PDA

View Full Version : Медицина в СУ



BlueGirl
07-24-2014, 16:02
Има ли някой, който е записал медицина в СУ? Да сподели впечатления...

Dagichka
07-24-2014, 16:10
СУ си има форум, провери там

Sir Humphry Davy
07-24-2014, 17:04
http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?f=120&t=23562

колкото и да се опитвам да съм неутрален за МУ София само негативни неща съм чувал

BlueGirl
07-24-2014, 17:24
Форума го знам и доста неща съм чела в него, но не мога да се регистрирам. От вчера опитвам и не се получава. Затова се чудех дали тук има някой, който може да ми даде инфо първа ръка

Тромбоцит
07-25-2014, 13:17
На - http://www.medfaculty.org/forum/index.php?board=3.0. В темите ще откриеш групичките ви във ФБ и т.н

Тамии ..^^
07-26-2014, 23:07
http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?f=120&t=23562

колкото и да се опитвам да съм неутрален за МУ София само негативни неща съм чувал

Я пак, я пак ?! К'во е тва МУ не знам, обаче ако за Софийския говориш си в пълна грешка. В София това е най-добрия университет, пък и не само там. И не ти искат пари за да минеш, поне в повечето специалности. Не се излагай. Освен ако не си от УНСС или Нов Български, тогава е разбираемо.

П.П. За медицинската специалност ли говориш? Щото ако е за нея пак си в грешка.

Aleksandra_93
07-27-2014, 18:55
Я пак, я пак ?! К'во е тва МУ не знам, обаче ако за Софийския говориш си в пълна грешка. В София това е най-добрия университет, пък и не само там. И не ти искат пари за да минеш, поне в повечето специалности. Не се излагай. Освен ако не си от УНСС или Нов Български, тогава е разбираемо.

П.П. За медицинската специалност ли говориш? Щото ако е за нея пак си в грешка.
:D :D :D :D :D :D

Castiel_
07-27-2014, 18:57
Я пак, я пак ?! К'во е тва МУ не знам, обаче ако за Софийския говориш си в пълна грешка. В София това е най-добрия университет, пък и не само там. И не ти искат пари за да минеш, поне в повечето специалности. Не се излагай. Освен ако не си от УНСС или Нов Български, тогава е разбираемо.

П.П. За медицинската специалност ли говориш? Щото ако е за нея пак си в грешка.

Нормално да си толкова тъпа и необразована, все пак си от Добрич :razz:
МУ - Медицински университет
СУ - Софийски университет :D

само да не се юрнеш да влизаш в СУ, че като гледам как го защитаваш .. :D :D :D :D :D :D :D

Тамии ..^^
07-28-2014, 21:33
Не съм от Добрич, като съм си правила профила не съм отбелязала правилното. Тук се говори за Софийския университет, следователно аз за него говоря. Линка, който е дал е за форум на Софийския университет и по него се подведох, че говори за СУ. А аз него ще си го защитавам колкото си искам, за мен е най-добрия в България. И виж след това какво съм написала, не се прави на толкова умна. Ти за моето образование не се притеснявай. Заглавието на темата е МЕДИЦИНА В СУ, така че не ме учи кое е правилно и кое не, ако обичаш. Лелее, как смея да не знам едно съкращение, линчувайте ме. И по един коментар във форум не се опитвай да ме преценяваш.
П.П. Аа, ти си от София, ясна си ми вече с големите си претенции и завишена самооценка. :)

Fisherman
07-28-2014, 21:41
Да,медицината в СУ е по-добра от тая в кочината МУ,да ви е яд.

Тромбоцит
07-29-2014, 06:28
Няма как да сравнявате МУ-София и СУ, що се касае до Медицина. Ясно се вижда, че едно 80% от кандидат-студентите след като бъдат приети в МУ, просто не отиват в СУ. Или всички са имбецили, а Алма Матер е само за просветените?

Пак, ще се повторя. Ако гледате класациите няма да сте много информирани. В България има доста разновидности на такива класации и общо взето се базират на "субсидирани" проучвания.

Student_med
09-02-2014, 06:10
Като студент на МФ на СУ, смея да твърдя, че една огромна част от колегите, включително и аз, след предварителните изпити в СУ, изобщо не са кандидатсвали в друг ВУЗ.
Не мога да сравнявам образованието в двата университета( СУ и МУ-София), тъй като очевидно нямам лична база за сравнение, но мога да споделя, че обучението в МФ на СУ е повече от удоволетворително. Наслаждаваме се на чудесно отношение от страна на преподаватели, базите на факултета са сред най-модерните в страната, а освен това имаме усещане за екипност и задружност. Допълнителен плюс е и по-малкият брой студенти, тъй като на всеки един се обръща повече внимание
Лично аз се подготвях за МУ-София, но формата на изпита в СУ ме впечатли, защото не намирам смисъл в наизустяване на учебния материал. Не отричам традициите, но мисля че има нужда от модернизация в този аспект.
Смятам, че както в избирането на специалност, така и в избирането на университет, човек подрежда приоритети, аз съм доволна от избора си.

luchoyyy
04-04-2015, 16:28
Здравейте хора, имам подобен въпрос и аз, става дума за това според вас кой университет предлага по добро преподаване, по добра реализация и по добра среда за просперитет от МУ София, МУ Варна и специалността "медицина" в СУ. Питам само за тези специалности - " медицина" или " дентална медицина". Наистина ми е доста тегаво, тъй като скоро време ми предстои кандидатстване, разбира се не е ясно в кой от тези ще бъда приет, но просто ми е нужно някакво странично, субективно мнение, относно това кой университет предлага по добри условия. Чувам че в МУ Сф работата била доста разпусната, всеки ходил когато му падне, лекторите и те не влизали .. някви такива щуротии слушам, а пък уж са с най тежък приемен изпит и т.н. Също така и дилемата за : " в кой град да ида ? " - доста ме мъчи ... Много ще съм ви благодарен ако споделите вашето мнение, а и от личен опит (: