PDA

View Full Version : различавате ли маркови маратонки?



icemaiden
07-25-2014, 11:02
Здравейте. Различавате ли оригиналните маркови маратонки като се разминавате с човек тоест без взиране за лошо изрязване? Благодаря.

RapExotic
07-25-2014, 19:56
Да. Марката си е марка и качеството си е качество.

draid
07-25-2014, 20:01
То като се има в предвид, че вече 99% от стоките се шият я в Турция, я в Китай не знам за какви маркови стоки говориш ама хайде. Това с марковите неща е малко измамно, ще ти дам пример с обувки на Lacoste които купих преди 3 месеца за 190лв то магазин на Lacoste и който към момента вече са прокъсани. Просто едно време определени марки държаха качество, сега всичко е боклуци почти, включително и тениски на Benetton и т.н. патил съм с доста скъпи брандове напоследък. Лошото е че при вас малките се превръща в някаква мания да имаш нещо "марково", че да си вдигаш точките. Примерно аз ще изляза с риза на Pierre Cardin или Armani ама колко ще разберат какво нося ? Особено след като не е написано с огромни букви на гърба. Качествените стоки се разбират главно по изработка, дизайн, качество на материята и т.н.

anonymous708973
07-25-2014, 21:17
Боже, все ми е тая кой с какво тренира. Смея се само на модерни кецове Адидас (например) с вдигнати езици, които се носят по главната, да речем, ей така за престиж.
Прекалено много гледате какво носят другите и ви пука какво те мислят за вас. Тренирала съм и с маратонки от 34 лв, дъъълго време бях с мега безименните марки, наскоро си купих Пума по единствената причина, че просто ми трябваха маратонки за зала, имаше няколко модела в магазина, това ми хареса и ми стана. Точка. Биг дийл.

draid
07-25-2014, 21:35
Проблема при малките сега е че ако не носят нещо със скъпо етикетче не са вървежни. Аз иначе съм ги тествал много такива които са разбирачи и пада голям смях. В повечето случай когато нося нещо наистина скъпо, малко хора могат да преценят това. Ама както казах много се разочаровах от масовите марки напоследък, а последното ми най-голямо разочарование е Lacoste.

Rakshy
07-26-2014, 01:45
Хмм, само аз ли съм си преживял досегашните години почти без "маркови" дрехи? И ти да видиш, жив и здрав съм си, почти :D

Най-забавни са ми дечковците и ултрасчетата, които ако не са с адидас демиджЪ им пада с 10 пункта. Или пък Фред Перитата, които ако са автентични са си сравнително скъпи за средностатистическия българин, ги виждаш на витрини по 20 лв бройката, което е смешно. А и логото не е от никакво значение, стига дрехата/обувката да ти върши работа и да изглежда добре.

Тромбоцит
07-26-2014, 08:33
Голяма част от обувките се правят от нискокачествени материали. Шевовете им са толкова нелепо направени, че едно спъване и издишат (лепените са още по-зле).
Взимам това, което ми е удобно. В най-добрия случай ще ме издържи поне 3 месеца при сериозно ползване, било то Адидас или ГФТ & Ко.

Rakshy
07-26-2014, 13:03
А и не си взимайте Lonsdale в никакъв случай! Подметките им са от най-лошото качество. Останалата част от обувката си е чук, но подметките се изяждат от простото ходене.

icemaiden
07-26-2014, 18:04
http://www.adidashere.com/Adidas-Stan-Smith-series/adidas-stan-smith-2-black-cartoon.aspx

Адидас имат ли такъв оригинален модел или това е пълно менте? Не че се спичам прекалено. Ама все пак да знам в маалата ли да ходя с тях или да се фукам.

Rakshy
07-26-2014, 19:42
На никой няма да прави впечатление и фалшиви да са, смисъл... виж ги :D :D

psychopath
07-28-2014, 04:01
Rakshy, в ултрас и кежуал културата нещата далеч не се изчерпват с лаврово венче или три черти.
Има книги, музика, филми и т.н, които са само за ценители.
Позьори винаги е имало и винаги ще има, да починат.
В крайна сметка, който е бил малко или много част от тези неща, на секундата ще разпознае кой е филмар и лаладжия.

yakuza_
07-28-2014, 05:25
За кецове не знам, но аз лично давам някой-друг лев отгоре за маратонки, издържат доста повече от разни гаражни марки. Марки не гледам, ако ми хареса, хареса и това е.
А за тия от линка, не харесвам такива крещящи цветове, приличат ми на детски :lol:

anonymous708973
07-28-2014, 06:48
Има книги, музика, филми и т.н, които са само за ценители.

И по тази логика следва да има маратонки за ценители?

icemaiden
07-29-2014, 11:16
То и мен други модели ми харесват повече ако трябва да съм честен. Мнението ти беше ценно за мен значи да ходя по маалата с тях или поне да се подготвя за спаринг.

anonymous908491
07-29-2014, 11:40
И по тази логика следва да има маратонки за ценители?

Не по тази логика, но има ограничени модели, които почват от 5К, което е същата тъпотия като Vertu при телефоните. Купуват се от хора с ограничен умствен багаж и дълбок джоб.

yakuza_
07-29-2014, 13:30
И по тази логика следва да има маратонки за ценители?

Ами то има... Едните който се сещам са на найк, модел на майкъл джордан.

dimitar_ak
07-29-2014, 13:45
Не харесвам маратонки. Купувам си по-спортни обувки от типа на

http://images.sportsdirect.com/images/products/11504672_l.jpg

Важно е да е здрава и удобна

yakuza_
07-29-2014, 15:09
на мен това ми прилича на маратонка

skate
07-29-2014, 15:17
http://www.dnes.bg/blogini/2013/04/10/burgasko-chenge-se-pomisli-za-bezsmyrten-nositel-na-adidas.185106
ot bs li si iska6 ne iska6 adidasa e zaduljitelen ina4e nai mn da izqde6 nqkoi tukat v zubacite :D:D:dbazik e ddz da ima tam da nosq ne6to udobno

psychopath
07-30-2014, 01:04
И по тази логика следва да има маратонки за ценители?

Мисля, че дори да ти обясня, няма да можеш да разбереш някоя ъндърграунд градска субкултура, защото са ти прекалено далечни и силно се съмнявам да си имала дори бегъл досег с тях, пък какво остава да си била част от тях. И няма лошо... просто без илюзии.

Rakshy
07-30-2014, 18:46
Мех, опитах се да се сближа с въпросните ти "градски субкултури", ама сериозните момчета, които го правят, защото им харесва и просто са такива хора се броят на пръсти спрямо гореспоменатите от мен филмари/лайнари. И да напълно те разбирам, като цяло.


Ценените неща от такъв тип хора обикновено са шаловете и екипите, не обувките. За колекциониране става въпрос.
Има много за говорене по темата.

psychopath
07-31-2014, 05:17
Казваш го, прав си, ама мисля, че и ти не го разбираш напълно, поне що се отнася до субкултурите. Защото нещата са много по-комплексни от шалове, екипи и обувки. А конкретно кежуал културата акцентира много върху мода и дрехи.
В България границите са твърде размити и както казваш, наистина до много голяма степен всичко е за цирка и филма, защото в днешно време е модерно да си тегав тарикат, малко е несериозно 15-16 годишни хлапета да си играят на тролейни мутри. В същото време се е навъдило с малки курвички, които търсят внимание и "лоши момченца". Всички са фашисти, въпреки че идеологията им е толкова далечна, колкото Луната до Земята.
Тъжно е, че изместиха любовта към спорта и към отбора в скапана мода, която води до етикети, филми и пак етикети...и всичко е един омагьосан кръг.

anonymous708973
07-31-2014, 06:24
Мисля, че дори да ти обясня, няма да можеш да разбереш някоя ъндърграунд градска субкултура, защото са ти прекалено далечни и силно се съмнявам да си имала дори бегъл досег с тях, пък какво остава да си била част от тях. И няма лошо... просто без илюзии.

Напълно си прав и наистина няма смисъл да си губиш времето :)