PDA

View Full Version : Avast! или нещо друго?



Red.Corp
07-27-2014, 07:50
Трябва ми хубава антивирусна система. В момента съм с avast! но имам чувството, че когато сканира пропуска файлове и базата й данни съдържаща информация за вируси, не бива ъпдейтвана много често. С каква AVP сте, коя бихте ми предложили и защо?

anonymous908491
07-27-2014, 08:05
Неук олигофрен. Първо научи как се правят настройките и, след това давай мнение.

Red.Corp
07-27-2014, 08:30
Айде да не се обиждаме, а? И не давам мнение а задавам въпрос.

MaGuSs
07-27-2014, 08:35
Айде да не се обиждаме, а? И не давам мнение а задавам въпрос.

Щи кажа само едно нещо. остани си с аваст... по-голям вирус от човека няма :)

npp
07-27-2014, 09:47
avast е добра, но най-добрата е norton internet security, защото има най-добра защитна стена и интернет защита като цяло, освен че и антивирусната не допуска никакви зарази - с този продукт съм сърфирал и теглил без да се заразя нито веднъж в продължение на години

anonymous908491
07-27-2014, 09:51
avast е добра, но най-добрата е norton internet security, защото има най-добра защитна стена и интернет защита като цяло, освен че и антивирусната не допуска никакви зарази - с този продукт съм сърфирал и теглил без да се заразя нито веднъж в продължение на години

hahahaha, опитай поне веднъж да напишеш нещо вярно, или не пиши.
Защото ми е тъпо да чета само фантазиите ти.

npp
07-27-2014, 10:13
hahahaha, опитай поне веднъж да напишеш нещо вярно, или не пиши.
Защото ми е тъпо да чета само фантазиите ти.

пич, ползвам съм го в продължение на години, като в същото време съм ползвал и avast, kaspersky, eset/nod32, panda, webroot, mcafee, avg, avira, и всякакви др., така че имам дългогодишен опит в това отношение - имай предвид, че symantec са номер 1 в тази област, наистина някога, когато още нямаше 3GHz-ови и двуядрени процесори, norton беше муден антивирус, но сега вече продуктите им са доста оптимизирани, така щото работят леко дори и на по-бавни машини

anonymous908491
07-27-2014, 10:19
Бях достатъчно учтив да поискам да не пишеш неща, от които не разбираш, но с добро при теб няма да стане.
1. Няма най-добра АВ, има само най-добра стена, която е на Comodo
2. Tи нямаш опит, ползването на даден продукт не ти дава опит, получаваш само илюзиорни представи, че си способен да дадеш мнение за нещо, от което нищо не разбираш.
3. Няма оптимизирани АВ, натоварването зависи от това, какво си задал в опциите да прави.

npp
07-27-2014, 10:27
Бях достатъчно учтив да поискам да не пишеш неща, от които не разбираш, но с добро при теб няма да стане.
1. Няма най-добра АВ, има само най-добра стена, която е на Comodo
2. Tи нямаш опит, ползването на даден продукт не ти дава опит, получаваш само илюзиорни представи, че си способен да дадеш мнение за нещо, от което нищо не разбираш.
3. Няма оптимизирани АВ, натоварването зависи от това, какво си задал в опциите да прави.

comodo e една от най-добрите защитни стени сега, но в сравнение с nis все още не може да идентифицира интелигентните интернет атаки, докато защитната стена на norton е по-добра дори и от zonealarm

опит с антивирусните имам, защото съм сканирал с всякакви такива в продължение на години, и съм видял коя какво детектва

ако нямаше оптимизирани антивирусни, тогава нямаше да има и толкова потребители, които ги ползват

anonymous908491
07-27-2014, 10:46
Губя си времето с теб, ти не знаеш как точно работят антивирусните, но се смяташ за компетентен да даваш мнение и да ползваш малоумни определения като 'най-добра'

npp
07-27-2014, 12:51
Губя си времето с теб, ти не знаеш как точно работят антивирусните, но се смяташ за компетентен да даваш мнение и да ползваш малоумни определения като 'най-добра'

от дългогодишен опит говоря, не от четене на статии

killer6
07-27-2014, 12:53
az imam avast i e super

RapExotic
07-27-2014, 19:28
Трябва ми хубава антивирусна система. В момента съм с avast! но имам чувството, че когато сканира пропуска файлове и базата й данни съдържаща информация за вируси, не бива ъпдейтвана много често. С каква AVP сте, коя бихте ми предложили и защо?

Преди да сканираш му дай "custom scan" или "по избор" и маркирай всички възможни директории. Преди това му дай ъпдейт и рестартирай компа си.

killer6
07-27-2014, 20:00
kato si svalite programam za vreme naprimer camasta studio barzo i blokiraite internet dostapa s za6titinata stena

TheMorfeiii
07-28-2014, 01:14
По добре без антивирусна. Аз моя го сканирам веднъж на месец с Malware anti bytes А ма то не е точно антивирусна

killer6
07-28-2014, 11:36
s ntivurusna hakove trudno se otvariat ako isaksh da maxnesh virusi na hach parvo go otvori napravi kakvoto isaksh s nego istriigo i sled tova svali avast

pacul88
07-28-2014, 11:38
Хора за да спрете да се ядете един друг прочете за всяка една поотделно коя какво ядро има как е направено и тнт.
Относно Avast си ОК. Ето ви малко инфо:

ЩИТОВЕ

Behavior Shield (Анализиране на поведението)

Наблюдава поведението на вашият компютър, като използва няколко специализирани сензора (за файловата система, регистри и мрежата) и докладва/блокира всяко подозрително поведение.

Behavioral Honeypots

Различни сензори на avast! наблюдават подозрителни файлове на определени компютри и автоматично ги изпращат за анализ ако е необходимо.

Щит на Файловата Система

Проверка в реално време на файловете при тяхното отваряне/стартиране.

Пощенски Щит

Проверява всички получени и изпратени електронни писма за зловреден код. За MS Outlook се използва специализиран плъгин. Другите мейл клиенти се защитават от общо POP3/IMAP4/SMTP прокси. Новото във версия 5 е че пощенския щит може да проверява SSL комуникациите (gmail.com, sympatico.ca, ….)

Интернет Щит

Проверява всички посещавани интернет страници, java скриптове и теглени файлове и др. (тоест целия ви интернет трафик).. Благодарение на функцията Интелигентно сканиране на потоците, Интернет Щита не забавя интернет сърфирането.

P2P Щит

Проверява файловете свалени чрез P2P програми. - ABC, Ares, Azureus, BearShare, Bit Torrent, BitComet, BitLord, BitPump, CZDC++, Direct Connect, eDonkey, eMule, iDC++, iMesh, Kazaa, Kceasy, LimeWire, Morpheus, Opera's DC++, Overnet, Qtrax, Shareaza, SoulSeek, StrongDC++, uTorrent, Vuze, WinMX, Winny2, Zultrax.

IM Щит

Проверява фойловете свалени/получени чрез програмите за комуникация или “чат”. - AIM (AOL Instant Messenger), Gadu-Gadu, gaim/Pidgin, Google Talk, ICQ, IM2 Messenger, Infium, Miranda, mIRC, MSN/Windows Messenger, Odigo, PalTalk Messenger, Psi Jabber Client, QIP, QQ, SIM, Skype, Tlen, Trillian, WengoPhone, XFire, Yahoo! Messenger.

Мрежови Щит

Предоставя ви защита срещу вируси в мрежата. Този модул има два основни компонента: URL блокиране, предназначено за блокирането на вредоносни URL-ли (които се определят от вирусната лаборатория), както и действа като олекотена система за предотвратяване на нежелан достъп ( intrusion-detection system ).

killer6
07-28-2014, 16:08
svali si avast i tova e da ne ti puka za drugo

AcH
07-30-2014, 18:01
Avast! The bEst : - P

Ouroboros
08-01-2014, 21:51
И аз съм с аваст, но наистина някои дребни вирусченца ми ги пропуска. Из настройките не ми се рови, че са страшно забутани. Но сканирам компа с Onlile Virus Scan (май такова беше) на Eset веднъж месечно и нямам проблеми.