PDA

View Full Version : Разбъркан цикъл заради хапчета



ellie94
07-25-2014, 11:40
Здравейте! Момиче на 19 съм. Търсих подобен на моя проблем, но никъде не намерих, затова пускам и темата. Попринцип имах редовен цикъл, като по часовник, всеки месец ми идваше на очакваната от мен дата, рядко се случваше да ми закъснее или подрани. Е, до сега. Тъй като тази година бях абитуриентка, реших да отслабна малко за бала, ии направих глупавото решение да си поръчам хапчета за отслабване, които комбинирах с лек спорт. Tези хапчета съм ги пила и друг път, и съм нямала никакви проблеми. Започнах да ги пия, но малко след това ги и спрях. Оттогава започна и проблема с цикъла ми. Супер разбъркан стана. Я ще подрани 5 дни, после закъснява с 2 седмици, после пак същото. Така е от април месец. Очаквам, и силно се надявам да се „регулира“ сам. Чудех се, ако отида на гинеколог дали ще ми предпише противозачатъчни за регулиране, но нещо ме съмнява. Мисля да изчакам още малко да видя дали ще се оправи , и ако не стане, не знам какво ще правя.. Това, което исках да ви попитам е: Дали цикълът ми по някакъв начин ще се "регулира" сам, и колко време ще е нужно за това? Взех да се притеснявам много и Благодаря на всички отзовали се.

marilyn
07-25-2014, 14:50
Недей друг път да пиеш такива хапчета.

Не знам дали ще се регулира сам, отиди на лекар. Чакала си няколко месеца вече, според мен е време да посетиш гинеколог. Не е казано, че ще ти изпише противозачатъчни. Не знам защо всички момичета си мислят, че гинеколозите ей така си предписват хормонални препарати все едно са витамин С.

Ако пушиш и пиеш алкохол не е препоръчително да пиеш противозачатъчни. Сподели на лекаря си, ако е така.

Като цяло, според мен няма какво да го мислиш повече и да гадаеш, отивай на лекар.