въпрос.
Но още една седмица под напрежение, не знам как ще ми се отрази...
Затова исках да попитам някой, който може би има някакъв поглед в/у нещата и дали е реално възможно.

Death Gun
07-23-2014, 17:30
Зависи колко места са останали и дали ще има хора, които да се откажат от Европеистика.
Според мен имаш шанс, по принцип след 3-то класиране балът пада повече от колкото след 2-ро.

MsMiracle
07-23-2014, 22:11
И каква е разликата дали ще се запишеш сега Арабистика или ще изчакаш още една седмица, ще видиш че не са те приели и пак ще идеш да учиш същото? Примерно го казвам, разбира се.

Много ясно, че трябва да пробваш. Не губиш абсолютно нищо като опиташ. Просто ако сега се откажеш за ей така, след време ще си се чудиш на акъла за вече свършили неща.

RapExotic
07-24-2014, 13:07
Виж баловете от предишни години и си направи сметка дали имаш шанс. Разбира се няма гаранция, че тази година ще е същото, но все пак е някакъв ориентир.