PDA

View Full Version : Страх ме е от инжекции



nikolai_28
07-24-2014, 07:25
Когато видя спринцовката с иглата готова веднага драсвам от болницата. Гонили са ме лекари,полицаи и не са ме хващали досега. Живея сам. Досега съм писал по форуми , чел съм теми , говорл съм с приятели и нищо не помага. Как да преодолея страха си или как да свикна???

Death Gun
07-24-2014, 07:35
Като ти кажат, че ще те боцкат, затваряш си очите, обръщаш се на другата страна и за секунда минава. :)

heartshapedbox
07-24-2014, 07:48
Страхувате се от игли? Опитайте се да кашляте насила малко преди да ви бият инжекция или след нея. Това странно упражнение намалява болката.
Точно четях една статия и го пишеше, пробвай ако искаш.

fuzzybuzzy
07-24-2014, 07:53
Като ти кажат, че ще те боцкат, затваряш си очите, обръщаш се на другата страна и за секунда минава. :)

+1
До автора:

Eто ти и един пример : Аз съм почти на 15 и имам диабет от около 2,5 години... При това всеки ден по 4 пъти трябва СОБСТВЕНОРЪЧНО да си поставям инжекции с игли на дължина 5мм и 6мм в областта на корема и крака( аз съм си избрал тези места)...Щом едно 12 годишно хлапе(бях толкова, когато ми откриха диабета) се е научило да си бие инжекции само, това означава, че ти нямаш повод да се страхуваш от едно кратко и не толкова болезнено убождане, което трае не повече от 2-3 секунди...(особено ако е ваксина), а и да не говорим, че някой друг ти поставя инжекцията, а не ти...

Leticcia
07-24-2014, 09:38
Изправяш се срещу страха, друго решение няма.

nikolai_28
07-24-2014, 10:33
немога просто не се престрашавам като бях на 9 години бях болен не помня от какво и тогава 3/4 седмици сутрин обед и вечер ми биеха и от тогава имам страх

Ouroboros
07-24-2014, 11:06
http://www.novini.bg/uploads/news_pictures/2012-44/big/kraij-na-vaksinite-s-injekcii-104671.jpghttp://img29.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/19264367_1_585x461.jpghttp://sportsmedicinedoctor.eu/images/vatrestavni-injekcii.jpg

Понеже съм долна гад, ето ти няколко снимчици. :smt077

Сега сериозно, стискаш зъби, не гледаш и толкоз.

Leticcia
07-24-2014, 11:47
Я вземи ми пиши на лични.

sashinka95
07-24-2014, 14:52
Здравей,
От какво точно те е страх? Би трябвало да помниш какво точно те е уплашило, щом страхът е започнал на тази възраст. Какво точно усещаш, когато започне да те е страх? Опитвал ли си,вместо да бягаш, да кажеш на човека, който ти поставя инжекцията, че те е страх? Не е срамно и едва ли си единствен. Добрите лекари и сестри знаят как да се справят със ситуации от този тип.Казвам го от опит. Аз съм се справила със панически страх от лекари. Ако искаш пиши ми на лични.

draid
07-25-2014, 19:47
+1
До автора:

Eто ти и един пример : Аз съм почти на 15 и имам диабет от около 2,5 години... При това всеки ден по 4 пъти трябва СОБСТВЕНОРЪЧНО да си поставям инжекции с игли на дължина 5мм и 6мм в областта на корема и крака( аз съм си избрал тези места)...Щом едно 12 годишно хлапе(бях толкова, когато ми откриха диабета) се е научило да си бие инжекции само, това означава, че ти нямаш повод да се страхуваш от едно кратко и не толкова болезнено убождане, което трае не повече от 2-3 секунди...(особено ако е ваксина), а и да не говорим, че някой друг ти поставя инжекцията, а не ти...

Тези "инжекции" са малко по-различни и по-малко болезнени. Иначе по темата - просто не гледай, затвори си очите и не гледай щом те плаши самата игла/спринцовка. Аз например много мразя да ми вземат кръв от пръста и от години давам само от вена за всякакви изследвания, освен ако не се изисква точно капилярна. Не че ме е страх да давам и от пръста, но усещането ми е крайно неприятно.

Light_Dreamer
07-25-2014, 21:54
http://www.novini.bg/uploads/news_pictures/2012-44/big/kraij-na-vaksinite-s-injekcii-104671.jpghttp://img29.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/19264367_1_585x461.jpghttp://sportsmedicinedoctor.eu/images/vatrestavni-injekcii.jpg

Понеже съм долна гад, ето ти няколко снимчици. :smt077

Сега сериозно, стискаш зъби, не гледаш и толкоз.

Пич, кефиш ме. :D

Сега до автора:
Един лекар ми е казал да се отпусна, да стисна зъби и след 1-2 секунди е минало. Като се стегнеш е по-гадно. Разбирам те, но по-добре малкото зло. ;)

ShtrudeL
07-25-2014, 23:38
Мисля, че никой не може да те разбере по-добре от мен. 8-)

Още в детска съзнателна възраст помня как ритах сестрата дето искаше да ми взима кръв от пръста и се чувах из целия коридор в болницата.. И понеже ритах стабилно, ме хванаха и искаха да ми взимат от пръста на крака.. 8-) Ест не стана. 8-)

Разревавала съм се и преди първото си манту. 8-)

След това като имахме упражнения в колежа по 'грижи за болния' бях единствената нервачка, която се въртеше в кръг с ухилена физиономия, зад която се крие параноя 8-) После когато казаха 'сега който иска може да пробва върху другарчето си', бях отново единствената, която се разрева само при вида на това как колегите се боцкаха.. 8-)

Усещам го така, сякаш ми бъркат под ноктите, само като видя игла.. 8-)

НО.. после дойде момента, в който ми взеха кръв за пръв път от вената (отново с другарче до мен), заболя ме, но го преживях.. и от там до ден днешен горе долу попремина фобията, но още си я има.. 8-)

Последно като ми пробиваха носа наскоро давах акъл половин час как да стане, как не отнесох някой шамар не знам.. 8-)

Бих те посъветвала да удариш едно преди нещо такова, ама май не е много препоръчително.. 8-)

tireheb
07-26-2014, 00:59
това е чудесно
няма да взимаш хероин

InnocentFuck
07-26-2014, 01:08
Уф и мен много ме е страх и всеки път ми се подкосяват краката и спирам да дишам ... плаша се , очите ми се насълзяват ... ужас си е направо :D

draid
07-26-2014, 09:05
Стига бе хора това е инжекция не сатър.

AnarchyBoy
07-26-2014, 09:34
Стига бе хора това е инжекция не сатър.

:D

anonymous708973
07-26-2014, 09:55
+1
До автора:

Eто ти и един пример : Аз съм почти на 15 и имам диабет от около 2,5 години... При това всеки ден по 4 пъти трябва СОБСТВЕНОРЪЧНО да си поставям инжекции с игли на дължина 5мм и 6мм в областта на корема и крака( аз съм си избрал тези места)...Щом едно 12 годишно хлапе(бях толкова, когато ми откриха диабета) се е научило да си бие инжекции само, това означава, че ти нямаш повод да се страхуваш от едно кратко и не толкова болезнено убождане, което трае не повече от 2-3 секунди...(особено ако е ваксина), а и да не говорим, че някой друг ти поставя инжекцията, а не ти...

Абсолютно. Ей такива ситуации си припомняйте и после пак се лигавете.

Мразя да давам кръв от пръста. Способна съм да си крия ръцете зад гърба. Вените - моля, заповядайте, ама пръстът - не.

draid
07-26-2014, 10:08
Пак ще повторя, пробите за захар и т.н. се правят от малко по различни "игли" и болка почти няма никаква. Чудесен пример за това е и вземането на кръв за ХИВ и като цяло убождането за мерене на кръвна захар. Съвременните методи за вземане на кръв от пръста се ядват и дори може да не усетиш нищо, проблема е че в много болници продължават да използват металните щуротии от миналият век убождането от които може да ти докара болки 2-3 дни, особено като лелката ти стисне пръста хубаво преди да те убоде за да може да ти причини максимална болка.

DownloadVirus
07-26-2014, 10:20
Аз просто не ходя и не давам нито ваксини имам всички,нито на изследвания ходя :D Направи като мен,умри щастлив :D
Btw предпочитам от пръста ,от вена няма шанс да ми вземат кръв ,защото става на дърво все едно съм тренирал 3 часа бицепс :D

anonymous908491
07-26-2014, 13:22
Btw предпочитам от пръста ,от вена няма шанс да ми вземат кръв ,защото става на дърво все едно съм тренирал 3 часа бицепс :D

Почни да мислиш преди да коментираш, защото си написал такава простотия, че ми идва да те пратя в училище за бавноразвиващи се.

DownloadVirus
07-26-2014, 18:48
Почни да мислиш преди да коментираш, защото си написал такава простотия, че ми идва да те пратя в училище за бавноразвиващи се.

Не ме пращай там където ти си ходил,виж какъв урод си станал.

anonymous908491
07-27-2014, 16:39
Не ме пращай там където ти си ходил,виж какъв урод си станал.

Къде виждаш да те пращам на пластичен хирург, на теб училище ти трябва и то от първи клас.

Mary_Jane_69
07-27-2014, 16:43
Стига бе хора това е инжекция не сатър.

Именно :(

yakuza_
07-27-2014, 17:04
аз като 4 годишен бях на инжекции за 1 седмица и нямам такъв проблем

винаги може да си представяш, че ти вкарват тънки метални пениси в ръката

anonymous908491
07-27-2014, 17:07
Някои инжекции се бият в задника

lovefootball
07-27-2014, 21:24
Не са задължителни

gersinkaa
08-02-2014, 15:08
Аз съм същата-имам фобия от игли. Когато бях малка всяка зима бях на инжекции-така и не го преживях този страх. Преди месец ми се наложи да ми правят натоварване с глюкоза-т.е да ми вземат кръв цели 5 пъти за един ден. През един час. Когато ми казаха просто не бях на себе си, все едно света щеше да свърши :D Както и да е, отидох, първия път измрънках, втория път припаднах (причината за припадъка не беше взимането на кръв, трудно ми намират вени и като започнат да ровичкат с иглата в ръката ми ми става много гадно, плюс това бях изпила 300мл глюкоза преди час, стана ми разбъркано на стомаха и... да), третия път стиснах очите и последните два пъти с кеф гледах. Няма нищо страшно в интерес на истината :)

tori
08-02-2014, 16:49
Пак ще повторя, пробите за захар и т.н. се правят от малко по различни "игли" и болка почти няма никаква. Чудесен пример за това е и вземането на кръв за ХИВ и като цяло убождането за мерене на кръвна захар.
Тук си прав, но пък всеки ден по два-три (при въпросния пич с диабета и по четири) пъти ти се поставя инжекция за нормализиране на кръвната захар. Има някаква разлика.

anonymous908491
08-02-2014, 17:01
Много ревете, искам да ви сложат катетър, за да видите, колко по-страшно е.