PDA

View Full Version : "Силните" хора



Minwu
07-26-2014, 14:55
Тези, които никога не плачат, от гордост или страх, че някой ще разбере, че те имат чувства. Тези, които имат принципи, които са готови да бранят дори с цената на живота си, само и само да не се окаже живота им лъжа. Тези, които винаги знаят какво е "правилното" и не се вслушват в теб, защото току виж ги изкараш от зоната им на комфорт. Тези, които вървят с рогата напред и се блъскат хиляди пъти в една и съща стена, но не спират, защото са горди. И естествено тези, които пак от гордост никога, ама никога не приемат помощ от друг...

Това са хора, които са слаби и имат нужда от закрила и обич.
За съжаление някои от тези индивиди явно никога не си свалят гордата черупка.
Аз имах търпение да се занимавам с такъв индивид повече от 10 години и най-вероятно никога няма да се промени.
Това ми беше грешката.
Следващият път като видя мазната гордост на някого по лицето - бягам надалеч.
Вярата, че някой, някога си ще се промени е най-голямата грешка, която хората допускат.
Вярвам, че много хора от форума знаят това, но ще се радвам, ако съм успяла да осведомя поне един, който още не се е сблъскал това.

Олекна ми. Peace.

RapExotic
07-26-2014, 18:06
Това до някъде е така, но ..

Каква би била дефиницията за "слабите" хора?

Тези, които винаги плачат и търсят някой, който ще ги разбере, защото не могат да контролират чувствата си. Тези, които нямат принципи и са готови да тръгнат по течението на където вятър ги отвее. Тези, които не знаят какво е правилно и какво не и винаги търсят мнения от другите. Тези, които се отказват след първия неуспешен опит, защото нямат сили за втори и трети провал преди да стигнат до успеха. И естествено тези, които винаги търсят помощ от другите, защото не могат да се справят сами в живота...

Така прочетено кое ти звучи по-преспективно?

Според мен поне 95% от жените биха избрали мъж, от твоята характеристика, която описа по-горе.

Tajnomomiche
07-26-2014, 20:25
Според мен трябва да има някакъв баланс,да наистина не трябва да показваш пред всеки слабост, защото много хора биха се възползвали от това, но и не трябва да си прекалено затворен в себе си, просто трябва да преценяш хората и кои са ти наистина близки и няма да се възползват от това, че си показал някакъв вид слабост. Иначе, да тези фасади "аз съм прекалено горд и безчувствен" са наистина тъпи, всеки знае, че няма такива хора, малко или много всеки изпитва някакъв вид чувства и не винаги може да бъде силен.

psychopath
07-28-2014, 04:33
Тогава си хвани някое мекотело без капка гордост и след 10 години пусни такава тема.
Като всяко прекалено нещо на този свят, городостта също не прави изключение и е кофти, когато е в повече, но сама по себе си, това е прекрасна характеристика.

А ти си едно ниво над тези, които постват теми "всички жени са курви/всички мъже са боклуци"... реално като светоусещане си на тяхното ниво, но поне можеш да се изразяваш.

Не сте открили топлата вода и никога няма да я откриете. Нито сте чели достатъчно, нито сте видели достатъчно, нито сте живели достатъчно.

de-X-ter
07-28-2014, 10:08
човек си споделя и му олеква...става по-щастлив

всеки си има "слабо място" и можеш да го превърнеш от "силен" в "слаб"

и btw "всички жени са курви/всички мъже са боклуци" си е факт...неоспорим и всеки един дълбоко в себе си го знае. Аз съм момче и съм боклук...не стаам...старая се, опитвам се, боря се ама ноуп. И с жените е същото...всички си знаете и си играете вашите си игрички...сори за офтопика

И хората не се променят. може съзнателно да покажат нещо различно, да се насилят на черното да кажат бяло, но длбоко в себе си за тях си е черно. И в някоя по-специфична ситуация...когато имаш най-голяма нужда от "променения"...подсъзнателното надделява и си оставаш с разочарованието.

пиис....на мен не ми е олекнало!

Auriss
07-28-2014, 12:53
лей се мъдрост
за твое добро дано да грешиш рофл