PDA

View Full Version : PS4 или ъпгрейд на старо PC



dimitar.prisadnikov
07-25-2014, 17:51
Здравейте, искам да играя най-новите игри, които излизат на максимална графика и да не лагва, но нямам на какво. Лаптопът ми е слаб, а комптютърът вече е стар. Искам да ви попитам вие какво мислите е по-добре да си купя чисто нова конзола PS4 или на старото PC първо да му купя основни неща (добър процесор, видеокарта, дъно и рам памет) и после постепенно да си купувам и другите неща, докато не му сменя всичко. Процесорът, видеокартата, дъното и оперативната памет съм ги подбрал да стават за гейминг, но само те са 650 лева, а като купя и другите неща ще ми дойде може би 1200-1300 лева някъде, а през няколко години (2-3 примерно) ще трябва да сменям някои компоненти, което оскъпява още повече нещата, но пък ще мога да си свалям игрите напълно безплатно. При PS4 един път само ще платя за конзолата (800 лева) и няма да купувам нови компоненти и лаг със сигурност няма да има, а и ще излизат всички нови игри. Проблемът обаче е, че игрите са по 100+ лева и ще трябва да плащам, за да играя в мултиплеър. А цените на игрите и абонаментите не са малки. Вие как мислите кое ще е по-добре от двете?

npp
07-25-2014, 19:06
за игри(те) най-евтино ще ти излезе с ps4, защото няма да ти се налага да ъпгрейдваш след година-две, понеже едва ли цените на версиите за pc ще са по-евтини

Auriss
07-25-2014, 19:29
Пс-а е 900 лева, не знам кво му е евтиното.

dimitar.prisadnikov
07-25-2014, 19:36
900 лева е с игра в комплекта. Честно казано незнам дали ще ми излезе по-евтино откъм игрите, защото да давам по 100-200 лева на месец за два диска си е доста, а за тази цена мога да си купя 4 добри игри за РС. Мен цените за на игрите за РС не ме интересуват, защото ще си ги тегля. И наистина през 2-3 години ще трябва да инвестирам по поне 500-600 лева. А иначе самият компютър ще ми излезе почти двойно повече от PS4. Ако имам гаранция, че 100% всичко ще е наред и игрите ще вървят без лаг на компонентите, които съм избрал ще си ъпгрейдна РС-то, но нямам гаранция. А при plastation-a е 100% сигурно, че няма да усетя никакъв лаг. Казвам го от личен опит защото до сега съм имал 3 конзоли и при никоя от тях е нямало лаг.

Yani29
07-26-2014, 18:52
Ами, аз мисля че Плейстейшъна е по-доброто решение защото няма нужда да правиш ъпдейт и ти излиза по-евтино. И аз имам намерение да си взимам PS4. Сравнително новоизлязъл е и го намерих за 760 лв http://mallbg.com/Игрова-Конзола-Sony-Playstation-4-500GB_46115.html

dimitar.prisadnikov
07-26-2014, 19:02
Ами, аз мисля че Плейстейшъна е по-доброто решение защото няма нужда да правиш ъпдейт и ти излиза по-евтино. И аз имам намерение да си взимам PS4. Сравнително новоизлязъл е и го намерих за 760 лв http://mallbg.com/Игрова-Конзола-Sony-Playstation-4-500GB_46115.html

Така е, но игрите са доста скъпи.

Zlennox
07-27-2014, 00:50
Имам PS3 и PS4 и от личен опит ти препоръчвам да си инвестираш парите в компютър! Да анти-лага ти е гарантиран с конзола но при положение че искаш да играеш най-новите игри, подръжката на конзолата ще ти излезне 10-торна с всички тея игри кадето излизат всяка година а пък да не говорим и за PS Plus Subscription-a който ти трябва, ( от положителната страна ще получаваш по 1-2 безплатни игри от Сони всеки месец, които не са от най-новите и повечето аркадни :D). От другата страна пък ако вложиш в ъпгрейд на компютъра имаш много голямо разнообразие от игри и то безплатни, възможност за по-голяма твърда памет което при PS4 си ограничен само на 410-420ГБ, повечето нови игри ти изискват минимална скорост от 2.5 и 3.0ГХЗмакс чисто без лаг което при един 3.3ГХЗ процесор те устройва и ако си сложиш една добра видео карта не би трябвало да имаш проблеми с лага. Нов playstation за следващите 5-6 години не виждам да излезне също и чак толкова иновативни графики за PC че да пръснеш толкова пари по ъпгрейди за компютъра, най-много една нова видео карта за 3 години да си вземеш. При положение че искаш да играеш най-новите игри за PS то за 3 години ти ще си избиеш парите за ъпгрейд ако имаш нужда от някакъв.

dimitar.prisadnikov
07-27-2014, 08:56
Имам PS3 и PS4 и от личен опит ти препоръчвам да си инвестираш парите в компютър! Да анти-лага ти е гарантиран с конзола но при положение че искаш да играеш най-новите игри, подръжката на конзолата ще ти излезне 10-торна с всички тея игри кадето излизат всяка година а пък да не говорим и за PS Plus Subscription-a който ти трябва, ( от положителната страна ще получаваш по 1-2 безплатни игри от Сони всеки месец, които не са от най-новите и повечето аркадни :D). От другата страна пък ако вложиш в ъпгрейд на компютъра имаш много голямо разнообразие от игри и то безплатни, възможност за по-голяма твърда памет което при PS4 си ограничен само на 410-420ГБ, повечето нови игри ти изискват минимална скорост от 2.5 и 3.0ГХЗмакс чисто без лаг което при един 3.3ГХЗ процесор те устройва и ако си сложиш една добра видео карта не би трябвало да имаш проблеми с лага. Нов playstation за следващите 5-6 години не виждам да излезне също и чак толкова иновативни графики за PC че да пръснеш толкова пари по ъпгрейди за компютъра, най-много една нова видео карта за 3 години да си вземеш. При положение че искаш да играеш най-новите игри за PS то за 3 години ти ще си избиеш парите за ъпгрейд ако имаш нужда от някакъв.

Само с видеокарта няма да стане за съжаление, защото РАМ-а ми само 2 GB, а дъното и процесора са някви вековни. Аз процесор няма да взимам много скъп. Харесал съм си един за 150 лева двуядрен и дори един познат, който разбира от конфигурации, вика че бил по-добър от някакъв четириядрен за 200 лева, защото правел повече точки на някакъв си гейминг тест. :D Процесора е 3.2 GHz.

Death Gun
07-27-2014, 09:12
Няма да стане така. Ако искате да играете най-новите игри на максимална графика за поне 3 години напред, трябва да инвестирате 2000+ лева.

npp
07-27-2014, 09:41
да, за да работят новите игри на макс дори и след 2-4 години, ще трябва добра видеокарта от рода на nvidia gtx780ti/titan или amd radeon r9 290x, а също и добър процесор от рода на i5-4xxx/xeon e3-12xxv3/i7-4xxx, а също и поне 8GB памет (препоръчвам с cl7/cl8(cas latency)), също така е добре да има един добър ssd като adata sp920 256GB - това е добра конфигурация за игри с перспектива да не се ъпгрейдва до 2-4 години

dimitar.prisadnikov
07-27-2014, 09:43
Няма да стане така. Ако искате да играете най-новите игри на максимална графика за поне 3 години напред, трябва да инвестирате 2000+ лева.

Толкова ще трябва да дам, ако искам лаптоп за игри иначе РС-то идва много по-евтино.

Death Gun
07-27-2014, 15:27
1200-1300 лева, с които мислите да изкарате, са минимума за процесор, видеокарта и RAM памет.
Ами дъното, харддиска, захранването, охлаждането, кутията, и те струват пари.
Не си правете илюзии, че с двуядрен процесор за 150 лв. ще играете на максимална графика.
За някои игри вече минималното изискване е четириядрен.

TheMorfeiii
07-28-2014, 01:21
1200-1300 лева, с които мислите да изкарате, са минимума за процесор, видеокарта и RAM памет.
Ами дъното, харддиска, захранването, охлаждането, кутията, и те струват пари.
Не си правете илюзии, че с двуядрен процесор за 150 лв. ще играете на максимална графика.
За някои игри вече минималното изискване е четириядрен.

Пич по добре не приказвай глупости. Мойта конфигурация си е доста добре и дори не за над 1000 лв. И пак подкарва игри дори на максимална графика и няма особен проблем. А също искам да кажа че няма особена разлика между примерно Very High и High или Medium. Еми към 600-750 лв може да направиш добра конфигурация

Death Gun
07-28-2014, 09:30
Пич по добре не приказвай глупости. Мойта конфигурация си е доста добре и дори не за над 1000 лв. И пак подкарва игри дори на максимална графика и няма особен проблем. А също искам да кажа че няма особена разлика между примерно Very High и High или Medium. Еми към 600-750 лв може да направиш добра конфигурация
Като ще критикувате, дайте примери за игрите, които подкарвате. Човекът има предвид най-новите игри с максимална графика. А и нямам предвид просто да "подкарва" дадена игра, а да може да играе без никакво засичане, не е ли това целта на авторът? То и на мен ми вървят на максимална игрите от 2008-2009.
Какви са параметрите на компютъра ви?

killer6
07-28-2014, 10:55
Ако искате да играете най-новите игри на максимална графика за поне 3 години напред, трябва да инвестирате 2000+ лева.вървят на максимална игрите от 2008-2009

TheMorfeiii
07-28-2014, 15:12
Като ще критикувате, дайте примери за игрите, които подкарвате. Човекът има предвид най-новите игри с максимална графика. А и нямам предвид просто да "подкарва" дадена игра, а да може да играе без никакво засичане, не е ли това целта на авторът? То и на мен ми вървят на максимална игрите от 2008-2009.
Какви са параметрите на компютъра ви?
Amd Athlon II x2 250 3.00 Ghz
Ati radeon hd 7770 vapor-x 1gb 8 ram 64 bit-ова ми е версията на уиндоуса и подкарва всички игри досега пък и някой като Crysis 3 например ги цъкам на High и на very high ;)

Death Gun
07-28-2014, 17:35
Amd Athlon II x2 250 3.00 Ghz
Ati radeon hd 7770 vapor-x 1gb 8 ram 64 bit-ова ми е версията на уиндоуса и подкарва всички игри досега пък и някой като Crysis 3 например ги цъкам на High и на very high ;)
Нормално е, все пак покривате минималните изисквания за добра графика, но не и максимална. Някои от най-новите игри обаче като например Watch Dogs, Battlefield 4, Wolfenstein:The New Order, Assassin's Creed 4 няма да ви вървят на макс. Въобще всичко, което иска поне четириядрен процесор и над 1 GB видеокарта, няма да ви тръгне. Затова когато се взима компютър за игри, е препоръчително да се избират части, които ще поддържат най-модерните игри за няколко години напред. Ако сте забелязали, в няколко от новите игри вече препоръчителните изисквания са четириядрен процесор, поне 2 GB видеокарта и 6/8 GB RAM. Според мен през следващите 3 години това ще е минимумът за нормален геймплей.

TheMorfeiii
07-28-2014, 18:11
Нормално е, все пак покривате минималните изисквания за добра графика, но не и максимална. Някои от най-новите игри обаче като например Watch Dogs, Battlefield 4, Wolfenstein:The New Order, Assassin's Creed 4 няма да ви вървят на макс. Въобще всичко, което иска поне четириядрен процесор и над 1 GB видеокарта, няма да ви тръгне. Затова когато се взима компютър за игри, е препоръчително да се избират части, които ще поддържат най-модерните игри за няколко години напред. Ако сте забелязали, в няколко от новите игри вече препоръчителните изисквания са четириядрен процесор, поне 2 GB видеокарта и 6/8 GB RAM. Според мен през следващите 3 години това ще е минимумът за нормален геймплей.

Watch Dogs е зле оптимизирана и зле направена игра. Battlefield 4 я играх на нормални настройки. Wolfenstein новата я цъках на макс без проблем ;) а Assasin s Creed 4 я цъках също на High настройки така че не всичко е като изискванията. Вижда се чак като я пуснеш играта дали си струва дали не. ;) дали е както я представиха или не. Отностно Watch Dogs е пълна боза ;)

Death Gun
07-28-2014, 18:21
Wolfenstein новата я цъках на макс без проблем ;) а Assasin s Creed 4 я цъках също на High настройки

Amd Athlon II x2 250 3.00 Ghz
Ati radeon hd 7770 vapor-x 1gb 8 ram
Голяма сеч трябва да е паднала или сте се объркали за някоя спецификация на компютъра. За assassin's creed най-вероятно сте променили някои настройки в играта, за да сече по-малко?

TheMorfeiii
07-28-2014, 19:28
Голяма сеч трябва да е паднала или сте се объркали за някоя спецификация на компютъра. За assassin's creed най-вероятно сте променили някои настройки в играта, за да сече по-малко?


Пич не си познаваш компютъра върви си идеално няма сеч няма нищо.
Трябва да си познаваш компютъра просто :)

npp
07-29-2014, 19:02
Голяма сеч трябва да е паднала или сте се объркали за някоя спецификация на компютъра. За assassin's creed най-вероятно сте променили някои настройки в играта, за да сече по-малко?

възможно е и да не е сечало много ако е играл на резолюция 1024*768 и без AA и AF

TheMorfeiii
07-30-2014, 00:57
възможно е и да не е сечало много ако е играл на резолюция 1024*768 и без AA и AF

Аз я цъкам на 1440x900 такава ми е резолюцията на монитора такава си я цъкам в игрите също ;)
Аз просто си познавам компютъра и си знам че го може така че. Ваш си е проблема ако не можете да ги цъкате

npp
07-30-2014, 09:11
Аз я цъкам на 1440x900 такава ми е резолюцията на монитора такава си я цъкам в игрите също ;)
Аз просто си познавам компютъра и си знам че го може така че. Ваш си е проблема ако не можете да ги цъкате

да, на всяка машина от последните години могат да се играят такива игри ако се оптимизира и set-не на оптимални настройки

koko95
07-30-2014, 22:53
Така избери пс:дъното някъде с gaming chipset е около 200 лева, хард диска 2 тб 150 лв, рам 1 плочка 8гб 2400mhz е около 180лв(после като събереш пари ще вземеш още една плочка 8гб рам 2400мхз) ,интел хеон процесора около 500 лева или и7 4820к, 3-4 видеокарти в сли НВИДИА ОЕМ по 80 долара 384битови oт www.aliexpress.com(имат си 1 година гаранция, пращаш картите до продавача за твоя сметка, той ти праща нещо колкото струва доставката от България-Китай, тъй като няма как да плати доставката Бг-Китай и после ти връща картите оправени или сменени с нови за негова сметка). Кутията около 150 лева, записвачка двд 30 лева, охлаждане за процесора около 70 лева(тъй като стоковото не струва) и ако купиш ssd някъде 2150 лв ще ти трябват за да играеш всички игри дълги години наред.Ама пък игрите са по-евтини, а на ps ще трябва да даваш камара пари за игри, но на компа може да правиш още много други неща, които на ps няма как да ги правиш.Аз бих избрал компютър, просто постепеннo го ъпгрейдвай. A и захранване около 150-200лв. Успех!

koko95
07-30-2014, 23:01
До всички: с оем видеокарта(без марка като асус,gigabyte и т.н.) , която струва 80 долара подкарва grid 2 на ултра макс.
https://www.youtube.com/watch?v=uhaTJ4xE2dA

TheMorfeiii
07-30-2014, 23:04
Така избери пс:дъното някъде с gaming chipset е около 200 лева, хард диска 2 тб 150 лв, рам 1 плочка 8гб 2400mhz е около 180лв(после като събереш пари ще вземеш още една плочка 8гб рам 2400мхз) ,интел хеон процесора около 500 лева или и7 4820к, 3-4 видеокарти в сли НВИДИА ОЕМ по 80 долара 384битови oт www.aliexpress.com(имат си 1 година гаранция, пращаш картите до продавача за твоя сметка, той ти праща нещо колкото струва доставката от България-Китай, тъй като няма как да плати доставката Бг-Китай и после ти връща картите оправени или сменени с нови за негова сметка). Кутията около 150 лева, записвачка двд 30 лева, охлаждане за процесора около 70 лева(тъй като стоковото не струва) и ако купиш ssd някъде 2150 лв ще ти трябват за да играеш всички игри дълги години наред.Ама пък игрите са по-евтини, а на ps ще трябва да даваш камара пари за игри, но на компа може да правиш още много други неща, които на ps няма как да ги правиш.Аз бих избрал компютър, просто постепенни го ъпгрейдвай. A и захранване около 150-200лв. Успех!

Пич няма смисъл да си правиш за дълги години компютър защото не знаеш след 5 години какво ще е. И дали въобще ще се занимаваш с това нещо като да играеш игри. Затова не се дават по 2 бона за компютри ;)

anonymous682486
07-31-2014, 09:35
Не му мисли много, по добре си събери около 2000-3000лв и си купи хубава конфигурация. Но иначе и конзолата си има предимства, но ще трябва да платиш още много пари за най-новите заглавия.

CrazyD
07-31-2014, 22:33
Конзола си вземи,ако мислиш,че ще имаш финансова възможност да си вземаш игри.

killer6
08-01-2014, 17:54
ko?

koko95
08-02-2014, 01:50
ko?

Не? :D

Fragments
08-03-2014, 12:38
Събери повече пари.Досега създателите на игри се ограничаваха заради мощноста на конзолите.Сега като излязоха новите конзоли,правят игрите доста по-добре защото разполагат с много повече мощност от преди.Батмобила в Arkham Knight която ще излиза другата година има повече полигони от предните 3 игри взети заедно,прави си извода.Новият AC който ще излезе по-късно тази година съдържа над 5000 различни персонажа,в сравнение с предната която има само 150.Това си е голям скок,така че ще ти трябва стабилна машина.I7 процесор ще ти трябва,и то доста мощен,защото конзолите са със custom направени осем-ядрени процесори.Ram-16 гб ти е пре-достатъчно.Видео карта-една от 3-4 ГБ ще ти свърши работа.Хард дисковете са доста евтини.За видео карта избирай сам-Nvidia са по качествени но по-скъпи от AMD който са по-евтини но качеството не е толкова добро.Според мен няма кой-знае каква разлика.Ако искаш хубава конфигурация над 2000 лева ще ти излезе.

koko95
08-05-2014, 19:17
Събери повече пари.Досега създателите на игри се ограничаваха заради мощноста на конзолите.Сега като излязоха новите конзоли,правят игрите доста по-добре защото разполагат с много повече мощност от преди.Батмобила в Arkham Knight която ще излиза другата година има повече полигони от предните 3 игри взети заедно,прави си извода.Новият AC който ще излезе по-късно тази година съдържа над 5000 различни персонажа,в сравнение с предната която има само 150.Това си е голям скок,така че ще ти трябва стабилна машина.I7 процесор ще ти трябва,и то доста мощен,защото конзолите са със custom направени осем-ядрени процесори.Ram-16 гб ти е пре-достатъчно.Видео карта-една от 3-4 ГБ ще ти свърши работа.Хард дисковете са доста евтини.За видео карта избирай сам-Nvidia са по качествени но по-скъпи от AMD който са по-евтини но качеството не е толкова добро.Според мен няма кой-знае каква разлика.Ако искаш хубава конфигурация над 2000 лева ще ти излезе.


Така избери пс:дъното някъде с gaming chipset е около 200 лева, хард диска 2 тб 150 лв, рам 1 плочка 8гб 2400mhz е около 180лв(после като събереш пари ще вземеш още една плочка 8гб рам 2400мхз) ,интел хеон процесора около 500 лева или и7 4820к, 3-4 видеокарти в сли НВИДИА ОЕМ по 80 долара 384битови oт www.aliexpress.com(имат си 1 година гаранция, пращаш картите до продавача за твоя сметка, той ти праща нещо колкото струва доставката от България-Китай, тъй като няма как да плати доставката Бг-Китай и после ти връща картите оправени или сменени с нови за негова сметка). Кутията около 150 лева, записвачка двд 30 лева, охлаждане за процесора около 70 лева(тъй като стоковото не струва) и ако купиш ssd някъде 2150 лв ще ти трябват за да играеш всички игри дълги години наред.Ама пък игрите са по-евтини, а на ps ще трябва да даваш камара пари за игри, но на компа може да правиш още много други неща, които на ps няма как да ги правиш.Аз бих избрал компютър, просто постепеннo го ъпгрейдвай. A и захранване около 150-200лв. Успех!

Смело купувай!